karmienie piersią - no właśnie....

Zaczęty przez kamelia04.08.2007, 19 Cze 2008, 14:31:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamelia04.08.2007

mieszkam teraz w FR i jestem w dodatku w odmiennym stanie. Wątek jest jednak głównie w zwiazku z odmiennym stanem.

Otóż, w trakcie jakiejś z rozmów z mężem, dalam wyraźnie do zrozumienia, że mam zamiar tę narodzoną progeniturę karmic piersią. Pogryzie mnie, to trudno, ale taki sposób karmienia jest sto razy lepszy niż to industralne jedzenie z butelki.

Otóz moj maz stwierdził, ze u nich, czyli w FR, to sie dzieci karmi butelką tymi odżywkami, a karmienie cyckiem jest uważane za staroświeckie czy tez przeżytek. A poza tym karmienie butelka jest uważane za wygodne. Moja reakcja:  :o
Ponadto, jego ciotka, która ma trójkę dzieci w wieku 3,5-9 lat karmiła wszytskie butelką, no bo tu sie tak robi.
Kolejny przykład: bylismy u jego kolegi, który ma 17-dniowe dziecko, matka karmi dziecko butelką.

Żeby było bardziej wesoło, powiedziała mi, że w tym szpitalu, w którym rodziła, a który okresliła "bardzo dobry" połozne niechetnie patrza na karmienie piersią  :o :o i nie uczą/nie chca uczyc karmienia tą metodą  :o :o.
Odechciało mi sie rodzić w tym szpitalu, jeszcze sobie przypomniałam, że rodzenie na plecach to wymysł XIX-wiecznych francuskich lekarzy/połozników, żeby IM,a nie rodzacej, było wygodnie.

U nas, czyli w PL dzieci się karmi piersią, a karmienie butelka jest wtedy gdy nie ma sie pokarmu, czy matka chora, albo nie ma jej w ogóle. A szał na to karmienie odzywkami był gdzies 20 kilka lat temu i juz minął.
Oczywiscie mam zamiar karmić naturalnie, ale nabrałam duzych watpliwości do poziomu położnictwa i opieki nad dzieckiem tutaj-niby nowoczesnym kraju.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

zuzia

a może rozważ przyjazd do Polski? albo do Niemiec?

mayagaramond

 :o :o :o

Nawet WHO zaleca karmienie piersia! To jest najlepsze dla dziecka, chroni tez przed alergiami. Nie sluchaj co gadaja. W DE piersia karmia i zalecaja, z drugiej strony zalaceja tez kapac dziecko raz w tygodniu :o :o
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kamelia04.08.2007

zuzia

moja matka juz mi proponowała zaplacenie za cesarkę w PL, żeby sie nie męczyć siłami tzw. natury. Pomysł raczej typu s-f, bo wiaże sie jednak z tym latanie w 40. tyg. ciazy (moga sie pluć przy odprawie, ze mnie nie wpuszczą do samolotu), a potem też nastepnego dnia po porodzie nie bedzie tak, że wstanę, otrzepię się i wsiadę w samolot i wrócę.

Wole we FR rodzic, bo tu bez łaski zrobia mi znieczulenie zewnatrzoponowe, warunki w szpitalach lepsze, poza tym mój mąż jest tutaj...

Bede chyba opiekowac sie po polsku, czyli karmić owym cyckiem, a jak mi sie ktos bedzie wymadrzał, to mu warknę, że to ja jestem matką...
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

kamelia04.08.2007

Cytat: mayagaramond w 19 Cze 2008, 14:49:42
:o :o :o

W DE piersia karmia i zalecaja, z drugiej strony zalaceja tez kapac dziecko raz w tygodniu :o :o

Swoja droga dziwne są w tych "nowoczesnych" krajach zwyczaje...

Piers bedzie, chyba, że zachoruję i nie będę mogła.

Teraz w mojej rodzinie dzieci się wysypały, wszystkie jadą na cycku.
Dla mojego męża to jakies dziwaczne: no bo jak gdzies pojedziemy na jeden dzien czy dwa i damy dziecko jego babci do opieki, to przeciez bedzie jadło te odzywke z butelki. Oswiadczyłam mu, że sciągne pokarm do butelki  :hammer: i tym sie nakarmi. Jego mina na to: bezcenna....
A w ogóle to jak długo zamierzam tak karmic? Pół roku?  Chłopi to sie jednak nie znają....
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

dragonfly

kamelia04.08.2007, ja nie wyobrazam sobie nie karmic piersia, no chyba ze nie bede mogla/brak pokarmu/cos innego... mysle ze 7-9 m-cy to takie optymalne bedzie (tzn. tak mi sie wydaje)... Chociaz moja tesciowa juz dala mi wyklad, jak to ona karmila dzieci az do 3 roku... Moja mina:  what (zaloze sie ze byla bezcenna;) ). Jak w ogole przechodzisz ciaze?

marax

wedlug mojego wymadrzonego linku ktory podalam iles postow nizej zalecaja karmic do roku


marax

ja u siebie sobei tego nei wyobrazam.Jak dziecko bedzie mialo 7 miesiecz ja na maxa wracam na 6 rok i codziennie mnie nie bedzie.Dziecko bedzie zmuszone przejsc na sztuczne bo takie coddziennie odciaganie chyba nie ma racji bytu

kamelia04.08.2007

ciaża mi sie dobrze odpukac na szczescie znosi.
szczerze powiedziawszy to nie wiem ile karmić, bo jeszcze sie nie douczyłam w tym temacie, myslałam własnie o pół roku, potem piers łaczyc z innym nieindustrialnym jedzeniem typku jabłko, banan.

maraxela, no własnie karmienie do roku, ale wczesniej w międzyczasie, jak podrośnie to mozna gotowac zupki, dawac owoce, bo nie wyobrazam sobie samego cyca do roku. Czy może sobie źle wyobrażam??
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

marax

pol roku sam cyc pozniej sie dolancza inne produkty stopniowo

dragonfly

kamelia04.08.2007, ja mam nadzieje, ze sobie dobrze wyobrazasz, bo nawet jak dzieciak bedzie na piersi, to od jakiegos momentu bede chciala zaczac do normalnego jedzenia przyzwyczajac...
marax, zatwierdz...


marax

wlancza sie produkty stopniowo jeden na tydzien zeby w razie allergi wiedziec ktory produkt uczula.Jak odrazu podamy meiszanke banana z marchewka to nie wiemy czego mamy unikac

marax

mnie keidys zabil swoja odpowiedzia moj kolega (nota bene to ten ex o ktorym wspominalam) zaliczenie z pediatri prof pyta "co by pan podal dziecku 3 miesiecznemu na sniadanie ................?" odpowiedz jego "parowke" lol lol lol lol lol lol lol lol

kamelia04.08.2007

a jeszcze teraz na stronach komitetu upowszechniania karmienia piersia przeczytałam, ze w tych krótkich okresach niekarmienia piersia (bo wyjazd, czy co innego), nie nalezy karmic dzieci butelka ze smoczkiem, bo to zaburza mechanizm ssania. Pokarm nalezy podawac: łyżeczka, kroplomierz, kubeczek, kieliszek, palec i strzykawka.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mayagaramond

Cytat: maraxela w 19 Cze 2008, 15:25:30
mnie keidys zabil swoja odpowiedzia moj kolega (nota bene to ten ex o ktorym wspominalam) zaliczenie z pediatri prof pyta "co by pan podal dziecku 3 miesiecznemu na sniadanie ................?" odpowiedz jego "parowke" lol lol lol lol lol lol lol lol

prawie jak moj dziadek, ktory po powrocie z popijawy z kolegami przyniosl mi czekolade z orzechami (mialam rok).

co do mycie, to twierdza, ze czeste mycie wysusza skore dziecka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

Cytat: mayagaramond w 19 Cze 2008, 15:29:58
Cytat: maraxela w 19 Cze 2008, 15:25:30
mnie keidys zabil swoja odpowiedzia moj kolega (nota bene to ten ex o ktorym wspominalam) zaliczenie z pediatri prof pyta "co by pan podal dziecku 3 miesiecznemu na sniadanie ................?" odpowiedz jego "parowke" lol lol lol lol lol lol lol lol

prawie jak moj dziadek, ktory po powrocie z popijawy z kolegami przyniosl mi czekolade z orzechami (mialam rok).

co do mycie, to twierdza, ze czeste mycie wysusza skore dziecka.

zawszze mozna go zostawic obsranego po pachy -nawilzenie naturalne zapewnione

kamelia04.08.2007

Cytat: maraxela w 19 Cze 2008, 15:25:30
"parowke"

mam nadzieje, że za te parówkę wyleciał z dwóją...

Nikt nie powiedział, ze dzieci to sama przyjemnosc, ale jak już sie w to wlazło, to trzeba swoje przecierpieć i zacisnąć zęby jak bedzie gryzło (i policzyć do 100).

czyli do pól roku cyc i tylko cyc, a potem dawac oprócz cyca np. marchewke, potem banana, potem jabłko...
Po skonczeniu roku: koniec cyca.

Tak?
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

marax

Cytat: kamelia04.08.2007 w 19 Cze 2008, 15:32:44
Cytat: maraxela w 19 Cze 2008, 15:25:30
"parowke"

mam nadzieje, że za te parówkę wyleciał z dwóją...

Nikt nie powiedział, ze dzieci to sama przyjemnosc, ale jak już sie w to wlazło, to trzeba swoje przecierpieć i zacisnąć zęby jak bedzie gryzło (i policzyć do 100).

czyli do pól roku cyc i tylko cyc, a potem dawac oprócz cyca np. marchewke, potem banana, potem jabłko...
Po skonczeniu roku: koniec cyca.

Tak?


niby tak ale jak sie dziecko przyzwyczaju.............. ale ten pokarm nie jest pelnowartosciowy juz.nie ma to juz sensu ,dziecko wymusza bo chce czuc blioskosc z matka

dragonfly

#20
Cytat: maraxela w 19 Cze 2008, 15:34:18
nie ma to juz sensu ,dziecko wymusza bo chce czuc blioskosc z matka
to prawie tak jak ojciec dziecka....;)

kamelia04.08.2007

Cytat: maraxela w 19 Cze 2008, 15:34:18
ten pokarm nie jest pelnowartosciowy juz.nie ma to juz sensu ,dziecko wymusza bo chce czuc blioskosc z matka

czyli jak robic z tym cycem i jedzeniem dodatkowym?

co do przyzyczajenia, to 2 letni syn mojej bratowej ma ochote jeszcze ja pociagnac, bo mu tak przyjemnie...
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

Monika

ja jak zobaczyłam, jak matka mojej przyjaciółki daje swojej wtedy 2,5 letniej córce cyca to mi ręce opadły - a w międzyczasie żaliła się, że jej dziecko jeść nie chce!! Tym bardziej, że sama to już z jedzeniem wcale nie uważała no i po jakimś piwie nawet chyba była :o :o :o :o :o

zuzia

moja siostra wyczytała w książce nt. pielęgnacji niemowląt, że to tata powinien wstawać w nocy do dziecka bo mama pachnie mlekiem a tata nie i dziecko szybciej się uspokoi (zamiast chceć jeść).