Autor Wątek: Zakopane  (Przeczytany 15451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Odp: Zakopane
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Lip 2008, 17:15:48 »
a i jeszcze gasienicowa+ czarny staw + koscielec godny polecenia - oprocz tysiaca innych, ktore pewnie mi sie beda teraz po kolei przypominac w ramach tesknoty
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #26 dnia: 09 Lip 2008, 18:03:30 »
a i jeszcze gasienicowa+ czarny staw + koscielec godny polecenia - oprocz tysiaca innych, ktore pewnie mi sie beda teraz po kolei przypominac w ramach tesknoty

o wałsnie ta trase tez polecam, głownie robię ją rownież na rozbieg.

ja nie ejstem w tatrach az tak czesto żeby zbiegac 50 razu każdy szlak

Orlej Perci nie polecam dla Angelos, ona rpzeciez wcale nei chodzi, co Ty Zwierzu wymyslasz.
Ja swinicy nie lubie bo byłam tam 3 razy i za kazdym razem tak tłok ze wleż sie na drugi szczyt juz nie da

a przez zawrat to polecam tylko tym co juz chodzą, Angelos raczej bym tam nie wysyłała:P
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #27 dnia: 09 Lip 2008, 18:30:08 »
salsa ja tam nie wiem, ale co kto lubi - ja nie lubie ostrych podejsc non-stop - dla mnie zawrat jest przyjemniejszy od koscielca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj albo cale czerwone wierchy na raz bym wolala przejsc 2 razy, niz podejsc kope kondracka od strony doliny kondratowej tym zygzakiem do gory Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

roznica w kilometrach ogromna, ale jak mi przekracza trasa kat nachylenia jakis (moj we lbie ustalony) na dluzej niz iles minut (punkt krytyczny we lbie tez gdzies jest) to taka trasa mnie wykancza natychmiast - fizycznie mniej i chwilowo - wiadomo, ale psychicznie calkowicie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja chyba jestem typem dlugodystansowca w poziomie, niz w pionie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #28 dnia: 09 Lip 2008, 18:48:54 »
Zwierzu, no tak, ale koscielec to jedno, ale jesli chodzi o rpzejscie przez góry do doliny 5 stawów to uwazam ze lepeij isc przez Krzyżne niż przez Zawrat (pod kontem Angelos)
bo trasa łatwiejsza i do tego widok piękniejszy
Orla perć nawet jak sie idzie juz szczytem nie ejst łatwa , to jeden z najtrudniejszych tras w Tatrach

ja tam lubie roznie, moge i dawac pod gore i isc po paskim -byleby grupa jedno tempo trzymała:)
Ja lubie Czerwone na jeden raz, ale wole wejsc na kope i isc na kasprowy i potem w doł przez murowaniec, jakos bardziej mi sie podoba:)
to pewnie na giewonta przez piekło Ci sie nie podobało:)
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2008, 18:53:54 wysłana przez salsa »

goga

« Odpowiedź #29 dnia: 09 Lip 2008, 19:16:20 »
a ja oczywiście Zakopane  jak zabieram dzieciaki na wycieczki - czasem to dla nich jedyna okazja wyjazdu  góry - wtedy ze względów bezpieczeństwa musimy iść na morskie asfaltem, ale miłścia absolutna darzę cmentarz na Pęksowym Brzyzku - trzeba go zobaczyć
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 09 Lip 2008, 19:16:20 »

wredotka

« Odpowiedź #30 dnia: 09 Lip 2008, 21:49:15 »
jesli szukasz czegos extra, niezapomnianego to polecam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  szczegolnie apartament prezydencki robi wrazenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Basia

« Odpowiedź #31 dnia: 17 Lip 2008, 21:23:33 »
Oj, ale ja dawno nie byłam w Zakopanym....  :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
przez Was się rozmarzyłam wspominając stare czasy!

