Floryda-pazdziernik

Zaczęty przez katgoli, 12 Sie 2008, 15:06:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katgoli

Czesc dziewczyny,

wyjezdzam na mojego Honeymoon`a na Floryde- wschodnie wybrzeze, Orlando i Keys. Lecimy 7. pazdziernika na dwa tygodnie.  jupi jupi

Poprosze o wypowiedzi kto juz byl i co warto zobaczyc i gdzie na zakupy  ( :ag:) czyli wszystkie podpowiedzi jakie macie.

Z gory serdecznie dziekuje  :smiley_thnx:

fasolka1980

Ależ masz fajnie!!!!!! Zazdroszcze!

Niestety nie byłam, więc nie pomogę, ale wiem, że na pewno bedziesz sie dobrez bawić jupi

calla

katgoli ja bede na Florydzie we wrzesniu. Na pewno w Miami i na Key West, a potem gdzie nas jeszcze poniesie :-)
Co warto zobaczyc moge napisac jak wroce. A co do zakupow to w Orlando jest na pewno Outlet, wiec warto zajrzec.
My nastawiamy sie na zakupy pod Nowym Jorkiem. Ale kto wie, moze tam tez zajrzymy :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 12 Sie 2008, 17:35:55
katgoli ja bede na Florydzie we wrzesniu. Na pewno w Miami i na Key West, a potem gdzie nas jeszcze poniesie :-) Co warto zobaczyc moge napisac jak wroce.
no to juz czekam na relacje  jupi

Cytat: calla w 12 Sie 2008, 17:35:55A co do zakupow to w Orlando jest na pewno Outlet, wiec warto zajrzec.
wiesz moze gdzie ten Outlet?

calla

Tu masz mapke z Outletami:

http://www.egeeshop.com/US_Factory_Outlets/Sale_Outlets.htm

sa tam dokladne adresy i telefony.

A relacje napisze na pewno. Szczerze mowiac to juz sie doczekac nie moge. Juz bym sie pakowala ;-) Wyruszamy 5 wrzesnia :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla


Aaaa, i jak wejdziesz na wybrany outlet, to ponizej masz jeszcze marki jakie sa w sklepie.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cumberland

katgoli
w Orlando nie byłam ale na Keys za to dłuższą chwilkę zabawiłam :)
KEY WEST - bezwzględnie najdłuższy postój spośród wszystkich wysp
"musty" do zaliczenia:
1. Duval Street - najsłynniejsza ulica Key Westu, tutaj toczy się życie nocne, tutaj są najlepsze bary, restauracje i sklepy - wszystko w jednym miejscu :)
koniecznie odwiedź: Sloppy Joe's Bar i Capt. Tony's Saloon, najwymyślniejsze rodzaje Margarity tylko w Margaritasville :)
2. rejs katamaranem na rafę koralową i do wyboru co wolisz nurkowanie z butlą albo snorkeling - jest co podziwiać !!!
3. punkt "90 miles to CUBA" - to nie tylko "punkt odległości" dla Amerykanów to symbol dwóch światów....
4. latarnia morska - nie jest za wysoka ale jak już się jest na Key Wescie to grzechem byłoby się do niej nie przespacerować :)
5. Dom Ernesta Hemingway'a przy Whitehead Street

miłych wrażeń :)

katgoli

cumberland calla wielkie dzieki stawiam  :piwko:
cumberland wlasnie mnie przekonalas ze mamy zarezerwowac nocleg na Key West  :smiley_thnx:

calla

katgoli obejrzyj sobie zdjecia w sieci i poczytaj troszke o Key West. Ja juz jestem pod wrazeniem tego miejsca, choc tam jeszcze nie bylam ;-)

Na Key West mamy zarezerwowany jeden nocleg, ale sie wlasnie zastanawiamy czy aby nie zostac tam dluzej.

cumberland rowniez dziekuje za podpowiedzi. Szczegolnie dotyczace knajpek, bo z reszta obeznalam sie juz w przewodniku :-)
No i oczywiscie piwko sie nalezy :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 13 Sie 2008, 18:18:16
katgoli obejrzyj sobie zdjecia w sieci i poczytaj troszke o Key West. Ja juz jestem pod wrazeniem tego miejsca, choc tam jeszcze nie bylam ;-)
calla juz poogladalam i najchetniej bym dzisiaj pakowala walizki  :ag:
polecono nam zeby wynajac cabrio zeby jezdzic po florydzie wiec jezeli to zrobimy to bedzie git  jupi

calla

Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 10:23:53calla juz poogladalam i najchetniej bym dzisiaj pakowala walizki

