co i w jakim okresie powinno umieć dziecko?

Zaczęty przez brawurka, 24 Lip 2008, 14:17:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

pytanie właściwie do sweedee z wiadomych wzgledów:)
czy Maja mówi mama? robi pa pa, kosi-kosi , bije brawo, albo przybija piątke?   czytałam na forum grudniowym i tam dzieciaki takie rzeczy robią, a moja córa nie. jak tylko sie obudzi to zaczynam nauke ;)

nionczka

Brawurka, podziel na dwa to co mówia mamy (szczegolnie anomimowe) o swoich dzieciach!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

brawurka132, coś mi się wydaję, ze te dzieci są bardzo mocno uzdolnione, albo mają mamusie-kłamczusie ;) ;D

goga

brawurka132 specjalnie sprawdziłam w mojej mądrej książce gdzie zapisywałam co i kiedy Paweł robił:

w ósmym miesiącu życia mówił tata - bo latwiej, w 11 mówił mama , a najwcześniej bo siódmym baba, w trzynastym miesiącu powtarzał proste wyrazy pan, lala itp, w 19 powiedział zdanie "chłopiec Pepuś biega"    więc panie na forum to mają samych geniuszy :) kosi-kosi - niigdy tego nie uczyłam - po co??
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Kasia

mamuski często źle interpretują odgłosy wydawane przez ich dzieci

mój chrześniak, urodzony w grudniu już ze dwa miesiace temu sklecił ta-ta
ale to były dwa dzwieki podobne do tata a nie wypowiedziane konkretne słowo!!!
a już mamuska dumna z syńca że tak pieknie pierwsze słowo wypowiedział



brawurka

no maja kilka razy wypaplała mama, ale to raczej bylo ma ma ma ma . w szoku jestem, że te dzieci takie zdolne, dlatego zastanowiłam się bo może sweedowa Maja tez juz robi cos takiego, nie to ze jak swedowa robi to i moja musi:), ale  ciekawa jestem. ale poucze Maje, zobaczymy jakie beda skutki. jak mówi do niej MAMA to patrzy taka zdziwiona:) słodko

magdalinska

moim zdaniem (chociaz nie mam dzieci) nie ma co generalizowac, bo kazde dziecko rozwija sie inaczej. moj chrzesniak bardzo malo mowi, pojedyncze slowa a w lutym skonczył 2 lata. a głupi nie jest ;) natomiast córka znajomych, bardzo szybko zaczela chodzic, mowic, w wieku 20mcy spiewała piosenki z pamieci (sama widzialam!). Wiec spokojnie, a to co pisza dziel przez 4 ;)

mayagaramond

Cytat: magdalinska w 24 Lip 2008, 15:32:30
moim zdaniem (chociaz nie mam dzieci) nie ma co generalizowac, bo kazde dziecko rozwija sie inaczej. moj chrzesniak bardzo malo mowi, pojedyncze slowa a w lutym skonczył 2 lata. a głupi nie jest ;) natomiast córka znajomych, bardzo szybko zaczela chodzic, mowic, w wieku 20mcy spiewała piosenki z pamieci (sama widzialam!). Wiec spokojnie, a to co pisza dziel przez 4 ;)

Tez tak mysle, syn szwagierki skonczyl pod koniec maja roczek i na razie nie mowi.

Poza tym nionczka ma racje - na forum mozesz pisac ile wlezie, wiec wiekszosc informacji trzeba dzielic i to chyba przez 10 ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

ja jak na razie umiem tylko zbadac dziecko pediatrycznie  i wiem jak ma zareagowac jak go pukne tu i tam :):) musze sobei kiedys tez kupic taka normalna ksiazke dla mam i poczytac co dziecko poza odruchami bezwarunkowymi powinno wykonywac :)

vobi

brawurka, cos Ci wysylam na maila a propos tego tematu, moze sie przyda :)

brawurka

#10
vobi....jakby to napisać.... przejrzałam swoje skrzynki i nic nie ma, sprawdziłam jakiego maila podałam i... no zły podałam... jak możesz to wyślij jeszcze raz na ...

