Kiedy nasza dzidzia płacze- sposoby na kolkę

Zaczęty przez aniak1211, 09 Sie 2008, 15:16:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

foszek ja juz pije ta herbatke, efekt jest taki,ze cycki mam jak skały i nim Iga zacznie jesc musze odciagnac mleko,bo zlapać nie może, o nocy juz nie wspominam,dlatego pije 1 dziennie
świetny awatar

nionczka

Ja tez czasem popijam rumianek z anyzkiem a oporcz tego jem aboslutnie wszystko. No moze oporcz cebuli, ale jej po prostu nie lubie. Smazonego malo, ale za to przypraw, cytrusów, serów, kawy, herbaty i czekolady duzo. Kolek nie ma juz na szczescie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

myśle,zete kolki to glownie wina nierozwiniętego uklądutrawiennego,dietamamy tomozejakis maly dodatek

gioseppe

Cytat: nionczka w 12 Mar 2009, 16:32:02
Smazonego malo, ale za to przypraw, cytrusów, serów,
serow takich zolciutkich pyszniutkich? plesniaczki tez? :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Cytat: gioseppe w 12 Mar 2009, 19:25:06
serow takich zolciutkich pyszniutkich? plesniaczki tez? :)

plesniowych nie bo mi nie leza od jakiegos czasu, ale inne tak. krowie, owcze, kozie, mieszane...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

Cytat: brawurka w 12 Mar 2009, 16:01:45
foszek ja juz pije ta herbatke, efekt jest taki,ze cycki mam jak skały i nim Iga zacznie jesc musze odciagnac mleko,bo zlapać nie może, o nocy juz nie wspominam,dlatego pije 1 dziennie
świetny awatar

dziewczyny - a co to za herbatka? gotowa jakaś czy robicie same?

aja

a ja nie mogłam pić tych herbatek - zauważyłam że robił się jakiś niespokojny być może bolał go i brzuszek więc po dwóch dniach przestałam

brawurka

doris ja mam z herbapolu,kupilam w aptece,ale są tez hippa,tez do kupienia w aptece.
Iga dzis juz tez miała atak kolki, kolo godziny 12-13,a ja nie jadałm nic (dosłownie),wiec skąd kolka? wychodzi na to ze nie mam z tym nic wspólnego

doris8008

#58
brawurka - herbapolu też mam i stosowałam, ale na mnie nie podziałało :( tam jest melisa+koper+ anyż, a w której jest kminek?

Dodany tekst: 13 Mar 2009, 18:36:50

a na kolki u nas podziałał wspomniany już wcześniej espumisan - stosowaliśmy go od ukończenia 1 mca (w systemie po 5 kropel 4 razy na dobę), wcześniej infacol (że niby można od 3 tygodnia). potem nasza neonatolog powiedziała, że infacol jest w zawiesinie i że to gorzej i zaleciła nam espumisan. działa (odpukać!) :)

OlaFasola

Podnoszę wątek, bo zmagamy się z kolkami i wypróbowałam już chyba wszystko, a mały dalej się strasznie męczył.
Wczoraj mąż kupił Sab Simplex, bo wyczytał, że to jakiś super cudowny środek i pomaga. Daliśmy mu przed dwoma karmieniami wieczorem i potem jeszcze w nocy i ładnie spał, chyba pomogło (odpukać).

vobi

slyszalyscie o masci Flatulin? Ja nie zdazylam sprobowac, bo dostalismy ja kiedy Hania byla juz po okresie kolkowym (zreszta, do tej pory nie wiem czy ona miala kolki czy raczej wzdecia/zaparcia...), ale dalam ja niedawno mojej kuzynce, jej miesieczna corka ma straszne kolki, nie pomagal nawet Sab, a ten Flatulin jej pomaga... Podobno w PL jest trudnodostepny, za to mozna kupic w kazdej czeskiej aptece.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

#61
Ja się nie spotkałam, ale będę miała na uwadze. Dzięki vobi :beer:
Mam jednak nadzieję, że już nie bedzie potrzebna

vobi

Cytat: OlaFasola w 30 Mar 2010, 11:42:40Mam jednak nadzieję, że już nie bedzie potrzebna

Ja rowniez! Napisalam o tym, bo mi sie przypomnialo jak zobaczylam odkopany ten stary watek ;D

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Alka

Mój mały miał kolki. Zaczynały się codziennie ok. 4-5 rano i często w godzinach popołudniowych. Jedyny lek, który w miarę pomógł to sab simplex. Masaże i herbatki niestety nic nie dawały. Poźniej jak podrósł pediatra przepisał nam Debridat na jelita i on też poprawił sprawę. Nam suszarka nic nie dała, ale dużo znajomych par uratowała od szaleństwa  ;)

niewiemjaka


olgaaa1

ja o kolkach moge powiedzeć dużo :) U nas kolki były ('mam nadzieje, że były') praktycznie po każdym jedzeniu i czasami wyglądało to tak jedzenie-kolka-15minut spokoju-jedzenie-kolka i tak cały czas.
Teraz tylko czasami jest kolka, ale za to mamy wzdęcia i problem ze zrobieniem kupy.
Pomaga: odgłos suszarki, regularne podawanie kropli np Bobotic, u nas jest jeszcze Debridat, spokój, noszenie, śpiewanie, smok, a czasami pomaga odłożenie dziecka, bo jak się denerwujesz to ono to czuje. Pomagają rownież ciepłe oklady.

niewiemjaka

aaa dodam tylko jeden sposob - kolezance pomogl jak reka odjal po 3 dniach zero ryku i kolek - odstawienie przez karmiącą nabiału

olgaaa1

a stosował ktoś sab simplex? bo mi włąsnie przyszły, ale nie wiem jak dawkować. Słyszałam że 15 kropli do każdego posiłku, ale czy to nie jest zbyt wiele dla niemowlaka?
Wlaśnie przeżyliśmy mega kolkę, mała juz mi nawet nie chce jeś bo ból łapie ją już w czasie jedzenia.
No masakra dosłownie.

mobka

Olgaaa teraz zwatpilam, czy nie 15 wlasnie dawalismy. A ulotki nie masz? Tam jakas cyfra powinna byc ;)

olgaaa1

no jest napisane 15 kropli, ale to jakoś strasznie dużo, jak karmie ją co 3h, to jest 8 karmień x 15, to 120 kropli. Można, aż tyle? może zaczne od 10 przy każdym karmieniu.
Dałam jej teraz 10, ale i tak płacz był straszny, ale zjadła na spokojnie, bo ostatnio jest w stanie zjeść tylo spokojnie 70 ml, a później jest już ryk ;/
Koszmar, a już było całkiem nieźle.

mobka

To my w takim razie dawalismy 15 kropli, ale Kuba kolek nie mial ;D Na gazy troche pomagalo. A czy za duzo - raczej nie, bo on sie nie wchlania.

kotabma

olgaaa1 ja dawalam 5 kropli, a przy posilkach "kolkowych" 15 lub jak dostawala kolki nadprogramowe to tez 15 kropli
Zosia miala masakryczne kolki, na szczescie to juz za nami bo 3 h ryku jednym ciagiem mnie wykanczalo psychicznie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

olgaaa1 My dawaliśmy 15 kropel tak jak w ulotce przed każdym jedzeniem, czyli co 2,5-3h.
Pozdrawiam

Kata

olgaaa1

hej, dałam małej 10 kropli i efekt już był. Mala zjadla bez wiercenia w nocy. Najpierw tacie (bo mam zasnela na kanapie), później o 1.00 zjadła spokojnie, ale mi się rozbudziła, bo za dłlugo trzymałam ją do odbeknięcia i zaczeła sie wkurzać i zwiedzać (ale fajna ściana itd. mama ma nos fajnie :) słodkie to było ale może nie o 3 w nocy) teraz też zjadła i spi (przy suszarce, matko trzeba ją  tego oduczyć) mam tylko pytanie, bo mała jakoś słabo odbija po tych kroplach, normalnie beee... było i to nawet kilka razy, to teraz po jakiś 25minutach, albo i wcale. Czy ten lek osłabia wydalenie powietrza, czli odbeknięcie?