O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

na szkole rodzenia spotkalam dziewczyne ktora wlasnie miala tatuaz na plecach i z TEGO POWODU wlasnie tylko i wylacznie poród SN
nie wiem natomiast jak to wyglada faktycznie w szpitalach, zwlaszcza w tych prywatnych :hmm: :hmm:

konwalia

Cytat: niewiemjaka w 10 Gru 2010, 16:25:21
na szkole rodzenia spotkalam dziewczyne ktora wlasnie miala tatuaz na plecach i z TEGO POWODU wlasnie tylko i wylacznie poród SN
nie wiem natomiast jak to wyglada faktycznie w szpitalach, zwlaszcza w tych prywatnych :hmm: :hmm:
przecież jak będą wskazania to zrobią cc w narkozie

mi w studiu odradzali brzuch, biust, biodra-bo to rosnie w czasie ciąży
myslę, ze tatuaż jest tak naprawdę utrudnieniem dla anestezjologa

zwierzatko_mojej_mamy

ja znalazlam takie:

"Lekarz Aneta Zwierzchowska
Witam!

Nie, tatuaż nie stanowi przeciwwskazania do wykonania znieczulenia zewnątrzoponowego.
"
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

Cytat: konwalia w 10 Gru 2010, 16:39:14przecież jak będą wskazania to zrobią cc w narkozie
ale moze nie w kregoslup tylko w ogólnej?
nie wiem, wyglada na to ze sa sprzeczne informacje

mysle ze iksa powinnas dopytac w szpitalu w ktorym masz zamiar rodzic
lub swojego lekarza
i juz :D

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: niewiemjaka w 10 Gru 2010, 16:54:29ale moze nie w kregoslup tylko w ogólnej?
o ile mi wiadomo nie ma narkozy w kregoslup ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

no wlasnie ta polozna byla z jednego z dwoch szpitali, ktore biore pod uwage... jutro mam spotkanie z inna z drugiego wiec sprawdze ta wersje ;) .
lekarka o tatuazu wie ale nic nie mowila, oprocz tego, ze mam brac pod uwage cc bo Mlody nie chce sie obrocic, uparciuch jeden...

rubin04

O tym przeciwwskazaniu do ZZO przy tatuażu w okolicach lędźwiowych też słyszałam..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

dla mnie to jest trochę kolejna z wymówek by nie robić zzo

twinnie77

Co do urlopu okolicznościowego, ja nawet nic nie wspomniałam, tylko dyrektor pod koniec mojego macierzyńskiego poprosił mnie o wniosek. To jest chore, że niektóre kobiety nie dostają. Przecież termin od razu po macierzyńskim to pierwszy możliwy termin udzielenia tego urlopu...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: twinnie77 w 10 Gru 2010, 23:45:47
Co do urlopu okolicznościowego, ja nawet nic nie wspomniałam, tylko dyrektor pod koniec mojego macierzyńskiego poprosił mnie o wniosek. To jest chore, że niektóre kobiety nie dostają. Przecież termin od razu po macierzyńskim to pierwszy możliwy termin udzielenia tego urlopu...
ja nie dostałam bo u mnie sie tego nie praktykuje i wnioski kobiet są odrzucane.
w korporacji sie nie przebijesz.

marlen_ka

a ja mam pytanie dot. urlopu przyslugujacego ojcu po narodzinach dziecka. mozna go wykorzystac w ciagu roku, ale czy Pawlowi on tez sie nalezy. Mala nie urodzona w Polsce, ale ma juz polskie dokumenty, P. teraz pracuje w polskiej firmie. jak to jest?

Kasia

Cytat: zuzia w 10 Gru 2010, 23:54:43
ja nie dostałam bo u mnie sie tego nie praktykuje i wnioski kobiet są odrzucane.
w korporacji sie nie przebijesz.
u mnie kadrowe mnie wrecz wysmialy jak sie tylko zapytalam
państwówka :D

Justynna

też nie dostałam :(
powiedziano mi, że urlop okol. dostaje ojciec dziecka, a ja mam macierzyński i już!
To chore, że każda firma może sobie dowolnie interpretować przepisy :stupid:


iksa_nl

do mam, które już urodziły i miały kreskę na brzuchu:
kiedy Wam zniknęła? Już prawie 7 tygodni po a ta ciemna krecha nadal jest widoczna... :hmm:

zwierzatko_mojej_mamy

mialam bardzo delikatna, ale nadal jest - ponoc dlugo znika..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

oj nie wiem kiedy zniknela ale zniknela, chyba gdzies kolo 5-6 m-ca po porodzie chociaz byla bardzo delikatna

rilla

Cytat: iksa_nl w 17 Lut 2011, 08:45:06
do mam, które już urodziły i miały kreskę na brzuchu:
kiedy Wam zniknęła? Już prawie 7 tygodni po a ta ciemna krecha nadal jest widoczna... :hmm:
ja mam ponad pępkiem nadal, poniżej już zeszła.

niewiemjaka

Cytat: iksa_nl w 17 Lut 2011, 08:45:06kiedy Wam zniknęła? Już prawie 7 tygodni po a ta ciemna krecha nadal jest widoczna... hmm
kompletnie nie pamietam ;) ale poszla precz

iksa_nl

5 - 10 miesiecy?  :crazy: myslalam, ze to szybciej zniknie...

Justynna

Cytat: iksa_nl w 17 Lut 2011, 14:49:58
5 - 10 miesiecy?  :crazy: myslalam, ze to szybciej zniknie...
są ponoć kremy wybielające takie przebarwienia, może warto się zorientować, jeśli zależy Ci na czasie  :hmm:


zwierzatko_mojej_mamy

mnie moja bawi, bo przy cieciu ja przecieli i jak zszywali to nie rownali do linii i mam 5 mm uskok lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

annka-cygannka

A moja kreska jest krzywa... jakaś taka wygięta w lewo :) A tak z innej beczki - od kiedy Wasze dzieciaki wisiały głową w dół?? Moje dziecię ciągle siedzi na pupie i już zaczynam się martwić.

errata

#2599
annka-cygannka moje w 35 się przewróciło, no może 34 ;D