BIURA PODRÓŻY wasze opinie,doświadczenia :)

Zaczęty przez misiaczek187, 25 Cze 2008, 17:35:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Hurgada moim zdaniem ma niższy standard ale pewnie to dlatego to to "starsze" miasto

SSH ma wiele nowych

mayagaramond

W doroslym zyciu bylam dwa razy na zorganizowanym urlopie - raz ze studenckim biurem podrozy na Costa Brava i pare lat temu H. na Malcie wiec o biurach nic nie wiem. Co do hotelu to chce zeby byl centralnie polozony i zeby bylo w miare czysto, przede wszystkim w lazience. Jak zobaczylam lazienke w naszym hotelu na ischii a w zasadzie szczoteke toaletowa to myslalam, ze pawia puszcze. Powiedzialam, ze nie zostane tu ani chwili, dali nam wtedy inny pokoj, dwa razy wiekszy, czystszy i z wielkim balkonem.

Najczescniej jedziemy w ciemno i zalatwiamy nocleg na miejscu.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

misiaczek187

No faktycznie macie rację ja też raczej nastawiam się na hotel 4 czy 5* bo jednak ważne jest dla mnie to żeby odpocząć ale nie jest problemem codzienny makaron na obiad :D sprawdzę hotele i opinie i piwkuje :)

justynaaaa2

Może już znasz tę stronę, ale jeszcze dużo opinii hoteli masz na www.wakacje.pl
Może się przyda :) i powodzenia w szukaniu fajnej oferty życzę  :flowers:

kamila13

jesli bedziesz szukala opini o biurze to warto wejsc na forum gazety.pl twojego miasta i tam mozesz dowiedzies sie cos na temat konkretnego biura z , ktorego chcesz skorzystac

misiaczek187

Cytat: kamila13 w 27 Cze 2008, 16:24:37
jesli bedziesz szukala opini o biurze to warto wejsc na forum gazety.pl twojego miasta i tam mozesz dowiedzies sie cos na temat konkretnego biura z , ktorego chcesz skorzystac

Nie raczej nie to miasto jest zbyt małe i jego forum ostatnio ostatnio nie tętni życiem raczej cierpi przez agonie :)

konwalia

A czy któraś kupowała wycieczkę przez fly.pl?
Ceny są lepsze niż w stacjonarnych biurach.

ishka82

Ja byłam w zeszłym roku w Turcji z biurem Alfa Star i byłam bardzo zadowolona :) Moja psiapsiółka była z nimi w Sharm i też zadowolona. O innych biurach nic nie wiem z własnego doświadczenia.

wrobelek0403

#58
Cytat: Kasia w 26 Cze 2008, 12:16:59


to jest IMO najlepsza rada bo
tak naprawdę wszystko zależy od hotelu

biuro ma tu niewiele do obsługi w hotelu

biuro ma za zadanie:
- dostarczyć delikwenta na miejsce
- zakwaterować
- w razie problemów udzielć informacji co i jak
- dostarczyć z powrotem do kraju


I TYLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wygląd hoteli, obsługa w nich, jedzenie, nie leżą w gestii biura!!!!!!!!!!!!!!



pozwolę sobie z Toba Kasiu nie zgodzic. Wytarczy spojrzec tutaj:
http://www.ultrasport.pl/tabela_frankfurcka_-_dla_niezadowolonych_turystow,artykul,492.html
aby wiedziec, ze jesli biuro cos obiecuje, to brak tego daje prawo do żadania obnizenia ceny lub odszkodowania.

To biuro podpisuje z nami umowe i w zwiazku z tym odpowiada za jej wykonanie, jesli nie potrafi dopilnowac kontrahentow to jego sprawa. Oczywiscie, ze sa absurdalne żadania turystów i kazdy ma inne standardy i nie o tym tu piszemy.
Np. niesprzatanie pokoju przez cały pobyt i brak ciepłej wody przez polowe pobytu  w rzekomo 3* hotelu jest moim zdaniem złamaniem umowy. Chocby dlatego, ze standard hotelowy (a nie pojechalismy do YH) wymaga cieplej wody i posprzatania od czasu do czasu w pokoju.

