28 dni

Zaczęty przez ishka82, 28 Lip 2008, 17:15:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Ponieważ starania już od prawie roku nie przynoszą efektów zastanawiam się nad obserwacją własnego ciała. Trafiłam na serwis 28 dni. Czy są strefowiczki, które korzystały/korzystają z tego serwisu? Możecie go polecić, czy raczej nie? Pytam, bo tam się chyba płaci za dostęp i zastanawiam się czy warto ::) Jedno wiem na pewno - samodzielna interpretacja wykresów to dla mnie za wiele lol
A tu linka do serwisu: http://28dni.pl/

aja

wydaje mi się że wszystko zależy od Twojej psychiki nie raz slyszałam jak ludzie się załamali po kilku latach  starań aż dali sobie na luz  i wówczas niemal odrazu było  :baby:
także wydaję mi się że to czasem jakaś blokada sie uruchamia zupełniie niezależna od nas!!!
napewno wszystko bedzie dobrze  :) ja akurat nie korzystałam z platnej strony ale myślę że to nie zaszkodzi...

ishka82

aja, dzięki za wpis :flowers: My się nie załamujemy i nie stresujemy na razie za bardzo, ale tak myślę, że może warto poznać swój organizm, tym bardziej, że mąż jest kierowcą i często go nie ma, więc pewnie czasem nie mamy okazji się starać w czasie owulacji, a później marudzimy, że nie wychodzi. Tak by była przynajmniej jaśniejsza sytuacja ;)
Zastanawiam się nad założeniem konta w tym serwisie i jestem ciekawa opinii o nim :D

nionczka

Mialysmy tutaj juz jakis program gratis. Ja zanim go rozszyfrowalam zaszlam w ciaze. Ale sa dziewczyny, ktore go uzywaja. A jesli chodzi o interpretacje to Inkageo juz powinna byc specem w tej dziedzinie. I to calkiem skomplikowanych wykresów.
A samo zapisywanie temperatury plus obserwacja sluzu, ból, wyliczenia matematyczne nie daja Ci juz jakiejs informacji?
A probowalas testy owulacyjne? Do tego tez nie doszlam (byly w placie po 6 m-cach staran) ale dziewczyny sobie chwala. Przynajmniej wiesz czy probowaliscie  w plodne dni i sie nie udalo czy sie  w ogole rozmineliscie.

Powodzenia! Trzymamy kciuki!

I gap sie na Hiszpanke!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

nionczka, jeszcze nic nie mierzyłam i nie obserwowałam :-[ Na Hiszpankę lukam codziennie ;) I właśnie doczytałam, że na 28dni pierwsze 30 dni jest gratis i jak się spodoba, to można wykupić abonament, więc chyba spróbuję. Jutro idę kupić termometr...chyba taki jakiś zwykły wystarczy?

vobi

ishka82, najlepiej kup termometr owulacyjny, bo on ma bardziej szczegolowa podzialke, a przy wykresach jednak pol stopnia w jedna pol w druga moze robic roznice

o, cos takiego na przyklad
http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=394175895
(albo elektroniczny, tez sa owulacyjne)

ishka82

vobi, dzięki i  :drunk: za pomoc stawiam  :D Bezalkoholowe oczywizda ;D

ishka82

Chyba kupię elektroniczny i sam pokarze co zmierzył, bo rzeczywiście jedna kreseczka w tym wypadku robi sporą różnicę.

vobi

wiesz, te jedna kreseczke na "normalnym" owulacyjnym tez zobaczysz, elektorniczny jest - IMHO - o tyle lepszy, ze pika na koniec mierzenia (chyba wszystkie elektr. maja te funkcje)

ishka82

#9
vobi, pójdę do apteki i mi mam nadzieję coś doradzą ;)
BTW, ale Ci suwaczek szybciutko leci do przodu ;) :)

aja

nie zapamiętałam ale znajoma dostała jakieś witaminy od lekarza - dla siebie i faceta ( na silniejsze zdrowsze nasienie) a dość długo nie mogli... i powiedziała że to jej właśnie pomogło
jak tylko będę miała z nią kontakt to się podpytam  -

vobi

kurcze, ostatnio w jakims filmie uslyszalam tekst ginekologa do starajacej sie o potomstwo pacjentki
- Pamieta Pani zeby partner zazywal kwas foliowy?

Kwas foliowy dla faceta???

golinda

Cytat: vobi w 28 Lip 2008, 19:49:35
kurcze, ostatnio w jakims filmie uslyszalam tekst ginekologa do starajacej sie o potomstwo pacjentki
- Pamieta Pani zeby partner zazywal kwas foliowy?

Kwas foliowy dla faceta???

mój poprzedni ginekolog zalecał, ale obecny popukał się w głowę...

golinda

ishka82, kup sobie testy owulacyjne
po roku starań bez rezultatów lekarze chyba już zalecają jakieś badania...

ishka82

Cytat: vobi w 28 Lip 2008, 19:49:35
kurcze, ostatnio w jakims filmie uslyszalam tekst ginekologa do starajacej sie o potomstwo pacjentki
- Pamieta Pani zeby partner zazywal kwas foliowy?

Kwas foliowy dla faceta???
Takich cudów jeszcze nie słyszałam i jakoś wywołuje to u mnie  lol lol lol lol lol
golinda, po wstępnych badaniach, które wyszły ok gin dał nam czas na bezstresowe starania jeszcze do końca roku. Jak dalej nic nie wyjdzie, to mamy się zgłosić z wynikami badania nasienia i wtedy zaczną coś dalej kombinować, dalsze badania. Ale wiesz, ten rok był wyjątkowo stresujący. Mi od tych stresów totalnie rozjechał się okres i miałam inne niepokojące objawy. Teraz już jest ok, biorę leki regulujące cykl. Jeśli do tego dodać to, że męża często nie ma i nie mamy się jak starać, to jest możliwe, że nie trafiliśmy w termin.

nionczka

Mi lekarz powiedzial, ze jak nie zajde w ciaze w ciagu 2 lat to pogadamy na temat inych metod.
W sumie rok rokowi nie rowny. Czasem to jest naprawde rok bezwocnych staran (regularne proby w plodne dni) a czasem rok, ktory mija bez antykoncepcji. I zanim sie pojdzie na badania tzreba sobie zdac sprawe z tego jaki to byl rok. Facet na wyjezdzie, nieregularne cykle, brak obserwacji organizmu i do tego stres jeszcze o niczym nie swiadcza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sputnik_sweetheart

skoro to potem jest płatne to z sensem byłoby zacząć od 1 dnia cyklu? tak? czy się mylę? obejrzałam sobie to wczoraj i wchodzę w to tylko jak od 1 to muszę jeszcze poczekać, a potem zrobimy tam sobie grono przyjaciółek lol

ishka82

sputnik_sweetheart, ja doszłam do wniosku, że dziś kupię termometr i od jutra zacznę mierzyć i się zarejestruje. Pierwsze 30 dni jest bezpłatne na przetestowanie. Mi nowy cykl powinien zacząć się za ok. tydzień, więc te kilka dni będę miała na naukę wprowadzania danych i oswajanie się z codziennymi obserwacjami. Tam nigdzie nie wyczytałam, że trzeba od pierwszego dnia, więc uznałam, że tak może będzie lepiej ;) Fajnie, że też się tam wpisujesz, będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami ;D

sputnik_sweetheart

a ile to potem kosztuje?
Wiesz co, może faktycznie też termometr kupię, razem będzie raźniej lol lol lol

jo_miekka

sputnik_sweetheart to Ty jeszzce nie masz termometru? no wiesz! ;)

ishka82

nionczka, ten rok rzeczywiście można raczej nazwać rokiem bez antykoncepcji niż rokiem przemyślanych starań ;) Ja słyszałam, że o niepłodności zaczyna się mówić po 2 latach bezowocnych starań :o Chyba, że wiek przyszłych rodziców sugeruje wcześniejszą interwencję ;) Trochę to długo...Ja miałam robione te kilka badań ze względu na problemy z cyklem, a nie dlatego, że nie zaszłam w ciążę.

ishka82

sputnik_sweetheart http://28dni.pl/cennik  Tu masz cennik serwisu :)

inkageo

Ishka a próbowałaś programu "karta"? Moje wykresy są tak idiotyczne, że niczego nie da się z nich wyczytać ;) Mierzę temperaturę już tylko z przyzwyczajenia.
Imagine there is no hate

ishka82

inkageo, nie próbowałam. A do 28dni przekonuje mnie m.in. pomoc ekspertów w interpretacji wyników obserwacji i pomoc innych użytkowniczek serwisu w tym temacie :D Bo sama też bym pewnie szybko doszła do wniosku, że moje wykresy są idiotyczne ;)

moonlight

#24
Cześć!

A stosowałaś metodę "co drugi dzień"? Ja ją polecam...