To dokladnie tak jak ja. Nie moge sie juz doczekac, przebieram nogami jak male dziecko ;-)

Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 10:23:53polecono nam zeby wynajac cabrio zeby jezdzic po florydzie wiec jezeli to zrobimy to bedzie git  jupi

My tez tak chcielismy zrobic, ale jedziemy w 4 osoby i tym co beda siedziec z tylu bedzie strasznie wialo, wiec zrezygnowalismy.
Ale myslimy nad tym, zeby wynajac dodatkowo cabrio na jeden dzien i pojezdzic po Miami i okolicach normalnymi drogami (przy mniejszej predkosci tak nie wieje).

Bedziecie wypozyczac auto jak bedziecie na miejscu czy robicie rezerwacje wczesniej??
My juz mamy wszystkie rezerwacje porobione (nocleg, przelot na Floryde i spowrotem + wszystkie auta), tak na wszelki wypadek, zeby nie zostac pod chmurka :-).
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 14 Sie 2008, 12:58:03
To dokladnie tak jak ja. Nie moge sie juz doczekac, przebieram nogami jak male dziecko ;-)
no to piwko na to czekanie  :)

Cytat: calla w 14 Sie 2008, 12:58:03
My tez tak chcielismy zrobic, ale jedziemy w 4 osoby i tym co beda siedziec z tylu bedzie strasznie wialo, wiec zrezygnowalismy.
Ale myslimy nad tym, zeby wynajac dodatkowo cabrio na jeden dzien i pojezdzic po Miami i okolicach normalnymi drogami (przy mniejszej predkosci tak nie wieje).

Bedziecie wypozyczac auto jak bedziecie na miejscu czy robicie rezerwacje wczesniej??
My juz mamy wszystkie rezerwacje porobione (nocleg, przelot na Floryde i spowrotem + wszystkie auta), tak na wszelki wypadek, zeby nie zostac pod chmurka :-).

my tez mamy juz przelot a i noclegi bede w przyszlym tygodniu rezerwowac. Znajomi powiedzieli zeby samochod koniecznie z Niemiec zarezerwowac bo ubezpieczenia sa o wiele lepsze i tansze. Polecono mi ta strone: http://www.holidayautos.de lub przez www.hertz.com

a wy przez co rezerwowaliscie?

sznapkowa

Ale zazdroszczę... my mieliśmy lecieć na Florydę w połowie września i już prawie kupowalismy bilety ale sie okazało,  że dostałam nową pracę i niestety nie wyrobię się z przekazaniem obowiązków komus kto mnie zastąpi do tego czasu. No ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Wakacje trwaja tylko 2 tygodnie a praca mam nadzieję, że będzie moją docelową - taką do emerytury.

katgoli

sznapkowa co sie odwlecze to nie uciecze a tymczasem  calla i ja obadamy floryde i zdamy relacje co i jak  jupi Serdecznie gratuluje nowej pracy  :clapping: brawo

calla

Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 14:22:00my tez mamy juz przelot a i noclegi bede w przyszlym tygodniu rezerwowac. Znajomi powiedzieli zeby samochod koniecznie z Niemiec zarezerwowac bo ubezpieczenia sa o wiele lepsze i tansze. Polecono mi ta strone: http://www.holidayautos.de lub przez www.hertz.com

a wy przez co rezerwowaliscie?

Przez Hertza. Jak jestescie czlonkami ADAC to macie 5% albo 10% znizki dodatkowo. Tak samo jest w hotelach. U nich to jest chyba oznaczenie AA czy AAA. Iles literek A w kazdym badz razie :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 14:32:55
sznapkowa co sie odwlecze to nie uciecze a tymczasem  calla i ja obadamy floryde i zdamy relacje co i jak  jupi Serdecznie gratuluje nowej pracy  :clapping: brawo

To ja tez sie podepne pod ta wypowiedz. Ciesz sie nowa praca, a urlop na Florydzie mozecie sobie zrobic zawsze :-)
Szlak bedzie przetarty wiec potem jak znalazl ;-)