Natomiast jest inny problem - biura podrozy celowo wprowadzają w bląd turystow np. umieszczajac w katalogach zdjecia zrobione w taki sposób, ze nie widac wielkiego placu budowy za plotem, ruchliwej ulicy czy brudnej plazy tuz przy porcie rybackim i ani słowem o tych niedogodnosciach nie wspominając. I o to np. mi głownie się rozchodzi - o oszustwa.

podam nasz przykład: dwa lata temu poprosiliśmy o wycieczke na Krete do spokojnego, cichego miejsca. Pan w Triadzie polecił nam Matali. Jednak wycieczka została sprzedana zanim ja wykupilismy, wiec pojechalismy do Agia Pelagia. Było fajnie, cicha miejscowosc, kameralna plaza, w miare przyzwoity hotel (choc niesprzatany ;) ) . W czasie pobytu pojechalismy do Matali i jakiz to dla nas byl szok. Głosno, kupa autokarów, plaza pełna turystów i  muzyki z glosników. No cóz, wycieczka do MAtali była droższa, wiec panu bardziej oplacalo się nas oszukac i ja sprzedac niz miec na przyszlosc zadowolonych klientow chetnych na kolejna wycieczke.



A co do biur polecanych: najbardziej polecamy swoje własne np. Kasia&Marcin  ;) - sami jedziemy, sami szukamy noclegów i sami za to odpowiadamy i to jest super :D




Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: wrobelek0403 w 07 Lip 2008, 19:41:21
A co do biur polecanych: najbardziej polecamy swoje własne np. Kasia&Marcin  ;) - sami jedziemy, sami szukamy noclegów i sami za to odpowiadamy i to jest super

racja :D trzeba sie troche napracowac, ale za to jaka satysfakcja!

wrobelek0403

Cytat: vobi w 07 Lip 2008, 19:42:54
Cytat: wrobelek0403 w 07 Lip 2008, 19:41:21
A co do biur polecanych: najbardziej polecamy swoje własne np. Kasia&Marcin  ;) - sami jedziemy, sami szukamy noclegów i sami za to odpowiadamy i to jest super

racja :D trzeba sie troche napracowac, ale za to jaka satysfakcja!

vobi, no i polewam  :drunk: oczywiscie bezalkholowe  :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

wrobelek0403 vobi polałam Wam obu, uff, nie jestem sama :)

vobi

dzieki :) do lustra pic nie lubie...  :drunk:

Bardzo imponuje mi dawna kolezanka z klasy, ktora postanowila 30-tke uczcic wycieczka do Ameryki Poludniowej, zorganizowana samodzielnie od A do Z. Przygotowywala sie do niej przez ponad pol roku, przez internet szukala noclegow, polaczen lotniczych, infomacji jak sie dostac do roznych  miejsc itd, chodzila tez na intensywny kurs hiszpanskiego, zeby sie nauczyc przynajmniej podstaw jezyka. Miala stracha, ale wszystko sie udalo (oczywiscie, bez niespodzianek sie nie obylo, ale zadnego dramatu). Od tej pory skubana jezdzi po calym swiecie, majac biura podrozy w glebokim poszanowaniu. Normalnie moj idol...

Kasia

wrobelek0403 racja racja
tylko ja nie piszę o sytuacjach gdy biuro oszukuje

pisze o sytuacjach gdy wszystko w katalogu jest opisane a klient żąda więcej bo myslał że będzie inaczej

np. moja znajoma bardzo się żalił że jej w Grecji wogóle nie sprzątali
okazało sie że pojechali do apartamentów w których nie ma serwisu sprzątającego, w których nikt nie donosi papieru toaletowego i nie zmienia reczników
wszystko było opisane w katalogu

koleżanka jechała z Triadą i teraz strasznie narzeka na nią że Triada nawaliła itd

i juz drugi rok z rzędu nigdzie nie wyjechała bo teraz nie może znaleźć TANIEJ wycieczki lol lol lol


