O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gioseppe

wlasnie, foszek, w ktorym mcu/tyg mozna sie dowiedziec czy bedzie chlop czy baba?:)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

#151
pytanie nie do mnie ale niektórzy potrafią określić płeć już w 12 tc ( co jednak może się zmienić)

a ja dzisiaj na USG jade!!!

gioseppe

a mi sie w koncu wczoraja udalo dotrzec do lekarza, ktory ma prowadzic ciaze i jestem happy :)
bo ciezko sie bylo do niego dostac
USG mam dopiero pod koniec czerwca ale nie licze, ze poznam juz plec :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

jusia

z określeniem płci to jest tak, ze najpewniej okreslic ja po 16 tc (bo do tego momentu wykształcaja sie organy meskie), sweedde chyba pisała, ze jej juz lekarz powiedzial w 12 tc, ze ma dziewczynke no i ma, ale czasem z dziewczynki zrobi sie chłopiec :) jak sie to ustala przed 16 tc, ja mialam robione usg w pon. w szpitalu(facet w ogole nie chcial mi powiedziec) czym mnie zezlil :( ale oni podobno w szpitalach nie chca mowic, ale jak pojdziesz prywatnie to ofkors ;) my sie chyba zdecydujemy pojsc jeszcze prywatnie, ale dopiero pod koniec czerwca, nie ma co tak czesto lazic ;) ale tez chcialabym juz wiedziec, bo moglabym zaczac wreszcie cos kupowac ;) 
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

brawurka

ja wiedziałam w chyba 20 tyg, że to chłopak, a w 24 że dziewczynka i potem juz zostala dziewczynka

vobi

brawurka132, to znaczy ze po 20 tyg. maly zwinal interes?  ;D

nionczka

My bedziemy wiedziec 24 lipca bo wtedy mamy usg. Ale ponoc mozna wiedziec juz wczesniej. My wczoraj rozamawialismy, ze wlasciwie nie wiemy czy chcemy wiedziec. Specjalnie nas to nie interesuje bo wszystko bedziemy kupowac raczej unisex. Tylko jesli to jest dziewczynka to ja bym kupila piekny patchwork w zara home :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

hehe, z tą wiedzą to różnie bywa - mojej przyjaciółce lekarze mówili, że chłopak będzie - a na porodówce okazało się, że jednak dziewczynka :) Także zamiast chrześniaka mam chrześnicę :D

dragonfly

dziewczyny, zapomnialam o wlasnym pytaniu o latanie i dopiero teraz sprawdzialm watek... polalam wszystkim pomocnym, ale nadal nie wiem co zrobic, wlasnie kolega z pracy mi powiedzial, ze jego zona poronila w 1szym miesiacu, lecieli z UK do Indii...
lekarz niby mowi, ze nie ma przeciwskazan, ale...
z drugiej strony nie wyobrazam sobie jechac do Polski autokarem z Londynu przez 20 godzin...

foszek

Mi lekarz powiedzial w 18 tc, ze bedzie chlopak, ale zostawil sobie futke otwarta, ze moze cos sie zmienic.
W 23 zrobil mi zdjecie siusiaka na potwierdzenie ze to to chlopak bedzie :D
A wczoraj jeszcze zdjecie siusiaka+orzeszkow, wiec chyba bedzie jednak chlopak, bo pepowina pokazal mi gdzie indziej (sprawdzal czy nie ma dziecko owinietej jej wokol szyjki)

Generalnie mowi sie ze od 18 tc ciazy mozna okreslic plec dziecka, ale o ile wiarygodny to bedzie wynik, zalezy od polozenia dziecka no i umiejetnosci oraz doswiadczenia lekarza

foszek

Cytat: dragonfly_80 w 11 Cze 2008, 11:34:10
z drugiej strony nie wyobrazam sobie jechac do Polski autokarem z Londynu przez 20 godzin.
Mniej chyba zaszkodzisz dziecku lotem na trasie UK-DE, niz 20 godz trzepaczka w autobusie :)
Ja bym leciala...

vobi

Cytat: Monika w 11 Cze 2008, 11:12:50
hehe, z tą wiedzą to różnie bywa - mojej przyjaciółce lekarze mówili, że chłopak będzie - a na porodówce okazało się, że jednak dziewczynka :) Także zamiast chrześniaka mam chrześnicę :D
mojej znajomej tez... najtrudniejsze bylo wytlumaczenie ich starszemu synowi (mial niecale 2 lata jak sie mlodszy urodzil), ze to jednak nie jest Asia, na ktorej przybycie go przez kilka miesiecy przygotowywali...

gioseppe

Cytat: dragonfly_80 w 11 Cze 2008, 11:34:10
dziewczyny, zapomnialam o wlasnym pytaniu o latanie i dopiero teraz sprawdzialm watek... polalam wszystkim pomocnym, ale nadal nie wiem co zrobic, wlasnie kolega z pracy mi powiedzial, ze jego zona poronila w 1szym miesiacu, lecieli z UK do Indii...
lekarz niby mowi, ze nie ma przeciwskazan, ale...
z drugiej strony nie wyobrazam sobie jechac do Polski autokarem z Londynu przez 20 godzin...
mi lekarz powiedzial, ze nie moge latac ani nawet nie moge jechac w gory przez pierwsze 4 miesiace ze wzgledu na zmiane cisnienia .
Mysle, ze wszystko zalezy od indywidualnych przypadkow, kazda ciaza jest inna, najlepiej zapytaj swojego lekarza
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Jazda autobusem jest o wiele gorsza i jeszcze tyle godzin. Tamta panna mogla poronic i tak, niekoniecznie dlatego,z e leciala samolotem w 1 miesiacu z UK do Indii. A poza tym z UK do Indii to juz zupelnie inna historia niz z Londynu do PL. Nie chce nikogo namawiac na latanie. Chodzi mi o to, ze nie mozna popadac w paranoje.
Co innego nie planowanie wakacji egzotycznych w pierwszym trymestrze ciazy a co innego takie podroze w przypadku osob mieszkajacych za granica czy podroze sluzbowe na krotkich trasach.
Poronienie na poczatku ciazy niestety jest bardzo czeste i naprawde nie musi wynikac z latania samolotem. Pewnie jak ktos poronil szuka wyjasnienia dlaczego i mzoe znalezc je wlasnie w lataniu. Jakbym poronila tez bym sie nie odwazyla leciec drugi raz w ciazy.
Powinnas spytac lekarza Dragon, ale tez wiele zalezy od lekarza. Moj mi pozwala, lekarz Evy_luny zabronil jej latac. Co osoba to opinia. Niemniej jednak poczytaj sobie o lataniu na forach stricte ciazowych. Tam wiele osob opowiada jak lata.
Moja rada. Jesli MUSISZ dostac sie do PL, wybierz samolot zamiast autobusu. Przynajmniej sie nie zmeczysz i szybko bedziesz na miejscu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: nionczka w 11 Cze 2008, 13:46:41
Powinnas spytac lekarza Dragon, ale tez wiele zalezy od lekarza. Moj mi pozwala, lekarz Evy_luny zabronil jej latac. Co osoba to opinia. Niemniej jednak poczytaj sobie o lataniu na forach stricte ciazowych.
ja mysle ze to nawet nie o lekarza chodzi a o to jak kobieta znosi ciaze, jakie ma problemy, czy wszystko ok
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

dragonfly

dziewczyny, dzieki za rady... ja ciaze znosze swietnie, pewnie gdyby nie brak okresu i bolace piersi to bym nie zauwazyla, ze stalam sie ciezarna;)
chyba polece, to juz bedzie prawie koniec 2giego miesiaca, wiec powinno byc ok...
chociaz to o gorach tez slyszalam, ze wiele dziewczyn jak chcialo specjalnie poronic, to jezdzilo w gory (tak moja ciotka mi mowila, wiec cos chyba w tym jest)

inspiracja

Cytat: dragonfly_80 w 11 Cze 2008, 14:13:28
chociaz to o gorach tez slyszalam, ze wiele dziewczyn jak chcialo specjalnie poronic, to jezdzilo w gory

:o  :o  :o  :hammer:  :hammer:  :hammer:

aja

jestem lekko zawiedziona... lekarze mnie wysiudali - na zrobienie testu PaPPa jest już zbyt późno, no i testu sobie nie zrobie!

dragonfly

aja, a czy ten test musi byc po 10 tyg? bo jak bede w Polsce to bym sobie zrobila, ale to bedzie koniec 8-pocz9 tyg?

marax

Cytat: dragonfly_80 w 11 Cze 2008, 18:02:12
aja, a czy ten test musi byc po 10 tyg? bo jak bede w Polsce to bym sobie zrobila, ale to bedzie koniec 8-pocz9 tyg?


wszytko na temat testow jest w diagnostyce pranetalnej !!!!!!!!!! taki watek ponizej

aja

#170
test można robic do 14 tc (MIĘDZY 10 A 14)

dragonfly

Cytat: maraxela w 11 Cze 2008, 18:10:38
Cytat: dragonfly_80 w 11 Cze 2008, 18:02:12
aja, a czy ten test musi byc po 10 tyg? bo jak bede w Polsce to bym sobie zrobila, ale to bedzie koniec 8-pocz9 tyg?


wszytko na temat testow jest w diagnostyce pranetalnej !!!!!!!!!! taki watek ponizej
dzieki marax, ja mam baby brain ostatnio!


aja

dopadł mnie wczoraj ciążowy humor!
myślałam, że przegryze gardło swojemu chłopu - ależ mnie "zeźlił" wyobrascie sobie że po prawie nie przespanej nocy i prawie całym dniu spędzonym na mieście i łażeniu - dzwoni do mnie i mówi "kup bagietki na zapiekanki bo moja siostra przyjedzie z kolega po pracy" na co ja że nie kupie bo nie jade do spożywczego i jak ich zaprosił to niech się nimi zajmie....
będąc u rodziców na herbacie - widze,że przyjechali (mamy mieszkanie na tym samym placu) ale jakoś mi się specjalne nie śpieszy wręcz nawet nie miałam ochoty do nich iść - ale wiadomo nie wypada więc po 20 min. poszłam...
wchodze patrze a tam dwóch kolegów i siostra - przy piwie i oglądaja mecz ....  >:D
znów się zajerzyłam ze sztucznym uśmiechem   ??? ( nie lubie oglądać piłki nożnej - choć ostatnie mecze Polski oglądałam  8)) ale to był wyjątek ale reszta to już mnie nie interesuje ...
więc sobie myślę... " no to super nawet nie przyjechali na chwilę tylko na dobre dwie godziny najmniej!
po godzinie zaczął już mnie boleć brzuch bo i wysiedzieć nie mogłam i cały dzień na nogach, zmęczona, niewyspana - do tego pozajmowali najwygodniejsze fotele - jeden się rozłozył na kanapie ( sobie myslę, "szkoda, że tych nóg to na żyrandol nie zwiesisz)
- no ale cóź! trudno  :-X
byłam tak zła   :'( w dodatku - po sobocie stwierdziliśmy że w najbliższym czasie nikogo i nic nie będziemy organizować (imprez) ani zapraszać nikogo bo mieliśmy dość latania przy znajomych w sobote i że na jakiś czas to wystarczy i odpoczywamy NO A TEN SE ICH  NA MECZ ZAPROSIŁ po 4 dniach od soboty  >:(
tak wiem, straszna jestem ale wierzcie mi naprawdę byłam zmęczona
teraz pewnie długo do nas nie będa przychodzić ( bo pewnie mój skrzywiony uśmiech było widać)

brawurka

 ;D  czasem nie da sie robic doberj mniny do złej gry, ja tez ostatio okazalam T. koledze ze jego przyjscie do nas to nie byl dobry pomysl. T mial urodziny w sobote ale przyjechal dopiero w niedziele, zdzwonil sie z kolega na piwo, ale jako ze u nas nie bardzo gdzie bylo posoedziec, bo mama wyjatkowo miala wolna niedziele, u brata w pokoju lezaly ciuchy, bo sprzatalysmy w szafach ( balagan maxymalny),a w naszym wieczorem spi maja, wiec umowilismy sie na piwo w ogrodkach i zaprosilismy jescze innych znajomych. po 21 wrocilismy do domu, a o 22:30 pukanie do drzwi, otwieram a tam kolega z wodka (juz pijany) no myslalam ze go zabije, od tamtej pory jeszcze u nas nie byl, choc nic mu nie powiedzialam :D 
aja nie martw sie, do facetow dociera ze kobieta jest w ciazy i moze zle sie czuc jak juz brzuch widac