Floryda-pazdziernik

Zaczęty przez katgoli, 12 Sie 2008, 15:06:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Cytat: katgoli w 26 Wrz 2008, 10:20:24
zuzia wielkie dzieki  :smiley_thnx:

calla a tak wogole to dziekiTwojej radzie mamy samochod wypozyczony przez ADAC z wielka znizka   :smiley_thnx:  :smiley_thnx:

Ciesze sie, ze moja rada byla pomocna :-)
Moge zapytac jakie wzieliscie auto i ile Was wynioslo??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

Cytat: Basia w 26 Wrz 2008, 22:42:03
Ale Wam dziewczyny zazdroszcze!
ja nie byłam w tym roku nigdzie na urlopie...

calla zrobiłaś we wrzesniu prawie identyczną trase jak moja koleżanka.....
nabrałam jeszcze większej ochoty by tam w końcu polecieć!



Jak bedziesz miala takie mozliwosci to wybierz sie tam koniecznie.
Ciezko jest to wszystko opisac. To trzeba poprostu zobaczyc.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 28 Wrz 2008, 23:24:48
Ciesze sie, ze moja rada byla pomocna :-)
Moge zapytac jakie wzieliscie auto i ile Was wynioslo??

wzielismy Intermediate-4 kola na dwa tygodnie 329 €  :ag: ADAC ma wlasnie promocje.

calla

Cytat: katgoli w 29 Wrz 2008, 10:12:10


wzielismy Intermediate-4 kola na dwa tygodnie 329 €  :ag: ADAC ma wlasnie promocje.

To super! My dostalismy w Nowym Jorku mazde 5 za 98 Euro na 4 dni.
Na Florydzie za 5 dni wyszlo chyba 120 Euro.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

calla jestem ciekawa jaki samochodzik my dostaniemy....chcielismy na poczatku cabrio ale niestety pieniazki na niego pochlonela nasza nowa pralka  :'(

calla

Cytat: katgoli w 29 Wrz 2008, 11:26:03
calla jestem ciekawa jaki samochodzik my dostaniemy....chcielismy na poczatku cabrio ale niestety pieniazki na niego pochlonela nasza nowa pralka  :'(

My tez chcielismy na Florydzie wypozyczyc sobie cabrio, ale po naszych zakupach (4 osoby), nie mielibysmy gdzie ich schowac ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 29 Wrz 2008, 13:08:19
Cytat: katgoli w 29 Wrz 2008, 11:26:03
calla jestem ciekawa jaki samochodzik my dostaniemy....chcielismy na poczatku cabrio ale niestety pieniazki na niego pochlonela nasza nowa pralka  :'(

My tez chcielismy na Florydzie wypozyczyc sobie cabrio, ale po naszych zakupach (4 osoby), nie mielibysmy gdzie ich schowac ;-)

ciekawe czy my tez bedziemy tak szalec zakupowo :ag:

calla

Cytat: katgoli w 29 Wrz 2008, 13:18:57


ciekawe czy my tez bedziemy tak szalec zakupowo :ag:

Jak Wam finanse na to pozwola to zapewniam Cie, ze tak :-)
NA mode wrzucilam juz swoje zakupy.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 29 Wrz 2008, 13:20:09
Cytat: katgoli w 29 Wrz 2008, 13:18:57


ciekawe czy my tez bedziemy tak szalec zakupowo :ag:

Jak Wam finanse na to pozwola to zapewniam Cie, ze tak :-)
NA mode wrzucilam juz swoje zakupy.

ja sie caly czas nastawiam ze bede mogla kupic kilka eleganckich kostiumow i ogolnie rzeczy do pracy- moja kolezanka sobie za kazdym razem przywozi gory tych rzeczy  what

twoje zakupy juz ide ogladac :ag:

calla

Cytat: katgoli w 29 Wrz 2008, 13:22:54


ja sie caly czas nastawiam ze bede mogla kupic kilka eleganckich kostiumow i ogolnie rzeczy do pracy- moja kolezanka sobie za kazdym razem przywozi gory tych rzeczy  what



Za takimi rzeczami sie nie rozgladalam, bo nie mialam takiej potrzeby wiec nic Ci nie powiem na ten temat.
Jedynie bluzek koszulowych bylo duzo praktycznie w kazdym sklepie.
Ale takich kostiumow mozesz poszukac w Banana Republic. Tam powinno cos byc.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

To juz juto  jupi  jupi kurcze ale sie denerwuje

Kasia

nic sie nie denerwuj tylko korzystaj ile sie da :)

zuzia

katgoli
bawcie się dobrze!
nie ma się czym denerwować. podróż będziecie mieli super. zazdraszczam strasznie :)

katgoli

dziekuje dziewczyny i polewam  :piwko:

didi_loczek

katgoli bawcie sie dobrze a po powrocie nie zapomnij o relacji
i fotkach  :prayer:

calla

katgoli nie ma sie czym denerwowac :-)
No chyba, ze lotem. Lecisz pierwszy raz??

