Truskawki

Zaczęty przez golinda, 29 Maj 2008, 13:46:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

pani, daj spokoj, ile roboty  :o

nic dziwnego, ze ten co go jadlam kiedys byl taki pierunsko drogi...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

ale tego drugiego też się rozszarpuje i też do pieca?
Cimna jestem
A w ogóle to nei szkoda tak rozszarpywać? ;)

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 02 Cze 2008, 16:40:36
ale tego drugiego też się rozszarpuje i też do pieca?
Cimna jestem
A w ogóle to nei szkoda tak rozszarpywać? ;)

Do piece zeb ynie wystygl, czyli jak robisz jedne albo masz dwie stare patelnie to nie musi isc do pieca. jak nie rozszarpiesz to masz wtedy omleta a nie kaiserschmarrn.;) Rozszarpac musisz obydwa :) Zeby wygladal tak jak na mojej focie.  :D


Jedna z anegdot mowi, ze kucharz spieprzyl nalesniki i podal wlasnie to. Na to cesarz:

Was geben Sie mir denn hier für einen Schmarrn?

Slowem "Schmarrn" okresla sie w Austii i pld. Niemczech wlasnie slodkie potrawy z porwanych nalesnikow.

A w jezyku codziennym "Schmarrn" ma znaczenie "Unsinn" (czyli bzdura) ale tylko na pld. Niemiec i w Austrii, w Kolonii/Berlinie itp. nikt nie zrozumie o co chodzi.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Maya, piwko za wyjaśnienie :) Do pieca, żeby nie wystygł! No gdybym miała trochę oleju we łbie, to bym się domyśliła...

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 02 Cze 2008, 16:50:25
Maya, piwko za wyjaśnienie :) Do pieca, żeby nie wystygł! No gdybym miała trochę oleju we łbie, to bym się domyśliła...

nic sie nie martw, to po weselu, jutro juz bedziesz miala olej na miejscu :D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

mayagaramond chętnie to zjem.....jak mnie zaprosisz  ;D już widz siebie - jak rozszarpuję tego omleta - w dzikiej furii gotowa byłabym poszarpać to razem z patelnią i chłopem np  ;D  jak ja nie lubię pracochłonnych potraw bleeeeeeeeeeeeeeee, najlepsze jest to co samo się gotuje :
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

mayagaramond

Cytat: goga w 02 Cze 2008, 16:57:46
mayagaramond chętnie to zjem.....jak mnie zaprosisz  ;D już widz siebie - jak rozszarpuję tego omleta - w dzikiej furii gotowa byłabym poszarpać to razem z patelnią i chłopem np  ;D  jak ja nie lubię pracochłonnych potraw bleeeeeeeeeeeeeeee, najlepsze jest to co samo się gotuje :

zaprosze Cie do restauracji :) Bo jakbym miala to zrobic dla wiecej niz dwoch osob to bym chyba pierdo... dostala ;)

Z reguly robie tak: smaze nalesniki i robie do nich truskawy ze smietana albo jogurtem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Maya, to na słodko jest??????????

łeeee
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

a ja lubię robic babeczki...

zosia2007

Poniżej kilka drinków w wersji z truskawkami, ktore udalo mi sie znalezc w internecie:

Truskawki z amaretto
4 szkl. oczyszczonych truskawek
1 szkl. lodu (pokruszonego)
1/4 szkl. obranych migdałów
1/4 szkl cukru
3 łyżki mleka
2 łyżki likieru migdałowego np. amaretto
2 łyżki płatków migdałowych (do dekoracji)

Włożyć truskawki do plastikowej torby i zostawić w zamrażarce na godzinę. Do blendera włożyć lód, migdały, cukier, mleko, likier i truskawki. Zmiksować. Podzielić na cztery porcje. Przybrać płatkami migdałów, podawać od razu.


Truskawki z czerwonym winem
2 szkl. oczyszczonych truskawek
1/4 szkl. cukru
1/2 szkl. wytrawnego czerwonego wina
1 mała pałeczka cynamonu
szczypta pieprzu
gałązka świeżej mięty
lody waniliowe

Truskawki pokroić na pół. Połączyć cukier, czerwone wino i cynamon. Podgrzać, aż cukier się rozpuści. Dodać truskawki i pieprz - zagotować. Na dno miski wlać gorący sos, na to położyć kulkę lodów waniliowych i listki mięty.

Truskawki z sherry
12 ładnych dużych truskawek (najlepiej z szypułkami)
wytrawne sherry (np. Osborne Fino Sherry lub La Gitana Manzanilla)
grubo mielony czarny pieprz

Truskawki umyj i osącz, pozostaw szypułki. Owoce ułóż na półmisku, skrop sherry, przykryj i włóż do lodówki. Przed podaniem posyp grubo zmielonym pieprzem.

Drink Frozen Strawberry Daiquiri

50 ml białego rumu
10 ml likieru truskawkowego
20 ml soku cytrynowego
3 duże truskawki
1 łyżka barowa cukru pudru

Przygotować w blenderze z szufelką kruszonego lodu. Przybrać dużą truskawką.

Strawberry falt
truskawki (kilka)
kostki lodu
wódka (ile chcesz)
sok malinowy (troszkę)

Wszystko zmiksować, podawać z dorodną truskawką na kieliszku.





wrobelek0403

Cytat: golinda w 03 Cze 2008, 12:11:04
Cytat: mayagaramond w 03 Cze 2008, 08:57:48

no jasne ze slodkie

a ktos robi truskawki na słono/gorzko? Bleeeeeee!!!


moj chłop - rukola z truskawkami, orzeszkami pinii, kozim serem i winegretem malinowym bleeeeeeeee
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: wrobelek0403 w 05 Cze 2008, 22:03:56
Cytat: golinda w 03 Cze 2008, 12:11:04
Cytat: mayagaramond w 03 Cze 2008, 08:57:48

no jasne ze slodkie

a ktos robi truskawki na słono/gorzko? Bleeeeeee!!!


moj chłop - rukola z truskawkami, orzeszkami pinii, kozim serem i winegretem malinowym bleeeeeeeee


oj no wiesz... do mnie to przemawia, może nawet spróbuję?

a na razie tradycyjnie:

konwalia

Ja jutro będę robić naleśniki z mascarpone i truskawami i cukrem pudrem. Mniam

Beata

#63
a to moja propozycja na sezon truskawkowy
niby nic wielkiego, a jednak polecam ;) , bo to moja wersja DIETETYCZNA: bez kremówek, mascarpone, a i w biszkopcie cukier obcięty niemal o połowę.
Masa czerwona składa się z drobniutko posiekanych (2 s. w blenderze) truskawek, jogurtu greckiego i galaretki, masa biała: ugotowany na gęsto budyń zmiksowany również z jogurtem greckim. Mąż mówi, że smaczne (ja mu wierzę, bo wybredny jest). A jak jeszcze podzielić się z sąsiadami, to już na pewno w biodra nie wejdzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Biszkopt Kaeru z mniammniam.pl

1 szkl. mąki krupczatki
1 szkl. Cukru (ja dałam trochę więcej niż połowę)
6 jaj
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżka octu 10%
2 łyżki zimnej wody
Zaczynamy od włączenia piekarnika, gdyż ciasto robi się bardzo szybko i od razu powinno wylądować w piekarniku. Żółtka oddzielić od białek. Żółtka wymieszać z proszkiem do pieczenia, octem i wodą i odstawić do wyrośnięcia (utworzy się gęsta piana). Białka przełożyć do większej miski, w której będzie robione ciasto. Ubić na sztywną pianę, pod koniec ubijania dodać cukier. Do ubitej piany dodać mąkę nie przerywając ubijania, a następnie lekko wymieszać z żółtkami. Blachę prostokątną  wysmarować masłem i wysypać krupczatką. Przelać ciasto i piec w temp. 180 stopni przez 30-35 minuT. Kiedy ostygnie wyjąć i rozkroić na 2 placki (najlepiej po kilku godzinach ).

Teraz masy:

3 galaretki truskawkowe (2 do masy, jedna na wierzch)
2 kubki jogurtu bałkańskiego lub greckiego
1 opakowanie budyniu (na 1 litr mleka)
2, 5 szklanki mleka do ugotowania budyniu
ok. 1,5 kg truskawek (połowę zmiksować do masy, połowę pokroić na ćwiartki)


1. Rozpuścić 2 galaretki truskawkowe w 2 szklankach wody (tak jak w przepisie na opakowaniu, tylko wody 50% mniej) i po ostudzeniu włożyć do lodówki. Truskawki (około 70 dag) drobno pokroić lub rozgnieść widelcem lub króciutko zmiksować. Wymieszać z jogurtem greckim, albo jeszcze lepiej bałkańskim. Kiedy galaretka zacznie krzepnąć delikatnie wmieszać ją do niej truskawek z jogurtem.
Jeden przekrojony płat biszkoptowy włożyć do blachy, wlać masę truskawkową i położyć na nią drugi płat
2.wcześniej ugotować budyń (torebka na 1 litr mleka) wg przepsiu na opakowaniu, ale zmniejszyć o połowę ilość mleka i cukru. Po ugotowaniu ostudzić, a gdy będzie już zimny miksować go ok. 10 minut. Następnie po łyżeczce dodawać jogurt grecki cały czas miksując. Po zmiksowaniu wylać masę na biszkopt w blaszce, na to wyłożyć truskawki najlepiej pokrojone w ćwiartki i to zalać krzepnącą galaretką. Włożyć do lodówki.

panikarola

ladne bardzo to ciasto, Beata!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Ale smakowite:))

Beata

skoro nie mogę Was nim poczęstować, to choć piwko postawię ;)

julka

#68

Beata - zdjęcie śliczne, wygląda smakowicie, ale jakbyś skonkretyzowała przepis i opisała dokładnie, jak pieczesz biszkopt, co to jest budyń ugotowany na gęsto, ile tego jogurtu, galaretki i truskawek...Ja nowicjusz kulinarny jestem :-[
Z góry dziękuję  :)

twinnie77

#69
Znalazłam coś, co podziałało na mnie nieziemsko, w środę obowiązkowe danie!!!

Knedle truskawkowe z ciasta serowego :)

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,80641377,80641377.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

jo_miekka, a co to jest na tym zdjęciu? bo bardzo apetycznie wygląda...  :P

jo_miekka

golinda no truskawki z bitą śmietaną :)

zuzia

#72
Cytat: twinnie77 w 09 Cze 2008, 21:34:38
Znalazłam coś, co podziałało na mnie nieziemsko, w środę obowiązkowe danie!!!

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,80641377,80641377.html

no ja też koniecznie muszę to zrobić! zlecę jutro K. kupno składników :)

Pokazalam to danie K. - powiedział, że chętnie zje! Ktoś mi męża podmienił  :'( :'( :'(

golinda

uwaga, uwaga!
uważam, że w tym przepisie jest za mało mąki (powinno być ok. 1 1/4 szklanki na moje oko) i brakuje kilku łyżek cukru pudru
ciasto właśnie zagniEtłam to wiem, co mówię ;)

twinnie77

golinda, czekam na efekt końcowy :) Mam nadzieję, że wyjdą smaczne :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login