O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olcia

dzięki dziewczyny za odpowiedzi. ja zamierzam rodzić w takiej rozpinanej koszuli do połowy uda. myślicie że się nada? wymyśliłam sobie całą rozpinaną bo w szpitalu w którym zamierzam rodzić od razu dają dziecko na 2 h mamie na brzuch/piersi (bez ważenia, ubierania tylko okryte pieluszkami tetrowymi) więc  chyba lepiej móc się rozpiąć na czas położenia dziecka a później trochę okryć.

aniak1211

olcia
Jak dostaniesz dziecko od razu to dobrze jak dziecko przytuli sie do nagiego ciala:)
takze rozpinana u gory bedzie dobra:)

katgoli

Bylam wczoraj na kolejnej wizycie u ginekologa...lekarz powiedzial ze wszystko wskazuje na to ze urodze duze dziecko, bo mala jest o dwa tygodnie dalej rozwinieta niz wskazywalby tydzien (30) w ktorym jestem....lekarz powiedzial ze nie jest to problemem tylko on by proponowal jezeli mala sie nie urodzi do terminu wywolac porod....czy miala ktoras tak? Termin jest napewno poprawnie wyliczony....

elve

ale lekarz to już tak w 30tc ocenił? Bo jeszcze sporo czasu zostało....

katgoli

tak elvelve to wypowiedz lekarza po duzym USG w 30 tc, oczywiscie narazie nic na 100% bo jak mowisz jeszcze sporo czasu ale na dzien dzisiejszy tak to wyglada....powiedzial mi rowniez ze juz od 12 tygodnia bylo widac ze dziecko jest wieksze ale niestety poprzedni lekarz mi nic o tym nie powiedzial....nie wiem czy wtedy jakos sie koryguje termin?

mary

z tą wielkością dziecka z usg byłabym ostrożna - ze mną w szpitalu była dziewczyna do cc przed terminem, bo dziecko miało ważyć ponad 4,5 kg wg usg, a jak już je wyjęli to się okazało, że nawet nie ważyło 4kg. Czyli pomyłka o ponad 0,5kg na samej końcówce ciąży. W 30tc to do końca jeszcze jednak sporo czasu.

olcia

niestety wahnięcia w ocenie masy płodu w USG +/- 500g to może nie standart ale zdarzają się często. A termin porodu wg USG najlepiej oceniać ok 7tc a im później tym mniej wiarygodny.

yoy

moj Franek miał ważyć (wg 2 USG wykonywanych w dwóch różnych miejscach, przez dwóch róznych lekarzy w 40tc2d i 40tc5d) 2700... a urodził się 3780! (w 41tc) U mnie pomyłka ogromna... I też raczej na niekorzyść bo rodzilam sn bez zoo-sama będć drobinką rozmiaru 34 :( Acha i w czasie usg od ok. 30 tyg zawsze wychodził mały...
Tak wiec pomylki w pomiarze zdarzają się, choć to oczywiscie nie reguła...
Co do wywolywania porodu... Ja mialam wywolywany- nie wiem czy boli bardziej bo wczesniej nie rodzilam. Gdybym byla na twoim miejscu próbowalabym przekonac  lekarza do cesarki zamiast wywolywania, skoro dziecko duze...

zosia2007

u mnie tez byla pomylka, w/g usg P mial ważyć ok 4,5 kg, urodzil sie w 41 tyg z waga 3,5 kg

OlaFasola

U mnie też była pomyłka, lekarz straszył, że mogę mieć problem z urodzeniem, bo dziecko bardzo duże, powyżej 4kg, a urodził się ledwie 3300

elve

#2635
katgoli
1. termin porodu nie powienien być korygowany, szczególnie jeśli jesteś pewna terminu poczęcia lub miesiączkujesz regularnie
2. te 8tyg, które zostały to okres intensywnego wzrostu i nie można przewidzieć jak jeszcze dziecko urośnie
3. pomiary obarczone są sporym błędem
4. nie waga się liczy a rozmiar głowy ;) no chy ba że jakieś ekstremalne przypadki, dużo też zalezy od twojej budowy

katgoli

wielkie dzieki dziewczyny juz sie uspokoilam... :daisy: od teraz mam co dwa tygodnie wizyty u lekarza wiec zobaczymy jak dalej sie to bedzie ksztaltowac....

errata

katgoli ja bym na Twoim miejscu czekała, a na wywoływanie lub cc zdecydowałabym się dopiero po terminie

zuzia

katgoli
kasiad dała sie namowić lekarzowi na poród wywoływany chyba w terminie lub dzien przed. wiem, że póxniej pisała, że żałuje bo ogólnie wyszło niefajnie i skonczyło sie cc.
dla mnie to przegięcie - albo cc, albo czekamy. organizm nie lubi przymuszania i sie mści. a poród wywoływany jest masakrą (mówię to ja - która miała poród wywoływany od 0 i która męczyła się na porodówce 15 godzin)

konwalia

moja kuzynka miała poród wywoływany, bo lekarz miał dyzur, a potem urlop-z małą były nerwy(niedotlenienie), kolezanka miała "umówione" cc u lekarki na dyzurze w 38t-mały tydzień spedził pod respiratorem, bo nie był wydolny oddechowo jeszcze
jak nic sie nie dzieje, nie masz cukrzycy to jestem na nie(mimo, ze sama miałam cc w 37+3, ale małej tetno spadało)

Justynna

porody wywoływane np. z powodu urlopu lekarza prowadzącego to jakieś nieporozumienie!  :crazy: Moja koleżanka tak miała. Nie dość, że namęczyła się okrutnie, to i tak na końcu zrobili jej cc.

katgoli

wielkie dzieki za wasze wypowiedzi potwierdzaja mnie tylko w przekonaniu ze a jeszcze za wczesnie zeby cokolowiek powiedziec o rozmiarze dziecka w 40 tyg. i b ze bardzo chce uniknac porodu wywolywanego, bo wlasnie duzo takich historii juz slyszalam tzn. ze i tak koncza sie CC z pelna narkoza a tego bardzo bym chciala uniknac....

cale to zamieszanie, bo zmienilam ostatnio lekarza i ten nowy nie jest pewien czy poprzedni lekarz dobrze wyliczyl termin porodu (cala ksiazeczka ciazy ma pare niedociagniec) i sie zdziwil ze poprzedni lekarz nic na ten temat nie powiedzial skoro dzecko juz od 12tc wieksze niz norma....

cukrzycy nie mam

konwalia

a jakie masz afi? im wyzsze, tym pomiar bardziej zawyzony-u mnie było odwrotnie(małowodzie)
i jeszcze-dziecko rosnie skokowo, a nie regularnie(np moja w 34t miała 1900g, w 37 wg usg 2900 juz-ur 3240g)
to TYLKO pomiary, jesli sa przyrosty wzystkich pomiarów w miare równe, to ok i niech lekarz nie kombinuje ;) bo na tym etapie nie koryguje sie juz terminu

olcia

Dokładnie tak jak pisze konwalia ewentualna korekcja terminu tylko na podstawie USG do 7 tc i to też tylko jeśli są jakieś wątpliwości co do terminu z OM np. nieregularne cykle

katgoli

Cytat: konwalia w 13 Paź 2011, 11:38:38a jakie masz afi? im wyzsze, tym pomiar bardziej zawyzony-u mnie było odwrotnie(małowodzie)
ogladalam w ksiazeczce i nie mam takiego pomiaru tzn. wogole ilosc wod plodowych nie byla badana....

wedlug tych ostatnich obliczen moja mala w 30 tyg ma wage 1600gr i dlugosc 39 cm...

Gornika

Dziewczyny jakis pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy? :)

Deremere

Moim zdaniem najlepsza opcja jest jakiś bon ma masaz czy coś takiego żeby miała chwile dla siebie i mogła
się odprężyć. Można ten upominek połączyć z ofertą opieki nad dzieckiem i ciepłym obiadem .