Kwas foliowy

Zaczęty przez Kefte27, 08 Lip 2008, 14:15:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kefte27

Czytałam gdzieś, że dobrze jest przed planowaną ciążą zacząć brać kwas foliowy. Czy to prawda drogie mamuśki i co jeszcze można robić aby pomóc naturze???

nionczka

Prawda, prawda. Zaleca sie 3 m-ce kwasu foliowego przed zajciem w ciaze.
I jeszcze zdrowo zyc!
Jesli tego nie zrobilas/robisz regularnie mozesz:
- zrobic badania ogólne i  badania ginekologiczne (i jesli badania cos wykryja wyleczyc)
- wyleczyc zeby
- odchudzic sie bo w ciazy sie nie zaleca a lepiej nie startowac z nadwaga
- zaszczepic na zoltaczke, ale to dlugo trwa. ja sie nie szczepilam :-)
- rzucic alkohol, papierosy i narkotyki...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja polecam tez obserwowac organizm, zeby wiedziec (przynajmniej mniej wiecej) kiedy mamy owulacje bez potrzeby siegania po testy owulacyjne. Bo moim zdaniem na poczatek lepiej probowac naturalnie i bez stresu. No i bez wydatku!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: Kefte27 w 08 Lip 2008, 14:15:17
Czytałam gdzieś, że dobrze jest przed planowaną ciążą zacząć brać kwas foliowy. Czy to prawda drogie mamuśki i co jeszcze można robić aby pomóc naturze???

kefte, o kwasie juz nionczka napisala, a co do pomagania naturze to ... jakby to powiedziec (wstydliwa bardzo jestem) ... trzeba seks uprawiac,o!  lol I wyrzucic do kosza gumki i tabletki, za co jeszcze blogoslawienstwo Ojca Dyrektora mozna dostac!

magdalinska

Cytat: vobi w 08 Lip 2008, 14:24:13
trzeba seks uprawiac,o!  lol I wyrzucic do kosza gumki i tabletki, za co jeszcze blogoslawienstwo Ojca Dyrektora mozna dostac!
lol  lol  lol

Kefte27

SEKS?!?! Kurcze nie wpadłam na to. Czekam i czekam a tu nic, nikt mi nie powiedział, że do tego jest seks potrzebny  ;D

A tak na poważnie to staramy się z moim szanownym Panem Małżonkiem o małą, różową, bezzębną istotę i nic. Co do owulacji to cykl mam jak w zegarku, co 28 dni więc z wyliczeniem owulacji nie mam problemu. Dzidzia pewnie przyjdzie wtedy kiedy nikt się jej nie będzie spodziewał :)

vobi

Kefte27, tak powaznie to o tym kwasie foliowym warto pamietac no i ... dac sobie czas. Nam starania o rozowa bezzebna istote zabraly pol roku, i jak juz bylam przekonana ze trzeba bedzie jakies badania dodatkowe robic to sie jakos okres zaczal spozniac... ;)

nionczka

Cytat: Kefte27 w 08 Lip 2008, 14:34:36
SEKS?!?! Kurcze nie wpadłam na to. Czekam i czekam a tu nic, nikt mi nie powiedział, że do tego jest seks potrzebny  ;D

A tak na poważnie to staramy się z moim szanownym Panem Małżonkiem o małą, różową, bezzębną istotę i nic. Co do owulacji to cykl mam jak w zegarku, co 28 dni więc z wyliczeniem owulacji nie mam problemu. Dzidzia pewnie przyjdzie wtedy kiedy nikt się jej nie będzie spodziewał :)

Smiej sie smiej, ale w Niemczech byla para co sie zglosila po 8 latach do lekarza bo nie moga miec dzieci. I okazalo sie, ze nie wiedzieli jak sie robi dzieci. Mysleli, ze biora slub i od tego urodzi im sie dziecko.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: nionczka w 08 Lip 2008, 15:28:12
Smiej sie smiej, ale w Niemczech byla para co sie zglosila po 8 latach do lekarza bo nie moga miec dzieci. I okazalo sie, ze nie wiedzieli jak sie robi dzieci. Mysleli, ze biora slub i od tego urodzi im sie dziecko.

:o :o :o :o :o

golinda

zapytaj lekarza, jaki kwas foliowy, bo ja brałam Folik, a lekarz mi powiedział, że dla mnie lepszy będzie Feminatal 800

mika

Cytat: golinda w 08 Lip 2008, 15:35:50
zapytaj lekarza, jaki kwas foliowy, bo ja brałam Folik, a lekarz mi powiedział, że dla mnie lepszy będzie Feminatal 800

o no właśnie, a dlaczego powiedział że on będzie dla Ciebie lepszy???? on ma większą zawartośc kwasu foliowego, jakieś badania robi gin żeby stwierdzić jaką dawkę powinno się brać????

nionczka

Moze jest o cos wzbogacony? Ja bralam normlanie 0,5 sam foliowy a po zajsciu w ciaze zamienili mi na kwas foliowy z jodem.

Moze Golinda jest za szczuplutka na normlana dawke??? lol lol lol lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

może to chodzi o przyswajanie tego kwasu, bo ja już nie raz slysząlam że kobiety brały właśnie podwójną dawkę, nawet potem w ciąży w zestawie z innymi witaminami... tylko nie wiem czy do tego robi się jakieś badania czy lekarz sam stwierdza "naocznie"  że taką dawkę trzeba brać :D

golinda

tak, mika, chodzi chyba o przyswajalność
folik ma inne substancje dodatkowe, Feminatal 800 jest zdaje się bogatszy

kamu2

Folik warto brać nawet jak się nie planuję dziecka ale współżyje bo nie ma 100% zabezpieczenia.
Ja jeszcze dodam że dosyć pomocny w zajściu w ciążę bywa wiesiołek podobno najbogatszy jest z firmy oeparol.Wzbogaca śluz czy coś takiego.W necie jest trochę informacji na ten temat.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

golinda

też słyszałam takie zdanie o wiesiołku, nawet ginekolodzy każą go brać podobno

ishka82

Cytat: golinda w 08 Lip 2008, 16:44:01
też słyszałam takie zdanie o wiesiołku, nawet ginekolodzy każą go brać podobno
A ja nie słyszałam. Może warto spróbować...

Kefte27

Ja też nie słyszałam, o kwasie foliowym też dowiedziałam się chyba z "neta". Żeby nie było - wiedziałam, że się bierze ale nie wiedziałam, że przed ciążą też. I oto kolejny argument dlaczego warto słuchać innych :)