vobi


vobi

brawurka, tutaj tez jest kalendarz rozwoju niemowlaka wg miesiecy
http://babyonline.pl/kalendarz_rozwoju_dziecka.html?cac_month=7

BTW, kiedy dziecko staje sie niemowleciem? Inaczej mowiac - jak dlugo jest noworodkiem?

twinnie77

Nam położna mówiła, że noworodek to do 1 miesiąca, a potem niemowlę.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

Syn mojej siostry bardzo długo nie mówił... na pewno w wieku 2 lat jeszcze nie. Ale rozumiał wszystko ;) śmialiśmy się że specjalnie nic nie mówi żebyśmy myśleli że nic nie rozumie ;)

jusia

Cytat: ze_nitka w 24 Lip 2008, 21:44:01
Syn mojej siostry bardzo długo nie mówił... na pewno w wieku 2 lat jeszcze nie. Ale rozumiał wszystko ;) śmialiśmy się że specjalnie nic nie mówi żebyśmy myśleli że nic nie rozumie ;)
podobno chłopcy w ogóle pozniej zaczynaja mowic
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

magdalinska

Cytat: jusia79 w 24 Lip 2008, 22:01:23
Cytat: ze_nitka w 24 Lip 2008, 21:44:01
Syn mojej siostry bardzo długo nie mówił... na pewno w wieku 2 lat jeszcze nie. Ale rozumiał wszystko ;) śmialiśmy się że specjalnie nic nie mówi żebyśmy myśleli że nic nie rozumie ;)
podobno chłopcy w ogóle pozniej zaczynaja mowic
tez tak slyszalam :) a moj brat byl ostatnio u znajomych, no i bylo tez malzenstwo z dzieckiem, 2 lata i kilka mcy, mowi jeszcze mniej niz moj bratanek, wiec to na pewno nie ma reguly. Znajomy mowil mi ze jego dziecko tez dlugo nie mowilo, a nagle jak zaczego gadac, to nei mogli go zatrzymac ;)

marax

najwazniejsze to chyba to zeby w odpowiednim wieku zaczlo raczkowac probowac wstawac (musi to robic poprawnie) zeby nie bylo wiotke,nie mialo zadnych przykurczow itp.reszta przyjdzie z czasem i nie ma co na sile dziecka streszowac

sweedee

#18
brawurka132, ja Ci powiem jedno: spotkajmy sie nad tym Białym, to zobaczysz, jak nasze Maje się rozwiną!  :rofl1:
A na forum też możemy napisać, że nasze laski już śmigają po klawiaturze, czytają itp.  :ag:
Maja Pola na razie: pełza (jeszcze nie raczkuje), przewraca się na boki, ma 1 zęba, mówi gi, le, dada, gaga itp, i raczej nie wygląda na dziecko opóźnione w rozwoju  :lollol:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

sweedee

Cytat: twinnie77 w 24 Lip 2008, 21:42:24
Nam położna mówiła, że noworodek to do 1 miesiąca, a potem niemowlę.
do 1 roku niemowlę
vobi  :piwko: za kalendarz
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

aniak1211

Moj siostrzeniec zaczal mowic jak mial 1.5 roku,teraz ma 2 latka i gada bardzo duzo ale czasem nie moge go zrozumiec,
za to bratanica dopiero zaczyna i mowi czysto i wyraznie-jest mlodsza od siostrzenca o 4 miesiace.

A moja Dominika jeszcze nie duzo umie mowic  :ag:
czasem wyrwie jej sie aggggguuuuu ;)

abkasia


brawurka

sukces! maja 2 razy zrobila papa, ale juz nie robi, moze zapomniala:)
sweedee to kiedy jedziemy? zarezerwowalas pokoje?