Zakopane

Zaczęty przez Angie, 07 Lip 2008, 10:33:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

a i jeszcze gasienicowa+ czarny staw + koscielec godny polecenia - oprocz tysiaca innych, ktore pewnie mi sie beda teraz po kolei przypominac w ramach tesknoty
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Lip 2008, 17:15:48
a i jeszcze gasienicowa+ czarny staw + koscielec godny polecenia - oprocz tysiaca innych, ktore pewnie mi sie beda teraz po kolei przypominac w ramach tesknoty

o wałsnie ta trase tez polecam, głownie robię ją rownież na rozbieg.

ja nie ejstem w tatrach az tak czesto żeby zbiegac 50 razu każdy szlak

Orlej Perci nie polecam dla Angelos, ona rpzeciez wcale nei chodzi, co Ty Zwierzu wymyslasz.
Ja swinicy nie lubie bo byłam tam 3 razy i za kazdym razem tak tłok ze wleż sie na drugi szczyt juz nie da

a przez zawrat to polecam tylko tym co juz chodzą, Angelos raczej bym tam nie wysyłała:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa ja tam nie wiem, ale co kto lubi - ja nie lubie ostrych podejsc non-stop - dla mnie zawrat jest przyjemniejszy od koscielca ;) albo cale czerwone wierchy na raz bym wolala przejsc 2 razy, niz podejsc kope kondracka od strony doliny kondratowej tym zygzakiem do gory ;)

roznica w kilometrach ogromna, ale jak mi przekracza trasa kat nachylenia jakis (moj we lbie ustalony) na dluzej niz iles minut (punkt krytyczny we lbie tez gdzies jest) to taka trasa mnie wykancza natychmiast - fizycznie mniej i chwilowo - wiadomo, ale psychicznie calkowicie ;) ja chyba jestem typem dlugodystansowca w poziomie, niz w pionie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#28
Zwierzu, no tak, ale koscielec to jedno, ale jesli chodzi o rpzejscie przez góry do doliny 5 stawów to uwazam ze lepeij isc przez Krzyżne niż przez Zawrat (pod kontem Angelos)
bo trasa łatwiejsza i do tego widok piękniejszy
Orla perć nawet jak sie idzie juz szczytem nie ejst łatwa , to jeden z najtrudniejszych tras w Tatrach

ja tam lubie roznie, moge i dawac pod gore i isc po paskim -byleby grupa jedno tempo trzymała:)
Ja lubie Czerwone na jeden raz, ale wole wejsc na kope i isc na kasprowy i potem w doł przez murowaniec, jakos bardziej mi sie podoba:)
to pewnie na giewonta przez piekło Ci sie nie podobało:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

a ja oczywiście Zakopane  jak zabieram dzieciaki na wycieczki - czasem to dla nich jedyna okazja wyjazdu  góry - wtedy ze względów bezpieczeństwa musimy iść na morskie asfaltem, ale miłścia absolutna darzę cmentarz na Pęksowym Brzyzku - trzeba go zobaczyć
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

wredotka

jesli szukasz czegos extra, niezapomnianego to polecam http://www.viva-maria.e-zakopane.info/index.php?id=apartamenty  szczegolnie apartament prezydencki robi wrazenie ;D


Basia

Oj, ale ja dawno nie byłam w Zakopanym....  ::)
przez Was się rozmarzyłam wspominając stare czasy!

wprawdzie to było parę lat temu ale myślę  że pensjonat w którym spaliśmy nadal jest w całkiem niezłym stanie. Byłam w nim kilka razy i zawsze byłam zadowolona. Bardzo miłe właścicielki, na prawdę rodzinna atmosfera i duży plus: blisko centrum a z drugiej strony też niedaleko do skoczni!

zerknij sama może Ci się spodoba
http://www.carlton.pl/index.htm
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Angie

Cytat: Basia w 17 Lip 2008, 21:23:33
Oj, ale ja dawno nie byłam w Zakopanym....  ::)
przez Was się rozmarzyłam wspominając stare czasy!

wprawdzie to było parę lat temu ale myślę  że pensjonat w którym spaliśmy nadal jest w całkiem niezłym stanie. Byłam w nim kilka razy i zawsze byłam zadowolona. Bardzo miłe właścicielki, na prawdę rodzinna atmosfera i duży plus: blisko centrum a z drugiej strony też niedaleko do skoczni!

zerknij sama może Ci się spodoba
http://www.carlton.pl/index.htm

Basia dzięki. Przyda sie na przyszłość, bo na razie zarezerwowaliśmy już inny pensjonat. Ale piwko za info się należy  :drunk:

moonlight

Cześć!
Ja uwieeeelbiam Zakopane...
Tam się urodziłam, tam większość swojego życia przeżyłam i tam wracam... Lubię zgiełk Krupówek - tam właśnie mieszkałam, lubię ciszę gór a niestety tą trudno odnaleźć na uczęszczanych szlakach, ale wystarczy zmienić nieco trasy (jak pisze Salsa czy Zwierzak), aby poczuć klimat gór...
Czasami wystarczy wstać nieco wcześniej (np. o 4,00) by z Giewontu zobaczyć najpiękniejszy wschód słońca - waaarto. Ale Giewont tylko raz zaliczyłam i to w zupełności wystarczy.
Kasprowy - nie ma takiej potrzeby - jest wiele piękniejszych i zdecydowanie mniej uczęszczanych szczytów (choć nową kolejką na pewno w końcu pojadę)...
Czerwone Wierchy - jak najbardziej, ale nie od Kasprowego...
Ulubione i sentymentalne - Rusinowa Polana i Wiktorówki orz wszelkie stamtąd wyjścia, zejścia, przejścia i dojścia (tam jeździłam co roku na Rekolekcje).
Kwatery U Rodziców :) - nic odkrywczego - mam szczęście, wróciłam właśnie po trzech tygodniach... Mam też namiary na prywatną kwaterkę...

Pozdrawiam

vobi

Cytat: moonlight w 20 Lip 2008, 14:26:53
Tam się urodziłam, tam większość swojego życia przeżyłam i tam wracam...

moonlight, to z Ciebie goralka pelna geba! :)

goga

odkopałam wątek - bo na 4 pełne dni jedziemy do Zakopca - ale niestety - po wysokich górach nie mogę chodzic - bo ...tarczyca chyba mnie zatyka albo inne licho - a nie bedę innym robic kłopotów, żeby mnie targali gdzieś - bo ambicja pcha ;)

jakie więc łatwiejsze trasy polecacie ?

i gdzie jest dobre i sprawdzone jedzenie ?  (mąż chce kwaśnice i typowo góralskie żarcie ? czyli?..  bo ja nie wiem - oprócz oczywiście oscypków)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

jo_miekka

O proszę. Mam temat łatwiejszych tras akurat na świeżo.
Ale kurde żal, jak nie można pójść dalej, wyżej...
W każdym razie polecam doliny wszelakie. My wczoraj przeszliśmy się Ścieżką pod Reglami od skoczni do Doliny Strążyskiej i potem samą doliną do polany. Bardzo przyjemny spacer na parę godzin, a w ogóle nie forsowny.
Podobnie Dolina Kościeliska, Dolina Białego, Dolina Małej Łąki. W Tatrach wszystkie większe trasy prawie zaczynają się właściwie spacerowo, więc spokojnie można zrobić je częściowo i jeszcze wrócić inną trasą.

Kasia

Dolina Białego jest dość łatwa :D przeszłam w klapkach i długiej spódnicy lol

jo_miekka

No ja wczoraj w sandałach, ale jednak wolałabym mieć lepszą podeszwę (kamienie)

salsa

#39
goga do tych tras o ktorych pisza dziewczyny mozna sie fajnie przejsc z palenicy białczańskiej do doliny 5 stawów-widoczki sa a trasa taka, ze mozna krowy gnac :D

mozna pojśc pod sarnią skałę i chętni moga sie wdrapac na samą skałę, z ktorej jest ładny widok na giewont
mozna tez pojśc doliną jaworzynki do Murowańca i zejsc od drugiej strony - tez spokojnie :)

co do jedzenia to niestety żarcie w Zakopcu jest w wiekszosci nie za bardzo-tzn zalezy kto ma jak wymagajace podniebienie, ale nie oszukujmy sie - ida tam na ilośc nie na jakość
w sumie polecam Pstrąga z knajp na Krupówkach - rybki sa pyszne, placki po zbójnicku też

poza tym jest willa MArzanna (u Ryska i tesciowej) ale to pod nosalem i nie wiem czy uda wam sie tam trafić bez pomocy - jedzenie badzo dobrze, gotuje babcia :D

dobrze (i drogawo) daja jeśc w restauracji Nosalowy Dwór (tez Nosal)

przy rondzie Kużnickim - na rogu - jest taka karczma mała z ławami na zewnątrz (kolibecka) - tam jest dobre i duzo - ceny średnie

jest jeszcze taka kanjpka obok stacji BP -przy rondzie Kuznickim przy drodze na bystre (to sie nazwywa We Młynie czy jakos tak) tak tez mozna zjesc duzo lepiej niz na krupówkach  
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

dzięki za wszystkie rady - no pewnie po dolinkach połaże, może się skuszę na coś wyżej - zobaczymy jak bedę reagować - bo kurde - w górach byc i nie połazic po nich :( ale czasem nie można ...
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

niewiemjaka

czy ktos moze polecic jakis miły hotelik w Zakopcu ?
dla mojej mlodszej siostry i jej "kolegi" obcokrajowca :D

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka


zwierzatko_mojej_mamy

ja to polecam, bo tam maja tez jacuzzi i saune w cenie, jak leje to tv i kominek sztuczny lol fajne jest, cena nie zabija, inka byla i potwierdza, kolega tez byl z laska swoja i dziekowal za miejscowke, takze uwazam za sprawdzona - moze nie jest jakos strasznie w centrum, ale bez przesady ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

wyglada zajebiscie :)

inkageo

Tam gra radio w kiblu, to mi się najbardziej podobało :D

Ale serio super fajnie jest!
Imagine there is no hate

niewiemjaka


inkageo

#48
Radio radiem, ale pływający bar w jaccuzi też był hitem :D
My tam spaliśmy jak przyjechaliśmy na pożegnanie Małysza.
Imagine there is no hate

niewiemjaka