Czytamy dzieciom

Zaczęty przez twinnie77, 14 Lip 2008, 21:24:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twinnie77

brawurka, sweedee, gdzieś mi wpadło w oko, że czytacie waszym Majkom książki.

Jakie książki im czytacie? Kiedy zaczęłyście?

Muszę się jakoś przygotować, a 'najlżejsza' bajka jaką posiadam to 'Hobbit' :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

twinnie77 nie zapomne nigdy, jak misiek nerinei mial jakies pol roku, no moze wiecej, i ja se stoje w kuchni patrzac na niego jak sie szykuje do jedzenia, a nerinea cos tam mu za moimi plecami przygotowywala, no i slysze, ze tam cos miesza, plumka, a tu nagle... jak nie ryknie mi zza plecow "STOI NA STACJI LOKOMOTYWA... WIEEJKA...." - myslalam, ze zwariowala, ale ponoc to najbardziej wtedy lubil :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sweedee

#2
ja czytałam Mai min. Mikołajka, Dziecko dla odważnych Leszka Talko  ;D, zbiór bajek, a chłop jej podczytuje Kubusia Puchatka, a oboje to, co akurat my sami czytamy  :) ważne, żeby widziała książkę i skumała, że służy... nie tylko do jedzenia  lol
a zaczęłam jej czytać, jak jeszcze była w brzuchu  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

foszek

Ulubiona bajeczka siostrzenca to: Murzynek bambo.

twinnie77

To co, Hobbit się nada?? :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja tez chce czytac dziecku. Bo chce mówic do niego po polsku. I lepiej czytac niz gadac glupoty  caly czas :-) Myslalam o Tuwimie i Brzechwie bo mozna ciekawie intonowac i w ten sposób zabawiac dziecko. Powiem mamie, zeby mi przywiozla jakies ksiazeczki bo ja tu po polsku mam chyba tylko Zadie Smith, przewodnik po Chinach i niewiele wiecej :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

Cytat: twinnie77 w 14 Lip 2008, 22:29:12
To co, Hobbit się nada?? :D
nada, nada...
o, nionczka, dobrze, że o wierszach wspomniałaś!  :drunk:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

ishka82

A moja 3-miesięczna bratanica lubi słuchać bajek nagranych na CD :) Może to nie to samo co czytanie samodzielne dziecku, ale też fajna sprawa.

nionczka

Cytat: ishka82 w 14 Lip 2008, 23:08:58
A moja 3-miesięczna bratanica lubi słuchać bajek nagranych na CD :) Może to nie to samo co czytanie samodzielne dziecku, ale też fajna sprawa.

To tez wzielam pod uwage. Czasem fajnie wlaczyc bajke, cos w kacie gra a my mozemy sie czyms zajac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: nionczka w 14 Lip 2008, 23:16:58
Cytat: ishka82 w 14 Lip 2008, 23:08:58
A moja 3-miesięczna bratanica lubi słuchać bajek nagranych na CD :) Może to nie to samo co czytanie samodzielne dziecku, ale też fajna sprawa.

To tez wzielam pod uwage. Czasem fajnie wlaczyc bajke, cos w kacie gra a my mozemy sie czyms zajac.
To właśnie jest największy plus bajek audio - dziecko słucha, a Ty robisz coś innego :)

nionczka

Dla mnie to norma bo chodze 20 minut na piechote do pracy i zamiast muzyki slucham ksiazek. Bo czytac idac przeciez nie bede :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

ja czytałam Pawłowi praktycznie od zawsze i jak miał 5,5  lat to zaczął sam czytać - miał taką wielką książkę - w której do każdej literki był dopasowany obrazek i praktycznie sama nie wiem, kiedy zaczął czytać :) a książka miała chyba metr wysokości..........
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

brawurka

tez czytalam majce w brzuchu, potem przestalam, od zawsze jej spiewam:) biedne dziecko. a czytam od niedawna, maja sama potrafi czytac:) ale tylko interesuja ja ksiazki ktore leza na polce, te ktore jej daje sa malo interesujace. a czyta w ten sposob, ze wyrywa kartki:)

marax

o kurcze czytacie dziecia ktore sa w brzuchu -no ja tez mojemu czytam na tapecie jest"wspolczesne poglady na leczenie stwardnienia bocznego zanikowego"

sweedee

kupiłam dzisiaj wiersze Brzechwy  :) i czytamy  :book:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

nionczka

Podciagam bo watek tego wart!
Jakies nowe doswiadczenia?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

ja zakupilam "Wiersze dla dzieci" Tuwima (jest tez CD dolaczone) i "100 Bajek" Brzechwy, pieknie wydane, juz czytam malej, a poza tym to od zawsze czytalam jej Ploty ;D