krzywa cukrowa-gdzie badania we wroclawiu

Zaczęty przez dominika, 23 Cze 2008, 12:19:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dominika

halo:) okazalo sie ze to badanie musi byc przeprowadzone w obecnosci lekarza (o czym wczesniej nie wiedzialam) i nie moga go zrobic w laboratorium ktore mam pod nosem:( gdzie we Wrocławiu ,najlepiej okolice pl. Grunwaldzkiego , można sie zgłosic??robilyscie juz?

twinnie77

hmm
Jeśli chodzi o to samo co obciążenie glukozą, to dziwne.
Nie jestem z Wrocławia, ale miałam robione to badanie 2 razy w czasie ciąży i nigdy w obecności lekarza, tylko w najzwyklejszym laboratorium.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

hmm... ja Ci mogę tylko przychodnię na koszarowej polecić - ale to daleko lol Nie wiem, czy tam to robią, ale podejrzewam, że tak. Ale myślę, że w klinikach są przychodnie, gdzie to można zrobić

dominika

dobra juz wiem:)w kazdej przychodni,w mojej tez uff ale dzieki:)))

marax

Cytat: dominika w 23 Cze 2008, 14:42:29
dobra juz wiem:)w kazdej przychodni,w mojej tez uff ale dzieki:)))

wez sobie cytryne i wcisnij do tego cukru-lateij pojdzie przelykanie tego g,...........

kamu2

Też jestem zdziwiona że musi  być obecny lekarz,przecież to jest tylko pobranie krwi.Miałam to robione raz.To chyba można zrobić w każdym labolatorium. Maraxela dobrze radzi weź cytryne,bez tego podobno smakuje koszmarnie
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

dominika

no wlasnie z ta cytryna tez slyszalam ze pomaga i nie znieksztalca badania. pytalam czy moge sobie sama wypic glukoze w domu-niektore dziewczyny tak robia i potem ida tylko na pobranie krwi (bo glukoza do kupienia w aptece) ale pani byla uparta i musze wypic to w przychodni a potem 2 godziny siedziec i czekac....sie okaze czy bedzie zakaz slodyczy bo tego sie boje bardziej niz porodu jupi

twinnie77

Ja robiłam kiedyś krzywą cukrową w szpitalu, podczas badań na PCO. Tam pobierali mi krew 5 razy, raz na czczo i 4 razy co godzinę po wypiciu glukozy. Cały dzień było mi niedobrze.
Natomiast podczas ciąży miałam 2 razy badanie, po 50 i 75 g glukozy i wtedy było ok. Nie używałam żadnej cytryny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Rany, czy nie moga zrobic tego badania bez picia glukozy??? Jak ja nie znosze slodkiego :-(Czy to badanaie jest obowiazkowe dla wszystkich czy zalezy od morfologii? Mi jeszcze nikt o tym nie wspominal.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dominika

podobno wszystkie ciezarowki ok 24-28 tyg ciazy powinny miec to badanie-chodzi o to ze cukrzyca ciazowa pojawia sie znikad wlasnie w tym okresie co skutkuje czesto duza masa noworodka i jeszcze ma wplyw na rozwoj plucek...moje wszystkie kolezanki mialy ale z drugiej strony kiedys takich badan sie w ogole nie robilo...jesli wynik przekroczy norme stosuje sie diete, ewentualnie na kilka dni do szpitala jesli bardzo wysoki poziom...ufff ale sie naczytalam dzis na ten temat!

vobi

Cytat: nionczka w 23 Cze 2008, 17:09:25
Czy to badanaie jest obowiazkowe dla wszystkich czy zalezy od morfologii?
nionczka, w Polsce to chyba jest badanie obowiazkowe albo przynajmniej stosowane na szeroka skale, bez wzgledu na wyniki badan delikwentki ;). Przynajmniej moja ginka mowila mi juz chyba na drugiej wizycie, ze takowe mnie czeka - a wyniki mam ok. No i w "ksiazeczce ciazy" jaka dostalam jest ono tez zaznaczone.

nionczka

Dzieki dziewczyny! Stawiam piwko. 25 mam polozna wiec zapytam. Ale najpierw zajrze do ksiazeczki ciazy chociaz ja z niej nic nie rozumiem. Nie dosc, ze wszystkie rubryki sa szyfrem pisane to jeszcze mój gin tak ja wypelnia, zebym sie czasem czegos nie doczytala. Polozna przynajmniej pisze normalnie. Albo poszukam na forum hiszpanskim ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

No to juz wyczytalam. jest obowiazkowa dla wszystkich ciezarnych znajdujacych sie pod opieka lekarska i robi sie ja miedzy 24 i 28 tygodniem. Zapamietam te cytryne i na wszelki wypadek wezme dwie :-)

Dominika, a Ty gdzie masz suwaczek???

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

A moj lekarz twierdzi ze nie bedzie mnie meczyl glukoza...
I sie zastanawiam czy nie isc zrobic sobie prywatnie, czy mu zaufac...
Za kazdym razem mam badanie moczu i zawsze jest "czysty".

twinnie77

Glukozę bada się we krwi. Ja miałam to badanie robione ze względu na to, że jak stwierdzono u mnie PCO, to miałam tak jakieś dziwne wyniki. I dlatego zaraz na początku ciąży miałam badanie po 50 g glukozy. Wynik był bardzo dobry. A potem profilaktycznie w polowie ciąży badanie po 75 g.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dominika

Dominika, a Ty gdzie masz suwaczek???
nionczka nie wiem gdzie te suwaczki sie robi hehe ale jak znajde chwile to popatrze:)na razie zaczytana jestem w informacjach ciazowych:)
Cytat: nionczka w 23 Cze 2008, 17:52:31
No to juz wyczytalam. jest obowiazkowa dla wszystkich ciezarnych znajdujacych sie pod opieka lekarska i robi sie ja miedzy 24 i 28 tygodniem. Zapamietam te cytryne i na wszelki wypadek wezme dwie :-)





dominika

glukoza jest pyszna!!!!! jupi   dochodze do wniosku ze nie ma co sie nastawiac na cokolwiek po przeczytaniu wypowiedzi z forum (nie pamietam ktore to forum bylo ale nie to:)) dziewczyny pisaly ze ohyda, ze mdli,ze wymiotowac mozna ,jak uniknac tego "strasznego" badania...itp. a tymczasem badanie jest NORMALNE:)pijesz szklanke slodkiej lemoniady i czekasz dwie godziny,po godzinie kluja Cie w palca i po dwoch tez i do domu:)))

nionczka

Dominika, ale szklanka slodkiej lemoniady moze byc wlasnie nie do przelkniecia dla niektorych, jak pseudo soki z kartonu.
Ale fajnie, ze ktos ma pozytywne doswiadczenia. Moze nie bedzie az tak zle :-) Dominika, podnioslas mnie na duchu. Postawilabym Ci szklanke glukozy, ale tutaj mamy tylko piwko wiec stawiam piwko :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dominika

dzieki:)ta mala szklanka glukozy podniosla mnie na duchu jesli chodzi o porod hehehe pewnie to na wyrost ale skoro sa tak skrajne odczucia to nie ma co sie martwic na zapas:)

marax

#19
Cytat: dominika w 23 Cze 2008, 16:42:44
no wlasnie z ta cytryna tez slyszalam ze pomaga i nie znieksztalca badania. pytalam czy moge sobie sama wypic glukoze w domu-niektore dziewczyny tak robia i potem ida tylko na pobranie krwi (bo glukoza do kupienia w aptece) ale pani byla uparta i musze wypic to w przychodni a potem 2 godziny siedziec i czekac....sie okaze czy bedzie zakaz slodyczy bo tego sie boje bardziej niz porodu jupi

hmm no raczej ciezko bo pomiar pierwszy trzeba zrobic przed wypiciem glukozy (chyba bo nei pamietam juz jak to jest dokladnie) za 1 razem mialam robione bez cytryny hmmmmmmmmmmmmmm pozygac sie mozna z cytryna jest w miare ok

kamu2

Chyba nie jest obowiązkowe to badanie bo kilka moich koleżanek go nie miało.Ja miałam obciążenie 50g i tylko godzinę czekałam.Bez cytryny było by mi ciężko bo nie lubię takich bardzo słodkich napojów ale z cytryną smakowało mi jak lemoniada
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

nionczka

#21
Wlasnie wrocilam z badania. Nie bylo sie czym przejmowac. Dostalam buteleczke bardzo mocno schlodzonego napoju o smaku cytusowym. Tyle, ze bylo to slodkie a ja slodkiego nie lubie. Ale wypilam szybko i nawet mnie nie zemdlilo.  Jak odgazowana fanta tyle, ze bardzo zimna wiec OK.

I jeszcze najpierw mi pobrali krew, potem napój, godzina czekania i drugie pobranie krwi. I po bólu!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

a ile sie czeka na wyniki bo jak też muszę iść

nionczka

Cytat: aja w 25 Sie 2008, 11:04:45
a ile sie czeka na wyniki bo jak też muszę iść

Ja nie czekam. Wyniki (nie wiem kiedy) pojda z laboratorium do mojego ginekologa i poloznej. I jak bedzie cos nie tak zadzwonia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login