Floryda-pazdziernik

Zaczęty przez katgoli, 12 Sie 2008, 15:06:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katgoli

Cytat: mayagaramond w 14 Sie 2008, 17:15:29
katgoli - dopiero wieczorem znalazlam Twoje zdanie do przetlumaczenia. Jest na wczorajszych plotach, ale to pewnie juz za pozno..., przepraszam, ale nie bylo mnie pod kompem

Maya serdecznie dziekuje za pomoc poprawilam wczoraj caly ten dokument wiec spoko. :piwko:

calla

Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 17:28:01moze macie do polecenia takie perelki rowniez w Miami?

No niestety tutaj Ci nie pomoge. W okolicach Miami bedziemy nocowac u znajomych, wiec nie szukalismy tam hoteli.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 14 Sie 2008, 17:32:22
Cytat: cumberland w 14 Sie 2008, 17:15:02to i ja Wam polecę ten w którym ja mieszkałam :)
www.heronhouse.com
naprawdę prześliczny, kameralny hotelik przepełniony zielenią i w iście już karaibskim klimacie

Wow, ale piekny. Nijak sie ma do naszego...
A mozna zapytac ile placiliscie za dobe za osobe??

ja odrazu bym rezerwowala bo widzialam ze ceny od 129 $ ale niestety trzeba zostac minimum dwie doby  :(

katgoli

Cytat: calla w 14 Sie 2008, 17:34:51
No niestety tutaj Ci nie pomoge. W okolicach Miami bedziemy nocowac u znajomych, wiec nie szukalismy tam hoteli.

My chyba wezmiemy www.hoteldorchester.com ale zobaczymy moze nam biuro podrozy zaoferuje cos fajnego Honeymoonowego  :D

calla

Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 17:38:30
Cytat: calla w 14 Sie 2008, 17:34:51
No niestety tutaj Ci nie pomoge. W okolicach Miami bedziemy nocowac u znajomych, wiec nie szukalismy tam hoteli.

My chyba wezmiemy www.hoteldorchester.com ale zobaczymy moze nam biuro podrozy zaoferuje cos fajnego Honeymoonowego  :D

Tez ladny :-)
A ten poprzedni ponad stowke za dobe to roche drogo mnie sie wydaje. Czy to od pary jest??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cumberland

Cytat: calla w 14 Sie 2008, 17:32:22
Cytat: cumberland w 14 Sie 2008, 17:15:02to i ja Wam polecę ten w którym ja mieszkałam :)
www.heronhouse.com
naprawdę prześliczny, kameralny hotelik przepełniony zielenią i w iście już karaibskim klimacie

Wow, ale piekny. Nijak sie ma do naszego...
A mozna zapytac ile placiliscie za dobe za osobe??

calla - naprawdę nie pamiętam, ale ceny - jak pisze katgoli- znajdziesz na stronce


Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 17:28:01

dziekuje za linka- stawiam  :piwko: hotelik wyglada przeslicznie.

moze macie do polecenia takie perelki rowniez w Miami?

w Miami spałam tu:

www.thehotelofsouthbeach.com

samiusieńkie centrum South Beach - tuż przy plaży a jednocześnie w sercu wszelkich atrakcji :)

sznapkowa

Ja tez uważam, że co się odwlecze ... praca mam nadzieję będzie już taką moją docelową - taką na kilka/naście lat :)

Floryda będzie planem wakacyjnym na przyszły rok. Ale polecam tym co jeszcze nie byli w USA Californię - na prawdę do dziś jestem pod wrażeniem. Na pewno jeszcze tam wrócimy. Marzą mi się jeszcze Hawaje ...

Co do hoteli to ja byłam w USA kilkakrotnie i nigdy nie robiłam rezerwacji. W ubiegłym roku zjechaliśmy całą CA i nie robiliśmy rezerwacji nigdzie - nawet w San Francisco gdzie o hotel najtrudniej.  Wjeżdżając do miasta braliśmy gazetki z kuponami zniżkowymi i tam się kierowaliśmy. W ten sposób zaoszczędziliśmy na prawę dużo $. Szczególnie we wrześniu nie ma co robić rezerwacji na FLodydzie- każdy z tamtąd wyjeżdza teraz bo to sezon huraganów :) Na  mijescu hotel powinien byc tańszy- szczególnie jak dorwiecie gazetkę :)

Koniecznie proszę o fotki jak wrócicie :)

calla

sznapkowa albo mieliscie szczescie z tymi noclegami albo my pecha :-)
W Nowym Jorku ciezko bylo nam znalezc nocleg. Wiekszosc hoteli byla juz wybookowana (oczywiscie te w przyzwoitej cenie jak na NYC).

Co do huraganow, to wlasnie jakis sie zbliza i jestem ciekawa jak to sie bedzie mialo za 3 tygodnie. Nie dopuszczam do siebie mysli, ze nie zobacze Key West :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

sznapkowa

#33
Hotel w NY bez wczesniejszej rezerwacji rzeczywiście jest problemem. Wszedzie indziej powienno być ok. Zanojmi byli ostatnio w Miami i też nic nie rezerwowali.
Z drugiej strony jeśli wiecie dokładnie kiedy i gdzie będziecie to możecie sobie coś wstępnie zarezerwować chociażby na jendą noc i ewentualnie jak znajdziecie coś innego to zmienić hotel.

calla

#34
Zebrac sie nie moge, zeby opisac wrazenia. Ciagle jeszcze dochodze do siebie i do tego dochodza jeszcze obecni goscie w domu.
Ale do rzeczy. Najpierw obiecana Floryda dla Katgoli :-)

Zwiedzanie Florydy zaczelismy od zakupow (kolejnych) w Outletach. Swiry jestesmy straszne, ale co tam, do USA czesto sie nie jezdzi ;-)
Polecam sie wybrac na zakupy, bo na prawde warto. Nam mozna powiedziec, ze zwrocil sie jeden bilet do stanow.

PO zakupach ruszylismy autem z wypozyczalni na Key West. Niesamowite
wrazenie jadac autem 180km po florida keys w atlantyk/zatoke meksykanska.
Sam Key West jest bajkowy. Wrazen nie da sie opisac. To trzeba poprostu zobaczyc na wlasne oczy. Do tego przepiekny turkusowy kolor wody, ktory niemalze zlewa sie z kolorem nieba. Cos niesamowitego. Do zobaczenia rowniez Dom Hemingwaya i boja z inskrypcja: ,,90 mil stad na Kube". Koniecznie trzeba sie przespacerowac Duval Street.
W tej chwili jest tam po sezonie i momentami troche pusto. Ike niestety pozostawil po sobie pamiatke w stylu powyrzucanych roslinek na brzeg i smierdzi niesamowicie. Relaks na plazy odpada.
Ale za to polecam jedna z plaz Bahia Honda Beach oddalona od Key West o 40km w kierunku florydy. Jest cudowna. Co prawda wstep jest platny (my zaplacilismy 7 dolarow za 4 osoby, wiec nie az tak znowu duzo), ale plaza i widoki przepiekne. POLECAM!!

Sama droga nr 1 na Key West warto sie przejechac. Z jednej i drugiej strony woda. A do tego gdzie nie gdzie znaki: Uwaga na krokodyle :-)
Uwazac trzeba na predkosc. Mandaty sa ponoc slone!

Wracajac z Key West zahaczylismy o Miami. Jezeli bedziecie mieli okazje, to ptzrjedzcie sie Ocean Drive. My bylismy tam akurat w sobote ok. polnocy. Cala ulica kapiaca bogactwem. Pieknie ubrane kobiety. Knajpa na knajpie, a w kazdej z nich muzyka grana na zywo. Dla Panow wypasione fury zaparkowane przy ulicy ;-)
Obraz wziety prosto z murzynskich deledyskow :-)

Pozniej kilka dni spedzilismy w Lake Worth u znajomych, ktorzy tez na pokazali okolice. Miedzy innymi West Palm Beach. Tam tez jest bajkowo i trzeba to poprostu zobaczyc.

