BIURA PODRÓŻY wasze opinie,doświadczenia :)

Zaczęty przez misiaczek187, 25 Cze 2008, 17:35:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiaczek187

jw!!
Niestety na ten pierwszy raz wolę jechać z biurem macie jakieś doświadczenia?? Wybór jest spory, różnica w cenach masakryczna więc proszę o opinie i rady :)

kamila13

To wszystko zalezy w jakim kierunku chcesz leciec.Jesli wybierzesz juz Biuro to nie jedz nigdy do zupelnie nowego hotelu, gdzie nie bylo jeszcze wielu klientow.Nowe hotele sa piekne i kusza, ale zawsze ryzyko
Ja moge spokojnie polecic jesli chodzi o Turcje WEZYR, natomiast w Egipcie bylam z OASIS i tez bylam baaardzo zadowolona.
Jestem w trakcie planowania podrozy poslubnej wiec mam ten sam dylemat

sonja

Tui - najpewniejsze i najdroższe, Neckermann - dla mnie bez zarzutu, moje ulubione, niezłe jest też Scan Holiday- niższa półka Tui. Itaka - ok. Innych nie sprawdziłam i nie zamierzam.

sonja

Ach i jeszcze GTI godne polecenia w Turcji. Podobno.

sierpniowajulka

TUI - zawsze świetnie. Overbooking i im się zdarza, ale jako jedni z nielicznych potrafią się zachować w takiej sytuacji. Zjeździłam z tym biurem pół świata.
Der Tour - rewelacja. Wyższy standard niż TUI, a ceny czasem nawet niższe. Sprawdzone na prywatnej objazdówce po Bali.
ITAKA - byłam z nimi w Turcji i było ok. Ale odwołali nam dwa tygodnie przed wylotem Bali (podróż poślubna). Koleżanka była na Wyspach Kanaryjskich i wróciła niezadowolona (głównie ze względu na skandaliczny czarter). Wbrew pozorom nie mają taniej oferty.
EXIM TOURS - beznadzieja! Wysłali nas w Egipcie w inne miejsce niż sobie wykupiliśmy (do Hurghady zamiast do Safagi. Dla mnie jako nurka była to zasadnicza różnica. Nie wspominając o tym, że w Hurghadzie byłam przedtem wielokrotnie). Nie poczuli się w obowiązku do rozpatrzenia naszej reklamacji...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

ja byłam z Triadą, Eximem i Sun Fun

biura raczej z niższej półki ale ja żadnych nieprzyjemności z nimi nie miałam

Triada raz zamieniła nam w Turcji hotel ............ na lepszy i jeszcze reklamacje rozpatrzyli pozytywnie


misiaczek187

Myślałam o Egipcie sharm el sheki czy jakoś tak  ::) albo o krecie głównie o Chanii pojadę pierwszy raz więc obawy są spore :D tych biur jest tyle,że aż nie mogę się zdecydować,może dla własnego spokoju wybiorę TUI, bo może skoro droższe to lepsze chociaż nie ze wszystkim tak jest ;) rezerwacje będę robić wcześniej może jakaś zniżka będzie  ;D 

zuzia

misiaczek187,
w sprawie Egiptu zgłoś się do Salsy, ona ci najlepiej doradzi w tym temacie :)

inkageo

Ja byłam w Sharm El Sheikh z Itaką, oferta cenowo była super - last minute, hotel też, ale były problemy z przelotem. Itaka ma kiepskich przewoźników.. Często zmienia godziny wylotu. Wracaliśmy przez Cypr o czym nikt nas nie poiformował, było spore opóźnienie. Na Wyspach Kanaryjskich było to samo, skrócili nam pobyt bo zmieniły się godziny wylotów..
Imagine there is no hate

malybob

Mnie zdarzało się wyjechać z Triady i Sigmy Travel- ok., bez luksusów,ale odpowiednio do ceny. Zapewnili DOKŁADNIE to co zapowiadali.

Kasia

Cytat: misiaczek187 w 26 Cze 2008, 09:55:29
Myślałam o Egipcie sharm el sheki czy jakoś tak  ::) albo o krecie głównie o Chanii pojadę pierwszy raz więc obawy są spore :D tych biur jest tyle,że aż nie mogę się zdecydować,może dla własnego spokoju wybiorę TUI, bo może skoro droższe to lepsze chociaż nie ze wszystkim tak jest ;) rezerwacje będę robić wcześniej może jakaś zniżka będzie  ;D 



w Sharnie hotele są na wysokim poziomie także nie obawiałabym sie tak bardzo


zresztą biuro nie odpowiada za obsługę w hotelach
w hotelu spotykają sie goście z różnych biur i są obsługiwani tak samo!!!!!!!!!!!! bez wzgledu na to ile zapłacili za wycieczkę

byłam w SSH 2 razy, za pierwszym razem wybraliśmy hotel, za drugim znając już egipskie realia zdecydowaliśmy sie na ofertę Traf i też było super
w Hurgadzie też byłam i moim zdaniem w Hurgadzie jest troszkę niższy standard hoteli niż w SSH

W Egipcie są moim zdaniem najlepsze hotele, ładne pokoje, ładne baseny, dużo zieleni, ręczniki na plażę/basen, dobre jedzenie (zależy co kto lubi) - hotele w Europie sie do nich nie umywają !!!!!!!!!!!!!! to jakiś dziwny mit o tym że u arabusów w tym w Egipcie są słabe hotele - głupota totalna!!!!

inkageo

Nie zgadzam się z tym, że europejskie hotele się nie umywają  :o
Imagine there is no hate

Kasia

dla mnie się nie umywają

za te same pieniadze możesz "mieć" w Egipcie ładny hotel a w Europie (np. Grecja Malta) dużo niższy standard
niby gwiazdek tyle samo ale różnica moim zdaniem jest

inkageo

Jeżeli chodzi o cenę to się zgadzam, że za te pieniądze nie spędzimy urlopu w Europie, ale gwiazdki to sobie w Egipcie chyba sami przyklejają ;) Hotele są stawiane z dużym rozmachem na wielkiej powierzchni (średnio szanują grunt), ale standard ich wykończenia nie zawsze jest taki jak w Europie ;)
Imagine there is no hate

nionczka

Dobre europejskie hotele sa swietne tylko niestety czesto starsznie drogie. Nie znam Egiptu, ale 5 gwiazdek na Dominikanie to 3 w Europie, szczegolnie jesli chodzi o czystosc o obsluge.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Zastanawiając się nas źródłem złej opinii o "tanich biurach podróży" typu triada, sigma, exim itp przyszło mi to:
ludzie wyjeżdżając na naprawdę tanie wycieczki oczekują niewiadomo czego, a potem skarżą się na hotele, posiłki, animacje...
rozumiem natomiast skargi na zmiany terminu wylotów, czy miejsca pobytu....

poprostu cena zwykle przekłada się na jakość wycieczki

inkageo

Elvelve różnie z tym jest :) Kilka lat temu w Turcji miała miejsce zaskakująca sytuacja. Okazało się, że w tym samym czasie w tej samej miejscowości oprócz nas jest tez mój kuzyn z żoną :) Nasze hotele były blisko siebie, nie korzystaliśmy ze zniżek typu Last Minute, byliśmy w hotelach o takim samym standardzie i zakresie usług, z tym, że my z Itaką, a oni z Neckermannem. Byli bardzo zdziwieni, gdy zaczeliśmy rozmawiać o cenie - zapłacili ok. 50% więcej niż my. Nie byli do końca zadowoleni bo Polacy mieszkali w niewyremontowanej części hotelu, a Niemcy i Rosjanie w nowszej. My mieliśmy jeszcze w cenie dwudniową wycieczkę do Kapadocji. Wiem że teraz kuzyn podróżuje ze Scan Holiday i są bardzo zadowoleni. W tym roku byli w Hurghacie
Imagine there is no hate

