Polećcie jakąś dobrą książkę do czytania!

Zaczęty przez sweedee, 27 Sie 2007, 10:57:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

hmm, no może w chwili desperacji się skuszę... póki co jeśli idzie o seriale to przerabiałam wspomnianego przez twinnie Prison Breaka, a poza tym Seks w wielkim mieście. M. mi kupił ostatnią serię na walentynki, a kiedyś oglądałam to w telewizji, więc pewnie będzie to następny serial do zaliczenia seriami, tylko tak głupio, bo od końca.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

tachogti

Cytat: "malutenka5"A czytałaś jego opowiadania?
czytalam tylko "wezmisz czarno kure" musze sie zaopatrzyc w opowiadania  :-D

Cytat: "salsa"dylemat-skonczyc w empiku czy kupic:)
kupic :D

a jaka jest "Historia" Willocksa? jakas szybka recenzja?
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

malutenka

Cytat: "tachogti"czytalam tylko "wezmisz czarno kure" musze sie zaopatrzyc w opowiadania
To masz jeszcze duuużo Wędrowyczów zanim dojdziesz do opowiadań, ja strasznie lubię te pilipiuki, chociaż w trylogii o Kruszewskich wkurzyłam się ostatnim tomem bo alchemika Sędziwoja załatwił.... grrr!
A na 45 urodziny kupiłyśmy z siostrami mojemu tacie komplet 'Jakubów', miał robić remont w domu, to pomalował ściany impregnatem, doszedł do wniosku, że cały dzień minie zanim wyschnie i wziął się za czytanie. A mama szalała :mrgreen:

jo_miekka

Nie czytam już całego watku, ale ciekawa jestem, czy było tu już o Zadie Smith?
Ja ją bardzo bardzo lubię, bo to takie powieści "multi-kulti" trochę apropos mojego wyksztalcenia. Powieści z prawdziwego zdarzenia, z porządnymi bohaterami, akcją wielowątkową i w ogóle. No i całkiem spore objętosciowo, co dla mnei jest ważne, bo jak książka dobra a za chuda, to bardzo szkoda kończyć ;)
Polecam debiut: "Białe zęby" i ostatnią powieść (w Pl w zeszłym roku)  "O Pieknie".
To książki troche do śmiechu, ale wciąż nie pozbawione poważnej, głebokiej refleksji o współczesnym świecie. Super, naprawdę, polecam.

Poza tym starzeje się, bo coraz częściej sięgam na inne półki niż lit. piękna... Mama mojej koleżanki powiedziała kiedyś z odrazą: "Przychodzi taki wiek, że człowiek przestaje wreszcie czytać powieści" Hmmm... Wtedy byłam oburzona, a teraz coraz częściej. W ten weekend: "Porzucone sutanny. Opowiesci byłych księży" Polecam tym, którzy chcą się zniechęcić do kościoła ;)

O M.V. Llossie pewnie było, o Cortazarze tez, o Kapuścińskim też...
A kto Mikołjka lubi? Bo my przepadamy i ten tom wielki wydany kilka lat temu przez Znak czytamy sobie często z mężem na dobranoc  na głos (juz dwa razy chyba całośc przeczytaliśmy i zaczynalismy od nowa). Uwielbiam to! Mogłabym cały dzień leżeć w łóżku i słuchać/czytać Mikołajka.
A Michał Witkowski i jego "Lubiewo"? A czytała któraś to jego nowe? Radziwiłówna czy coś?

siog

Cytat: gdziezby

Dwanaście krzeseł - Ilf i Pietrow

uwielbiam te ksiazke!!!!!! ogladalam tez dwie wersje filmu, ale usmialam sie do lez...

polecam:

Mistrz i Malgorzata - Bulhakow
(moja ulubiona)
Zabic drozda - Harper Lee
Sto lat samotnosci _Marqueza

calosc Mendozy wlasnie znalazlam Sekret Hiszpanskiej Pensjonarki
Isabelle Allende - szczegolnie Dom duchow
uwielbiam Agathe Christie - odpoczynek dla duszy
czesto wracam do Mitologii Greckiej

polecam Robert McLiam Wilson "Ulica Marzycieli" jest swietna i duzo smiechu!!!!

jezeli kogos interesuje irlandzka mtologia,legendy to przeczytalam niesamowita ksiazke Over Nine Waves - Marie Heaney. Malutenka mysle ze Twojemu mezowi bardzo spodoba sie:)

nikt nie wspominal o Arthur Conan Doyle i jego opowiesciach o Sherlock Holmes. swietne sa i bardzo wciagajace!!!!!

P.S. Nad Niemnem zmuszona bylam przeczytac i ledwo nie umarlam nad te ksiazka a spalam czesto :mrgreen:
:lol:

no i dodam Kapuscinski!!!! przeczytalam wszystko! akurat bylam w Pl kedy w wiadomosciach powiedzieli o jego smierci...plakalam jak dziecko.......

ostatnio przeczytalam "Nie mow nikomu" thriller ale byla swietna!

swietny jest J.M. Coetzee

jo_miekka

Aaaa! Mendoza no właśnie! Mendoza jest fantastyczny!

[ Dodano: 30-10-2007, 12:52 ]
Aaaa! Mendoza no właśnie! Mendoza jest fantastyczny!

A Myśliwski? "Widnokrąg" mi się bardzo podobał. Mam też "Traktat o łuskaniu...", ale jakoś narazie nie mam chęci póki co.

[ Dodano: 30-10-2007, 12:54 ]
Cytat: "siog"polecam Robert McLiam Wilson "Ulica Marzycieli" jest swietna i duzo smiechu!!!!

Ooo! To jest super facet! Mam autograf w "Ulicy marzycieli" ;)
Jest jeszcze "Zaułek łgarzy" - tu już nie do smiechu, ale świetnie napisane!

jusia

Cytat: "jo_miekka"Nie czytam już całego watku, ale ciekawa jestem, czy było tu już o Zadie Smith?
ja czytałam jeszcze "Łowcę autografów" , a "O pięknie" czeka na swoją kolej:)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

Cytat: "jusia79"
Cytat: "jo_miekka"Nie czytam już całego watku, ale ciekawa jestem, czy było tu już o Zadie Smith?
ja czytałam jeszcze "Łowcę autografów" , a "O pięknie" czeka na swoją kolej:)

No ja też, ale to moim zdaniem jets najsłabsze.
A "O pięknie" jest fantastyczne!

salsa

Cytat: "jo_miekka"Zadie Smith?
białe zęby czytałam z wypiekami na twarzy:P

[ Dodano: 30-10-2007, 16:27 ]
Cytat: "jo_miekka"A kto Mikołjka lubi?
ja kocham:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Cytat: "salsa"jo_miekka napisał/a:   
Zadie Smith?
białe zęby czytałam z wypiekami na twarzy:P

To przeczytaj "O pięknie", ciekawam, co rzekniesz.

[ Dodano: 30-10-2007, 16:27 ]
jo_miekka napisał/a:   
A kto Mikołjka lubi?
ja kocham:)

Hoho, no to ja Ciebie też :p

salsa

jo_miekka, jako smaczek zostawiłam sobie to najnowsze wydanie mikolajka

szkoda mi zaczac czytac bo jak juz rpzecyztam to nie zostanie juz na potem nic:P
masło maslane ale wiadomo o co chodzi:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Cytat: "salsa"zkoda mi zaczac czytac bo jak juz rpzecyztam to nie zostanie juz na potem nic:P

Zawsze można czytać od nowa :) Zwykle nie praktykuję, ale z Mikołajkiem nie daje rady... czytamy w kółko.

salsa

Cytat: "jo_miekka"czytamy w kółko.
u mnie z czytaniem w kołko jest nie za dobrze
niestety wszytske dokładnie pamietam, a po drugim czytaniu to juz pamietam całe obszerne cytaty
i choc ksiazka fajna to takie czytanie dla czytania mnie średnio pociaga
a skoro i tak wiem co bedze za  chwile i to dokładnie , to po co czytac :P

nie wiem, nie umiem, zadzryło sie z epo wielu latach wróciłam do jakiejs ksiazki, ale to było juz na zasadzie czytania fragmentów:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

salsa, bardzo dobrze rozumiem, mam podobnie. Wyjątek tylko i wyłączni dla Mikołajka, bo mnie bawi, że pamiętam. Czytamy więc z podziałem na role ;)
Oprócz tego chyba nigdy nie przeczytałam niczego dwa razy. Chciałabym niektóre przeczytać, ale tak, żeby móc przeczytać jeszcze raz pierwszy raz, tzn. żeby nic nie pamiętać, tylko na nowo... No, wiecie o co chodzi...

