Na zakupy do Berlina

Zaczęty przez kate.zet1, 10 Sie 2008, 11:58:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kate.zet1

Jadę na długi weekend z mężem w odwiedziny do jego siostry, planujemy przede wszystkim pozwiedzać miasto, ale zakupy są oczywiście nieodłączną częścią wypadu :) Prośba do Was - byłyście? Możecie polecić miejsca godne wydania pieniędzy?

calla

Ja nigdy nie bylam w Berlinie, ale wiem, ze jest tam duzo Second Handow. Mozna kupic naprawde fajne rzeczy za male pieniadze. Moj kuzyn np. kupil sobie przefajny krawat za cale  1 Euro. A siostra mojego meza mnostwo torebek :-)
Sa jeszcze wyprzedaze w normalnych sklepach, wiec na pewno cos znajdziesz dla siebie.
Jakis szczegolnych sklepow polecic Ci niestety nie moge.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

golinda

na Potsdamer Platz jest galeria handlowa Die Arkaden (czy jakoś tak) - tam zawsze chadzam
no i jest unter den linden, ale to dla grubszych portfeli :)

mayagaramond

Berlina nie znam, bylam tylko kiedys na Lova Parade ;) Ale koniecznie, chocby dla samego obejrzenie, przejdz sie do KaDeWe:

http://www.kadewe-berlin.de/index2.php
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

oofca

nie wiem na ile to pytanie jest jeszcze aktualne...

ja bym polecala:

Kurfürstendamm, czyli Kudamm, to wielka handlowa ulica w Berlinie zachodnim, duzo sklepow, od Bugatti i Cartier po Mango czy H&M, fajne kawiarnie, a do tego mozna zajrzec do pieknego zoo, kadewe (o ktorym juz wczesniej mowa), Gedächtniskirche (jeden z symboli Berlina) i zawsze milo pedzic czas:) a jesli technika to jest tam rowniez ogromny Saturn na kilku pietrach...

druga propozycja to Steglitz i Schloßstr lub Wilmersdorferstr w Charlottenburgu, (tam jest teraz niestety kilka remontow), ale to tylko na daser ewentualnie..

Arkady na Potsdamerplatz tez sa ok, na 2 pietrze pyszne lody, ale Kudamm ciekawszy

powodzenia

kate.zet1

no trochę po czasie... :) więc wypad do Berlina uważam za udany pod względem turystycznym...zbyt mało czasu aby zobaczyc wszystko, ale najważniejsze widziałam - Fernsehturm - stalismy godzinę w kolejce :yes:, Technikmuseum - fajne, ale w Londynie robi większe wrażenie, Brama Brandenburska, wycieczka śladami muru Berlinskiego począwszy od Checkpoint Carlie, Reihstag- widok z kopuły bardzo fajny ( udało nam sie wejść poza kolejką - szwagier męża jest urzędnikiem i miał przepustkę :), Sony Center na Potsdamer Platz. Mąż zaciągnął mnie do Sea Life - jest zapalonym akwarystą wiec zrobiłam to dla niego. A i nawet w Erotic museum byliśmy... Cały ostatni dzień spędziliśmy w Poczdamie - przepiękny!!!! Zjadłam kilka currywurst i kiełbasek w bułce - Berlin zaliczony. Co do zakupów...no niestety nieudane, poza torebką w prezencie od D. KaDeWe zaliczone...traktowane jako atrakcja turystyczna,Kurfürstendamm przebiegnięta, w centrach handlowych -  Arkaden i Alexa przecen już raczej nie ma, ceny jak u nas i cały asortyment i sklepy takie same, więc nie poszalałam...dziś pojechałam do Magnolii i kupiłam wszystko co miałam kupić w Berlinie czyli szpilki, torebkę i dżinsy :D

oofca

to fajnie ze sie czesc turystyczna wycieczki udala:) zreszta uwazam ze Berlin jest zbyt ciekawym miastem zeby czas na zakupy marnowac (ale to moje zdanie, ja za chodzeniem po sklepach nie przepadam). jesli ktos bedzie mial pytania co do Berlina to chetnie sluze jako wirtualny przewodnik. pozdrowienia