jo_miekka

vobi no kurcze, koleżanka faktycznie imponuje!
ja mam natomiast w "przyszywanej rodzinie" przykład gościa,który jest zapalonym samodzielnym podróżnikiem i do tego rowerowym, a wiesz, co to dla mnie znaczy...
rowerem dookoła Morza czarnego, rowerem nad Adriatyk, rowerowa podróż poślubna na NordKap (no tu już nie był sam), stopem na Alaskę, by samotnie zdobyć McKinley (był pierwszym, który zrobił trawers z jakiejś tam konkretnej strony)... no facet jest niesamowity i zawsze płonę z zazdrości, kiedy oglądam filmy z jego wypraw... bo mi brak jednak odwagi...
www.mruva.prv.pl

vobi



wrobelek0403

Cytat: Kasia w 07 Lip 2008, 19:56:32
wrobelek0403 racja racja
tylko ja nie piszę o sytuacjach gdy biuro oszukuje

pisze o sytuacjach gdy wszystko w katalogu jest opisane a klient żąda więcej bo myslał że będzie inaczej

np. moja znajoma bardzo się żalił że jej w Grecji wogóle nie sprzątali
okazało sie że pojechali do apartamentów w których nie ma serwisu sprzątającego, w których nikt nie donosi papieru toaletowego i nie zmienia reczników
wszystko było opisane w katalogu

koleżanka jechała z Triadą i teraz strasznie narzeka na nią że Triada nawaliła itd

i juz drugi rok z rzędu nigdzie nie wyjechała bo teraz nie może znaleźć TANIEJ wycieczki lol lol lol



Kasia, nie no jasne, w tej kwestii się zgadzamy :)

Szkoda tylko, ze biura nie zawsze ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

jo, ja mam takiego entuzjaste w domu :)

http://www.boulie.com/index.php?boulie=podroze

szkoda tylko, że ostatnio nie ma czasu skonczyc strony  :hammer:

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: wrobelek0403 w 07 Lip 2008, 21:03:29
Cytat: jo_miekka w 07 Lip 2008, 20:06:42
spróbuj ten: http://www.at-media.home.pl/mruwa/

ech, przeczytałam opis o nordkap, kurcze... tylko kto mi da tyle urlopu  ;D ;D ;D

powiem Ci tylko, że oni są już po rozwodzie...  :(

no i właśnie o urlop chodzi: on nie pracuje "normalnie", tylko pracuje-pracuje-pracuje, zarabia-zarabia-zarabia, a potem rzuca w diabły i jeeeeeeedzie....
w Tybecie był niedawno
:'(

wrobelek0403

Cytat: jo_miekka w 07 Lip 2008, 21:47:25
Cytat: wrobelek0403 w 07 Lip 2008, 21:03:29
Cytat: jo_miekka w 07 Lip 2008, 20:06:42
spróbuj ten: http://www.at-media.home.pl/mruwa/

ech, przeczytałam opis o nordkap, kurcze... tylko kto mi da tyle urlopu  ;D ;D ;D

powiem Ci tylko, że oni są już po rozwodzie...  :(

no i właśnie o urlop chodzi: on nie pracuje "normalnie", tylko pracuje-pracuje-pracuje, zarabia-zarabia-zarabia, a potem rzuca w diabły i jeeeeeeedzie....
w Tybecie był niedawno
:'(

e to dupa, to widac z małzenstwem jak z praca ... bylo, bylo, a potem rzucił w diabły i pojechal...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

wrobelek0403 to akurat było inaczej... on jest "ten dobry"

wrobelek0403

Cytat: jo_miekka w 07 Lip 2008, 23:11:26
wrobelek0403 to akurat było inaczej... on jest "ten dobry"

aaa to przepraszam, zwracam honor :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

O rannnyyyy....ależ wy doświadczone jesteście. A ja nigdy nie byłam na zorganizowanej wycieczce  :-[ Nie licząc wczasów z rodzicami ajk miałam 6 lat i wycieczek szkolnych....


Zawsze jezdzimy sami, wszystko organizujemy sami itd. Moze spróbuję choc raz się pobyczyć  ???

Zatem Jo - nie jestes sama... ;)