O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Kurde, widzialam malucha! tego z suwaczka :D Na dzien dobry padlam z wrazenia - leze na kozetce z lewa reka za glowa, patrze na monitor, a tam (oczywiscie pare sekund trwalo ustalenie co gdzie sie znajduje ;)) maluch w identycznej pozycji! Ale strasznie tymi malymi galazkami wymachiwal, nie wytrzymal za dlugo w zadnej pozycji. Poki co wszystko z nim dobrze, na jakis czas sie uspokoilam. W sumie to jest niesamowite, przewraca sie toto nieustannie, wierci i drapie, a ja nic nie czuje...  :o

zosanka

vobia zabrałaś Męża? Jaka była jego reakcja?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

twinnie77

vobi, też pamiętam pierwsze wrażenia z usg. Niesamowite uczucie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Ja jak bylam pierwszy raz z mezem, maluch wyjal paluszka z buzi, pomachal mezowi i paluszek znowu do buzi....
A ostatnio zaczal mnie kopac przed samym USG, tylko na badaniu okazalo sie ze tam gdzie mial miec nogi byla glowka...

Mam pytanie z serii blondynka:
Jak myslicie, jak maluch zaczyna sie ruszac pod wplywem np muzyki czy jedzenia, to mu sie podoba czy wrecz przeciwnie??
(wlasnie moje siostry sie o to kloca na gg :) )

aniak1211


marax

zalezy jaka muzyka-poprostu plod slyszy wiec jak go obudzisz muzyka to i sie rusza.a jedzenie mysle ze czuje ruchy jelit jak jesz - ciezko powiedziec czy jest zadowolony

vobi

Cytat: zosanka w 03 Cze 2008, 21:47:24
vobia zabrałaś Męża? Jaka była jego reakcja?
zosanka, zabralam... hmm, jaka reakcja. Chyba sie troche rozczarowal, bo myslal, ze bedzie juz mogl zobaczyc "normalne" (w sensie ksztaltu) niemowle, a to jednak jeszcze taki zamglony obraz, no i np. glowa wyglada troche jak kosmita, mozna np. podgladnac czy sie rownomiernie rozwijaja polkule mozgowe (nie ma jeszcze zasklepionej czaszki). Poza tym USG to nie telewizja HD, obraz nie jest jakiejs ekstra jakosci. Ale chyba dobrze ze poszedl ze mna,  naczytal sie o rozwoju plodu, ale nie do konca mial wyobrazenie jak to wyglada w praktyce. Chyba nie mial swiadomosci, ze maluch jest naprawde malutki!

zosanka

Cytat: vobi w 04 Cze 2008, 10:48:26
Cytat: zosanka w 03 Cze 2008, 21:47:24
vobia zabrałaś Męża? Jaka była jego reakcja?
zosanka, zabralam... hmm, jaka reakcja. Chyba sie troche rozczarowal, bo myslal, ze bedzie juz mogl zobaczyc "normalne" (w sensie ksztaltu) niemowle, a to jednak jeszcze taki zamglony obraz, no i np. glowa wyglada troche jak kosmita, mozna np. podgladnac czy sie rownomiernie rozwijaja polkule mozgowe (nie ma jeszcze zasklepionej czaszki). Poza tym USG to nie telewizja HD, obraz nie jest jakiejs ekstra jakosci. Ale chyba dobrze ze poszedl ze mna,  naczytal sie o rozwoju plodu, ale nie do konca mial wyobrazenie jak to wyglada w praktyce. Chyba nie mial swiadomosci, ze maluch jest naprawde malutki!
:) to musi być niesamowite uczucie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

jusia

vobi ciesze sie, ze wszystko dobrze ;) mnie sie najbardziej z dwoch USG podobało to pierwsze  w 9 tc, to nie było jeszcze dziecko tylko taka fasolka, ale bardzo statyczna i mozna sie było przyjrzec i ujrzec dziewczynke (tak sobie ubzdurałam), ale za drugim razem wlasnie w 13 tc to to juz był jakis rozszalały chłopak, wiercił się krecił...ciekawe co zobacze teraz ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

vobi

Cytat: zosanka w 04 Cze 2008, 10:56:24
to musi być niesamowite uczucie
dla mnie na pewno, mlody chyba jeszcze dochodzi do siebie  lol

vobi

jusia79, ja tez sie ciesze... Lekarka powiedziala, ze na dzisiaj nie widzi zadnych powodow do niepokoju, nie ma sie do czego doczepic  ;D Mam nadzieje ze tak juz zostanie :)

jusia

hej, hej!
czy sądzicie, ze takie odczucie jakby ktos nam w brzuchu wypuszczał bąbelki powietrza to mogą być ruchy dziecka ???? ;) bo wczoraj poczułam dwa takie bąbelki, az znieruchomiałam, ale nie bylo powtorki, ale dzis ok. południa znowu i to kilkakrotnie...hmmm...czy to może być to? czy to nie za wcześnie?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

jusia
wieczorem jak sie polozysz wygodnie na sofie to powinnas lepiej czuc,.

jusia

Cytat: twinnie77 w 04 Cze 2008, 14:36:11
jusia79, może być!!!

o w mordeczke, bo to bardzo fajne uczucie było ;) zreszta ja i tak myśle, ze jestem bardziej w ciazy niż jestem, no tomoze faktycznie? zobaczymy czy sie jeszcze powtorzy ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

twinnie77

Ja ruchy zaczęłam realnie odczuwać w 21 tygodniu. Ale wcześniej miałam też te bąbelkowe wrażenia, ale myślałam, że to jelita!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: twinnie77 w 04 Cze 2008, 14:47:17
Ja ruchy zaczęłam realnie odczuwać w 21 tygodniu. Ale wcześniej miałam też te bąbelkowe wrażenia, ale myślałam, że to jelita!!
no tak moze to i jelita, ale odczucie absolutnie nowe, nigdy nie mialam wczesniej takich babelkow, jelitowe babelki sa zupełnie inne  :D
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

dragonfly

a ja troche leniwa jestem, chociaz w wyszukiwarce nie znalazlam, wiec pytam: czy mozna latac samolotem na poczatku ciazy czy raczej nie? zapomnialam lekarza spytac...

foszek

dragonfly_80 mi lekarz powiedzial, zebym najlepiej w pierwszym trymestrze unikala podrozy.
Pozniej nie widzi przeszkod.
No i zalezy gdzie chcesz leciec, dugie podroze nie sluza ciazy.
Do niektorych  kraji nie wpuszczyja od jakiegos tygodnia ciazy (np do Stanow).
Wiekszosc lini bierze na poklad ciezarne do 36 tyg ciazy, po przedstwaieniu zaswiadczenia ze nie ma zadnych problemow z przebiegiem ciazy.

nionczka

Dragonfly, ja lecialam z Bilbao do Wawy via Bruksela w 9 i 10 tygodniu i nic mi sie nie stalo. lekarz mi powiedzial, ze jesli dobrze sie czujesz, nie krwawisz to nie ma przeciwskazan na krotkich trasach. Problemem moga byc dlugie loty ze wzgledu na to, ze brakuje ruchu.
Moje kolezanki tez w ciazy lataly a jedna w 1 trymestrze nawet wiele razy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Spokojnie mozesz latac,jakos do 7 miesiaca linie lotnicze bez problemu biora na poklad,pozniej moze byc problem.
Dla pewnosci mozesz zapytac lekarza,ale jezeli nie masz zadnych komplikacji to mozesz leciec

konwalia

Cytat: foszek w 04 Cze 2008, 15:20:35

Do niektorych  kraji nie wpuszczyja od jakiegos tygodnia ciazy (np do Stanow).


No nie wpuszczą, bo jeszcze by musieli obywatelstwo dać  ;D

sweedee

Cytat: jusia79 w 04 Cze 2008, 14:34:36
hej, hej!
czy sądzicie, ze takie odczucie jakby ktos nam w brzuchu wypuszczał bąbelki powietrza to mogą być ruchy dziecka ???? ;) bo wczoraj poczułam dwa takie bąbelki, az znieruchomiałam, ale nie bylo powtorki, ale dzis ok. południa znowu i to kilkakrotnie...hmmm...czy to może być to? czy to nie za wcześnie?
to takie wrażenie, jakby Ci ktoś żywą rybę do brzucha wsadził! A jak zjesz coś słodkiego i położysz sie na lewym boku, to dopiero będą harce!  ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

sweedee

Zapamiętajcie datę, kiedy poczułyście pierwsze ruchy dziecka (w którym tc), bo o to pytają na porodówce!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

aja

o no i proszę jaka cenna rada!!! polewam