jaka ksiazke o przebiegu ciazy polecacie??

Zaczęty przez abkasia, 11 Sie 2008, 11:06:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

chcialam sobie kupic jakoas ksiazke o przebiegu ciazy...ale kompletnie nie wiem jaka... jest ich tak duzo... trudno cos wybrac.. moze cos poradzicie..
P.S. bardzo bym chciala zeby ksaizka miala kolorowe obrazki.. jupi jupi jupi

ishka82

Bratowa bardzo chwaliła książkę, którą ma i jest także jej kontynuacja o pierwszym roku życia dziecka, czy jakoś tak. Dopytam i dam Ci znać co to za książka.

nionczka

Sama wybierz najlepsza dla Ciebie. idz do ksiegarni i poczytaj o momencie ciazy, w ktorym jestes. zobacz czy odpowiada na wszystkie Twoje watpliwosci, czy jest wyczerpujaca albo czy powtarza to co juz wiedzialas.
Ja mam kilka (dostalam). Mam kalendarz-pamietnik ciazowy, ktory prowadze tydzien po tygodniu i jest fajny. Opisuje co sie moze dziac w kazdym tygodniu ze mna i z dzieckiem.

Mam tez What to expect when you are expecting http://www.amazon.com/What-Expect-Youre-Expecting-Revised/dp/089480829X i wydaje mi sie, ze jest dosc kompletna, ale denerwuje mnie czasem amerykanskie podejscie do roznych spraw. I wkurza, ze mówia caly czas o mezu czego w hiszpanskich ksiazkach nie ma (zawsze jest mowa o ojcu dziecka). Ale w tej ksiazce przeczytalam wiele ciekawych rzeczy, ktore nie pojawiaja sie w innych miejscach.

A jak chcesz kolorowe ilustracje to najlpeszy jest net. polecam www.babycenter.com (super rysunki plodu co tydzien)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

ksiażka o której pisze ishka to "w oczekiwaniu na dziecko" bardzo fajna, ale 0 obrazków:)

jestynka

abkasia, a szukasz książki bardziej o rozwoju dziecka, czy o przebiegu kompleksowym ciąży czyli co się dzieje z Twoim ciałem, co się może dziać, jak zapobiegać niektórym dolegliwościom?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

ja tez bardzo sobie chwale "w oczekiwaniu na dziecko". znalazlam tam odpowiedz na praktycznie wszystkie pytania, ktore mnie interesowaly do tej pory. Mam jeszcze jedna, tytulu nawet nie pamietam ale nawet w polowie nie jest tak dokladna jak ta wspomniana.
a na po porodzie ksztalce sie na Tracy Hogg "jezyk niemowlat" i rowniez polecam, napisana przystepnie, ale tez obrazkow brak.

gatka2804

Również polecam "W oczekiwaniu na dziecko". Mam też kolejny tom "Pierwszy rok życia dziecka" i też b.przystępna. B.dokladna i rozwiewa problemy, zawiera wszystkie aspekty chociazby pielegnacji i rozwoju.

O rozwoju ciazy czytalam od deski do deski, teraz nie wiem czy z drugim tomem tez tak sie uda ;-)

kamelia04.08.2007

ja sobie kupiłam w PL "Ciąża poradnik dla rodziców" pod red. dr Anne Deans, wydawnictwo Muza s.a, cena (niestety) pow. 80 zł.
Moze byc, teraz tak czesto tam nie zagladam, jak na początku.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

abkasia

dzieki za podpowiedzi... chyba kupie "w oczekiwaniu na dziecko"

gatka2804

widziałam również kolejną część "drugi rok życia dziecka". Ale do tej jeszcze jest troche czasu ;-)

zosia2007

Cytat: abkasia w 13 Sie 2008, 12:38:15
dzieki za podpowiedzi... chyba kupie "w oczekiwaniu na dziecko"

moja bratowa bardzo poleca ta książkę - kupiła ją sobie i druga częśc też i teraz chche mi ofiarowac :)

