Tarta botwinkowa - mniam!

Zaczęty przez jo_miekka, 26 Maj 2008, 10:31:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Mój osobisty hit wiosny 2008 - tarta botiwnkowa, a właściwie botwinkowo-szpinakowa.
Bardzo ciekawy smak i mroczny wygląd. Mniam. Oj, coś czuyję, ze jeszcze dokupię i zamrożę na zimę trochę botwiny... ;)
A przepis znów nie mój: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=26226694&a=26290575
Gorąco polecam! Wreszcie można zrobić coś innego z cudnego różowego listowia:)



mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 26 Maj 2008, 10:31:15
Mój osobisty hit wiosny 2008 - tarta botiwnkowa, a właściwie botwinkowo-szpinakowa.
Bardzo ciekawy smak i mroczny wygląd. Mniam. Oj, coś czuyję, ze jeszcze dokupię i zamrożę na zimę trochę botwiny... ;)
A przepis znów nie mój: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=26226694&a=26290575
Gorąco polecam! Wreszcie można zrobić coś innego z cudnego różowego listowia:)


fajny pomysl.

Jo - napisz prosze jak przygotowujesz botwinke do zamrozenia.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Maya, no nijak specjalnie nie przygotowuję. Myję, siekam i do wora. Wydaje mi się, że jest ok, ale to się okaże. Ze szpinakime tak samo. Pilnuję tylko, żeby dobrze wyschła.

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 26 Maj 2008, 10:43:17
Maya, no nijak specjalnie nie przygotowuję. Myję, siekam i do wora. Wydaje mi się, że jest ok, ale to się okaże. Ze szpinakime tak samo. Pilnuję tylko, żeby dobrze wyschła.

aha, czy kroisz tez buraki? Bo tutaj ta botwinka jakas wyrosnieta i burak jest wielkosci piesci :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Bardzo dobry burak!
Buraczki siekam drobno i wrzucam razem z botwinką, bo potem taka botwinka zimą wyjęta niebardzo ma z czego oddać kolor. Zawsze można oczywiście skorzystać ze zwykłego buraka dostępnego i zimą:)

jusia

jo_miekka na pewno zrobie ;) patrzac na zdjecie czuje, ze mi slinka cieknie ;) i moze tez zamroze, bede w tym debiutowac :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jusia

odkopałam, w ubiegłym roku nie zrobiłam, ale w tym zrobie na pewno, chyba nawet jutro, bede goscic przelozona wkrotce to ja tym uhonoruje ;) ale najpierw musze na mezu przetestowac ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

Ooo! To już pora!
Dzięki Jusia za botwinkową pobudkę :)

jusia

zrobiłam, wyszło pyszne, na pewno zrobie jeszcze nie raz nie dwa :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

jak juz sie nachapam botwinki zupnej a mąz zechce zrobić ciasto to tez bedzie tarta botwinkowa ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

jo_miekka, tarta jest absolutnie bossska :D Dawno nie jadłam nic tak pysznego ;) Właśnie próbvuję się powstrzymać, żeby całej nie zjeść, bo obiecałam mamie, ze jej trochę zawiozę na spróbę ;) Dobrze, że mąż nie toleruje szpinaku, bo jest więcej dla mnie :D :D :D A Tobie leję dużo piwa za wygrzebanie przepisu :beer:

magoo

W końcu udało mi się kupić jakąś względną botwinę i zrobiłam dzisiaj na obiad. Przepyszne było, po prostu rewelacja :)  :beer:

panikarola

sluchajcie, a ta botwina ma puścić sok? bo moje nadzienie nic nie jest różowe...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magoo

U mnie z tego co pamiętam nie puściła, a kolor miała ... buraczkowy właściwie. Ale dałam troche mniej szpinaku niż w przepisie

panikarola

hm. moje jest gownie zielone, ale troche soku puscilo juz po ostygnieciu (na razie mam samo nadzienie, jeszcze nie zrobilam)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magoo

panikarola spox myślę, że będzie dobre, może masz po prostu mniej buraczków :)

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

foszek

#17
Wlasnie wrocilam z targu, zobaczylam botwinke i przypomnialo mi sie ze widzialam na strefie przepis na tarte, wiec kupilam.
No i wlasnie sie okazuje ze z pieczenia jej nici, bo:
1. Nie mam fasoli
2. Nie mam szpinaku !!
Poponuje zmienic nazwe na tarte szpinakowo-botwinkowa ;) Bo obok botwinki widzialam sliczny swiezy szpinak....

Dodany tekst: 06 Cze 2009, 16:21:52

Mam szpinak, pytanie tylko ile go dodac ??????

ishka82

foszek, fasola nie jest konieczna ;) A szpinaku daj na czuja :D Ja raz daję więcej raz mniej, w zależności od tego i kolor jest różny :)

panikarola

ja tez nie mialam fasoli :D

foszek, ja dalam szpinak zamrozony. dalam tyle ile jest w przepisie. kolor zielony z fragmentami różowego.
wyszlo przepyszne! swietne jest to polaczenie szpinaku i botwiny, ale wazny jako przyprawa jest kumin, wydaje mi sie, ze bez tego takie dobre by nie wyszlo.

a z ta pierzynka to niebo w gebie!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

Cytat: panikarola w 06 Cze 2009, 17:48:42
ja tez nie mialam fasoli :D

foszek, ja dalam szpinak zamrozony. dalam tyle ile jest w przepisie. kolor zielony z fragmentami różowego.
wyszlo przepyszne! swietne jest to polaczenie szpinaku i botwiny, ale wazny jako przyprawa jest kumin, wydaje mi sie, ze bez tego takie dobre by nie wyszlo.

a z ta pierzynka to niebo w gebie!
Ja robiłam bez kuminu i też niebo w gębie było ;D

panikarola

to spróbuj jeszcze z kuminem! naprawdę pycha!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

O jakiej fasoli mówicie?

Co do koloru - prawdopodobnie chodzi o buraczki.

foszek

jo, fasola potrzebna do pieczenia ciasta, ponoc zeby ciasto plasko sie upieklo :)
wczoraj nie dalam rady upiec, bo robilam rolady truskawkowe i czekoladowe, sprobuje dzisiaj upiec tarte, skoro mam taka ladna botwinke :) i szpinak wpawdzie mrozony ale tez dobry, jadlam wczoraj na obiad.
a zamiast fasoli groch :dance:

jo_miekka

foszek a daj se luz z ta fasolą. Ja dziurkuje ciasto widelcem i git.