My o USA zawsze marzylismy, zeby ten kraj zobaczyc. A teraz decyzja byla nagla ze wzgledu na nisko stojacego dolara.
Niestety znowu idzie w gore.
Ale wszystkie rezerwacje robilismy jak stal jeszcze nisko, wiec troszke zaoszczedzilismy :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 14 Sie 2008, 14:34:58
Przez Hertza. Jak jestescie czlonkami ADAC to macie 5% albo 10% znizki dodatkowo. Tak samo jest w hotelach. U nich to jest chyba oznaczenie AA czy AAA. Iles literek A w kazdym badz razie :-)

a jak to sie rezerwuje przez strone ADAC?

calla

Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 14:43:56
Cytat: calla w 14 Sie 2008, 14:34:58
Przez Hertza. Jak jestescie czlonkami ADAC to macie 5% albo 10% znizki dodatkowo. Tak samo jest w hotelach. U nich to jest chyba oznaczenie AA czy AAA. Iles literek A w kazdym badz razie :-)

a jak to sie rezerwuje przez strone ADAC?

Nie, przez Hertza. Na stronie beda informacje o tym podczas rezerwacji i wybierasz taka opcje.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

Cytat: calla w 14 Sie 2008, 14:45:40
Nie, przez Hertza. Na stronie beda informacje o tym podczas rezerwacji i wybierasz taka opcje.

a Hotele? Serdecznie dziekuje za pomoc...Polewam Ci znowu  :piwko:

calla

#19
Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 14:52:02
Cytat: calla w 14 Sie 2008, 14:45:40
Nie, przez Hertza. Na stronie beda informacje o tym podczas rezerwacji i wybierasz taka opcje.

a Hotele? Serdecznie dziekuje za pomoc...Polewam Ci znowu  :piwko:

Hoteli szukalismy przez Orbitz.com  Przy czym nie rezerwowalismy na tej stronie.
Jak nam sie jakis hotel spodobal to wchodzilismy na jego strone i tam bezposrednio robilismy rezerwacje. Bylo taniej jak przez Orbitz.
Dzieki za piwka. Nie bede pila sama i tez stawiam, co by sie dobrze bookowalo :-)

Tutaj masz hotel, w ktorym bedziemy spac na samym Key West:
http://www.travelpost.com/hotels/photos/Days_Inn_Key_West/p11963

Co prawda ma tylko dwie gwiazdki, ale czytalismy o nim opinie innych ludzi i byly one w wiekszosci pozytywne. A po drugie to i tak nas cale dnie nie bedzie wiec potrzebujemy tylko lozka i lazienki. I chyba tam sniadanko jest tez w ceniee jesli sie nie myle.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

katgoli

#20
 :smiley_thnx: :smiley_thnx: :smiley_thnx:


ten Hotel tez mam na oku  :D

ale ja ogladalam wszystko do tej pory przez www.ab-in-den-urlaub.de

cumberland

#21
Cytat: katgoli w 14 Sie 2008, 14:52:02

a Hotele? Serdecznie dziekuje za pomoc...Polewam Ci znowu  :piwko:

to i ja Wam polecę ten w którym ja mieszkałam :)
www.heronhouse.com
naprawdę prześliczny, kameralny hotelik przepełniony zielenią i w iście już karaibskim klimacie

ale mi dziewczyny miłe chwile przypomniałyście :)
katgoli, calla   :piwko:

mayagaramond

katgoli - dopiero wieczorem znalazlam Twoje zdanie do przetlumaczenia. Jest na wczorajszych plotach, ale to pewnie juz za pozno..., przepraszam, ale nie bylo mnie pod kompem
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

katgoli

Cytat: cumberland w 14 Sie 2008, 17:15:02
to i ja Wam polecę ten w którym ja mieszkałam :)
www.heronhouse.com
naprawdę prześliczny, kameralny hotelik przepełniony zielenią i w iście już karaibskim klimacie

ale mi dziewczyny miłe chwile przypomniałyście :)
katgoli, calla   :piwko:

dziekuje za linka- stawiam  :piwko: hotelik wyglada przeslicznie.

moze macie do polecenia takie perelki rowniez w Miami?

calla

Cytat: cumberland w 14 Sie 2008, 17:15:02to i ja Wam polecę ten w którym ja mieszkałam :)
www.heronhouse.com
naprawdę prześliczny, kameralny hotelik przepełniony zielenią i w iście już karaibskim klimacie

Wow, ale piekny. Nijak sie ma do naszego...
A mozna zapytac ile placiliscie za dobe za osobe??



Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)