BIURA PODRÓŻY wasze opinie,doświadczenia :)

Zaczęty przez misiaczek187, 25 Cze 2008, 17:35:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

albo że we Włoszech do obiadu nie podają tłuczonych ziemniaków tylko ryż i makaron

albo że animacje nudne

albo że woda w basenie słona (było w ofercie)

że za busa z hotelu do miasta trzeba płacić

nionczka

Cytat: Kasia w 26 Cze 2008, 11:53:50
ja mam taka teorie na pochodzenie tych złych opinii

taka Triada to wycieczkowy hipermarket
oni wysyłają multum ludzi za granicę

i jak u nich powiedzmy 10% klientów bedzie narzekać to jest to wielka armia ludzia

a w takim biurze z mniejsza ilościa klientów tych  10% nawet nie słychać


Racja Kasia. Dodatkowo jak sie komus cos nie spodoba na poczatku podrozy to od razu wszystko jest do du...y
Pamietam jak na kursie pilotów opowiadali nam o "wyludzaczach" wycieczek. Jada, skarza sie, awanturuja i reklamuja. A biuro nie chce zespusc sobie opinii i placi. Podobno znana byla taka para we Wroclawiu. Biura sobie ich nazwisko podawaly. ja sie zawsze balam,ze trafie na takich pieniaczy.
Potem jak sie zajmowalam komunikacja Biura promocji turystycznej Wysp Kanaryskich dowiedzialam sie, ze to popularny niemeicki sport. I ze niektorzy sami robaki przynosili, zeby urzadzic awanture w hotelu i zmienic pokoj na lepszy albo dostac noc gratis.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamila13

Mi sie wydaje, ze najlepiej bedzie jesli sie wybierzesz do jakiegos agenta turystycznego, ktory ma w swojej ofercie kilka biur podrozy i wybierzesz sobie hotel a potem sprawdzicie, które biuro ma go w najlepszej cenie.Czesto kilka biur ma te same hotele.Zreszta jesli bedziesz juz rozwazac jakis konkretny hotel to warto wejsc na fora turystyczne i poczytac opinie o nim
Tylko nie zrazaj sie jak bedzie pol an pol dobrych i zlych, bo jak dziewczyny pisaly wczesniej sa bardzo rozne opinie i ludzie maja bardzo rozne wymagania i widzimisie.
Ale wybierajac pomiedzy Egiptem a Grecja to zdecydowanie Egipt.Dla mnie te hotele nie maja zadnego porownania do hoteli europejskiech(rozwazajac opcje w tej samej cenie)
My bylismy w Egipcie 2 lata temu w Hurghadzie i spedzilismy tam najlepsze wakacje zycia

inkageo

Że Polacy marudni są to miałam okazję się przekonać wielokrotnie, nawet ostatnio na wycieczce do Paryża, byli tam wyjątkowo marudni i bez powodu, ale nie oszukujmy się, czasem są powody do skarg na nasze biura podróży, bo wcale nas tak dobrze nie traktują..
Imagine there is no hate

Kasia

Cytat: kamila13 w 26 Cze 2008, 12:03:27
Mi sie wydaje, ze najlepiej bedzie jesli sie wybierzesz do jakiegos agenta turystycznego, ktory ma w swojej ofercie kilka biur podrozy i wybierzesz sobie hotel a potem sprawdzicie, które biuro ma go w najlepszej cenie.Czesto kilka biur ma te same hotele.


to jest IMO najlepsza rada bo
tak naprawdę wszystko zależy od hotelu

biuro ma tu niewiele do obsługi w hotelu

biuro ma za zadanie:
- dostarczyć delikwenta na miejsce
- zakwaterować
- w razie problemów udzielć informacji co i jak
- dostarczyć z powrotem do kraju


I TYLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


wygląd hoteli, obsługa w nich, jedzenie, pogoda, plaża, słoność wody itp nie leżą w gestii biura!!!!!!!!!!!!!!


inkageo

Ale to biura dobierają sobie hotele i jeżeli zależy im na renomie to powinny wybierać takie, z których goście są zadowoleni. To nie jest tak, że biuro nie odpowiada za standard hotelu. Od tego ma rezydentów, żeby sprawdzali co i jak, mogą też przejrzeć opinie w internecie i na tej podstawie decydować, które włączyć do oferty, a mam wrażenie, że ich najbardziej interesuje cena i to ile są w stanie na danym hotelu zarobić.. Często tak jest, że goście z polskich biur podróży mieszkają w gorszych częściach kompleksów. W Egipcie mieszkaliśmy w nowej części, w której trwały jeszcze prace budowlane, ciekawa jestem czy ten budynek miał wogóle odbiór techniczny.. Byli tam tylko Polacy.
Imagine there is no hate

Kasia

inka większość biur ma te same hotele !!!!!!!!!!!!!!

a z żadnego hotelu wszyscy goście nie są zadowoleni więc nie mieliby co wybierać

dlatego też są opisy hoteli w katalogach, różne ceny itd

moja koleżanka bardzo chwaliła sobie jedne apartamenty w Grecji, jej odpowiadały i była zadowolona

Mi już w katalogu sie nie podobały


więc to wszystko kwestia upodobań, wymagań - nie da sie dogodzić wszystkim


Ja jeździłam raczej z tych tańszych biur i PRAWIE zawsze byłam zadowolona

prawie bo raz w Tunezji wybraliśmy taki hotel że płakać się chciało ................... ale biuro było OK - rezydent podpowiedział nam w którym INNYM hotelu możemy spędzić czas bez żadnych dopłat :)

sonja

Grunt to samemu wcześniej sprawdzić hotel - na forach czy na wielokrotnie już wspominanym holidaycheck czy tripadvisor, no nawet na naszych ocenyhoteli.pl, a w biurze sprawdzić jakimi liniami latają, bo ja np za taki prima charters (nie wiem czy jeszcze latają) serdecznie dziękuję.

marax

ja wyjezdzalam z triada, itaka i jeszcze jakims biurem a reszte wycieczek prywatnie.powiem tyle jak jechalismy do egiptu na zwiedzanie i hotel *** pt traf za 2000 os to sorry ale nie mielismismy oczekiwan ze jedzenie bedzie przepyszne,ze baseny czyste i obsluga bedzie altac wkolo mnie.Oba biura spelnily mieje oczekiwania ,ale ja nie jestem typem marudy i nie licze ze rezydent bedzie ze mna 12h na dobe i ze bedzie mic zas na wczasach organizowal.Mialam takie wrazenie ze ludzie oczekuja od rezydenta zeby byl ich nianka-najlepiej zeby ta pani chodzila z nimi do sklepu -bo przeciez egipcjanie nei mowia po polsku (tak wogle jakim prawem nie mowia!!!!!!!) ,zeby z nimi spedzala wieczory i opowiadala o kulturze no i najlepiej zeby byla jeszcze lekarzem i pielegniarka.

marax

o pamietam fajny numer -w tamtym roku bylismy w turcji hotel chyba **** i all -byli z nami jacys mlodzi ludzie z polski.Oni mieli czelność o 4 nad ranem dzownic do rezydentki ze skarga ze "im sie piwo skonczylo a przeciez maja wykupiona opcje all i placili za ****"

Kasia


jo_miekka

Rany, nie miałam bladego pojęcia, że podczas wakacji tak ważny jest hotel! :O

Kasia

jo dla mnie jest ważny

kiedyś też myślałam że hotel to tylko do przespania sie
ale okazało się że ja kiepsko znoszę np. małe, ciemne pokoje i hotele klitki i że ma to wpływ na moje samopoczucie.
mam taką jakby małozaawansowaną klaustrofobię ;)

sonja

Jo, jak dla mnie np bardzo ważny:)) lubię wcześniej przeglądać te wszystkie oferty, fora:) moje zboczenie... powinnam chyba pracy w tej dziedzinie szukac:)

elve

jo mnie hotel też rybka, byle okolica atrakcyjna itp

ale np dla mojej mamy liczy się przede wszystkim hotel, musi być czysty, ładny z atrakcjami typu spa. No ale ona raczej gustuje w stacjonarnym wypoczynku

nionczka

Cytat: jo_miekka w 26 Cze 2008, 13:17:17
Rany, nie miałam bladego pojęcia, że podczas wakacji tak ważny jest hotel! :O

Dla niektorych najwazniejszy bo z niego nie wychodza :-)

Ja mam tak jak Kasia, potrzebuje dobrych warunków, zeby odpoczac. Nie znosze cudzego brudu ani halasu na wakacjach. Jesli place, wymagam. Ale nie wyglupiam sie jesli cos mnie malo kosztowalo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

w egipcje mielismy przewodnika (egipcjanin)-calkiem calkiem z wygladu-przyjechaly jakies 3 samotne nauczycielki i co wieczor nalot na przewodnika.Jako ze to byl rejs po nilu ,za bardzo biedak uciec nie mogl (wiadomo krokodyle,piranie-chociaz nie wiem co gorsze te panie czy piranie).No i wkoncu jakos im powiedzial zeby spadaly.O boze jakie sie cyrki zaczely,budtowanie wszytkich przeciwko rpzewodnikowi .Normalnie cyda na kiju.Wiec wynika z tego ze pilot powinien byc takze zabawka do łóżka.

Kasia

ja lubie mieć poczucie że mam gdzie wrócić, że mam azyl
i jak byłam w tej Tunezji i za bardzo mi sie w hotelu nie chciało siedzieć w sensie wracać to źle sie czułam jak taki człowiek bez domu :(

a jak mam ładne otoczenie to i tak nie siedzę w pokoju hotelowym ale sama świadomość że mam gdzie w razie czego wrócić, odpocząć na dla mnie OGROMNE znaczenie



dla mnie ważna jest jeszcze klimatyzacja bez ograniczeń w pokoju !!!!


nionczka

Dla mnie pokój jest bardzo wazny bo chociaz spedzam cale dnie tu i ówdzie, noc zaczynam raczej wczesnie. Bo nie jestem typem balujacym co wraca do pokoju nad ranem, Dlatego lubie wygodne i czyste lozko, w ktorym mozna spokojnie poczytac. Tarasik, na ktorym moge porozmawiac z towarzyszem podrozy po zmroku, etc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Ja naprawdę nie mam wygórowanych wymagań

zawsze wybieramy takie średnie hotele

w Hurgadzie La perla - Niemiec by tam nie chciał nocować - luksusy to nie były ale nam odpowiadało
W SSH Creative Mexicama i Coral Hills - te mi sie bardzo podobały a to zwykłe hotele3/4 gwiazdkowe
w Tunezji okropna Nour Justinia - pokoje ok ale basen i teren hotelu a w zasadzie brak terenu prawie mnie wykończyły


a najgorszy Hotel w moim życiu to hotel Lwów we Lwowie - normalnie koszmar nad koszmarami - och jak ja sie cieszyłam że wzięłam tam spiwór :)

jo_miekka

wiem, wiem... to po prostu rzecz gustu
jak "dorosnę" to sie do Was zgłoszę po porady

póki co śpiwór, namiot, schronisko...

w Toskanii mieliśmy wynajęty dom i po prostu szukaliśmy najtańszego... był bardzo w porządku, ale gdyby był gorszy to bym się nie gniewała, bo wzięliśmy najtańszy z dostępnych ;)
dla mnie na wakacjach kwestia noclegu jest wciąż najmniej istotna - to miejsce, gdzie rzucam moje kości w przerwach między jednym dniem a drugim :D

kamila13

mi sie wydaje, ze to wszystko zalezy od nastawienia czego sie oczekuja.Jesli sie jedzie zwiedzac i bawic sie poza hotelem , to naprawde nie ma co sie zastanawiac tylko brac tani hotel i reszte pieniedzy wydac na podroze lub zabawe.
Natomiast jesli sie nastawiam na typowy wypoczynek i  to wtedy pokoj i hotel napewno maja znaczenie.
Trzeba sie tez z tym liczyc, ze 3 gwiazdki w krajach arabskich lub tym podobnych nigdy nie beda luksusowe( moga zdazyc sie wyjatki, ale rzadko), nawet jesli polecimy z najdrozszego Biura

Kasia

my głównie zwiedzamy i siedzimy poza hotelem a jednak chcę mieć normalne warunki na regenerację

Cytat: kamila13 w 26 Cze 2008, 14:15:07

Trzeba sie tez z tym liczyc, ze 3 gwiazdki w krajach arabskich lub tym podobnych nigdy nie beda luksusowe( moga zdazyc sie wyjatki, ale rzadko), nawet jesli polecimy z najdrozszego Biura

no właśnie w Sharnie 3* są bardzo przyzwoite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nawet bym powiedziała że luksusowe w porównaniu np. z Grecją czy Maltą


sonja

Cytat: nionczka w 26 Cze 2008, 13:25:08
Dla mnie pokój jest bardzo wazny bo chociaz spedzam cale dnie tu i ówdzie, noc zaczynam raczej wczesnie. Bo nie jestem typem balujacym co wraca do pokoju nad ranem, Dlatego lubie wygodne i czyste lozko, w ktorym mozna spokojnie poczytac. Tarasik, na ktorym moge porozmawiac z towarzyszem podrozy po zmroku, etc.

To samo mogę o sobie powiedzieć  :drunk: plus jeszcze to, że jak gdzieś jadę np na dwa tygodnie to wychodzi mniej więcej dzień zwiedzania-dzień plażowania, i tak do końca, mniej więcej 50 na 50, dlatego otoczenie jest dla mnie ważne:)

kamila13

Kasia w Sharm nie bylam, wiec mozliwe ze sa luksusowe.W Hurghadzie te 3 gwiazdki nie wygladaly zachecajaco
Natomiast to, ze sa o wiele lepsze niz w Europie to jest pewne