elve

Inka ja jak dotąd jestem zadowolona z moich niskobudżetowych podróży z Triadą np

A z Neckermana byłam bardzo niezadowolona

inkageo

Triada (chyba nic nie mylę) wkurza mnie swoimi reklamami w prasie. Podają tam nieprawdziwe ceny. Przykład - Wyspy Zielonego Przylądka, 10 dni, hotel ****, HB, 1700 zł. Tato się napalił (na początku roku to było). Wchodzę na stronę internetową, sprawdzam ten hotel i termin, a tu 700 zł dopłata paliwowa, 300 zł opłaty lotniskowe, suma 2700 zł..
Później jeszcze kilka razy sprawdzałam ich reklamy i było to samo, a nawet nie umieszczali gwiazdki i informacji małym druczkiem o dopłatach.. Może już to sprostowali, ale to nie fair.
Imagine there is no hate

nionczka

Ja nie bylam nigdy z zadnym biurem jako turystka ale bylam na wielu wyjazdach jako pilotka. I wiem, ze ludzie zawsze sie beda skarzyc, narzekac. Jesli placa malo nie moga wymagac nie wiem czego. Tym bardziej w Europie zachodniej. Teraz juz sie ceny i zarobki upodobnily, ale kiedy jezdzilam 5-10 lat temu roznice jeszcze byly znaczne. Wiec nawet jesli dla polskiej kieszeni taka podroz byla wydatkiem, na miejscu to byla niska polka i juz. A niektorym osobom to sie w ogole w glowie poprzewracalo. Mialam takie glupie skargi np. ze bank jest zamkniety w niedziele i ze w hotelu w Maroku obsluga nie mowi po polsku!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

inkageo nasza rozbieżność zdań wynika chyba z innych priorytetów branych pod uwage przy wyborze hotelu

my wybieramy hotele z dużymi ogrodami i dużymi basenami z dużym terenem przyhotelowym


męczą mnie hotele takie jak np. w Turcji - blokowisko, czy rudery w Grecji

za cenę przyzwoitego hotelu w Europie w Egipcie mogłabym mieszkać w Hiltonie czy w Sheratonie a taki hotel to prawie małe miasteczko

w SSH miałam hotele 3/4 gwiazdkowe - były to stosunkowo nowe hotele więc było czysto i wszystkie sprzety były sprawne


a że maja inną myśl technologiczną w budownictwie i wykończeniówce to już osobny temat, Sródziemnomorska Europa nie jest wcale lepsza  :P

w Europie hotele na miare tych Egipskich to są przeważnie na peryferiach, standard wykończenia nie zawsze juest dobry, nie zawsze jest super czysto i mało opcji jest w tzw. pakiecie - za wiekszość rzeczy trzeba dodatkowo płacić
czesto są małe baseny, mały teren otaczający hotel, brak ogrodu, na malcie popularne baseny na dachu itd itd

w zeszłym roku szukałam oferty do 3 tysięcy zł za osobę i w Europie za te pieniadze znalazłam same bidy z nedzą
l

elve


nionczka

#22
We Wloszech mialam skargi na jedzenie, ze za duzo makaronu. Codziennie makaraon i makaron a jedna pani chciala gotowane ziemniaki!
A raz pojechalam z grupa ze Slaska (nie chcac nikogo urazic) i oni mieli jakas obsesje na punkcie marek niemieckich. I sie wkurzali, ze ani w Hiszpanii, ani w Portugalii ani w Maroku ani nawet we Francji nie chcieli ich przyjmowac. A oni byli przyzywczajeni do tego,z e marka to prawdziwy pieniadz.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

ja mam taka teorie na pochodzenie tych złych opinii

taka Triada to wycieczkowy hipermarket
oni wysyłają multum ludzi za granicę

i jak u nich powiedzmy 10% klientów bedzie narzekać to jest to wielka armia ludzia

a w takim biurze z mniejsza ilościa klientów tych  10% nawet nie słychać


dodatkowo konkurencja nie śpi i czesto wypuszcza takie niepochlebne info ..................



widziałam wielu maruderów i różne głupie powody do reklamacji
np. że w egipskim hotelu podawali złe jedzenie bo nie było schabowego tylko cały czas drób i drób

zosia2007

[quote author=Kasia link=topic=2298.msg160710#msg160710 date=1214474030

widziałam wielu maruderów i różne głupie powody do reklamacji
np. że w egipskim hotelu podawali złe jedzenie bo nie było schabowego tylko cały czas drób i drób
[/quote]

I ptasia grypa gotowa :)