[ Dodano: 30-10-2007, 23:00 ]
Ale wydaje się, salsa, że możesz spokojnie czytać, bo... http://www.znak.com.pl/book.php?id=1963

malutenka

Cytat: "jo_miekka"Oprócz tego chyba nigdy nie przeczytałam niczego dwa razy. Chciałabym niektóre przeczytać, ale tak, żeby móc przeczytać jeszcze raz pierwszy raz, tzn. żeby nic nie pamiętać, tylko na nowo... No, wiecie o co chodzi...
Ja mam zboczenie do wracania do starych książek i czytania ich po kilka razy, ostatnio tak było z Wiedźminem, a podstępnie podsuwano mi Ziemkiewicza, którego nie trawię.

gdziezby

jo_miekka, przy Zaułku Łgarza też chichotałam, tylko Autopsja smutna taka... Nie udało mi sie zdobyć natomiast The Extremists.
malutenka5, można kupić na Wyspie? Na ebaju ni ma. :-((((
Aha Widnokrąg lubię też i Hanemanna, w ogóle małe ojczyzny lubię, aha no i jeszcze Wichrowe Wzgórza no bo przecież ten Heathcliff! :D ;-)
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

malutenka

Cytat: "gdziezby"The Extremists.
malutenka5, można kupić na Wyspie?
ja nie mam u siebie w mieście księgarni, ale będę w Dublinie 10 listopada, to mogę sprawdzić ;-)

siog

Cytat: "gdziezby"jo_miekka, przy Zaułku Łgarza też chichotałam, tylko Autopsja smutna taka... Nie udało mi sie zdobyć natomiast The Extremists.
malutenka5, można kupić na Wyspie? Na ebaju ni ma. :-((((
Aha Widnokrąg lubię też i Hanemanna, w ogóle małe ojczyzny lubię, aha no i jeszcze Wichrowe Wzgórza no bo przecież ten Heathcliff! :D ;-)


Gdziezby, jak chcesz to moge poszukac ;-)

tachogti

Cytat: "malutenka5"bo alchemika Sędziwoja załatwił.... grrr!
tez sie straszne na to wsciekalam bo mialam nadzieje ze miedzy nim a Kasia cos bedzie :P

ja wlasnie pochlaniam wiedzmina po raz kolejny z racji wychodzacej gierki ;)
tez lubie wracac do ksiazek i je MIEC MIEC MIEC :D
ostatnio zrobilam sobie powtorke z "Marii i Magdaleny" Samozwaniec :D
A wczoraj kupilam sobie "Polke" Gretkowskiej i mam zamiar kupic "Europejke" i "Historie Brzydoty" Eco itp itd.... Jestem uzalezniona od farby drukarskiej mam wrazenie...
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

malutenka

Cytat: "tachogti"bo mialam nadzieje ze miedzy nim a Kasia cos bedzie
Ja też!!!!
W ogóle te 'Dziedziczki' strasznie się Pilipiukowi spaprały, przez całą książkę tylko budowa domu i rozbudzona seksualnie wampirzyca :-P
Ja mam do czytania duuużo Agathy Christie, tak z zachcianki po długim czasie, ślubny maltretuje Ziemkiewiczem,a dobrze wie, że jak mnie ktoś do czegoś namawia, to robię odwrotnie :-P

tachogti

ja Agathe jak i jane Austen i siostry Bronte jade po angielsku bo lepiej mi brzmi :D agatje uwielniam i stara chmielewska  :mrgreen:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

malutenka

Cytat: "tachogti"i jane Austen i siostry Bronte
jak ja tego dawno nie czytałam! Czas ruszyć na łowy ebookowe :mrgreen:

dagmar

A ja z innej dzialki: czytam wlasnie ksiazke o Irenie Sendlerowej i nie moge sie nadziwic, ile bohaterstwa moze byc w jednym zwyczajnym-niezwyczajnym czlowieku...

salsa

DLA FANÓW MIKOŁAJKA:


http://www.empik.com./produkt?productId=prod190098&_name_=Nowe_przygody_Mikolajka_Tom_&slotName=RecommendedBook
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: "salsa"DLA FANÓW MIKOŁAJKA:


http://www.empik.com./pro...RecommendedBook

dzieki Salsa. Muszę teściowi kupić koniecznie.