Witamina K - kontrowersje

Zaczęty przez twinnie77, 23 Maj 2008, 23:49:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twinnie77

Jak to jest teraz? Kiedyś dziecko po urodzeniu w szpitalu dostawało super dawkę tej witaminy i było ok. Teraz podobno w szpitalu już tego nie dają, a pediatrzy zapisują to od pierwszych dni życia.
Czytałam na różnych forach opinie, są spekulacje, że to spisek koncernów. Wiecie coś na ten temat?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

wiem tyle ze mialam podawac od2 tyg do 3 miesiaca, podalam raz i Maja miała ogromna kolke(nigdy wczesniej nie miala), moze to zbieg okolicznosci, ale tak sie przestraszylam ze wiecej nie podalam

konwalia

Zaleca się podawać tylko maluchom karmionym naturalnie.
Przyczyną zalecenia wit.K były zdarzające się zapalenia jelit u maluchów (tzw krwotoczne). Podawać, ale ostrożnie, bo jest to jednak witamina rozp w tłuszczach. W tej chwili są już tylko jednorazowe dozy w kapsułkach żeby nie przelać ilości.
Co do kontrowersji, to wobec vit D3 jest zdecydowanie więcej. Np w krajach skandynawskich się jej nie podaje, za to maluchy poi się tranem.

konwalia

Wadą tego preparatu jest też cena. Ale jak tylko pojawią się odpowiedniki, stosowanie wzrośnie, bo spadnie cena.

kamu2

Dziś czytałam na forum o tych witaminach że co rusz to się zmienia,ja się będę chyba sugerowała tym co powiedzą i zaleca w szpitalu.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

brawurka

 masz racje kamu, chyba troche mądrzejsi tam pracują niż doradczynie z forum.

sweedee

Moja Maja nigdy tej wit. nie dostała. Położna, która przychodziła do nas na początku mówiła, że to nakręcanie za sprawka koncernów farmaceutycznych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

jusia

podbijam wątek :)
Franek dostał domięśniowo w szpitalu zaraz po urodzeniu, bo w Madurowiczu jest to standard, wczoraj była pani dr na wizycie patronażowej i zapisała vita K (29 PLN 30 kapsułek), no i mam problem, zaleciła podawać jedną kapsułkę do 3 m- ca jeżeli karmię piersią (tylko i wyłącznie), jeżeli dokarmiam sztucznie, to raz na 2- 3 dni, jeśli tylko na sztucznym to nie podawać w ogóle, ale u mnie jest taka sytuacja, że proporcje są odwrócone, ja właściwie głównie karmię Frania sztucznie, a dokarmiam mlekiem własnym, bo mam go mało...no i nie wiem, podawać, czy nie podawać? może raz na 3 dni? ale jak ma dostać kolki to w chyba się 2 x zastanowię...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sonatina

Moj Ignac brał witaminę k do 3 miesiaca życia. Tak zalecił pediatra przy wypisie w szpitalu i tego się trzymałam. Za to pediatra do którego chodzimy witaminy k nam nie przepisał, na moje pytanie, czy podawać małemu witaminę, stwierdził,  że nie zaszkodzi.

foszek

Felix dostal wit K w szpitalu, teraz dostaje wit D3, raz dziennie i tak ma byc do skonczenia 1 roku. Taki jest standart w DE

aja

ta kapsułke to podaje sie przed jedzeniem ... po .. w trakcie czy jak?

gatka2804

tak się podaje żeby dziecko sobie popiło mleczkiem. Najpierw wciskałam zawartość kapsułki do ust a potem szybko buzię kierowałam na pierś

aja

wolę się dopytać doświadczOnych mam  :beer:

gatka2804

tak mi się przypomniało, że jak raz wciskałam Ani zawartość witaminy do buzi to wyślizgnęła mi się kapsułka i wpadła jej niemal do gardła.  Wystraszyłam się strasznie, szybko palec do buzi i wyjęłam.Wystraszyłam się możliwości zakrsztuszenia. Pewnie przez tą historię z córką Ewy Błaszczyk.
Także i tutaj trzeba uwazac.

A co do "doświadczonej mamy" to wcale się tak nie czuje. Z dnia na dzien uczę się nowych rzeczy.  i mam wrażenie, że chyba nie potrafiłabym już "obsługiwać " takiej kilkudniowej kruszynki, jaką Ty masz aja.

panikarola

gatka, a córka Ewy Błaszczyk z powodu zakrzsztuszenia jest w śpiączce?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

gatka2804

tak mi się wydaje, chybaże się mylę. Nie była to czasem tabletka popita jakimś piciem i wleciało to nie tam gdzie trzeba?


gioseppe

dziewczyny, wit K podaje sie raz dziennie od 2 tygodnia zycia - czyli od osmej doby?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

dokładnie tak jak piszesz

gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

doris8008

Podbijam wątek. Nam przy wypisie zalecono wit. K od ósmej doby życia, ale tylko jeśli ilość pokarmu sztucznego nie przekroczy 100 ml/dobę. A ja nie dopytałam co jeśli jednego dnia to jest do 100 ml, a innego mniej  :zly: Ma ktoś takie doświadczenia? Ja u chłopców mam karmienie mieszane i jak zliczyłam dzisiejszej doby to wyszło o obu ponad te 100 ml, ale czy tak będzie zawsze to nie jestem w stanie zagwarantować... Aaa, dokarmiam ich Bebilon HA.

gatka2804

u nas bylo tak, ze jak Ania byla dokarmiana mlekiem modyfikowanym to dostawala wit K co drugi dzien.

Wychodzilo to np tak:
w poniedz. rano podalam  witamine, jesli w ciagu dnia byla dokarmiana to na drugi dzien witaminy nie podalam. Jesli nie byla dokarmiana tylko moje jej starczylo to we wtorek rano jej wit K podalam. Jesli bylaby we wtorek dokarmiona to bym w srode nie podala, itd. w kolejnych dniach...

Zaznaczlam sobie w kalendarzu kiedy dalam witamine, bo wszystkie dni byly do siebie podobne wiec latwo sie pogubic.

doris8008

gatka, czyli nie brałaś pod uwagę ilości tego mleka tylko czy w ogóle dawałaś?

zwierzatko_mojej_mamy

hej ho - zapytalam mamy  - jak sie dokarmia tym bebilonem to wlasciwie moznaby juz nie podawac, bo ma w sobie ;) czyli wyjscie gatki optymalne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

doris8008

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Sty 2009, 02:19:26
hej ho - zapytalam mamy  - jak sie dokarmia tym bebilonem to wlasciwie moznaby juz nie podawac, bo ma w sobie ;) czyli wyjscie gatki optymalne ;)

dzięki zwierzak  :beer: