Menu weselne

Zaczęty przez zuzia, 22 Sie 2007, 11:37:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

a ja akurat lubię. Ale rozumiem, że nie wszyscy i nie zamierzam nikogo zmuszać bo to  nie od tego jest wesele, żeby źle zaczynać.
natomiast dziwią mnie osoby, które tak strasznie to danie krytykują a nawet go nigdy nie spróbowały.

mika

ja niestety do takich osób należe ale po prostu jeśli chodzi o jedzenie to jestem też wzrokowcem i po prostu od flaków mnie odrzuca

zuzia

ok, ja też mam dania, na których widok mnie odrzucało (np. makaron serowy - wyglądało to jak breja) ale okazało się super w smaku. lepiej spróbować by wiedzieć co sie traci.

kamu2

Wiesz Zuzia wydaje mi się że jednak flaki bardziej pasują na przystawke czy jako kolejne danie ciepłe,ale to tylko moje skromne zdanie.Ani ja ani moja siostra i mama flaków nie jadamy.No ale tak to już jest że się wszystkim nie dogodzi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

mika

no to może na weselu się przemogę... może tak mi stres padnie na mózg że zapomne powąchać i zamknę oczy

zuzia

Cytat: "kamu2"Wiesz Zuzia wydaje mi się że jednak flaki bardziej pasują na przystawke czy jako kolejne danie ciepłe,ale to tylko moje skromne zdanie.Ani ja ani moja siostra i mama flaków nie jadamy.No ale tak to już jest że się wszystkim nie dogodzi
Obrazek


dlatego jeżeli w ogóle flaki podamy na pierwsze danie to tylko do wyboru z rosołem. Nie chcę źle zaczynać :) bo nie jesteście jedyne, chociaż wielbicieli flaków jest pewnie tyle samo co ich przeciwników.

kamu2

Z tym pewnie masz racje bo większa cześc mojej rodziny a w szczególności panowie flaki uwielbiają.Mój tata za nimi przepada ale musi gotoać sobie je sam,bo moja mama chocaż kucharka jest dobrą flaków nigdy nie gotowała.
U nas flaki też będą jako jedno z dań ciepłych na drugi dzień
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

jo_miekka

O rany, zobaczyłam ten wątek i od razu pomyslałam, że ja moge napisać, ze jedyna moja wątpliwość na weselu to te nieszczęsne flaki,a tu prosze... wszystkie mamy tak samo :))
Krzepiące.
Ja powiedziałam kategoryczne NIE flakom, ewentualnie na drugi dzień do wyboru z żurkiem. Ale miałam o to mały bój z mamą (która sama flaków nie jada!!), bo twierdziła, że "chłopy chętnie zjedzą". Chłopy tak, ale kurczę bladę ja nie ruszę i wielu moich znajomych również! Lepiej wybierać dania mniej kontrowersyjne po prostu. Tak uważam. A "chłopy" bez flaków też przeżyją! ;)

wis

Postanowiłam odświeżyć temat, u mnie będzie tak:

OBIAD:                                                                                           
I DANIE:  rosół z makaronem i wkładką drobiową                 

II DANIE:  3 KAWAŁKI MIĘSA NA 1 OS. W TYM DO WYBORU 7 GATUNKÓW:

DRÓB:
udko z kurczaka                      podudzia z  indyka
antrykot po meksykańsku        antrykot w migdałach
de`Volaile                               de`Volaile z szynką i serem
de`Volaile z pieczarkami           gniazdo jaskółcze
rolada wenecka                       fantazja szefa
pierś w ziołach prowansalskich  kotlet drobiowy
szaszłyk drobiowy                   pieczeń z indyka                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
sznycel z indyka                      roladka z grzybami
kotlet po włosku

WOŁOWINA:
rolada wołowa                         polędwica z boczkiem
bryzol z pieczarkami                bryzol z jajkiem
rumsztyk z cebulą                   rumsztyk z  jajkiem

WIEPRZOWINA:
rolada wieprzowa                    danie szlacheckie
kotlet prowansalski                 pieczeń sztygarska schab
pieczeń sztygarska karczek      kotlet Mnicha
kolet Jana                              kotlet szwajcar
kotlet a`la Sandel                   szaszłyk
sakiewka  z  pieczarkami          kotlet  schabowy

CIELĘCINA:
pieczeń z  papryką

MIESZANE:
przeplataniec a`la Wenecja
wiking


SAŁATKI I SURÓWKI: 4 gat do wyboru
SAŁATKI:   kapusta czerwona, buraki, buraki z chrzanem, kapusta zasmażana, warzywa z wody

SURÓWKI: kapusta czerwona, kapusta biała, kapusta pekińska, kapusta kwaszona, seler z orzechami,seler z migdałami, por z ananasem, marchew z pomarańczami, fasolka szparagowa, biała rzodkiew z ogórkiem,egejska,sałata lodowa ze śmietaną i rzodkiewką
...
   
LODY FIRMOWE

KAWA LUB HERBATA  -bez ograniczeń.                                   
SOK – 200 ml na 1 os.

TORT PIĘTROWY, CIASTA TORTOWE, CIASTECZKA, OWOCE

MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA (dodatkowo  płatne): KOPY LUB KREMY ( bakaliowe, kokosowo-czekoladowe, cytrynowe)

ZIMNE ZAKĄSKI (do alkoholu) -  koreczki , śliwki zawijane boczkiem, kabanosy, marynaty
...


   ZIMNA PŁYTA:

   *  wędliny
   *  sery
   *  pomidor i ogórek z cebulką
   *  2 x śledzie do wyboru:   -  po japońsku
                                                   -  po żydowsku
                                                   -  w oleju
                                                   -  w śmietanie

   *  1 x sałatka do wyboru:  -  z szynką i serem
                                               -  śledziowa z sezamem
                                               -  ryżowa z tuńczykiem
                                               -  podudzia na sałatce jarzynowej
                                               -  anchovis na sałacie lodowej
                                               -  szefa
                                               -  tuńczyk na sałacie lodowej
                                               - brokuły z kurczakiem i tzatzykami

  *  2 x galaretka do wyboru:   -  drobiowa
                                                        -  z szynki
                                                        -  z ozorków
                                                        -  pieczeń w galarecie
                                                        -  rulony z szynki w galarecie
                                           
   *  1x do wyboru:   -  łosoś na grzance
   -  rulony z szynki z sosem chrzanowym
   -  ryba po grecku
    -  coctail z krewetek

   *  jaja w sosie tatarskim lub jaja faszerowane pastami
   *  tatar
   *  pieczywo
   *  masło
...
ZUPA: 1 x do wyboru - żurek śląski, konsum pomidorowy, krem z pieczarek
             -  podawane w kociołkach                                 
...

KOLACJA:

* mięso do wyboru 4 gat. - patrz obiad
                                                                                                                                            *1x do wyboru: pstrąg, karp, golonka po bawarsku, polędwiczki w sosie grzybowym

DODATKI:frytki, kasztanki, bombki paryskie

SAŁATKI: 2 gat. do wyboru - czosnkowa, ziemniaczana, grecka z sałatą lodową i serem feta, kapusta pekińska z dodatkami,ogórek kiszony z cebulą, kapusta zasmażana, warzywa  z wody w sosie beszamelowym
           
DANIE BAROWE:
1x do wyboru – barszcz z krokietem, bogracz, flaczki, potrawka z kurczaka

Mam problem głównie z wyborem mięs...

kamelia04.08.2007

wis

1. za dużo kurczadła, za mało cielęciny.
Wybierz cielęcinę, to dobre mięso...

2. 200 ml soku/osobę to jest NIC

3. zrezygnowałabym z ciast tortowych (rozumiem, że są to ciasta z kremem), bo po kilku godzinach stania na stole, nawet w klimatyzowanym pomieszczeniu, po prostu będą sie rozłazić

4. za dużo kapust na surówki: nie każdy ma żołądek ze stali, żeby to wszystko wytrzymać. Poza tym surowa kapusta wzdyma.

5. proponuję więcej gotowanych warzyw w ramach surówek

6. sery wyrzuć, bo: śmierdzą, rozpłyną się albo będą nienaturalnie suche i miękkie, poza tym we FR sery podaje się nie tak, że stoją 10 godzin, tylko podawane są po daniu głównym z winem wytrawnym i z bagietką. Zaraz potem chowa sie je z powrotem do lodówki.

7. nie wiem co to jest te kopy czy kremy, ale zamawiałabym tego, bo nikt tego ni zje, poza tym kremy, jak to kremy rozpłyną się


to na razie tyle..
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

wis

Już prostuję, zarówno z mięs jak i sałatek/surówek muszę wybrac odpowiednio 7 i 4 rodzaje, na pewno chcę wziąć z każdego mięsa coś, żeby każdy znalazł to co mu smakuje.
Soków, wody itp będzie wystarczająco, te 200ml to jest po prosto ilość wliczona w cenę - za napoje płacę dodatkowo.
Kopy i kremy -tradycyjne śląskie desery weselne (coś jak ptasie mleczko, z bakaliami, często na alkoholu, z żelatyną) i tego nie wyrzucę bo mi tego rodzina nie wybaczy... Zresztą ja sama lubię kopy ;)

kamelia04.08.2007

Cytat: wis w 16 Kwi 2008, 16:37:44

Kopy i kremy -tradycyjne śląskie desery weselne (coś jak ptasie mleczko, z bakaliami, często na alkoholu, z żelatyną) i tego nie wyrzucę bo mi tego rodzina nie wybaczy... Zresztą ja sama lubię kopy ;)

jak lubisz, to wszystko jasne, zwłaszcza, że to tradycyjne śląskie. Masz może gdzieś zdjęcie tego?
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane


twinnie77

wis, jesteś prawie moją krajanką, ja przez 23 lata mieszkałam w Jastrzębiu Zdroju!!!

Wybór masz naprawdę nieziemski.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosanka

twinnie77 witam sąsiadkę. Ja do niedawna mieszkałam w Pawłowicach :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

wis

No proszę, Jastrzębie, Pawłowice, Żory :)
To Wy na pewno wiecie, co to kopa i szpajza  ;) :D

zosanka

Cytat: wis w 17 Kwi 2008, 08:22:40
To Wy na pewno wiecie, co to kopa i szpajza  ;) :D
Ja nie wiem :) Bo ja nie jestem rodowita slazaczka :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

twinnie77

Cytat: wis w 17 Kwi 2008, 08:22:40
No proszę, Jastrzębie, Pawłowice, Żory :)
To Wy na pewno wiecie, co to kopa i szpajza  ;) :D

Mnie się coś obiło o uszy, ale też nie jestem rodowitą Ślązaczką, moi rodzice pochodzą z Wielkopolski, z miejsca, w którym teraz mieszkam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

a to moje - zaproponowane, nad ewentualnymi zmianami jeszcze nie myslałam

wrobelek0403

rany laski, tyle miesiecy do slubu, a Wy juz macie menu????

ja mam zamiar isc do restauracji dopiero 20 maja, bo wtedy bede w lublinie...

mam nadzieje, ze nie za pozno...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

ja menu znałam już przy zamawianiu sali :)


u mnie są tylko dwie propozycje i menu IMO ubogie ale z kim nie rozmawiałam to mówił że co jak co ale z tego mojego hotelu to głodnym sie nie wychodzi :)

wis

Ja dostałam menu przed podpisaniem umowy :)

Kasia


dagi

Kasia ja już nie pamiętam, gdzie będziesz mieć przyjęcie?
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

Kasia

w Hotelu Rest
www.resthotel.pl