najpierw oczepiny czy tort?

Zaczęty przez elizapj, 26 Cze 2008, 07:20:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

pytanie z serii moich pytan o kolejnosc;)

wlasnie skonczylam poltoragozinny mail do moich muzykow..w kt musialam rozpracowac co kiedy po czym nastepuje.
i sie zajaknelam przy rzucie welonem i tortem

co jest pierwsze?
niby obie rzeczy kojarza mi sie z polnoca..ale nie pamietam, czy panny mlode krojace tort sa nadal w welonie, czy bez?
i jesli najpierw tort...to jak? tort o polnocy a rzut welonem jakies 20 min pozniej? przeciez tort trzeba zszamac:D

a jesli najpierw oczepiny. to jak? kroic tort bez welonu?

nic nie pamietam!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

yyy, byłam 3 tygodnie temu na weselu i nie pamiętam jak było. a wcale duzo nie piłam  lol

bagietka12

hmmm u nas przeważnie tort jest po obiedzie i pierwszej turze tańców :) zeby potem nie mieszac przy oczepinach, nie spotkałam sie jeszcze zeby podawali tort o 24  :o

Kasia

u mnmie przed 24 były oczepiny, później zabawy weselne i TORT

nie chciałam odwrotnie bo bałam się że goście po zjedzeniu tortu bedą tak "napchani" że nie ruszą się z miejscva do zabaw

zosia2007

U mnie tort był podany ok 22, bo uważałam, że później to juz nikt nie będzi chciał jeść a poza tym u mnie było dużo par z dziećmi, którzy niestety (ze względu na swoje pociechy) musieli wczesniej wyjść dlatego tort podano wczesniej :)

malybob

Na ostatnim weselu na którym byłam oczepiny były o 12-ej, potem zabawy i tort.

Kasia

u nas dzieciarnia balowała do okoł 2 w nocy :)
wszyscy byli zaskoczeni

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

na 2 ostatnich weselach na jakich bylam + moje to tort byl tak kolo 22.00 , oczepiny o polnocy - z tortem dlatego, zeby bylo pomiedzy cieplymi posilkami, a nie tuz po, jak ludziki juz syte ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

U mnie tort było około 21 chyba. Po obiedzie, a przed Grilem. A oczepiny - a dokładnie rzut bukietem - o północy :)

A welon zdjęłam wczesniej bo mi go szkoda było, a kwiatka miałam  we włosach.. potem przed oczepinami jakos go założyłam, by było tradycyjnie, choć przeciez nim nie rzucałam :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Dla mnie tort jest naturalna koleja rzeczy po kolacji, ewentualnie obiedzie. A zabawa dopiero pozniej. Ja na oczepinach sie nie znam. Ale sama rzucalam bukietem i bylo juz daaawno po torcie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

#11
hmhm,,,wiekszosc zaglosowalo tak jak mi intuicja podpowiada: 1. tort, 2. oczepiny

u mnie zabaw innych poza rzutem welonem i krawatem nie bedzie. ale czas musze na to wybrac i tak, nawet gdyby mialo trwac w calosci 2.5 minuty;)

tortu nie chcialam bezposrednio po kolacji (mimo ze planujemy ja skonczyc o 22h) bo chce jakis owocowy deser po kolacji...a poza tym u nas goscie siedziec beda w roznych salach, wiec tort nie moze 'wjechac' podczas gdy siedza za stolami...bo wjechac co najwyzej moglby na jedna z sal...:(

stad po kolacji planuje lekka slodkosc przy stolach, potem tance. potem krotka przerwe na 'wzjad' tortu o polnocy - jesli wjada na parkiet gdzie wiekszosc tanczy to zbaczy go wiecej niz jesli na ktoras z sal po kolacji. Poniewaz panien i kawalerow bedzie bardzo niewiele, wiec nawet jesli wiekszosc gosci nadal ma tort na talerzyku, wystraczy zeby panny i kawalerowie podeszli na 'rzuty'. reszta moze ogladac z tortem w reku;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

spragnienie

tam gdzie byłam, zwykle tort był koło 22-22.30, a oczepiny o północy

nionczka

Eliza, przeciez po torcie mozna odczekac chwile, dac czas na zjedzenie, puscic najpierw spokojniejsza muzyke zakladajac, ze goscie jedza, potem zywsza a potem zaprosic do "oczepin".
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

U nas tort był ok. 20. O 18 mniej więcej zaczął się obiad, potem był pierwsza tura tańców, a potem kawa, ciasta i tort. Kroiliśmy cały sami :)

Moim zdaniem, jeśli się chce, aby wszyscy goście spróbowali tortu, to trzeba go podać jak najwcześniej. Są tacy, którzy na weselach w ogóle nie ruszają słodkiego, są i tacy, którzy jak piją to też nie jedzą słodkiego.

U mnie tort był jednym z hitów, wszyscy do dzisiaj pamiętają. Podejrzewam, że gdyby był później podany, takiego wrażenia by nie zrobił.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: nionczka w 26 Cze 2008, 19:43:43
Eliza, przeciez po torcie mozna odczekac chwile, dac czas na zjedzenie, puscic najpierw spokojniejsza muzyke zakladajac, ze goscie jedza, potem zywsza a potem zaprosic do "oczepin".
zwazywszy ze chce tort po przerwie , tzn po deserze do kolacji... tort ma szanse wypasc wlasnie o 12. a jesli potem znowu odczekam dluzsza chwile, to oczepiny wypadna mi okolo 1 w nocy...a to jzu chyba troche za pozno.

nie wiem jeszcze ebde sie ze scenariuszem troche bawic...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wredotka

dziewczyny, jak tak czytam wasze opinie to mi przyszlo go glowy ze moze ja tez skusze sie na ten tort wczesniej. Nie ma sensu czekac do oczepin (jak mamy urodziny to tez nie czekamy z tortem do polnocy zeby go zjesc nie ;D ). Wielkie dizeki za swieze spojrzenie na tradycje :))

poli

#17
hmmm, nigdy mi nie przyszło do głowy żeby tort był przed oczepinami. nigdy takiej opcji nie widziałam zresztą :-\  być może dlatego wolę tradycyjnie. tort po północy jest dla mnie takim symbolicznym zakończeniem dnia ślubu i wesela, a zaraem wyjątkowym poczęstunkiem na nowy, dobry początek. przez to, ze jest po oczepinach (kiedy panieństwo zostało wyrzucone i pożegnane  ;) rozdaję go już jako prawdziwa żona i gospodyni.  :chef: 

zosia2007

Cytat: poli w 27 Cze 2008, 15:45:19
hmmm, nigdy mi nie przyszło do głowy żeby tort był przed oczepinami. nigdy takiej opcji nie widziałam zresztą :-\  być może dlatego wolę tradycyjnie. tort po północy jest dla mnie takim symbolicznym zakończeniem dnia ślubu i wesela, a zaraem wyjątkowym poczęstunkiem na nowy, dobry początek. przez to, ze jest po oczepinach (kiedy panieństwo zostało wyrzucone i pożegnane  ;) rozdaję go już jako prawdziwa żona i gospodyni.  :chef:

nighdy w ten sposób nie pomyslałam, a niby tez jestem tradycjonalistką :)

Dla mnie torty to zwykły-niezwykły słodki deser :P

poli

na weselach na których byłam po torcie się mówiło "nnno, był tort, można iść".  chyba mam obsesje, że niektórzy poszliby sobie za wcześnie, traktując ciacho jak strzemiennego  ;D

zosia2007

Cytat: poli w 27 Cze 2008, 15:51:15
na weselach na których byłam po torcie się mówiło "nnno, był tort, można iść".  chyba mam obsesje, że niektórzy poszliby sobie za wcześnie, traktując ciacho jak strzemiennego  ;D

to w takim razie można sie szybciej gości pozbyć ;P - żartuje oczywiście:)

elizapj

mysle o tym juz kilka dni i chyba postanowilam:
o 12 tort
ok 1220 rzuty

zdjecia krojenia tortu chce w welonie:) i basta

chyba ze sie okaze ze wreszcie welonu nie znajde/uszyje i bede i tak caly czas bez lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Cytat: elizapj w 28 Cze 2008, 22:54:24
o 12 tort
ok 1220 rzuty

Podejrzewam, że 20 minut na tort to za mało. Pewnie będzie jakiś extra wjazd tortu z podkładem muzycznym, potem krojenie przez państwa młodych, a potem wszyscy goście ustawią się w kolejkę lub będa mieli doniesiony torcik do stołu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

hmm... ja myślałam raczej, żeby tort o 22 zrobić, a potem oczepiny o 24 - ale ja to w ogóle biorę pod uwagę zrobienie oczepin wcześniej, żeby dziadkowie mogli w nich uczestniczyć...

elizapj

#24
Cytat: twinnie77 w 29 Cze 2008, 11:45:45
Cytat: elizapj w 28 Cze 2008, 22:54:24
o 12 tort
ok 1220 rzuty

Podejrzewam, że 20 minut na tort to za mało. Pewnie będzie jakiś extra wjazd tortu z podkładem muzycznym, potem krojenie przez państwa młodych, a potem wszyscy goście ustawią się w kolejkę lub będa mieli doniesiony torcik do stołu.
no za malo zeby wszyscy zjedli, ale wszyscy nie musza skonczyc:)
jak pisalam wyzej, wystarczy, ze mlodzi single beda po, reszta moze obserwowac z tortem na talerzyku:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login