Polećcie jakąś dobrą książkę do czytania!

Zaczęty przez sweedee, 27 Sie 2007, 10:57:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, ooo klin :) - ja zawsze sie zapluwam przy "szkorbut, szkorbut? - lumbago, lumbago" ;)

[ Dodano: 12-01-2008, 11:37 ]
jusia79,  to przeczytaj - ksiazki garpa, ktorych tresci z oczywistych wzgledow nie ma w filmie, czyli "pensjonat grillparzer" to moja ulubione opowiadanie swiata, a fabula "drugiego oddechu rogacza" to tez niezly hardcore - no i ten styl, i te teksty - moge Ci wypisac cytaty o jenny i jej termoforach i inne - zdania stulecia ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

ja czytałam kilka książek chmielewskiej-podobają mi się, ale jakoś do "klina" nie umiem się zabrać, tzn. raz czy dwa próbowałam, ale mi nie wyszło, może nadszedł czas aby znowu po niego sięgnąć, w końcu do trzech razy sztuka  :)
podobnie miałam z "wrzosem" Rodziewiczównej - książka fajna, ale ciężko miałam przebrnąć przez początek, udało się za drugim razem  :-D

panikarola

ja mialam to samo z Klinem. w koncu nieprzeczytany.

ale do mistrza i malgorzaty tez mialam dwa podejscia, drugie zakonczone pelnym sukcesem i dozgonna miloscia. teraz to zazdroszcze osobom, ktore jeszcze tego nie przeczytaly...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

bozena.dp

Cytat: "panikarola"
ale do mistrza i malgorzaty tez mialam dwa podejscia, drugie zakonczone pelnym sukcesem i dozgonna miloscia. teraz to zazdroszcze osobom, ktore jeszcze tego nie przeczytaly...

to ja się do tych osób zaliczam, bo podobnie jak u ciebie pierwsze podejście zakończyło się niepowodzeniem, a drugiego nie było, ale dzięki wam będzie ;-)

mika

ja uwielbiam książki Marka Krajewskiego, teraz czytam drugi raz Festung Breslau - polecam serdecznie osobom które lubią kryminały z historią w tle

panikarola

a czytalas tez Dzume? ja stanelam dwa tomy temu i na razie nie mam motywacji.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

malutenka

Cytat: "panikarola"ale do mistrza i malgorzaty tez mialam dwa podejscia
ja pierwszy raz przeczytałam jak miałam jakieś 12 lat i później z tydzień nie spałam, bo mi się koszmary śniły :mrgreen:

nionczka

Mistrz i Malgorzata jest jedna  z moich ulubionych ksiazek.

Inkageo, ja tez uwazam, ze Pachnidlo jest troche przereklamowane. Nie wiem czy gdybym nie wiedziala, ze pol swiata sie tym zachwyca, byc moze spodobaloby mi sie bardziej.
Czytalam Pchnidlo wiele lat temu i byc mzoe tez to nie byl odpowiedni moment. Ale tak sie zniechecilam (raczej rozczarowalam), ze nawet filmu mi sie nie chcialo ogldac.

A co powiecie na Haruki Murakami?
Ja ogolnie jestem uprzedzona do Azji i nie czuje azjatyckiej kultury (oprocz Indii) ale cos mnie podkusilo i kupilam Tokyo Blues. I musze przyznac, ze wroce do tego autora :-)

[ Dodano: 13-01-2008, 14:00 ]
zwierzatko_mojej_mamy, Musimy oddzielic strefe kultury w koncu bo nam sie ksiazki w plotach gubia. Poza tym widac, ze zapotrzebowanie jest.

P.S. wczoraj bylam na zakupach we Francji i kupilam sobie 8 ksiazek :-) Kiedy ja to bede czytac???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

a ja dzisiaj odkurzając półkę z książkami natknęłam się na "Raz w roku w Skiroławkach"
kto nie czytał - gorąco polecam! :-)

panikarola

Pachnidlo ja strasznie lubie! wybralam to na lekture na egzaminie z niemieckiego, ale ja tez namietnie czytuje kryminaly i troche przez ten pryzmat ja czytalam, ale przezywalam te ksiazke dlugo.

filmu nie ogladalam.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: "nionczka"Mistrz i Malgorzata jest jedna z moich ulubionych ksiazek.

Uwielbiam ta ksiazke!

Wlasnie mecze sie nad Bourne Ultimatum. Nie wiem czy tlumaczenie jest jakies takie do kitu czy w ogole styl autora jest do kitu (nic wczesniej Ludluma nie czytalam), ale nie podoba mi sie. Czytam do konca tylko z ciekawosci. Cos mi sie wydaje, ze film jest lepszy (ale 3. czesc jeszcze nie widzialam).

Co do Pachnidla - nie czytalam i jakos mnie nie ciagnie. Tak samo jak nie ciagnie mnie do Coelho. Cos tam w reku mialam, ale nie poruszylo mnie szczegolnie.

Aha - polecam dzienniki Kiesielewskiego i "Sprzysiezenie" tegoz samego.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: "panikarola"mayagaramond, a Uwiklanie?

Czy to ? http://www.granice.pl/?id=5&id3=628

Bo ja nie w temacie :-D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

malutenka

Właśnie skończyłam genialną książkę 'Kraina traw'.
Jeśli któraś lubi takie poschizowane klimaty z Alicją w Krainie Czarów, to polecam. Czyta się jednym tchem ;-)

golinda

malutenka5, a czytałaś "Mam łóżko z racuchów"?
Ja właśnie czytam - lekkie, ale też zakręcone :-)

gdziezby

malutenka5, Jeliza Rose, jej "wypchany" tatuś i inni! Widziałam film, porównanie z Alicją narzuca się samo...
Lekturę Psów i Terry'ego też mam za sobą i podobało mi się. :-)))))
A co do Pachnidła to tam bardzo ważny jest oświeceniowy kontekst...
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

malutenka

Cytat: "golinda"malutenka5, a czytałaś "Mam łóżko z racuchów"?
nie czytałam, ale leży, mam zaległości w lekturze jak stąd na Kamczatkę :mrgreen:
Cytat: "gdziezby"malutenka5, Jeliza Rose, jej "wypchany" tatuś i inni! Widziałam film, porównanie z Alicją narzuca się samo...
Lekturę Psów i Terry'ego też mam za sobą i podobało mi się. :-) ))))
Film mam, ale czekam na ślubnego, żeby razem obejrzeć ;-)  W psach jestem w drugim tomie, ale właśnie się dowiedziałam, że to jest nieskończone :evil: ukatrupię Łysiaka.

jusia

zakupiłam sobie dziś Kapuścińskiego "Busz po polsku" i zaczęłam czytać w tramwaju , polecam pierwszy tekst "Ćwiczenia pamięci" piękny...w ogóle bardzo lubię czytać tego autora i cieszę się, że GW wypuściła dzieła zebrane wreszcie sobie zrobię komplet :)
a tak w ogóle to co z naszą strefą kulturalną, bo ten książkowy wątek musiałam wydobyć ze strefy mroku :-D

[ Dodano: 20-02-2008, 21:59 ]
o widzę, że nam książkowa strefa podupada  ;-)  właśnie zaczytuję się w "Powieści podręcznej" Margaret Atwood, niesamowita...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Dziewczyny, przygotowuje sobie liste ksiazek do kupienia w Wawie. Mozecie cos polecic z ostatnio (ostatnie 5 lat) publikowanej literatury polskiej? Nie lubie tematów wiejskich i patriotycznych ale kocham ksiazki o tematyce miejsko-kobiecej ;-)

Czytal ktos cos Moniki Sawickiej?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

ja moge polecic "Chlopca z latawcem" Hossieniego i najnowsza - "A Thousand Splendid Suns" (nie ma jeszcze niestety polskiego tlumaczenia chyba), zakochalam sie tez w ksiazkach Sebastiana Faulks'a (szczegolnie "Birdsong"), szkoda ze nie mozna ich po polsku dostac. Poza tym "Klub Dantego" M. Pearl'a - jedna z moich ulubionych. Ken Follet - "Filary ziemi", Iny Lorentz - czekam na tlumaczenia nastepnych ksiazek...
I fantastyka... "Sage o Ludziach Lodu" moglabym czytac xxx razy i sie nie znudzic...

abkasia

pachnidlo tez mi specjalnie do gustu nie przypadlo..
ostatnio czytalam Krakowska żalobe, piatkowskiej...a raczej ja zmęczyłam....jakos książka nie dla mnie. choc wielu osobom sie bardzo podobala..

elizapj

ja polecam Stumbling on Happiness, Daniela Gilberta
http://www.randomhouse.com/kvpa/gilbert/
nawet jak ktos nie lubi psychologii to ta ksiazke sie polyka!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: nionczka w 09 Mar 2008, 16:43:39
kocham ksiazki o tematyce miejsko-kobiecej ;-)
polecam Ci rowniez bardzo lekka literature....to jest tylko w 1/3 odp na Twoje pytanie haha
bo jest to temat miejsko-kobiecy, ponadto slubny, ale nie polski autor, i nie wiem czy mozna kupic w wawie...
ale ja czytajac usmialam sie tyle razy, ze uznalam ja za warta polecenia jesli wlasnie szukasz miejsko-kobiecych:)
http://www.amazon.com/Something-Borrowed-Emily-Giffin/dp/031232118X

something borrowed, emily griffin
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

zapomnialam dodac, ze obie sa dosc nowe, wiec nie wiem czy sa juz ich tlumaczenia. wiem, ze EN nie jest Twoim faworytem, ale skoro dzis byla mowa o jezykach i czytaniu ksiazek jako dobra metoda, obie w/w sa na tyle lajtowe tematowo, ze nawet jak tos nie lubi ang, nie powinno przeszkadzac:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login