O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

aniak1211

annka-cygannka
Koniecznie zmien lekarza!!!
Moze lepiej dla wlasnego spokoju idz na to USG i opowiedz o wczorajszej akcji,
popros jesli to mozliwe o USG przez brzuch bo masz obawy.
Trzymam kciuki coby wiecej nie bylo powtorki z wczorajszej rozrywki :empathy:

errata

#2551
annka-cygannka ja na ostatniej wizycie miałam pobierany wymaz do cytologii i badanie, nie krwawiłam po tym. Jednak ginka mnie uprzedziła, że może się pojawić, ponieważ w czasie ciąży szyjka jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić.
Uważam, że jak miałaś zrobione usg i wykazało, że jest wszystko ok to bym się już nie martwiła.  :empathy: :empathy:

justynaaaa2

zastanowił mnie ten grzaniec  :hmm: ja grzańcem upijam się znacznie szybciej niż normalnym winem, więc na mnie nie sprawdza się teoria że alkohol wyparowuje :D nie wiem w sumie do jakiej temp. się go podgrzewa ale czasem to jest taki wrzątek jak herbata  :hmm: ciekawe

annka-cygannka

#2553
justynaaaa2 ja w końcu tego grzańca nie piłam...

Dodany tekst: pią, 15 paź 2010, 22:54:07

errata dziękuję za pocieszenie - w sumie pewnie masz rację.  Całkowicie straciłam do niej zaufanie na pewno już do niej nie pójdę. Za dużo nerwów mnie to wszystko kosztowało.

errata

annka-cygannka nie dziwie się, że się strachu najadłaś i dobrze, że miałaś to USG wczoraj.  :hugsurprise: :hugsurprise:

A lekarza to faktycznie może lepiej zmień.

justynaaaa2

Cytat: annka-cygannka w 15 Paź 2010, 23:51:21
justynaaaa2 ja w końcu tego grzańca nie piłam...

ale ja nie pod tym kątem że go piłaś, bo doczytałam że nie piłaś :) tylko tak ogólnie mnie zastanowił ;D

zosia2007

annka-cygannka ja chgodzilam do marka pietraszka w medicoverze
on chyba teraz tez w jakims szpitalu pracuje ale nie wiem gdzie

zuzia

Cytat: annka-cygannka w 15 Paź 2010, 23:22:373. czy możecie polecić mi jakiegoś lekarza prowadzącego ciążę w wawie? bo do mojej babki nie mam ochoty wracać...
polecę ci dr. Bożenę Kowalską
przyjmuje w CM Damiana i w Junonie
świetna, nie histeryzuje, podchodzi rzeczowo i na spokojnie.
pracuje też w IMiDzie

jowita

Cytat: aniak1211 w 15 Paź 2010, 22:33:29
annka-cygannka

Nie martw się, ja miałam podobną sytuację w ciąży.
Podczas badania zaczęłam bardzo mocno krwawic, lekarz powiedział że to najprawdopodobniej z szyjki bo była bardzo mocno rozpulchniona i wystarczyło delikatne dotknięcie. Dostałam od razu skierowanie na patologie ciazy. W szpitalu byłam chyba ze 3 dni i nic wiecej zlego sie nie działo.

annka-cygannka

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję :) byłam wczoraj na usg - wszystko jest w porządku :jupi: najadłam się strachu bez powodu. Teraz muszę szukać lekarza - dziękuję za sugestie.

mobka

Ja chodzilam do |Roberta Cierniaka w LIMie. Ogolnie bylo ok. Dyzuruje raz na jakis czas w szpitalu na Inflanckiej.

Angie

#2561
annka-cygannka ja miałam podobny problem w ciąży i też często po badaniu krwawiłam.
Jak zdarzyło się to pierwszy raz, to byłam przerażona, ale lekarka mnie uspokoiła, że
mam wrażliwą szyjke i mimo delikatnego  badania tak się dzieje. Oczywiście kontrolnie wysłała mnie na usg.

elve

To może też być kwestia umiejętności/delikatności lekarza
W jednym tygodniu byłam badana przez dwóch lekarzy, po jednym badaniu nie miałam nawet plamienia, po drugim dość poważne krwawienie....

OlaFasola

Cytat: elvelve w 19 Paź 2010, 18:15:07To może też być kwestia umiejętności/delikatności lekarza
Jestem tego nawet pewna.
Nigdy nie bolało mnie badanie, nigdy nie krwawiłam, poza jednym razem w szpitalu. Wtedy prawie popłakałam się z bólu.

Justynna

#2564
Cytat: OlaFasola w 19 Paź 2010, 17:17:11
Jestem tego nawet pewna.
Nigdy nie bolało mnie badanie, nigdy nie krwawiłam, poza jednym razem w szpitalu. Wtedy prawie popłakałam się z bólu.
też tak miałam, sam ordynator oddziału, a sadysta, że szok!

Angie

Może ale nie musi ;D  Moja lekarka była raczej delikatna, badanie mnie nie bolało, a mimo to krwawiłam ;D

annka-cygannka

z tego co piszecie wynika, że takie rzeczy się zdarzają... ja nie miałam wczesniej takiego przypadku - myślę, że miałam prawo się zdenerwować, ale dziwię się mojej lekarce, która była w takim szoku jakby nigdy czegoś takiego nie widziała. Potem mi powiedziała, że się  przestraszyła. Panikującego lekarza mi nie potrzeba :) ale już się zapisałam do innego - tym razem mężczyzna, może będzie bardziej zrównoważony :):)

aniak1211

annka-cygannka
Dobrze zrobilas zmieniajac lekarza :)
Panikujaca lekarka moze zrobic wiecej szkód niz pomoc ;)
I jeszcze nastraszyla Cie ze to poczatek poronienia-czy ona ma doswiadczenie :crazy:

zosia2007

Cytat: aniak1211 w 20 Paź 2010, 22:55:44I jeszcze nastraszyla Cie ze to poczatek poronienia-czy ona ma doswiadczenie
wogle jak mozna cos takiego powiedziec pacjentce jesli nie jest sie w 100% pewnym?
zastrzelic taka tylko :zly:

vobi

Cytat: sputnik w 27 Paź 2010, 02:00:50Kontrolne usg i jakiś lekarz debil :"no, zobaczmy czy jest tam jeszcze co oglądać".

ja p*****le.... :padam:

niewiemjaka

Cytat: sputnik w 27 Paź 2010, 02:00:50"no, zobaczmy czy jest tam jeszcze co oglądać".
debil niemyty? czy chodzilo mu o ten "krwotok' ze go nie bedzie I hope...

dziewczyny ja mialam krwawienie lub plamienie praktycznie po kazdym badaniu w ciazy niezaleznie od delikatnosci lekarza :(

iksa_nl

Wczoraj na zajeciach polozna powiedziala, ze tatuaz w okolicji ledzwiowej jest przeciwskazaniem do ZZO.
Slyszalyscie cos o tym?

nionczka

Cytat: iksa_nl w 10 Gru 2010, 10:10:00
Wczoraj na zajeciach polozna powiedziala, ze tatuaz w okolicji ledzwiowej jest przeciwskazaniem do ZZO.
Slyszalyscie cos o tym?


Nam mówili, że tak było kiedyś, ale że teraz to jest do załatwienia. Ale nie wiem co i jak bo tatuażami nigdy się nie interesowałam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marlen_ka

kurcze, nawet nie wiedzialam, ze po badaniu w ciazy mozna krwawic. Ja przez cala ciaze nie mialam prawie w ogole badania szyjki. Badal mnie tylko raz lekarz przy skurczach jakos w polowie ciazy i potem mialam usg dot. szyjki macicy jakos kolo 34 tygodnia chyba, bo na usg wyszlo lozysko przodujace. A tak poza tym to na zadnej wizycie nic

iksa_nl

jesli sie faktycznie okaze, ze jest przeciwskazaniem to obowiazkowo wszystkie salony tatuazu powinny miec taka wywieszke przestrzegajaca na przyszlosc ;)
skad niby w wieku licealnym mialam o tym wiedziec  :crying: