pas i ponczochy

Zaczęty przez elizapj, 25 Maj 2008, 17:49:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

do wszystkich znawczyn mody bieliznianej:)

wg was powinny byc w takim samym kolorze:
a) bielizna, pas, ponczochy
b) pas, ponczochy (bielizna moze byc innego koloru)
c) bielizna, pas (ponczochy moga byc innego koloru)
?

teraz nie mam czasu, potem opowiem skad to pytanie :)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

no co mam na zachete dac?:( nikt nie ma zdania? ;/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elizapj w 25 Maj 2008, 19:00:41
no co mam na zachete dac?:( nikt nie ma zdania? ;/

rzeczywiscie nie mam, ale jak pomylse, to pas + ponczochy (bo jak - bezowy pas i czerne ponczochy???). Bielizna nie musi byc tego samego koloru (czerwone majtki, czerwony pas plus czerwone rajstopy ;D ).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 19:03:42
Cytat: elizapj w 25 Maj 2008, 19:00:41
no co mam na zachete dac?:( nikt nie ma zdania? ;/

rzeczywiscie nie mam, ale jak pomylse, to pas + ponczochy (bo jak - bezowy pas i czerne ponczochy???). Bielizna nie musi byc tego samego koloru (czerwone majtki, czerwony pas plus czerwone rajstopy ;D ).
maya piwo za rozkrecenei dyskusji!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Ja lubię, jak wszystko jest w jednym kolorze, ale paska nie cierpię, wole samonośne :D

salsa

w jednym kolorze! zdecydowanie, jeśli ma byc elegancko a nie krzykliwie:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elizapj

#6
o co chodzi:
chcialam isc do slubu bez rajstop...ale mama mi gada, ze chociaz do kosciola powinnam nie miec golych nog...
rajtki w sierpniu jednak troche wydaja mi sie gorace, wiec zaczelam myslec o ponczochach. najpierw sobie odpuszczalam temat, bo w koncu co to za klopot kupic ponczochy?...ale ze chodze duzo po sklepach stwierdzilam, ze zrobie rozeznanie w kolorach, bo bialych nie chcialam.

kazalam sobie otworzyc nie wiem ile opakowan, i kazdy kolor wydawla sie zly...no bo kto ma doswiadczenie w wybieraniu jasnych ponczoch/rajstop?
wreszcie stwierdzilam ze kupie cos na probe, bo na reku to nie to samo co na nodze.
ogladalam najrozniejsze, visione, vanilla, panna, ecru, cosmetic, natural, sienna, sabia...you name it...
wybralam wreszcie sabia, rozmiar I-II
w domu sie okazalo, ze kolor o ile zupelnie nie w moim guscie, na slub moze byc, bo nie za bardzo  'komuniowy', (wrecz z piaskiem nie ma nic wspolnego), a koronka na gumce to miala bardziej kolor kaszy bebiko. ale koronka za ciasna:( uda nie heidi klum, wiec tu bulka tam bulka...
mama mi dala jakies swoje dla porownania wiekszego rozmiaru (III) ale te byly na pas, nie samonosne, i w kolorze bardziej cielistym.

i w III zadnych bulek nie mam. troche mam wrazenie, ze mi spadaja, mimo ze pas je trzyma...jednak brak sililonu/ucisku w udzie troche mnie niepokoi...(jak widac z ponczochami nie mam wielkiego doswiadczenia:)

i stad moje pytanie. skoro nie chce bialych ponczoch, tylko jakies takie bardziej kremowo sabiowo naturalne...to jaki pas? bez?
i wtedy co majtki nie biale?
no kompletnie sie zamieszalam:???/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

elizapj a dlaczego nie moga byc gołe?
ja miałam gołe bo to lipiec był i co mi tam-wole gołe
rajtek nie chciałam a pończochy to albo spadają albo sie odbijają;)
w kazdym razie suknie miałam długa i nic mnie tam dodatkowo nie grzało