Milego wypoczynku zycze i slonecznej pogody.
Aaaa, no i udanych zakupow.

Czekam na relacje po powrocie :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

wrocilam  :( bylo cudownie  jupi piekna pogoda, sliczne okolice, mnostwo przezyc ....no i szalenstwo zakupow-az do wyczerpania budzetu  :-[ opowiem wiecej narazie walcze z setkami maili i nawalem pracy  :o

calla

Cytat: katgoli w 22 Paź 2008, 12:51:24
wrocilam  :( bylo cudownie  jupi piekna pogoda, sliczne okolice, mnostwo przezyc ....no i szalenstwo zakupow-az do wyczerpania budzetu  :-[ opowiem wiecej narazie walcze z setkami maili i nawalem pracy  :o

Witaj w "szarej rzeczywistosci" :-)
Hehehe, a nie mowilam, ze tam sie cudownie robi zakupy? :-)
Koniecznie wklej zdjecia zakupionych rzeczy. Jestem ciekawa co tam upolowalas. No i na relacje oczywiscie tez czekam, szczegolnie Key West.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

#68
Przepraszam ze relacja z mojego cudownego urlopu dopiero teraz ale niestety kryzys finansowy sprawia ze mam tyle pracy ze tylko doskokami jestem na forum :'(

Nasza przygode z Floryda rozpoczelismy w Orlando gdzie spedzilismy 3 dni.
1 dzien – Disney World a konkretnie Magic Kingdom – jak organizowalismy nasz wyjazd to nie zamierzalismy zwiedzac swiata Walta Disneya-namowila nas do tego Pani z biura podrozy i musze powiedziec ze strasznie sie ciesze ze sie dalismy przekonac, bo park jest cudowny, czulam sie naprawde jak w swiecie marzen. Goraco polecam!!! Wieczorem obejrzelismy fajerwerki w parku i zachwytu juz wogole nie bylo konca jupi

2 dzien – przerwa na zakupy – w ciagu dnia poszalelismy niezle w Premium Outlets Orlando-najbardziej zaskoczyl mnie maz ktory przed urlopem nie chcial slyszec o zakupach a w koncu kupil wiecej niz ja  :ag:
Wieczorem bylismy na Pirates Dinner Show, ktory polecila nam goraco kolezanka i niestety klapa na calego, czegos gorszego w zyciu nie widzialam a jedzenie to w kazdej budce z hot dogami mozna dostac lepsze. Strasznie zalowalam, bo sie wczesniej zastanawialam nad Blue Man Group Show lub Cirque du Soleil a wybralam to badziewie   >:(

3 dzien – Universal Studios i Adventure Islands – dwa superowe parki rozrywki dla osob lubiacych filmy i kino rowniez goraco polecam, ale jezeli ktos ma czas w Orlando tylko na jeden park to wybralabym Magic Kingdom o niebo lepsze niz Universal.

4 kolejne dni spedzilismy w Miami pozwiedzalismy wszystko co bylo do zwiedzenia i obejrzenia, poodpoczywalismy na plazy, bylismy na zakupach. Bardzo mi sie podobal Ocean Drive i wogole Miami Beach- troche denerwujaca sytuacja parkingowa ale pozatym to naprawde swietnie. Bylismy rowniez jeden dzien na Virginia Key i Key Biscane. Key Biscane goraco polecam w poludnowej czesci plaze i latarnie morska. Plaza troche zanieczysczona przez algi ale pozatym cicho i przyjemnie, woda super cieplutka I czysciutka.

Kolejne dwa dni to wypad na Keys a konkretnie z celem w Key West. Dokladnie tak jak dziewczyny pisaly juz sama podroz na Keys jest przezyciem. Te sliczne mosty, przejazd przez wode-super-probowalam robic zdjecia ale nie oddaja nawet w czesci tego co zobaczylam. Dotarlismy do Key West okolo poludnia i po zakwaterowaniu od razu ruszylismy nap laze I bylam troche zaskoczona bo w Key West sa tylko dwie wieksze plaze. Plaza bylam rozczarowana-wyglada super ale strasznie glosno, w wodzie duzo alg a wchodzac do wody ma sie wrazenie jakby chodzilo sie w miekkim blocie. Samo Key West strasznie mi sie podobalo, czarujace male miasteczko z slicznymi uliczkami, domkami a wieczorem tetnilo zycie. Na kolacji bylismy w Jimmy Buffet Margaritaville – jeszcze raz dziekuje cumberland za polecenie nam tej knajpki bo jedzenie bylo przepyszne a margarity tez super choc nie zawieraly pratkycznie alkoholu Po jedzonku obejrzelismy zachod slonca...Wow wow wow...super klimat duzo ludzi...praktycznie nie da sie opisac. Key West wieczorem ogolnie po prostu super. Wszedzie cos sie dzieje....odwiedzilismy jeszcze kilka barow I poznalismy paru milych amerykanow.

