odstawić? nie odstawić?

Zaczęty przez importerka2008, 18 Cze 2008, 15:43:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Ja strasznie się bałam odstawienia, a brałam tabletki prawie 10 lat! Nie biorę 3 miesiące, czuję się świetnie, z cerą się nic nie dzieje, okres jak w zegarku 30-tego dnia, nie miałam ani raz migreny (jak brałam to min 2 razy w miesiącu miałam straszne bóle). No gdyby nie ta akcja z temperaturą i ciążą urojoną, to nie mogłabym narzekać ;) Przed tabletkami miałam bardzo nieregularne cykle i bardzo bolesne miesiączki, na razie odpukać jest wszystko ok :)
Imagine there is no hate

Monika

laski, a jak myślicie, jak pójdę do gina teraz i tabletki znowu zacznę brać, to mi się gęba do ślubu poprawi?? przy założeniu oczywiście, że do ślubu jeszcze okres dostanę :(

calla

Cytat: elvelve w 18 Cze 2008, 17:33:03
calla oczywiście że nie ma reguły, ale z racji nasilonej owulacji istanieje znacząco większe prawdopodobieństwo ciąży mnogiej, w porównaniu z normalnym cyklem
Zgadza sie. Ale mimo wszystko to zalezy indywidualnie od danej osoby.
Ja bym po odstawieniu poczekala chociazby dlatego, zeby organizm "odpoczal" troszke. Bo podczas ciazy hormony znowu zaczna szalec:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

elve

Monika ja to bym już nie kombinowała. Lepiej zostaw jak jest, takie wahanie hormonalne to chyba niezbyt dobre.
Lepiej zafunduj sobie kosmetyczkę
A to że wrócisz do tabletek niekoniecznie spowoduje powrót dobrej cery

calla

Cytat: inkageo w 18 Cze 2008, 17:34:24
Ja strasznie się bałam odstawienia, a brałam tabletki prawie 10 lat! Nie biorę 3 miesiące, czuję się świetnie, z cerą się nic nie dzieje, okres jak w zegarku 30-tego dnia, nie miałam ani raz migreny (jak brałam to min 2 razy w miesiącu miałam straszne bóle). No gdyby nie ta akcja z temperaturą i ciążą urojoną, to nie mogłabym narzekać ;) Przed tabletkami miałam bardzo nieregularne cykle i bardzo bolesne miesiączki, na razie odpukać jest wszystko ok :)

Musial Ci lekarz dobrze tabletki dobrac, ktore Ci szody nie narobily:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Monika

elvelve wiem, ale do tabletek i tak będę musiała wrócić - bo cera to najmniejszy problem :( Niestety, moje hormony dostały wariacji i znowu zaczynam zarastać jak orangutan :( a w końcu 4 lata brałam to cholerstwo, "żeby się uregulowało" - a tu dupa, dobrze było dopóki brałam :/

elve

Monika to w takim razie do lekarza marsz, i nie słuchać rad forumowych

Monika

wiem, wiem, wybieram się - tylko do mojej pani do której chodziłam nie chcę już iść, a coś nie mogę znaleźć lekarza z podwójną specjalizacją (gin-endokrynolog) innego - chyba muszę się do mych poszukiwań bardziej przyłożyć :D
sama do tabletek nie wrócę - jeszcze mnie nie pogięło :D

salsa

Cytat: elvelve w 18 Cze 2008, 15:50:03
ja po 2 miesiącach od odstawienia zaczęłam mieć takie problemy z cerą.... płakać mi się chce, taką mam masakrę i włosy mi się strasznie zaczęły przetłuszczać :(

może ktoś mi poleci godną zaufania kosmetyczkę w Krakowie , ew. W Wawie

ale okres mam jak w zegarku

wytrzymaj te 2 miesiące, szkoda się denerwować
dziewczyny opisywały, ze długo nie miały okresu i puchły itp

ja CI moge polecić deremique (nie wiem jak sie pisze) w galerii Kazimierz
moją przyjaciółka jest tam menadżerką wiec chodzimy tam, tzn większość moich dziewczyn
Ja tam mam cere  pancerną i nic mi nie szkodzi ale jedna z moich przyjaciółek niestety ogromny wrażliwiec i zawsze w pełni zadowolona i nic nigdy nie wyskakuje
panie są tam bardzo profesjonalne i nikt Ci nie wcisnie nic, czego nie powinnaś miec robione. Jesli sie umowisz i dasz mi znac to zadzownie do Kasi i powiem jej że ejstes ode mnie to na pewno Cie tam dopieszczą:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Angie

Ja miałam straszne problemy z cerą, dlatego głównie brałam tabletki przez prawie 7 lat. Mojej cerze i tak daleko do ideału (dobrze było tylko kiedy brałam diane) dlatego mam straszne obawy. No ale skoro chce mieć dziecko to chyba nie mam  wyjścia i muszę odstawić. Podobno niektórym dziewczynom w ciązy cera się poprawia, więc może będzie dobrze.

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Monika

hehe ja problemów z cerą nie miałam do czasu, aż odstawiłam tabletki lol lol - wyglądam gorzej niż jak 15 lat miałam lol

Angie

Cytat: salsa w 18 Cze 2008, 18:26:13
ja biore bo lubie:):)

Cos w tym jest. Ja też się przyzwyczaiłam. Dobrze że nie mam juz zadnej paczki w domu, bo jeszcze bym się złamała i wzięła w poniedziałek.

jo_miekka

ja rzuciłam kilka miesięcy przed slubem, do dziś nie wiem tak dokładnie daleczego, jakoś tak po prostu
było przez chwilę kiepsko, bo okres beztabletkowy nie chciał się pojawić, a ja zbierałam wodę
ale potem juz ok
dziś za chiny bym do tabsów nie wróciła, jakoś tak mi "naturalniej" się żyje

magda_ok

Jatez rzucilam poltoramiesiaca temu, problemow z cera nie mam (ale tez nigdy nie mialam), okres byl punktualnie :)

salsa

ja nie marze do powrotu czasów sprzed bletek

bolesne okresy i seks w gumach-brrr
bede musiała na czas dziecka, a potem idę w plastry i koniec.
dla mnie tak jest naturalniej:)

cerę zawsze miałam perfect nawet w okresie nastoletnim wiec to nie problem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

niewiemjaka

eehh takiej to dobrze:) (z ta cera) no nic zaciskam zeby w takim razie i zobaczymy co się wydarzy i czy za tydzień, dwa, trzy bede wygladac jak w czasie ospy... moze slubu nie trzeba bedzie odwolywac:)
branie tabletek to same plusy, ale czas przygotowac grunt pod jakas fasolke :D

goga

moja mama jest farmaceutką i ma super przepis na płyn do przemywania cery - jeżeli pojawiają się na niej zmiany trądzikowe - płyn bezpieczny - pól moich znajomych stosuje, a najlepsza rekomendacja to taka ,że stosuje go mój syn - płyn jest na bazie detreomycyny, i Młody ma cerę jak dupka niemowlaka ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

niewiemjaka

goga a wiecej szczegolow?:) da sie go zamowic bez recepty w zwyklej aptece? ;> no i czy zadzialalby na plecki mojego N.. ma co jakis czas obsypane czerwonymi kropkami :/

gatka2804

Ja już mam tylko jedno w głowie.

Zobaczyłam tytuł wątku "odstawić, nie odstawić" i o czym pomyślałam. Na pewno nie przyszło mi do głowy że autorka zastanawia się nad tabletkami. Wręcz przeciwnie. Myślałam że poczytam tutaj o tym czy odstawić czy jeszcze nie odstawiać:
dziecka od piersi!

Ja już rzeczywiście w innej strefie ...

niewiemjaka

gatka2804 rozbawiłaś mnie do łez  ;D:))) polewam bezalkoholowe! :D :drunk:

goga

niewiemjaka  wrzucę jutro skład - trzeba poprosić o wypisanie recepty bo to antybiotyk i zrobią, bez recepty może też ?? nie wiem - zapytam :) na plecki powinno pomóc
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

aja

ja brałam duzo dłużej i po odstawieniu ( również tuz po ślubie) nic się nie działo ani z cerą ani innch kłopotów nie miałam ale każdy organizm jest inny i inaczej reaguję więc wstrzymaj sie do ślubu to już tak niewiele czasu!!!  nie będziesz sie zmartwiac np. o cerę
problemy u mnie się pojwiły jak zaszłam w ciąże (pierwszy objaw to bardzo dziwne krosty, których nigdy w zyciu nie miałam)

niewiemjaka

#48
goga - bede wdzieczna za recepture :) trzeba sprobowac moze sie uda:)

aja - bidulko pomysl ze te krosty wyciagaja z Ciebie jakies paskudztwa, zeby nie dosiegnac dzidziusia:) życze zeby po narodzinkach szybko zniknely!  przytul

mika

Goga ja też poproszę o tą recepturę!!!