kupiłam tak awaryjnie z veneziany czy jak sie to tam nazywa piękne w kolorze perłowym-ivory, ładna koronka i w ogole ale ostatecznie poszła w nich moja przyjaciółka 29 września, bo było już za chłodno na gołe nogi:P a ona straszny zmarzlak:P komunijnych tez bym nie zdzierżyła:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Nie wiem na ile Ci pomoge, ale przeciez i tak nikt nie widzi czy masz rajstopy czy nie...Ja bym nie zakladala.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: salsa w 25 Maj 2008, 19:34:03
elizapj a dlaczego nie moga byc gołe?
ja miałam gołe bo to lipiec był i co mi tam
no ja tez nie chcialam miec innych niz gole...ale mama mi truje zeby choc na msze miec 'okryte'
czasami sie stawiam, czasami ustepuje, w koncu czasami mamy maja racje;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 19:34:43
Nie wiem na ile Ci pomoge, ale przeciez i tak nikt nie widzi czy masz rajstopy czy nie...Ja bym nie zakladala.

niby nie widac, ale jednak bede miala ciemne stopy, mocno wyciete czolenka i cos tam jakby bedzie widac...tzn niby wiem niby sie nikt nie bedzie przygladal na stopy, chyba ze fetyszysta;) ale jednak wydaje mi sie, ze ten kto spojrzy to sie zorientuje
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Jeżeli idziesz do ślubu w długiej sukni to kto to bedzie wiedział, czy masz gołe nogi, czy nie :) W sierpniu jest gorąco...

salsa

Eliza, jesli masz jeszcze do tego buty z wystajacym palcem to duzo bardziej wypada miec gołe nogi niż wystajacego palucha w rajtkach no.
a poza tym suknia długa-kto to zobaczy!
nie dyskutuj z Mamą, powiedz jej ze oczywiscie ma racje a w dniu slubu nie zakładaj ponczoch-wepchnij je gdzies zeby nikt nie znalazł. Kto to bedzie miał do tego głowę w tym dniu:) w sierpniu ciepło a potem nie ebdziesz musiała tego sciągać;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: elizapj w 25 Maj 2008, 19:39:09
Cytat: salsa w 25 Maj 2008, 19:34:03
elizapj a dlaczego nie moga byc gołe?
ja miałam gołe bo to lipiec był i co mi tam
no ja tez nie chcialam miec innych niz gole...ale mama mi truje zeby choc na msze miec 'okryte'
czasami sie stawiam, czasami ustepuje, w koncu czasami mamy maja racje;)

nie wiem jakiego bedziecie miec ksiedza, ale pod kieccke ci raczej nie zajrzy, wiec nie bedzie wiedzial, czy masz rajstopy czy nie. A okryty bedziesz miala, bo idziesz w butach :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: dodaa84 w 25 Maj 2008, 19:51:43
ale eliza ma pełne buty z tego co pamiętam.
pelne pelne...tylko plytko pelne

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

no ja sobie kupiłam dwie pary pończoch samonosnych ecru - zwykle i kabaretki. Ale cos czuje, ze ze skonczy się na zwykłych, bo łaziłam w kabaretkach i slubnych butach po domu i czułam, jak mi sie siatka wbija w podeszwe.

Eliza, ja bym poczekała na suknie i przymierzyła w czym lepiej i co Ci sie bardziej podoba. Suknie masz taką, ze i gołe nogi nie bede wcale złe. Tyle, ze nie wyobrazam sobie w sierpniu krytych butow na gołej stopie - dla mnie pęcherze murowane.

A co do zestawien kolorystycznych - jestem za jednym kolorem.



Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: wrobelek0403 w 25 Maj 2008, 20:43:39

A co do zestawien kolorystycznych - jestem za jednym kolorem.
czyli jesli wychodze od koloru ponczch a ten bedzie wlasnie sabia to sobei szukac i pasa i i majtek w tym kolorze?

mysle jeszcze calycza snad pomyslem salsy..ale na wypadek gdyby anoz bylo akurat zimno 2.08...warto byc przygotowanym na wszystkie fronty:)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

Ja osobiście nie widzę niczego złego w białej bieliźnie i pasie + jasne rajstopy. Nie wyobrażam sobie siebie w pełnych butach na gołych stopach :) Ale ja jestem fanką tak wyszydzanych 'cielistych' rajstop - nie lubie chodzić z gołymi nogami, chyba że jest na prawdę ciepło i mam sandały...

nionczka

Eliza, jak dobrze wybierzesz ponczochy to pas nie bedzie Ci potrzebny i jeden problem z glowy :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: Monika w 25 Maj 2008, 20:48:30
Ja osobiście nie widzę niczego złego w białej bieliźnie i pasie + jasne rajstopy.
czyli jeden ( na razie ) glos na inne kolory, czyli biale gatki, bialy pas + ponczchy jakies tam blado-naturalne
Cytat: Monika w 25 Maj 2008, 20:48:30
Nie wyobrażam sobie siebie w pełnych butach na gołych stopach :)

dlugo w swoich butach slubnych nie chodzilam po domu, ale na razie jestem pelna zaufania, ze mnie nie obetra:) bo ostatnio kupione pelne (preznetowane w watku nowe buty:) sa przez ostatnie 2 tygodnie na moich golych stopach nonstop...i jakos mi sie nic nie dzieje...wiec licze, ze ze slubnymi tez tak pojdzie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: nionczka w 25 Maj 2008, 20:58:07
Eliza, jak dobrze wybierzesz ponczochy to pas nie bedzie Ci potrzebny i jeden problem z glowy :-)
niestety rozmiar I-II samonosnych wpija mi sie w udo i robia mi sie bulki:(
musze jeszcze kupic romziar III samonosnych i zobaczyc czy bedzie lepiej. III bez silikonu na pas (mojej mamy) sa az za luzne, ale z pasem jest ok - caly dzien 'trenuje' chodzenie - no i na udzie leza gladziutko ...zadnych bulek...
stad te wariacje o pasach...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: elizapj w 25 Maj 2008, 20:48:17
Cytat: wrobelek0403 w 25 Maj 2008, 20:43:39

A co do zestawien kolorystycznych - jestem za jednym kolorem.
czyli jesli wychodze od koloru ponczch a ten bedzie wlasnie sabia to sobei szukac i pasa i i majtek w tym kolorze?

mysle jeszcze calycza snad pomyslem salsy..ale na wypadek gdyby anoz bylo akurat zimno 2.08...warto byc przygotowanym na wszystkie fronty:)



byłoby najfajniej, albo kolor zblizony.

Nie kracz, 2.08 nie moze byc zimno  :D :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: wrobelek0403 w 26 Maj 2008, 20:51:54
Nie kracz, 2.08 nie moze byc zimno  :D :D :D

hahha no ja wlasnei wpadlam na pomysl (oczywiscie nie sama z siebei tylko na pods zdjec w necie;))
ze jesli bedzie cieplo wystarczajaco to moze tort na zew razem z zimnymi ogniami:)
tylko ze sierpnowe noce to do goracych nie naleza haha
ale moze dobrze by bylo wszytskich tak o polnocy na swierze powietrze wyciagnac;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

madea

najlepiej samonośne bez pasa w kolorze naturalnym bądź jasnym. Miej je tylko w kościele. Nawet podczas przejazdu autem na przyjęcie możesz szybko zsunąć pończochy, a nie musisz bawić się w ich wypinanie i odpinanie pasa, bo na to nie będziesz miała ani czasu ani chęci.  Sprawdź tylko czy III jest ok, wtedy nic cię nie będzie uwierać. Samonośne też się tak łatwo nie zsuną także nie musisz sie obawiać, że coś się stanie.

mackerel

no i jak eliza byłas w rajtkach na ślubie?? ;)