Kolejne dni do naszego odjazdu spedzilismy w Miami na odpoczynku, bylismy rowniez na plazy (i zakupach :lollol:) w Fort Lauderdale i zobaczylismy Everglades (tu moge polecic farme aligatorow).

Odpoczelam sobie bardzo i mimo, ze nie zwiedzalismy bardzo duzo jestem niezmiernie zadowolona z urlopu. Najchetniej juz bym planowala nasz nastepny urlop- Kalifornie –niestety uda sie chyba dopiero za dwa lata  :sadwalk:



katgoli

#69
Everglades

katgoli

Cytat: calla w 22 Paź 2008, 17:18:50
Koniecznie wklej zdjecia zakupionych rzeczy.
postaram sie ale troche to potrwa :-(

calla

katgoli chyba nie ma takiej osoby, ktora by nie byla zachwycona Key West :-) Algi na plazy to pozostalosci po huraganie IKE. My w ogole nie lezelismy na plazy w Key West, bo sie nie dalo. Smierdzialo strasznie i pelno syfu. Pojechalismy kawaleczek dalej na Bachia Honda Beach. Tam tez bylo pieknie. A co do wchodzenia do wody, tam tez sie zapadalo w taki miekki piasek (a'la blotko).

Ciesze sie, ze sie urlop udal. My planujemy wybrac sie jeszcze raz na Floryde w przyszlym roku. Tym razem wlasnie w okolice Orlando. A Kalifornie mamy zamiar zobaczyc tez za 2 lata :-) Ale zobaczymy czy nam sie uda...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 28 Paź 2008, 18:08:02
Ciesze sie, ze sie urlop udal. My planujemy wybrac sie jeszcze raz na Floryde w przyszlym roku. Tym razem wlasnie w okolice Orlando. A Kalifornie mamy zamiar zobaczyc tez za 2 lata :-) Ale zobaczymy czy nam sie uda...
Jak bedziecie leciec do Orlando to radze znalezc sobie Hotel gdzies w poblizu International Drive. Mysmy mieli hotel w Kissimmee co tez bylo ok ale jak sie chce pojechac na zakupy to International Drive w miare daleko. Ostatnio napisalam dla znajomej shopping-tipps (outlety itd) jezeli chcesz chetnie Ci przesle Mailem.

My chcielibysmy poleciec do NY w przyszlym roku-tak moze na 5 dni ale zobaczymy jak finansowo bedzie wygladala sprawa po weselu :-)

Znalazlam fajna stronke/forum z ktorym sie chyba przed nastepna podroza do USA bardziej zapoznam :-) http://www.usa-reise.net/forum/smf/index.php

calla

Cytat: katgoli w 03 Lis 2008, 17:10:33
Cytat: calla w 28 Paź 2008, 18:08:02
Ciesze sie, ze sie urlop udal. My planujemy wybrac sie jeszcze raz na Floryde w przyszlym roku. Tym razem wlasnie w okolice Orlando. A Kalifornie mamy zamiar zobaczyc tez za 2 lata :-) Ale zobaczymy czy nam sie uda...
Jak bedziecie leciec do Orlando to radze znalezc sobie Hotel gdzies w poblizu International Drive. Mysmy mieli hotel w Kissimmee co tez bylo ok ale jak sie chce pojechac na zakupy to International Drive w miare daleko. Ostatnio napisalam dla znajomej shopping-tipps (outlety itd) jezeli chcesz chetnie Ci przesle Mailem.

My chcielibysmy poleciec do NY w przyszlym roku-tak moze na 5 dni ale zobaczymy jak finansowo bedzie wygladala sprawa po weselu :-)

Znalazlam fajna stronke/forum z ktorym sie chyba przed nastepna podroza do USA bardziej zapoznam :-) http://www.usa-reise.net/forum/smf/index.php


Pewnie, jezeli mozesz to poprosze te tippy na maila. Zawsze sie moga przydac :-)
Nowy Jork oczywiscie polecam, sprawozdanie moje na pewno czytalas.

Do samego Orlando raczej leciec nie bedziemy. W Lake Worth mamy mete noclegowa, wiec z tego miejsca bedziemy sie ruszac autem. No chyba, ze to bedzie kwestia jednego noclegu. Narazie Floryde mamy tylko w planach. Jak dojdzie do wyjazdu, to pewnie sie popytam Ciebie o to i tamto w sprawie Orlando:-)

Forum w/w przez Ciebie znam, czytalam tam miedzy innymi o cle ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)