Placek z jabłkami - bardzo łatwy

Zaczęty przez ishka82, 22 Lip 2008, 18:22:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Można je też zrobić ze śliwkami, moja mama tak próbowała, nie dodawała wtedy kakao i podobno też było pyszne :)

abkasia

ciasto bajecznie proste i dobre,  :piwko: najwiecej czasu zajmuje krojenie jablek brawo

mayagaramond

Cytat: maraxela w 24 Sie 2008, 19:46:13
ja mam takie pytanie co wy robicie z taka iloscia ciasta?? ja kiedys upieklam blache maz zjadl kawalek ja kawalek i tyle -reszte sie zeschlo i musialam wyrzucic.Zjadacie to wszytko sami??

mam ten sam problem, H. zje najwyzej dwa kawalki i ja zostaje z reszta. Biore wtedy do pracy i czestuje kolezanke, szefa rzadko, bo sam nigdy nic nie przynosi.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Uwaga! Uwaga! Piecze dzisiaj to ciasto!!!!!! what what what what
mam duzo jablek w ogrodzie ;D
cukrem juz zasypalam ale cala noc czekac nie moge... jak wczesniej dam do ciasta to cos zlego sie stanie?????

siog

NIE WYSZLO MI!!!!!!!
:hatemen: :hatemen: :hatemen:
:no: :( :'( :'( :'(
:wall:

ishka82

siog, a poczekałaś aż jabłka puściły sok? Całą noc czekać nie trzeba, ale trochę na pewno ;;)

siog

czekalam, jablka pokrojone zasypane cukrem od 11 godz az do 19.
a  jaka konsystencja ciasta ma byc. u mnie takie zbite bylo i ciezko mi je bylo z jablkami wymieszac i wlozyc na tortownice

ishka82

Ja wrzucam składniki na ciasto do miski z jabłkami i mieszam. Jest gęste, ale wymieszać można bez większego problemu i wylać do tortownicy też z pomocą jakiejś łyżki ewentualnie. Nie mam pojęcia czemu Ci nie wyszło, myślałam, że jabłka nie zdążyły soku puścić, ale z tego co piszesz, to zdążyły...przykro mi, proporcje na pewno dobre, ja zawsze tak robię i dziewczynom naszym strefowym też wychodziło :bn:

siog

Ishka, to jak taka leworeczna w pieczeniu jestem ;)

sprobuje za tydzien, bo jablek mam mase :)

ishka82

Spróbuj, musi wyjść, to wszystkim wychodzi ;;) Ja też nie piekę zbyt dobrze i czuję się w tym temacie niepewnie, ale ten placek zawsze mi się udaje :D
I masz  :piwko: na zachętę i za dobre chęci :yes:

ishka82

Rany, laski...nie mam przepisu na papierze, obrałam jabłka i musiałam odpalić Strefę, bo nie pamiętałam ile cukru mam dodać :lollol: Jutro będzie ciasto :D

tusia

Cytat: ishka82 w 01 Lis 2008, 21:42:45
Rany, laski...nie mam przepisu na papierze, obrałam jabłka i musiałam odpalić Strefę, bo nie pamiętałam ile cukru mam dodać :lollol: Jutro będzie ciasto :D

mmm... to ja chyba jeszcze wpadnę do Ciebie na ten placuszek, bo na zdjęciach bardzo smakowicie wygląda  :P
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

tusia, wpadaj, wpadaj...właśnie się za niego biorę :)

tusia

ishka82 to może jeszcze kawałeczek na drogę dostanę   :dance:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: tusia w 02 Lis 2008, 10:56:35
ishka82 to może jeszcze kawałeczek na drogę dostanę   :dance:
Właśnie siedzi w piekarniku :) Jak chcesz, to chodź i bierz :)

bu_hoooka

Ciasto siedzi w piekarniku a mnie naszly refleksje..  :ag: czy ta szklanka cukru podana w skladnikach to jest do zasypania jablek i koniec, czy jest dodatkowo do wymieszania?? bo zalozylam, ze sluzy do zasypania jablek, ale jak masa wydala mi sie jakas nieslodka to dodalam jeszcze cukru i teraz nie wiem.. nie bedzie za slodkie??
Just married...

tusia

bu_hoooka jak Ci placuszek wyszedł? Smaczny?  ;)
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

bu_hoooka, zasypujesz jabłka i już cukru nie dodajesz, będzie słodsze i tyle. W przepisie oryginalnym miałam chyba więcej cukru, ale że za słodkiego nie lubię daję mniej ;;) Daj znać jak wyszło :)

bu_hoooka

smaczny jest, ale wyglada jakos inaczej niz na zamieszczonym przez ciebie ishka zdjeciu: jest ciemniejszy i mokry. ja bardzo lubie mokre ciasta, ale nie wime czy to akurat takie powinno byc.. moze dlatego, ze dodalam oliwy zamiast oleju, bo oleju nie mialam..

ale mimo wszystko znika- a maz zarzekajac sie, ze to nie on, co chwile ma w kacikach ust okruszki ;)
Just married...

ishka82

bu_hoooka, no trochę mokry to on musi być, bo przecież ma w sobie sporo soku z jabłek ;) Nie mam pojęcia czy oliwa zamiast oleju zmienia coś, bo zawsze dawałam olej. Najważniejsze, że Wam smakuje :piwko:

emcia

Jutro wersja zmieniona.
Mam owoce z nalewki mix i zamierzam je dodać.
Ciekawe co wyjdzie. Plus jabłka oczywiście.

emcia



ishka82

emcia, napisz jak tą polewę zrobiłaś, bo wygląda smakowicie :)

tusia

emcia Twój placuszek wygląda pysznie  :P :yes:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login