Polećcie jakąś dobrą książkę do czytania!

Zaczęty przez sweedee, 27 Sie 2007, 10:57:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

malutenka5, mam Jeżycjadę to znaczy, że masz wszystkie części??

malutenka

Cytat: "mary_popins"malutenka5, mam Jeżycjadę to znaczy, że masz wszystkie części??
tak, poza tą ostatnią 'Na gwiazdkę'. Tylko, że te książki są każda z innej parafii, np. Kwiat kalafiora mam chyba w pierwszym wydaniu, z zupełnie inną okładką niż te, co wychodziły później ;)
Zuzia, Ty nadal reflektujesz na Ludzi Lodu i inne Margit Sandemo? Bo jak tak, to kazę mamie że strychu ściągnąc i odkurzyć :)

inkageo

Zabrałam się za Pachnidło, jestem gdzieś na 60 stronie i na razie nudy :(
Imagine there is no hate

sonja

Cytat: "malutenka5"tak, poza tą ostatnią 'Na gwiazdkę'.
i szczerze mówiąc nie masz czego żałowa, jak lubię Musierowicz tak ta książka wcale a wcale nie przypadła mi do gustu:(( czekam na następną częś Jeżycjady

vobi

Cytat: "salsa"czytam teraz MERDE, rok w Paryżu
i umieram ze smiechu:)
Swietna ksiazka! Ja przebrnelam niedawno przez kontynuacje, Merde actually, ale ta mnie troche rozczarowala, czytalam ja na sile i w ... odcinkach, tzn. dobrniecie do konca zabralo chyba z pol roku. Ale mimo wszystko chyba warto, na pewno slabsza od pierwszej czesci, jednak pare wybuchow smiechu u mnie spowodowala  :mrgreen:

salsa

vobi, nie czytałam jeszcze kontynacji, wląsnie sie zastanawiam, ale chwilow czytam MIłość Peoni , druga Książkę Lisy See, tej od Kwiatu Śniegu:) bardzo mi sie podoba, wciaga i czyta się jednym tchem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sweedee

To mnie sie udało, co prawda, za 2-gim podejściem, przebrnąć przez "Godziny" ;-) Lekki gruz psychiczny miałam po tej książce, ale w sumie ok...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sweedee

salsa, mnie w sumie też! I uważam, że (co się rzadko zdarza) film na podstawie tej książki był bardzo dobrze zrobiony.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

salsa

sweedee, no wąłsnie ja najpierw film, potem ksiazka, co rzadko sie u mnie zdarza:)
ja lubie takie psychodeliczne klimaty;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

Ja mogę także śmiało polecić przygody Rudolfa - Joanny Fabickiej. Są ich bodajże 4 części z czego 3 czytałam w podróżach i uśmiałam się nie mało.

panikarola

Cytat: "jusia79"czasami jednak jest to chybione, jak było z serią przygód o siostrze/mniszce Pelagii (no niezbyt udana seria)

o, jusia, serce mi krwawi, nie podobalo Ci sie? co do calej reszty popieram w calej rozciaglosci, Fandorin boski jest. Pelagie czytalam jedna a pozostale czesci to chce dopiero jakos na swieta zalicytowac. ostatnio czytam namietnie p.d. james.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

irula

Heeej, a nikt nie czyta powieści Moniki Szwai? Świetne książki, napisane z humorem. Każda stanowi odrębną całość, ale niektórzy bohaterowie powracają w kolejnych powieściach już jako postacie epizodyczne. Polecam gorąco. Na stronie autorki można znaleźć spis wszystkich książek: http://www.monikaszwaja.pl/index.php?k=51#tresc  (od góry są najnowsze). Podobają mi się szalenie, zwłaszcza te, w których występuje motyw Karkonoszy, bo kocham góry.
Jeśli któraś z Was chce, to mam chyba ze 3 z nich w wersji elektronicznej. A dzisiaj lecę kupić najnowszą w wersji papierowej dla mamy na gwiazdkę :-)
Posiadam też wszyściutkie tomu Sagi o Ludziach Lodu w wersji elektro... Tylko powiem szczerze, że tak od dwudziestego któregoś w górę to juz totalny chłam... Pisane baaaardzo na siłę. Najlepsze było pierwszych 10 tomów.

magdalinska

Cytat: "irula"Posiadam też wszyściutkie tomu Sagi o Ludziach Lodu w wersji elektro... Tylko powiem szczerze, że tak od dwudziestego któregoś w górę to juz totalny chłam... Pisane baaaardzo na siłę. Najlepsze było pierwszych 10 tomów.
tez to mam  :lol:  cala serie  :lol:  zaczytywalam sie tym w szkole podstawowej, na kazdy nowy tom nie moglam sie doczekac, kazdy czytalam w jeden wieczor, a cala serie przeczytalam chyba ze 3 razy  :mrgreen:

jusia

Mikołaj przyniósł mi nową książkę Olgi Tokarczuk "Bieguni"...ciekawa jej jestem, bo Tokarczuk to taka świetna pisarka, podobno...czytałam "Dom dzienny i dom nocny" w ogólniaku i zupełnie mnie nie powalił... może "Biegunów" zrozumiem...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

vobi

Ja czytam wlasnie "Jadąc do Babadag" A.Stasiuka. Dosc specyficzna ksiazka, niektore akapity musze czytac po 2 i 3 razy zanim zajarze "o so chosi" ;) Tematyka podroznicza, ale tez duzo przemyslen na temat historii i zycia. No i slownictwo czasem mnie powala... np. wszystko rozpirzylo sie w drobne chujki...

jo_miekka

Cytat: "jusia79"bo Tokarczuk to taka świetna pisarka, podobno...

Jusia, spróbuj "Grę na wielu bębenkach"  (mam nadzieje, że nie przekręciłam tytułu) - może to powali. Opowiadania, krótka forma, duuużo znaczeń.

gdziezby

Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

siog

Cytat: "gdziezby"siog, jak tam z książką??? :)

Gdziezby czekam jescze:) ona jest w "reprint" ja jestem na liscie i jak tylko juz bedzie to wtedy wysylaja do mnie! pamietam o Tobie:)

gdziezby

Przeczuwałam, że coś jest z nią nie tak, bo po prostu wszędzie jest niedostępna! :-)
Dzieki
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

bozena.dp

łłłoooo matko, dziewczyny... :-P  dopiero teraz odkryłam ten wątek, przeczytałam cały  8-)  teraz muszę sobie listę zrobić, bo tyle tu tytułów...

bardzo lubie czytać, choć miewam też okresy "niechęci", ale wiele autorów o których piszecie jest mi nieznanych  :-/  (jakaś zacofana jestem chyba  :oops: )
ale sage o ludziach lodu przecztałam cała (w podstawowce jeszcze), "smażone zielone pomidory" i "poczwarke" też :mrgreen:
co do "samotności w sieci" zgadzam się z innymi dziewczynami, spodziewałam się czegoś lepszego

zwierzatko_mojej_mamy

a ja wlasnie 2 dni temu skonczylam po raz setny "swiat wedlug Garpa" a dzisiaj dali ekranizacje ;) troche lipna, ale i tak ogladam zawziecie, nie jest tak zle ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

Ja sobie czytam 'Milczące psy' Łysiaka, ślubny podrzucił mi przed wyjazdem i książka jest genialna (jeśli ktoś lubi historyczne). Poza tym mam jeszcze pod ręką 'Zimistrza' Pratchetta, ale to na deser :mrgreen:

inkageo

Ja powoli nadrabiam zaległości i czytam polecane przez Was książki. Zmęczyłam Pachnidło, ale wg mnie mocno przereklamowane i mnie rozczarowało. Klin Chmielewskiej bardzo fajny, a teraz czytam Cień Wiatru Zafona i ta jest suuuper :)
Imagine there is no hate

jusia

Cytuja ja wlasnie 2 dni temu skonczylam po raz setny "swiat wedlug Garpa" a dzisiaj dali ekranizacje ;) troche lipna, ale i tak ogladam zawziecie, nie jest tak zle
a ja książki nie czytałam, ale film podobał mi się bardzo...jak oglądałam go sto lat temu...wczoraj zrobiliśmy sobie z mężem wieczór filmowy i miałam replay...mężowi się niezbyt podobało..a później wciągnęliśmy jeszcze "borata" niezły hardcore
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"