Tunezja zimą?

Zaczęty przez sonja, 07 Cze 2008, 11:23:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

W związku z tym, że te wakacje skutecznie sobie załatwiłam praktykami i innymi takimi, zaczynam myśleć o zimie:) Był ktoś w Tunezji w styczniu/lutym? Jaka jest pogoda? da się opalić? ja byłam niby w Maroku i Egipcie, było super (ciepełko zwłaszcza w tym pierwszym), ale jednak one są minimalnie bardziej na południe. Z góry dzięki.

wrobelek0403

Cytat: sonja w 07 Cze 2008, 11:23:16
W związku z tym, że te wakacje skutecznie sobie załatwiłam praktykami i innymi takimi, zaczynam myśleć o zimie:) Był ktoś w Tunezji w styczniu/lutym? Jaka jest pogoda? da się opalić? ja byłam niby w Maroku i Egipcie, było super (ciepełko zwłaszcza w tym pierwszym), ale jednak one są minimalnie bardziej na południe. Z góry dzięki.

zimno sonja, Egipt jest zdecydowanie blizej rownika ze tak powiem :) Ja byłam pod koniec kwietnia w Mahdii i temperatury było ok 22-25 stopni i to był pierwszy ciepły tydzien tego roku - nie dało sie kapac w morzu, wczejsniej padało, wiało i generalnie było kiepsko (info od rezydentki).

No ale jak bylismy w lutym  egipcie to tez czułam niedosyt - morze za zimne, woda w basenie tez. Taka ciepłolubna jestem :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

polewam:) Pozostaje mi liczyc, że może będzie jakiś fajny last na Dominikanę, bo bez lasta nie ma szans, aż takich stypendiów nie dają;))

nionczka

A na Kanary nie chcesz, Sonia? Tak jest taka sama pogod przez caly rok. A na dodatek nie ruszasz sie z UE wiec kilka problemów z glowy masz :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Też są w kręgu zainteresowania:) Póki co celuję właśnie w Kanary-Dominikanę-Kubę-Maroko moje ulubione-Egipt (bo J. nie był, a ja chcę do Abu Simbel którego nie widziałam):) A którą wyspę najbardziej polecasz? Ja myślałam o Teneryfie.

nionczka

#5
Mnie najbardziej pociaga Lanzarote i male La Gomera, la Palma i El Hierro. Ale ja lubie bardziej niezagospodarowane miejsca. Im mniej anglojezycznych turystów tym lepiej. Ale Teneryfa tez jest ciekawa. Ma fajne miasteczka, kosmiczne krajobrazy.

Mnie wkurza jak do mnie w Hiszpanii lub we WLoszech mowia po angielsku tylko dlatego, ze jestem blondynka, ale dla Was to pewnie jest wygodniej bo obsluga w hotelach, restauracjach tam jest anglojezyczna. Czesto nawet nie znaja hiszpanskiego, brr....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Własnie o te krajobrazy mi chodzi:) a teraz głupie pytanie, ale do kogo jak nie do Ciebie:) czy na którejś z tych wysp są ciepłe morskie źródełka? Po pobycie na Kos zakochałam się w takim i tak się zastanawiam. A Kanary też są wulkaniczne, prawda?

nionczka

Kanary sa wulkaniczne, ale sa pewne roznice miedzy wyspami. Cieple zrodelka. Hmm. Nie wiem, szczerze mowiac nie mam pojecia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Piwo w każdym razie za pomoc:)

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Nionczka! właśnie o coś takiego mi chodzi:)))

nionczka

Cytat: sonja w 07 Cze 2008, 22:52:47
Nionczka! właśnie o coś takiego mi chodzi:)))

No to takie sa w roznych miejscach, Te akurat z Teneryfy. Ale pamietam, ze byly tez inne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

super:)) świetnie jest się wygrzać w takiej wodzie, choć siarką nieźle wonieje:)

ze_nitka

#13
Sonja, jakoże niedawno wróciłam z Lanzarote ;) to powiem, że mimo iż słońce grzało i opaliłam się całkiem nieźle to wcale się nie wygrzałam. Nie wiem jak jest na innych wyspach, ale na Lanzarote wieje praktycznie non stop, przez co odczuwalna temperatura jest dużo niższa, a woda w oceanie :) no nie jest co prawda bałtyk, ale morze śródziemne też nie, w zasadzie bardziej bałtyk niż to drugie ;)
W widoki są piękne, zdjęcia niestety zupełnie nie oddają uroku tej wyspy.
O gorących żrodełkach nic nie wiem :(

A tu kilka zdjęć:

To jest jeden z 300 wulkanów na tej wyspie, wybuchł dawno, dlatego taki obły.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Taki wydok był jak zdjeżadzalismy z punktu widokowego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


To są najpiękniejsze plaże na tej wypspie del Papagayo. Nie ma w ich pobliżu żadnych hoteli, jest dużo zakamarków w których można usiąść samemu :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


To jest tzw Los Hervideros, to jest zastygnięta lava ktora jakies 280 lat temu wpłyneła do oceanu, widoczki zapierające dech :) i można dostać po plerach chlustem wody ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


A to jest jeden z wulkanów w parku Timanfaya. To są najmłodsze wulkany na wyspie, te 280 letnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Ja polecam wynając samochód i zjeździć wyspę samemu. W czasie wycieczki autokarowej nie zatrzymali się przy Los Hervideros, a na prawdę warto :) Na wycieczke warto pojechac głównie bo niestety samemu nie wejdzie się do parku Timanfaya :)
Wynajęcie samochodu jest bardzo tanie, od 15 euro za dobre.
Z Lanzarote można samemu pojechać na Fuerteventure (albo z wycieczką, niestety jak my byliśmy nie zebrała się wystarczająca ilość chętnych). Najlepiej wynając samochód na Lanzarote, dojechać do portu, przeprawić się na Fuerte, ale bez samochodu, bo przeprawa samochodu kosztuje dodatkowo 100 euro (plus za osobę 28), a tak płaci się tylko za osobę. I w porcie na Fuerteventurze wynając samochód (podobny koszt jak na Lanzarote). W sumie wychodzi więcej niż za wycieczkę autokarową, która kosztowałaby nas 63 euro. Ale jak się chce zobaczyć fuerte, a wycieczkę autokarową odwołują to chyba warto. O tym że można tak zrobić dowiedzieliśmy się ostatniego dnia, jakiś lokales tak poradził ludziom z wycieczki, tak zrobili i byli bardzo zadowoleni.
Generalnie polecam tę wyspę :) Zadnej innej niestety nie udało mi się zobaczyć, ale postanowiliśmy że to nadrobimy.

sonja

Ze_nitka:) wielkie dzięki i wielkie piwo! Te zdjęcia są bardzo zachęcające:)) Super! takie krajobrazy własnie lubię:)

ze_nitka

Nie ma za co :) i dziękuje za piwo :) i tobie polewam co by nie pic samemu ;)
Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało.