Truskawki

Zaczęty przez golinda, 29 Maj 2008, 13:46:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiliam

a ja nie lubię mrożonych truskawek po domowemu - zawsze po rozmrożeniu takie zozmemłane są i sok puszczają - zostają potem takie niesmaczne gluty
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: tiliam w 30 Sty 2009, 20:03:14
a ja nie lubię mrożonych truskawek po domowemu - zawsze po rozmrożeniu takie zozmemłane są i sok puszczają - zostają potem takie niesmaczne gluty


zanim je zamrozisz w woreczku, uloz je na jakis tacy, oddzielnie i zmroz. Jak kazda zamrozi sie pojedynczo to wtedy wkladasz truskawki do woreczka/pudelka i jak je rozmrozisz to tez beda pojedynczo, a nie w postaci mamalygi.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Beata

jprzyznam się, ze ja nawet nie wykorzystuję tacy, tylko ścielę co mam pod ręką pergamin, folię alu w całej szufladzie i mroże (więcej wchodzi). W ten sposób mrożę też pierogi, kluski ziemniaczane itp

Beata

i to jest dobre miejsce, żeby napisać , że w tym roku, to u mnie drożdżowe z truskawkami i kruszonką non stop wypada. To ciasto jest tak pyszne i mięciutkie na drugi dzień, że z ogromnej blachy 2/3 zjadam sama. Od czasu do czasu dla męża biszkopt z galaretką ;)

wrobelek0403

odgrzewam watek :D co ja sie go naszukałam :D

i ide robic knedle :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

#155
wrobelek0403 nooo polewam, zainspirowałaś mnie  :beer:

Dodany tekst: 13 Cze 2011, 21:31:06

mam knedle, ale pycha!

salsa

mnie najbardziej rozwala poczatek tego watku :D połowa to goscie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

yoy

ej nooooo, bojkotowałam ten wątek i co???? poczytałam.... i  :crying:  :crying: :crying:
ale mi się chce koktajlu  :crying: (Franek ma skazę białkową i wysypkę po truskawkach)  :headbang: :headbang: :headbang:
ide sie napić wody... kur...wa mineralnej! :zly:

Kasia

Cytat: yoy w 14 Cze 2011, 14:07:44ide sie napić wody... kur...wa mineralnej! zly
:glaszcze: ale i opluty ;)

salsa

Cytat: golinda w 14 Cze 2011, 12:18:30
co to w ogóle za osoby? :D
ja tez nie znam ale wiesz - juz dawno wyleciały :D :D 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

podekscytowana

koktajl ze zmiksowanych truskawek i bananów!!!!!! mniaaam:) i przepisu nie trzeba podawać:)

wrobelek0403

no, wreszcie znalazłam :D chyba w koncu przepisze sobie ten przepis, o! :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

#162
wrobelek0403,robiłas? :)
ja zamierzam zaraz ze śliwkami :D

odeszło od tyłka, dziś w ogole nie spałam w ciągu dnia i juz mi sie gotowac zachciewa ;)

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 17:29:06

To ciasto ma być takie lepiące?

wrobelek0403

#163
zenitka, robiłam z morelami i spieprzyłam :crying: wyszedł taki kwas, ze bez kilograma cukru nie dalo sie zjesc :(

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 20:37:37

ciasto ma byc nielepiące, powinno byc wiecej mąki, tak 1 i 1/4 szklanki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

To morele spieprzyły, nie Ty ;)

Dodałam troche wiecej mąki ale nie wiem czy poł szklanki więcej. Jak poleżało w lodówce to już się tak nie kleiło

Zjadlam :D i nawet smakowało mimo ze oboje nie jesteśmy miłośnikami knedli ;) pewnie dlatego ze z serem a nie ziemniakami. Troche leniwe przypominały.

wrobelek0403

bo to takie w sumie jak leniwe :) ja bardzo lubie. zamroziłam czesc tych kwachów, bedą na weekend.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login