odstawić? nie odstawić?

Zaczęty przez importerka2008, 18 Cze 2008, 15:43:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

importerka2008

Dziewczyny doradźcie:
od 5 lat biorę tabletki (3 rodzaje, bez przerw) i mam ich już serdecznie dość. Chcę odstawić i to jak najszybciej. I z każdym dniem determinacja rośnie. Teraz mam szczyt kryzysu, bo akurat mam tygodniową przerwę i nie wiem czy zacząć następne opakowanie...
Bo cholera ślub za 2 m-ce i strasznie się boję, że mnie wysypie, że będą mi się działy jakieś emocjonalne cuda na kiju, itd. A póxniej chcemy wyjechać na wakacje, więc zmiana klimatu i te sprawy...
W ciąże zachodzić jeszcze nie będziemy, dopiero w przyszłym roku, więc będziemy się zabezpieczać inaczej.

Czyli problem do rozstrzygnięcia:
Zostać na tabletkach do ślubu i później odstawić, czy odstawić i mieć nadzieję, że żadne sensacje nie będą mi się działy?

Hilfe...

zwierzatko_mojej_mamy

importerka2008 ja zostalam dokladnie do dnia slubu, ze wzgledu tego, ze jak kiedys robilam przerwe, to w przerwie mnie zalalo jak potopem i to zupelnie o dziwnej i niespodziewanej porze miesiaca ;)
a teraz jade 2 tyg bez i mordka juz nie ta ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Ja bym nie ryzykowała na twoim miejscu. Skoro brałaś tabletki przez 5 lat bez przerwy to 2 miesiące cię chyba nie zbawią, no chyba, że odstawienie spowodowane jest problemami zdrowotnymi.

Ja po odstawieniu prze pierwsze 4 m-ce nie miałam okresu i strasznie zaczęla mi sie przetluszczać skóra na czole - zawsze miałam suchą.

Poza tym moja znajoma po odstwieniu miała okres przez 20 dni - to nie było fajne.

importerka2008

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Cze 2008, 15:46:10
importerka2008 ja zostalam dokladnie do dnia slubu, ze wzgledu tego, ze jak kiedys robilam przerwe, to w przerwie mnie zalalo jak potopem i to zupelnie o dziwnej i niespodziewanej porze miesiaca ;)
a teraz jade 2 tyg bez i mordka juz nie ta ;(

szlag... to niewesoło...

elve

#4
ja po 2 miesiącach od odstawienia zaczęłam mieć takie problemy z cerą.... płakać mi się chce, taką mam masakrę i włosy mi się strasznie zaczęły przetłuszczać :(

może ktoś mi poleci godną zaufania kosmetyczkę w Krakowie , ew. W Wawie

ale okres mam jak w zegarku

wytrzymaj te 2 miesiące, szkoda się denerwować
dziewczyny opisywały, ze długo nie miały okresu i puchły itp

emcia

Ja po odstawianiu i tak zawsze wracałam bo mnie cholera brała, więc nie mogę za bardzo niczego radzić.

importerka2008

#6
i dupa zbita... to chyba pójdę do lekarza i pociągne jeszcze do ślubu. Narcyzm mi się włączył i nie chcę ryzykować, bo chciałabym później  z przyjemnością patrzeć na zdjęcia...

Angie

Nie straszcie z tą cerą. Ja mam właśnie tygodniową przerwę i potem juz nie wracam do tabsów. Czas dziecko robić. Ale boje się problemów z cerą  :'(

importerka2008

Cytat: Angelos w 18 Cze 2008, 15:53:17
Nie straszcie z tą cerą. Ja mam właśnie tygodniową przerwę i potem juz nie wracam do tabsów. Czas dziecko robić. Ale boje się problemów z cerą  :'(

I od razu się zabieracie? Czy czekasz po odstawieniu, aż się wszystko unormuje? Bo ilu lekarzy, tyle opinii...

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve mysmy z nerinea byly w mimozie - bardzo przyjemniasto bylo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jusia

a ja po odstawieniu wygladałam lepiej  :o wczesniej byłam jakas taka opuchnieta, ale dziewczyny maja racje, ja bym  na Twoim miejscu do slubu poczekała, zeby nie było zadnych niespodzianek
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

elve

zwierzak w mimozie na brackiej/gołębiej?

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

Cytat: importerka2008 w 18 Cze 2008, 15:55:21
Cytat: Angelos w 18 Cze 2008, 15:53:17
Nie straszcie z tą cerą. Ja mam właśnie tygodniową przerwę i potem juz nie wracam do tabsów. Czas dziecko robić. Ale boje się problemów z cerą  :'(

I od razu się zabieracie? Czy czekasz po odstawieniu, aż się wszystko unormuje? Bo ilu lekarzy, tyle opinii...
czy ja wiem czy aż tyle opinii...?
jak chcesz ryzykować ciążą mnogą, to zaraz po. Jeśli nie to przynajmije 4 miesiące trzeba odczekać.
No chyba że hormony były z powodu zaburzeń płodności

niewiemjaka

szajse no to mnie tez wystraszylyscie slub za 3 miechy a ja wlasnie odstawilam....
:(
i co tu robic? brac z powrotem cholera recpt nie mam znowu lazic szukac dzizas...

Angie

Cytat: importerka2008 w 18 Cze 2008, 15:55:21
Cytat: Angelos w 18 Cze 2008, 15:53:17
Nie straszcie z tą cerą. Ja mam właśnie tygodniową przerwę i potem juz nie wracam do tabsów. Czas dziecko robić. Ale boje się problemów z cerą  :'(

I od razu się zabieracie? Czy czekasz po odstawieniu, aż się wszystko unormuje? Bo ilu lekarzy, tyle opinii...

No tak chyba od razu :)

importerka2008

Cytat: Angelos w 18 Cze 2008, 16:10:59
No tak chyba od razu :)

To powodzenia!! Jak Ci się uda zostac trzypakiem, to zrobię tak samo  :D

Monika

czekaj do ślubu - ja  w styczniu odstawiłam, od tego czasu miałam okres 2x (w tym raz jeszcze potabletkowy), gębe mam straszną, a do tego moje hormony wariacji dostały chyba - ale to akurat moja specyfika :D Musze iść do lekarza i badania zrobić, pewnie znowu będę miała ogromny testosteron i DHEAs :(

Angie

Cytat: importerka2008 w 18 Cze 2008, 16:12:31
Cytat: Angelos w 18 Cze 2008, 16:10:59
No tak chyba od razu :)

To powodzenia!! Jak Ci się uda zostac trzypakiem, to zrobię tak samo  :D

Nie kracz że trzypakiem  :hammer:. ja musze dzieckiem się zająć i dwa kierunki skończyć. Z jednym to może dam radę ale z dwoma  :o

OlaFasola

No właśnie ja po trzech miesiącach wróciłam do tabsów. Przez ostani miesiąc wyskoczyło mi więcej syfów niz przez cały okres dojrzewania :( Tak, że myślę że nie warto  rezygnować przed ślubem, bo trudno jest przewidzieć jak zareaguje twój organizm.

importerka2008

Cytat: Angelos w 18 Cze 2008, 16:27:21
Nie kracz że trzypakiem  :hammer:. ja musze dzieckiem się zająć i dwa kierunki skończyć. Z jednym to może dam radę ale z dwoma  :o

A to cofam, tfu, tfu, tfu... przez lewe ramię i zasypuję solą.
Bo ja to bym wolała taki trzypak  :D

elve

Angelos no ja właśnie pisałam wcześniej, że jeśli chcesz ciąży mnogiej (czyli także więcej niż bliźniaczej) to staraj się po odstawieniu, jeśli wolisz mniej to poczekaj ze 3-4miesiące

odsawienie może wywoałś superowulację

znajomej się trojaczki przytafiły po odstawieniu

Angie

elvelve ło matko trojaczk  :oi?? Oj mam nadzieję, że mnie taki nadmiar szczęścia nie spotka  ;D

calla

Cytat: elvelve w 18 Cze 2008, 16:40:50
znajomej się trojaczki przytafiły po odstawieniu

Moje trzy znajome zaszly w ciaze zaraz po odstawieniu i urodzily po jednym dziecku. Wiec nie ma reguly.
A co do odstawienia, to bym poczekala jeszcze te 2 miesiace.
Ja po odstawieniu (juz ponad rok) cere mam fatalna. Przez caly okres dojrzewania nie wygladalam tak fatalnie jak teraz. Do tego szybko przetluszcajace sie wlosy. Masakra...
Mam nadzieje, ze w koncu sie to wszystko unormuje.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

elve

calla oczywiście że nie ma reguły, ale z racji nasilonej owulacji istanieje znacząco większe prawdopodobieństwo ciąży mnogiej, w porównaniu z normalnym cyklem