O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

Nie chciałabym zakładać za każdym razem nowego wątku a do głowy codziennie wpadaja mi nowe pomysły, przemyślenia, zapytania co do ciąży itd.  więc może tutaj będę wpisywać swoje głupie czasem pytania...
i Wasze!

co sądzicie o szkołach rodzenia? i kiedy warto się wybrać - gdzieś przeczytałam, że czym wcześniej tym lepiej?
że I i II trymestr najlepszy ale to mi się wydaję bardzo wcześnie szczególnie pierwszy...

są jakieś biezpieczne samoopalcze do stosowania w ciąży? opalać się raczej nie powinno a blada jestem strasznie - wyglądam jak chora! a ślubow że hoho...

nionczka

Szkoly rodzenia mysle, ze moga byc BARDZO pomocne szczegolnie dla dziewczyn rodzacych pierwszy raz. Nawet nasze mamy nie moga nam wiele w tej kwestii pomóc bo rodzily wiele lat temu i wiele sie zmienilo. Ostatnio rozmawialam z moja i mi powiedziala, ze nie miala zadnego USG a miala blizniaki. Rodzila w Wawie w 77. Wiec mysle, ze w takiej szkole mozna sie wiele dowiedziec/nauczyc.

Jesli chodzi o samoopalacze nie znam sie na tym. Najlepiej spytac dermatologa/lakarza, nie wiem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Aja w sumie o szkołach rodzenia już było,ale najwyżej napiszę jeszcze raz.Ja w tamtym tygodniu ukończyłam zajęcia,jestem bardzo zadowolona i bez zastanowienia poszłaby po raz kolejny.Każdemu polecam.Zajęcia prowadziły 2 wspaniałe położne.Bardzo dużo sie dowiedziałam na temat noworodków,pierwszej pomocy,kapania,karmienia.Uczyliśmy się technik oddychania przeponą.
Wszystko zależy też na kogo się trafi,czasem dziewczyny na forum piszą ze nie sa zadowolone ze szkoły rodzenia bo kiepsko prowadzone są zajęcia.
Nie ma co odkładać na ostatnia chwilę.Ja zaczęłam zajęcia ok 27 tyg.A już na koniec ciężko mi było wysiedzieć.Kręgosłup trochę bolał.
Co do samoopalaczy słyszałam że są bezpieczne,ale lepiej zapytać swojego lekarza
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

vobi

Hej aja,fajny pomysl z takim watkiem "zbiorczym"!

Co do szkoly rodzenia - I trymestr to na pewno za wczesnie, na stronie jednej ze szkol w BB jest informacja, ze zajecia sa dla ciezarnych od 20-tego tygodnia ciazy.

Co do opalaczy nie wiem neistety, patrzylam w necie ale sa bardzo rozbiezne opinie.

brawurka

co do opalania to byłam w solarium natryskowym, efekt natychmiastowy, ale jednak idealnie równo nie jest, tz da sie wytrzeć i bedzie okej, dla nieciężarnych nie polecam bo bezsensu, a dla zaciążonych ktore nie czuja sie dobrze z bladoscia polecam. choc ja troche na słońcu siedziałam:) jak bylam w ciazy, bo niby czemu to słońce szkodzi dziecku?

nionczka

Moja znajoma (ta co miala trojaczki) robila szkole na samiuskim poczatku ciazy bo potem lezala i nie mogla sie ruszac :-) Wiec chyba jak komu wygodnie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Slonce nie szkodzi dziecku tylko podczas ciazy latwiej o przebarwienia. Tu chodzi o matke.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: nionczka w 27 Maj 2008, 09:59:44
Moja znajoma (ta co miala trojaczki) robila szkole na samiuskim poczatku ciazy bo potem lezala i nie mogla sie ruszac :-) Wiec chyba jak komu wygodnie...
No, faktycznie, nie wzielam pod uwage i takiej mozliwosci.

vobi

dziewczyny, a ja mam inne pytanie "ciazowe" - moze glupie, ale zawsze slyszalam, ze w ciazy nie mozna myc okien (=trzymania przez dluzszy czas podniesionych rak), przegladnelam rozne dyskusje w necie i w sumie ... ile ludzi, tyle opinii. Zapomnialam zapytac gina, moze wy cos wiecie na ten temat?

brawurka

Cytat: nionczka w 27 Maj 2008, 10:00:23
Slonce nie szkodzi dziecku tylko podczas ciazy latwiej o przebarwienia. Tu chodzi o matke.

a rzeczywiscie, juz sobie przypomniałam. smarowałam twarz kremem z filtrem 15, reszte ciala tez jakoś tak

aja

teraz pojadę z koksem...
witacie się z innymi chodzi mi o buziaki!  mnie strasznie wnerwia jak się witam z rodziną i niektórzy mnie normalnie obśliniają! ble fuj i się zastanawiam jak tego uniknąć hahahahah

kamu2

Vobi ja sie pytałam mojej ginki powiedziała że nie ma co popadać w paranoje,ale długo trzymać rąk w górze nie wolno,szczególnie w tym ostatnim trymestrze.O ile dobrze pamiętam to wtedy dzieje się coś z więzadłami macicy czy coś takiego.Także myć to można te okna ale lepiej firanek już nie wieszać.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aja

Cytat: brawurka132 w 27 Maj 2008, 09:59:25
co do opalania to byłam w solarium natryskowym, efekt natychmiastowy, ale jednak idealnie równo nie jest, tz da sie wytrzeć i bedzie okej, dla nieciężarnych nie polecam bo bezsensu, a dla zaciążonych ktore nie czuja sie dobrze z bladoscia polecam. choc ja troche na słońcu siedziałam:) jak bylam w ciazy, bo niby czemu to słońce szkodzi dziecku?

właśnie też o tym myślałam - chyba się skuszę bo w dodatku mam taki kolor kiecki na wesele, że jak wyskocze w niej i taka blada to się mnie przestraszą!

a co do mycia okiem - gdzieś coś czytałam ostatnio nie wiem czasem czy nie na strefie, ale głównie chodzi o trzymanie rąk ...
może zaraz znjdę....

brawurka

uwierzcie mi na słowo ze lepiej tych rak nie unosic, moze odkleic sie łożysko

aja

jeszcze jedno- niedawno moj facet u znajomego tzn. u jego syna wypatrzył plamę na głowie juz nie pamiętam czy ma kawałek golizny na głowie czy kepkę dużo jaśniejszych włosów ale jego tata powiedział że to prawdopodobnie od tego, iż żona w ciąży oparzyła się żelazkiem w brzuch i to jest efekt... słyszałam kiedys że tak  gdzie się kobieta ciężarna złapie (jak sie przestraszy) to tam bedzie blizna na dziecku
wierzycie w takie zabobony?

jusia

aja fajny watek ;)
w Łodzi szkoły przyjmuja najwczesniej od 27 tc, wiec po wakacjach sie wybieramy z mezem (on bardzo zainteresowany)
vobi co do mycia okien i innych podobnych to w pierwszym trymestrze trzeba sie raczej tego wystrzegac, bo grozi poronieniem, plod sie dopiero zagniezdza w macicy, a co wiecej tak jak pisala brawurka jest groba odklejenia łożyska 
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jusia

Cytat: aja w 27 Maj 2008, 10:25:02
jeszcze jedno- niedawno moj facet u znajomego tzn. u jego syna wypatrzył plamę na głowie juz nie pamiętam czy ma kawałek golizny na głowie czy kepkę dużo jaśniejszych włosów ale jego tata powiedział że to prawdopodobnie od tego, iż żona w ciąży opażyła się żelazkiem w brzuch i to jest efekt... słyszałam kiedys że tak  gdzie się kobieta ciężarna złapie (jak sie przestraszy) to tam bedzie blizna na dziecku
wierzycie w takie zabobony?
no słyszałam o czyms takim, raczej w to nie wierze, ale za ja strachliwa jestem i ciagle sie łapie za twarz to moje dziecko chyba powinno byc podazajac tym rozumowaniem w cętki ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

kamu2

No mam nadzieje że te zabobony to nie prawda bo ja kilka razy też się lekko oparzyłam tym żelazkiem,tzn żadnego śladu nie miałam,ale jednak.Chociaż coś w tym jest bo moja ciocia zawsze jak się oparzy w palec to łapie się za ucho i mój kuzyn ma na prawym uchu takie odciśnięte 2 opuszki palców
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

brawurka

gdyby to bylo prawda to maja bylaby cala w plamach, jak kiedys weszlam do pokoju a tam wieeeeeeeeeeeeelki konik polny to sie tak przestraszylam ze malo nie zemdalam.

aja

na kalendarzu wyszło mi że to 12 tc i 7dzień i na ostatnim USG tez coś podobnego wyszło
można zwariowac na każdym wychodzi co innego

aniak1211

Cytat: aja w 27 Maj 2008, 10:06:08
teraz pojadę z koksem...
witacie się z innymi chodzi mi o buziaki!  mnie strasznie wnerwia jak się witam z rodziną i niektórzy mnie normalnie obśliniają! ble fuj i się zastanawiam jak tego uniknąć hahahahah

Tez tego nie cierpie!!!
Ja nastawiam jak juz musze policzek-o policzek ale tak zeby ledwo musnac ;)

Ja tam mylam okna 2 miesiace temu jak zmienilismy mieszkanie,ale tylko 3 male i od srodka,reszta brudna ;D

vobi

Cytat: aniak1211 w 27 Maj 2008, 11:36:09
Ja tam mylam okna 2 miesiace temu jak zmienilismy mieszkanie,ale tylko 3 male i od srodka,reszta brudna
Ja musze umyc, bo juz sa naprawde brudne. Poczekam jeszcze tydzien, czyli do konca I trymestru, i sprobuje po jednym dziennie  ;D Mam tylko trzy okna do mycia, ale nawet w okresie "nieciazowym" ich mycie to dla mnie straszna kara... W najgorszym wypadku zgwalce meza zeby je umyl, ale ... jakos tego nie widze  >:(

vobi

Cytat: aniak1211 w 27 Maj 2008, 11:36:09
Ja nastawiam jak juz musze policzek-o policzek ale tak zeby ledwo musnac
tez tak robie :)

aniak1211

U mnie maz tez mial umyc od zewnatrz,ale jakos nie umyl.
A na jednym jest wielkie gow....
Jakas kaczka albo inny wielki ptaszek narobil ;D
Niedaleko sa parki z bajorkami na ktorych mieszkaja rozne ptaszki.

Lece na zwiady do szpitala,zobaczymy co gdzie i jak,inaczej sie zgubimy jak zaczne rodzic :D

brawurka

ja tez myłam okna, chodzi tylko o to zeby rak nie podnosic, mozna wejsc na stół:)