No, to chyba tyle co ja widzialam i polecam.
Jak znajde chwile to opisze NYC i inne miejsca :-)

I kilka fotek na zachete z Key West :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

Ale piekne kolory!!!!!!!!!

Dawaj wiecej fotek (a na strefe mody wrzuc zdobycze z outletow ;) )
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: mayagaramond w 23 Wrz 2008, 16:57:34
Ale piekne kolory!!!!!!!!!

Dawaj wiecej fotek (a na strefe mody wrzuc zdobycze z outletow ;) )

Wrzuce, wrzuce, ale wolna chwila. Goscie mnie ograniczaja ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

dziekuje calla  jupi  jupi ja dokladnie za dwa tygodnie bede siedziec w samolocie do Orlando  jupi
Na Key West mamy jeden nocleg nie moge sie juz doczekac.

Gdzie bylas w Outletach?

Stawiam  :piwko:  :piwko:

calla

Cytat: katgoli w 23 Wrz 2008, 18:01:45
dziekuje calla  jupi  jupi ja dokladnie za dwa tygodnie bede siedziec w samolocie do Orlando  jupi
Na Key West mamy jeden nocleg nie moge sie juz doczekac.

Gdzie bylas w Outletach?

Stawiam  :piwko:  :piwko:

Ale Ci zazdroszcze!! Jeszcze raz bym sie tam wybrala, buuuuu  Ale ten czas szybko leci.
W Outletach bylam trzech: Woodbury kolo Nowego Jorku, w Atlantic City i na Florydzie w drodze na Key West, ale nie pamietam nazwy.
W Nowym Jorku zszedl nam caly dzien, w Atlantic miala byc tylko godzinka, a wyszlo 4,5 :-) , a w ostatnim cos kolo 3h. Nawet moj maz chodzil chetnie i sie obkupil za wszystkie czasy ;-)

Obserwujesz huragany?? Slyszalam, ze znowu jakis sie zbliza, ale nie jestem juz na biezaco bo mnie nie dotycza. Oby Wam pogoda dopisala tak jak nam. Wygrzewalismy sie cudnie na sloneczku, a teraz marzniemy i nie mozemy sie pochwalic cala opalenizna ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

dzieki calla

Cytat: calla w 23 Wrz 2008, 18:25:13

Obserwujesz huragany?? Slyszalam, ze znowu jakis sie zbliza, ale nie jestem juz na biezaco bo mnie nie dotycza. Oby Wam pogoda dopisala tak jak nam. Wygrzewalismy sie cudnie na sloneczku, a teraz marzniemy i nie mozemy sie pochwalic cala opalenizna ;-)

nie obserwuje-co bedzie to bedzie. Ja juz sie nie moge doczekac sloneczka i wygrzewania. My juz mamy ogrzewanie w domu zalaczone :o a tu jeszcze wrzesien  :'(

calla

Cytat: katgoli w 24 Wrz 2008, 12:34:10
My juz mamy ogrzewanie w domu zalaczone :o a tu jeszcze wrzesien  :'(

My jak wysiedlismy na lotnisku to pierwsze co zrobilismy, to zaczelismy sie ubierac, bo bylismy w krotkich spodenkach :-)
A teraz marzniemy bezlitosnie i tesknimy za 30-stopniowa woda i jeszcze cieplejszym slonkiem ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

Przypomnialo mi sie jeszcze kilka rzeczy, ktore moga Ci sie przydac. No chyba, ze juz o nich wiesz.

- na Florydzie faceci kapia sie w spodenkach z nogawka (nie w kapielowkach)
- drogi sa platne. Nie duzo, najczesciej jest to 1$, ale zdarza sie tez 5$
- nie lekcewazyc znaku STOP, kosztuje to 300$
- podobno nie wolna zartowac z policja, bo moga nawet zaaresztowac
- do kazdej podanej ceny nalezy doliczyc tzw. tax (nie wiem czy sie to tak pisze) + napiwek dla kelnerow w wysokosci ok. 20%
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

dzieki calla o tych spodenkach nie wiedzialam  :surprise:
reszte juz wiemy od znajomych, ale dziekuje za przypomnienie  :piwko:

cumberland

Cytat: calla w 25 Wrz 2008, 17:47:09
Przypomnialo mi sie jeszcze kilka rzeczy, ktore moga Ci sie przydac. No chyba, ze juz o nich wiesz.

- na Florydzie faceci kapia sie w spodenkach z nogawka (nie w kapielowkach)
-

eee, no bez przesady, w kąpielówkach też się kąpać można, ale od razu jest się posądzonym o wlściwą orientację ;) zresztą tak jest nie tylko na Florydzie tylko w całych Stanach...:)

zuzia

Cytat: katgoli w 26 Wrz 2008, 09:36:57
dzieki calla o tych spodenkach nie wiedzialam  :surprise:

to nie tylko na Florydzie.
w usa jedynym dopuszczalnym strojem dla faceta są spodenki w tym stylu (chodzi o długość):
http://www.alibaba.com/product-gs/210560364/beach_wear.html
i w każdym miejscu (publicznym) obsługa ma prawo cie wyprosić, jeżeli uzna twój strój jako nieobyczajny.
co ciekawe - dla kobiet te zasady są duzo mniej restrykcyjne :)

z tego co i napisała calla dodam jeszcze:
- nie stawajcie na miejscach dla niepełnosprawnych pod żadnym pozorem - w tym wypadku mandat (od 250 - 500 $) będzie najmniejszym kosztem (bo dojdze holowanie, parking etc)
- na autostradach i drogach międzystanowych nie wolno zatrzymywać się na poboczu (wyjątkiem jest awaria) ani zawracać (nawet jeżeli masz taki przejazd) - jest to dozwolone tylko dla policji, karetek etc.
- policjant ma prawo cie zatrzymać nawet będąc po cywilnemu i swoim prywatnym samochodem
- przekroczenie prędkości uznają bezkarnie tak do 5- 10 mil over :)
- w każdym stanie podatek jest inny, ba! nawet w ramach tego samego stanu w różnych okręgach te podatki mogą się różnić. zazwyczaj wynosza nie więcej niż 8%
- w samochodzie nie wolno wozić ani otwartego ani zamkniętego alkoholu (tylko w bagażniku). nawet twój pasażer nie może jechać np. z otwartą puszka piwa. oni przyjmują to, że masz łatwy dostęp do alkoholu i dostajesz mandat  >:(
- uważajcie z parkowaniem i jazdą po mieście - gdzieniegdzie tak jest, że niektóre ulice są w określonych godzinach (najczęściej szczytowych) jednokierunkowe (rano w jedną, po poludniu - w drugą stronę) i np. nie wolno parkować między 16 a 18.

katgoli

zuzia dziekuje chyba sobie to wszystko wydrukuje zeby napewno nie zapomniec  :yes:

Tobie tez  :piwko:

zuzia

katgoli
jakbyś miała jakieś pytania to pisz. postaram się odpowiedzieć. teść nam sporo opowiadał co i jak tam jest odnośnie przepisów/regulacji/zasad ale ciężko sobie to tak przypomnieć.

katgoli

zuzia wielkie dzieki  :smiley_thnx:

calla a tak wogole to dziekiTwojej radzie mamy samochod wypozyczony przez ADAC z wielka znizka   :smiley_thnx:  :smiley_thnx:

Basia

Ale Wam dziewczyny zazdroszcze!
ja nie byłam w tym roku nigdzie na urlopie...

calla zrobiłaś we wrzesniu prawie identyczną trase jak moja koleżanka.....
nabrałam jeszcze większej ochoty by tam w końcu polecieć!

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................