Palmiery - pyszne ciasteczka

Zaczęty przez jo_miekka, 25 Lip 2008, 17:04:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

jo_miekka,  :smiley_thnx: i :piwko:
Nawet mi ciasteczka wyszly   :surprise:   Chociaz jak juz sie za nie zabralam, uswiadomilam sobie ze ... nie posiadam walka do ciasta (hehe, jak widac kucharka ze mnie pelna geba  :lollol:). Ale poradzilam sobie z ta niedogodnoscia i wlasnie sie zazeramy palmierami  :dance:

BTW, wiesz moze skad ta nazwa?

zwierzatko_mojej_mamy

vobi na brak walka do ciasta nie ma jak umyta butelka po naleczowiance wypelniona na maxa woda ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 14 Sie 2008, 21:15:50
vobi na brak walka do ciasta nie ma jak umyta butelka po naleczowiance wypelniona na maxa woda ;)
Albo butelka po winie :)

calla

Dziewczyny a jak zrobic to ciasto francuskie? I jak grubo smarowac ta nutella?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ishka82

Cytat: calla w 15 Sie 2008, 17:33:37
Dziewczyny a jak zrobic to ciasto francuskie? I jak grubo smarowac ta nutella?
Ciasto francuskie kupujesz gotowe w sklepie ;;) Chyba więkaszość właśnie tak robi :ag:

calla

Cytat: ishka82 w 16 Sie 2008, 09:26:07Ciasto francuskie kupujesz gotowe w sklepie ;;) Chyba więkaszość właśnie tak robi :ag:

W takim razie musze wygooglowac sobie jakis przepis :-)
Staram sie nie kupowac gotowych rzeczy jak nie musze.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

konwalia

Cytat: calla w 16 Sie 2008, 09:33:23
Cytat: ishka82 w 16 Sie 2008, 09:26:07Ciasto francuskie kupujesz gotowe w sklepie ;;) Chyba więkaszość właśnie tak robi :ag:

W takim razie musze wygooglowac sobie jakis przepis :-)
Staram sie nie kupowac gotowych rzeczy jak nie musze.

zmrożone masło wałkujesz układając na przemian z masą z mąki, soli i wody- z takim ciastem jak na pierogi- musisz robić to szybko, by masło się nie rozpuściło. Potem rozwałkowujesz na pergaminie i zmrażasz

calla

Cytat: konwalia w 16 Sie 2008, 20:07:05zmrożone masło wałkujesz układając na przemian z masą z mąki, soli i wody- z takim ciastem jak na pierogi- musisz robić to szybko, by masło się nie rozpuściło. Potem rozwałkowujesz na pergaminie i zmrażasz

konwalia piFko :-)

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

jo_miekka

ohoho, widze koleżanka ambitna :)
czasem jak mam więcej czasu robię sama ciasto francuskie, ale trochę roboty z tym jest, więc właściwie robię to wyłącznie zimą
w domu wstawię dokładny link do przepisu, z którego korzystam

Vobi, no mówiłam, że proste :) Wałka sama dorobiłam się jakieś pół roku temu. Wcześniej - butelka do wina.
Nazwa nie mam pojęcia skąd, sama jestem ciekawa.

calla

Cytat: jo_miekka w 18 Sie 2008, 08:26:18
ohoho, widze koleżanka ambitna :)

Nie tyle ambitna, co gotowe jedzenie staram sie omijac szerokim krokiem.
Co nie oznacza, ze nie jem go w ogole. Ale jak nie musze, to nie kupuje :-)


Cytat: jo_miekka w 18 Sie 2008, 08:26:18czasem jak mam więcej czasu robię sama ciasto francuskie, ale trochę roboty z tym jest, więc właściwie robię to wyłącznie zimą w domu wstawię dokładny link do przepisu, z którego korzystam

Poprosze ladnie :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

konwalia

Należy wykonać dwa rodzaje ciasta i je połączyć- to jest wersja trudniejsza. I ja znowu unikam octu jak mogę, więc może być ew winny wg mnie- ja zawsze zastępuję zwykły winnym

Ciasto francuskie maślane :
300 gr masła , 100 gr mąki

mąkę przesiac , dodac masło,posiekac na jednolitą masę i ukształtowac w prostąkąt i do lodówki

cistao francuskie "kluskowe"

200 gr mąki,1/2 jaja, 1/2 łyżki octu ( 3procent) woda

mąkę przesiać, dodac pół jajka,ocet i tyle wody by zagnieść ciasto jak na pierogi.Wyrobić rozwałkować.Na cieście kluskowym ułozyc maślane.



Brzegi ciasta kluskowego zawinąc w kopertkę ( zakrywa nam tym samym ciasto maśalne jakby to ciasto było listem wsrodku koperty), lekko rozwalkowac na kształt prostokąta.
Złożyć na trzy części,owinąć folią i do lodówki włożyć.Składanie na trzy częśći, schładzanie i rozwałkowywanie powtórzyc trzy razy co 20-30 minut.

jo_miekka

Cytat: calla w 18 Sie 2008, 09:39:17
Cytat: jo_miekka w 18 Sie 2008, 08:26:18
ohoho, widze koleżanka ambitna :)

Nie tyle ambitna, co gotowe jedzenie staram sie omijac szerokim krokiem.
Co nie oznacza, ze nie jem go w ogole. Ale jak nie musze, to nie kupuje :-)


Jasne, jasne, rozumiem.
Ale dla mnie główną zaletą tych ciastek jest to, ze są szybkie i można je przygotować, kiedy goście są już w progu ;)

jestynka

jo_miekka masz super przepisy na różne ciasteczka  :yes: mąż w niepozornych jest zakochany ;)
w tym tyg. wypróbuję te :)
:piwko:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

jestynka  a tam super... niepozorne to się chwałą nie okryły ;)

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

ooo to teraz i ja już wiem jak się składa to ciasto  jupi

angelos piwko  :piwko: za niezrozumienie przepisu, ja też miałam problem z interpretacją  ;D dopiero po zdjęciu inki załapałam  :-[
chyba niebawem zrobię  :P

calla

Cytat: jo_miekka w 18 Sie 2008, 09:53:57Ale dla mnie główną zaletą tych ciastek jest to, ze są szybkie i można je przygotować, kiedy goście są już w progu ;)

I tu mnie masz ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

malutenka

A powiedzcie mi, jak jest po ang ciasto francuskie? Bo własnie pomyślałam, że bym zrobiła...a nie wiem o co w sklepie pytać ;D

calla

Cytat: malutenka5 w 18 Sie 2008, 17:21:29
A powiedzcie mi, jak jest po ang ciasto francuskie? Bo własnie pomyślałam, że bym zrobiła...a nie wiem o co w sklepie pytać ;D

Slownik wypluwa takie cos: "puff pastry". Ale czy to o to chodzi??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

jo_miekka

calla wklejam Ci link do przepisu na ciasto francuskie, z którego kilka razy korzystałam, wychodzi cudnie, ale wtedy palmiery nie będą szybkie :)

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,64057946,64057946,0,2.html?v=2

calla

jo jestes wielka kobieto! Stawiam piFko za tak dobrze wytlumaczony przepis ze zdjeciami. Robilabym juz je jutro gdyby nie fakt, ze nie mam maki krupczatki (szlag!) i tutaj jej nie nabede. Chyba czeka mnie jednak kupno gotowego ciasta, a  przy najblizszej wizycie  w Polandii zrobienie zapasow makowych ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

konwalia

calla ja stronę wcześniej wkleiłam przepis dokładny z którego korzystam i bez krupczatki :D


gioseppe

no i co?
mialam ochote je w koncu dzisiaj zrobic i niestety, nie chcialo mi sie robic francuskiego ciasta :(
a wygladaja tak kusząco!!
mam nadzieje, ze nastepnym razem jak najdzie mnie ochota na ciastka to bede miec mnejszego lenia :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

jo_miekka

gioseppe baboku, se kup mrożone, nie szalej! :)