vobi

Cytat: zosia2007 w 13 Sie 2008, 13:19:57
i teraz chche mi ofiarowac

hmm... zosienko, czy chcesz nam cos powiedziec? ;D

zosia2007

#12
Cytat: vobi w 13 Sie 2008, 13:20:49
Cytat: zosia2007 w 13 Sie 2008, 13:19:57
i teraz chche mi ofiarowac

hmm... zosienko, czy chcesz nam cos powiedziec? ;D

nie, to nie tak jak myslicie

abkasia

Cytat: zosia2007 w 13 Sie 2008, 13:31:05
Cytat: vobi w 13 Sie 2008, 13:20:49
Cytat: zosia2007 w 13 Sie 2008, 13:19:57
i teraz chche mi ofiarowac

hmm... zosienko, czy chcesz nam cos powiedziec? ;D

nie, to nie tak jak myslicie - po prostu mam super bratowa (żoną ciotecznego brata) i juz za wczasu przyszykowała mi stos ubnranek po swoich dzieciach i wszystkie książki jakie przeczytała będąc w ciąży :)

no ale może już niedługo :)

brawo brawo brawo

iksa_nl

dla tych, ktore podchodza do ciazy z humorem polecam tez Kaz Cook "Ciężarówką przez 9 m-cy" czy jakos tak.
Fajnym jezykiem napisana a i waznych informacji tez nie brakuje.

nionczka

Cytat: iksa_nl w 18 Cze 2010, 15:45:44dla tych, ktore podchodza do ciazy z humorem polecam tez Kaz Cook "Ciężarówką przez 9 m-cy" czy jakos tak.

tez mam i poddalam sie bardzo szybko. Chyba dlatego, ze nie mam poczucia humoru. Ale mnie wkurzala. Ale wiele osob ja poleca.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

Ja mam "W oczekiwaniu na dziecko", bardzo fajna, mnie wystarcza yylko nie ma obrazków.
Obrazki za to oglądamy w drugiej książce "Ciąża", ale tam oprócz obrazków to w zasadzie nic nie ma fachowego - jest stara, angielski przekład jeszcze z początku lat 90, pożyczona od koleżanki.
Ostatnio podczytuję też kontynuacje "W oczekiwaniu" czyli "Pierwszy rok życia dziecka" też fajna.

dzidzia101

odnawiam wątek bo doszłam do wniosku, że przydałaby nam sie jakaś książka o przebiegu ciązy
bo tak naprawdę to niewiele wiem o ciąży poza tym że jest i "jakoś leci"
macie jakieś nowe propozycje?
albo potwierdzicie poprzednie?

Bo myślałam o zakupieniu "w oczekiwaniu na dziecko" i " Ciężarówką przez 9 m-cy"
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dzidzia101

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Lis 2010, 10:35:18
dzidzia101 sprzedam Ci chetnie obie ;)

już je przestudiowałaś?
czy Ci się nie podobają  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: dzidzia101 w 08 Lis 2010, 11:56:45już je przestudiowałaś?
czy Ci się nie podobają  wink
a co w nich mam czytac teraz? :> juz wszystko co mialam to poczytalam ;) jedna humorystyczna, druga wiedzowa ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

a zakupilas juz ta kolejna humorystyczna "kobyle", "dzieciozmagania"? podobno 700 str., rozwoj od 0-5 lat...
zastanawiam sie czy warto...  :hmm:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

#23
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Lis 2010, 14:26:50http://www.nokaut.pl/ksiazki/dziecko-szesc-pierwszych-lat.html
Te tez dostalam w prezencie.

Dodany tekst: 08 Lis 2010, 14:46:10

A teraz zamowilam sobie nowa ksiazke Zawitkowskiego i czekam az premiera bedzie i bede miala w empiku do odbioru ;)

dzidzia101

byłam wczoraj w empiku, przeglądałam obydwie książki
sama nie wiem, która mi się podoba  :hmm:
chyba obydwie się przydadzą  :hmm:

Zwierzu, za ile chciałabyś je odsprzedać?  :knuje:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login