wprawdzie to było parę lat temu ale myślę  że pensjonat w którym spaliśmy nadal jest w całkiem niezłym stanie. Byłam w nim kilka razy i zawsze byłam zadowolona. Bardzo miłe właścicielki, na prawdę rodzinna atmosfera i duży plus: blisko centrum a z drugiej strony też niedaleko do skoczni!

zerknij sama może Ci się spodoba
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Angie

« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lip 2008, 12:37:09 »
Oj, ale ja dawno nie byłam w Zakopanym....  :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
przez Was się rozmarzyłam wspominając stare czasy!

wprawdzie to było parę lat temu ale myślę  że pensjonat w którym spaliśmy nadal jest w całkiem niezłym stanie. Byłam w nim kilka razy i zawsze byłam zadowolona. Bardzo miłe właścicielki, na prawdę rodzinna atmosfera i duży plus: blisko centrum a z drugiej strony też niedaleko do skoczni!

zerknij sama może Ci się spodoba

Basia dzięki. Przyda sie na przyszłość, bo na razie zarezerwowaliśmy już inny pensjonat. Ale piwko za info się należy  :drunk:
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

moonlight

« Odpowiedź #33 dnia: 20 Lip 2008, 14:26:53 »
Cześć!
Ja uwieeeelbiam Zakopane...
Tam się urodziłam, tam większość swojego życia przeżyłam i tam wracam... Lubię zgiełk Krupówek - tam właśnie mieszkałam, lubię ciszę gór a niestety tą trudno odnaleźć na uczęszczanych szlakach, ale wystarczy zmienić nieco trasy (jak pisze Salsa czy Zwierzak), aby poczuć klimat gór...
Czasami wystarczy wstać nieco wcześniej (np. o 4,00) by z Giewontu zobaczyć najpiękniejszy wschód słońca - waaarto. Ale Giewont tylko raz zaliczyłam i to w zupełności wystarczy.
Kasprowy - nie ma takiej potrzeby - jest wiele piękniejszych i zdecydowanie mniej uczęszczanych szczytów (choć nową kolejką na pewno w końcu pojadę)...
Czerwone Wierchy - jak najbardziej, ale nie od Kasprowego...
Ulubione i sentymentalne - Rusinowa Polana i Wiktorówki orz wszelkie stamtąd wyjścia, zejścia, przejścia i dojścia (tam jeździłam co roku na Rekolekcje).
Kwatery U Rodziców Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj - nic odkrywczego - mam szczęście, wróciłam właśnie po trzech tygodniach... Mam też namiary na prywatną kwaterkę...

Pozdrawiam
całkiem nowy blog Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
blogowo   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Lip 2008, 21:45:41 »
Tam się urodziłam, tam większość swojego życia przeżyłam i tam wracam...

moonlight, to z Ciebie goralka pelna geba! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

goga

« Odpowiedź #35 dnia: 15 Lip 2012, 20:52:27 »
odkopałam wątek - bo na 4 pełne dni jedziemy do Zakopca - ale niestety - po wysokich górach nie mogę chodzic - bo ...tarczyca chyba mnie zatyka albo inne licho - a nie bedę innym robic kłopotów, żeby mnie targali gdzieś - bo ambicja pcha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jakie więc łatwiejsze trasy polecacie ?

i gdzie jest dobre i sprawdzone jedzenie ?  (mąż chce kwaśnice i typowo góralskie żarcie ? czyli?..  bo ja nie wiem - oprócz oczywiście oscypków)

jo_miekka

« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lip 2012, 09:27:12 »
O proszę. Mam temat łatwiejszych tras akurat na świeżo.
Ale kurde żal, jak nie można pójść dalej, wyżej...
W każdym razie polecam doliny wszelakie. My wczoraj przeszliśmy się Ścieżką pod Reglami od skoczni do Doliny Strążyskiej i potem samą doliną do polany. Bardzo przyjemny spacer na parę godzin, a w ogóle nie forsowny.
Podobnie Dolina Kościeliska, Dolina Białego, Dolina Małej Łąki. W Tatrach wszystkie większe trasy prawie zaczynają się właściwie spacerowo, więc spokojnie można zrobić je częściowo i jeszcze wrócić inną trasą.

Kasia

« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lip 2012, 09:32:06 »
Dolina Białego jest dość łatwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj przeszłam w klapkach i długiej spódnicy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #38 dnia: 16 Lip 2012, 09:33:38 »
No ja wczoraj w sandałach, ale jednak wolałabym mieć lepszą podeszwę (kamienie)

salsa

« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lip 2012, 09:39:26 »
goga do tych tras o ktorych pisza dziewczyny mozna sie fajnie przejsc z palenicy białczańskiej do doliny 5 stawów-widoczki sa a trasa taka, ze mozna krowy gnac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mozna pojśc pod sarnią skałę i chętni moga sie wdrapac na samą skałę, z ktorej jest ładny widok na giewont
mozna tez pojśc doliną jaworzynki do Murowańca i zejsc od drugiej strony - tez spokojnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

co do jedzenia to niestety żarcie w Zakopcu jest w wiekszosci nie za bardzo-tzn zalezy kto ma jak wymagajace podniebienie, ale nie oszukujmy sie - ida tam na ilośc nie na jakość
w sumie polecam Pstrąga z knajp na Krupówkach - rybki sa pyszne, placki po zbójnicku też

poza tym jest willa MArzanna (u Ryska i tesciowej) ale to pod nosalem i nie wiem czy uda wam sie tam trafić bez pomocy - jedzenie badzo dobrze, gotuje babcia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dobrze (i drogawo) daja jeśc w restauracji Nosalowy Dwór (tez Nosal)

przy rondzie Kużnickim - na rogu - jest taka karczma mała z ławami na zewnątrz (kolibecka) - tam jest dobre i duzo - ceny średnie

jest jeszcze taka kanjpka obok stacji BP -przy rondzie Kuznickim przy drodze na bystre (to sie nazwywa We Młynie czy jakos tak) tak tez mozna zjesc duzo lepiej niz na krupówkach  
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2012, 09:46:19 wysłana przez salsa »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lip 2012, 09:39:26 »

goga

« Odpowiedź #40 dnia: 16 Lip 2012, 13:33:23 »
dzięki za wszystkie rady - no pewnie po dolinkach połaże, może się skuszę na coś wyżej - zobaczymy jak bedę reagować - bo kurde - w górach byc i nie połazic po nich Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale czasem nie można ...

niewiemjaka

« Odpowiedź #41 dnia: 26 Sie 2013, 12:56:19 »
czy ktos moze polecic jakis miły hotelik w Zakopcu ?
dla mojej mlodszej siostry i jej "kolegi" obcokrajowca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #42 dnia: 27 Sie 2013, 19:44:33 »

niewiemjaka

« Odpowiedź #43 dnia: 28 Sie 2013, 11:04:54 »
dziekuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #44 dnia: 28 Sie 2013, 11:19:32 »
ja to polecam, bo tam maja tez jacuzzi i saune w cenie, jak leje to tv i kominek sztuczny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj fajne jest, cena nie zabija, inka byla i potwierdza, kolega tez byl z laska swoja i dziekowal za miejscowke, takze uwazam za sprawdzona - moze nie jest jakos strasznie w centrum, ale bez przesady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #45 dnia: 28 Sie 2013, 11:24:21 »
wyglada zajebiscie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #46 dnia: 28 Sie 2013, 12:35:12 »
Tam gra radio w kiblu, to mi się najbardziej podobało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ale serio super fajnie jest!
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

niewiemjaka

« Odpowiedź #47 dnia: 28 Sie 2013, 12:37:45 »
gra radio w kiblu
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj przekonalas mnie

inkageo

« Odpowiedź #48 dnia: 28 Sie 2013, 15:32:06 »
Radio radiem, ale pływający bar w jaccuzi też był hitem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
My tam spaliśmy jak przyjechaliśmy na pożegnanie Małysza.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie 2013, 19:10:46 wysłana przez inkageo »

niewiemjaka

« Odpowiedź #49 dnia: 28 Sie 2013, 19:09:21 »
inka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj