pierwsze kopniaczki...:)

Zaczęty przez jusia, 26 Maj 2008, 11:58:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

moje drogie ciężarówki i byłe ciężarówki, jak to jest z ruchami dziecka, podobno to cos najpiekniejszego w ciazy ;) czy łatwo je rozpoznac i kiedy je poczułyście po raz pierwszy? w pierwszej ciazy matka moze je odczuwac nawet dopiero ok. 22 tygodnia  :o wiec, przede mna jescze sporo czasu :) a jak jest u Was? z czym to mozna porownac, o ile można :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

Jusia, a już myślałam, że będę Ci gratulować pierwszych kopniaczków:)
A! Wszystkiegoi najlepszego z okazji dnia Mamy, kochana :D

twinnie77

Ja pierwsze ruchy czułam od 20 tygodnia. Nie byłam pewna, czy to to, ale to nie mogło być nic innego. Pierwsze ruchy to tak jakby ci coś w brzuchu przepływało, łaskotało delikatnie. Można to pomylić z ruchami jelit.

Być może tak późno zaczęłam czuć, bo moje łożysko jest z przodu :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

twinni, ze sie tak glupio spytam - a gdzie ma byc? z tylu?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

kamu2

Ja zaczęłam czuć ruchy ok 19-20 tyg.Na początku tylko czułam jak przykładałam ręke do brzucha.W sumie trudno powiedzieć czy to ruchy dziecka czy może coś się przelewa w żołądku.
Ale za to teraz to nawala młody w brzuchu cały czas.Czasami to potrafi tak kopnąć....ale ja lubie te kopniaczki
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

twinnie77

#5
Cytat: panikarola w 26 Maj 2008, 12:18:04
twinni, ze sie tak glupio spytam - a gdzie ma byc? z tylu?

Najwidoczniej może mieć różne położenia :)

http://portalwiedzy.onet.pl/11898,,,,lozysko,haslo.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

aniak1211

Ja poczulam dokladnie w Boze Narodzenie,takie wyrazne,to byl koniec 4 miesiaca,
wczesniej cos jakby "burczalo" mi w brzuchu.

Uwielbiam ruchy,rece ciagle mam na brzuchu,teraz juz nie sa takie fajne jak 2 miesiace temu,ale widze przemieszczajaca sie nozke :D albo jak sie wypina dupcia ;D

Bede tesknic za tymi ruchami ;)

aja

Cytat: aniak1211 w 26 Maj 2008, 14:25:43
Bede tesknic za tymi ruchami

eee aż mi się łezka zakręciła

zuzia

Cytat: aniak1211 w 26 Maj 2008, 14:25:43
Ja poczulam dokladnie w Boze Narodzenie,takie wyrazne,to byl koniec 4 miesiaca,
wczesniej cos jakby "burczalo" mi w brzuchu.

Uwielbiam ruchy,rece ciagle mam na brzuchu,teraz juz nie sa takie fajne jak 2 miesiace temu,ale widze przemieszczajaca sie nozke :D albo jak sie wypina dupcia ;D

Bede tesknic za tymi ruchami ;)

ja też tak chcę!

zwierzatko_mojej_mamy

ej to jest naprawde niesamowite - macalam brzuch gatki na panienskim i corcia postanowila sie tez pobawic - jak panienskie to panienskie :D no i raz mnie machnela noga albo reka, a raz tylkiem albo glowa ;D rewelacja - nie wiedzialam, ze to tak czuc dokladnie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: zuzia w 26 Maj 2008, 15:12:57
Cytat: aniak1211 w 26 Maj 2008, 14:25:43
Ja poczulam dokladnie w Boze Narodzenie,takie wyrazne,to byl koniec 4 miesiaca,
wczesniej cos jakby "burczalo" mi w brzuchu.

Uwielbiam ruchy,rece ciagle mam na brzuchu,teraz juz nie sa takie fajne jak 2 miesiace temu,ale widze przemieszczajaca sie nozke :D albo jak sie wypina dupcia ;D

Bede tesknic za tymi ruchami ;)

ja też tak chcę!

To do dziela,pare tygodni i juz...

A moja dzidzia wierci sie i kreci jak jestem sama,jak tylko ktos jest to spokuj,
kolezanki nie poczuly za bardzo jej kopniakow,
nawet tatus nie poczul tych najwiekszych bo jak go zawolalam to odrazu spokuj :)

jo_miekka

aniak1211 o rany, Ty zaraz bedziesz rodzić! :brawo:

vobi

Ja chcialabym zeby juz kopal/a, bo przynajmniej bym wiedziala czy wszystko u niej/-go w porzadku, a tak pomiedzy wizytami u gina (czyli raz na miesiac srednio) w zasadzie nie wiem nic, i strasznie mnie to frustruje. Hehe, moze sobie kupie USG i bede codziennie sprawdzac co tam slychac ;)

aja

Cytat: vobi w 26 Maj 2008, 15:32:03
strasznie mnie to frustruje
czuje dokładnie to samo
ostatnio od gin. dowiedziałam się  ze najbardziej wiarygodne badanie można zrobić w 21 tc

zuzia

Cytat: jo_miekka w 26 Maj 2008, 15:29:29
aniak1211 o rany, Ty zaraz bedziesz rodzić! :brawo:
o maj gat! jeszcze 6 dni!

nionczka

Ja tez bym juz chciala czuc te ruchy. Odliczam dni :-)
Mojej koelzanki synek "budzil sie" jak jadla czekolade i zaczynal robic fikolki. Ale byl widok!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

no jo_miekka ,zuzia
czekam,niestety w tym tyg, maz ma 2 zmiane i mam nadzieje ze nic sie nie zacznie jak go nie bedzie ;)
Tak sobie caly tydzien sama posiedze.
A juz w przyszlym tygodniu mama do mnie przyjezdza brawo

aniak1211

vobi
Ja przez cala ciaze mialam tylko 2 USG :-\
ostatnie w styczniu :(
A jestem ciekawa jak lezy dzidzia,jak wyglada...

zuzia

Cytat: aniak1211 w 26 Maj 2008, 16:12:52
vobi
Ja przez cala ciaze mialam tylko 2 USG :-\
ostatnie w styczniu :(
A jestem ciekawa jak lezy dzidzia,jak wyglada...
a czemu tylko 2? jakaś reglamentacja na wyspach wprowadzona?

vobi

aniak1211, o kurcze, to ja juz mialam 2! Jedno w 6, drugie w 8 tygodniu. A kolejne mam za tydzien.

aniak1211

zuzia
tak to jest na wyspach,zero jakis specjalnych badan,
nawet nie bylam u ginekologa tylko u poloznej co 3 tyg.
ona mierzy cisnienie,mocz sprawdz papierkiem i maca brzuch jak ja leze i tyle.

Mam szczescie ze moja ciaze tak gladko przeszla,inaczej wrocilabym do polski.
Pomimo nowoczesnego sprzetu sluzba zdrowia nie jest tu najlepsza

nionczka

Ania, u nas tez tylko 3 usg przez cala ciaze. i 3 wizyty u gina a do poloznej za to dostep nieograniczony. Oboje wysylaja mnie na badania (i tu nie ma przebacz) i oboje maja dostep do moich wyników online. Gdy cos sie dzieje, wtedy dopiero do akcji wkracza ginekolog.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: nionczka w 26 Maj 2008, 16:26:15
i 3 wizyty u gina a do poloznej za to dostep nieograniczony.
chyba w watku-ankiecie o porodach marax mowila, ze to jest akurat lepsze rozwiazanie niz w Polsce - trudno mi oceniac, bo nie znam zadnej poloznej  :-\

nionczka

Cytat: vobi w 26 Maj 2008, 16:30:20
Cytat: nionczka w 26 Maj 2008, 16:26:15
i 3 wizyty u gina a do poloznej za to dostep nieograniczony.
chyba w watku-ankiecie o porodach marax mowila, ze to jest akurat lepsze rozwiazanie niz w Polsce - trudno mi oceniac, bo nie znam zadnej poloznej  :-\

Ja na poczatku bylam mocno zdziwiona, wrecz przestarszona. Ale szybko sie zorientowalam, ze tutaj tak rzeczy sie maja i problemów z tego powodu nie ma. Opieka lekarska jest na bardzo wysokim poziomie, ale dopiero kiedy jest potrzebna. Bo skoro ciaza to nie choroba to cisnienie moze mi zmierzyc polozna, wyslac na badania okresowe, porozmawiac, odpowiedziac na pytania. Jesli ja sie dobrze czuje, mam dobre wyniki to wystarczy, ze spotkam sie z ginem raz na jakis czas. A comiesieczna wizyta u poloznej to jakies 40 minut wiec nie czuje sie zaniedbana. Chociaz na poczatku tak sie czulam jak czytalam, ze w PL dziewczyny niektore co 2 tyg do gina chodza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login