cesarka? "pure nature"? znieczulenie?

Zaczęty przez vobi, 20 Maj 2008, 15:59:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Pytanie do tych, ktore juz przemyslaly kwestie porodu - bez wzgledu na to czy sa w ciazy, planuja w najblizszym czasie czy po prostu juz o tym myslaly ;) No i oczywiscie do tych, ktore juz to "przyjemne" doswiadczenie maja za soba.

nionczka

Ja zawsze myslalam, ze chce znieczulenie zo. A teraz to podobno w ogole kroplówka znieczulaja i nie ma klucia wiec w ogole super.
Ale kusi mnie tez porod naturalny bo swietnie znosze bol i czytalam, ze niektore dzioewczyny maja poród jak bóle menstruacyjne albo za przeproszeniem pojscie do toalety. Tez bym tak chciala. Tylko skad wiedziec czy bedzie bolalo i jak bardzo?
Cesarskie ciecie dla mnie to zlo konieczne. To jednak ciecie a nie naturalne rozwiazanie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Jeszcze bym chciala porod w wodzie, ale nie wierze, ze ta wanna jest naprawde czysta :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

o rany w wodzie - ja jakoś nieciekawych rzeczy się nasłuchałam o takim porodzie więc zdecydowanie nie -
zawsze  myslałam o znieczuleniu ale to się zobaczy...

konwalia

Ja z racji wykształcenia "dziekuję" za dolargan. Nie chcę być otępiała i fundować tego dziecku.

konwalia

ZZO nie wyklucza porodu pseudo naturalnego. Wadą jest to, że podanie takiego znieczulenia może powodować słabsze odczuwanie skurczy i problemy z parciem. I niektóre dziewczyny do dwóch tygodni odczuwają jeszcze mrowienie w nogach/słabsze czucie. Częściej też stosuję się vaccuum :/


goga

no ja przy "normalnym" porodzie miałam vacum - średnia przyjemność :( + złamany obojczyk Pawła
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

vobi

Cytat: aja w 20 Maj 2008, 18:37:27
o rany w wodzie - ja jakoś nieciekawych rzeczy się nasłuchałam o takim porodzie więc zdecydowanie nie -

O porodzie w wodzie w ogole bardzo niewiele slyszalam, i raczej  pozytywne opinie. Aja, a co Ty slyszalas na ten temat?

vobi

Cytat: konwalia w 20 Maj 2008, 18:41:37
Ja z racji wykształcenia "dziekuję" za dolargan. Nie chcę być otępiała i fundować tego dziecku.

konwalia, mozesz troche "rozwinac" ;) swoja wypowiedz? Jakie sa wg Twojej wiedzy negatywne strony zzo?

elve

Zawsze można sobie zaklepać znieczulenie i w ostatniej chwili się rozmyślić, jeśli nie będzie tak źle. Ja sobie z kolei nie radzę z bólem, więc jakoś sobie tego wszystkiego nie wyobrażam. Moja koleżanka jest anestezjologiem i twierdzi,  że jest różnica w żywotności noworodków z/bez znieczulenia. O długoterminowych negatywnych skutkach ZZO nie słyszałam.
Cesarka absolutnie w ostateczności, ze wskazań medycznych.

marax

ja mysle ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.porod naturalny ,cesarskie ciecie i bedace pomiedzy znieczulenie maja wiele plusow i minusow.duzo zalezy tez od zdrowia kobiety i dziecka-czasem poprostu nie ma wyjscia .ja osobiscie chyba sklaniam sie ku cesarskiemu cieciu

marax

we wroclawiu sa porodu w wodzie kosztuja 500 zl wlasnie ze wzgledu na ilosc srodka dezynfekcyjnego ktory ejst tam wlewany zeby to wszytko oczyscic.to ejst takei jakby jacuzji i generalny nacisk kladzony jest na masaz okolicy krzyzowo-ledzwiowej-gdzie ponoc kobieta odczuwa najwieksze bole.siedzi sie z tego co pamietam 30 minu i na 30 minut trzeba wyjsci i tak wkolko.

marax

ze znieczuleniem to ejst maly problem nie ma lekarzy anestezjologow i bardzo ciezko sobie to zalatwic

vobi

Cytat: maraxela w 20 Maj 2008, 19:31:05
czasem poprostu nie ma wyjscia

marax, jasne, pytam o sytuacje, kiedy mozemy same wybrac - wiadomo ze w niektorych wypadkach wyboru po prostu nie mamy

marax

badanie sa tez zaklamywane niby jest wieksza smiertelnosc wsrod porodow rozwiazywanych cc-aletrzeba wzaisc pod uwage ze takim sposobem odbywa sie wiele porodow patologicznych-co zawyza statystyki.do cesarki musza byc wskazania jak ich nie ma to trzeba sobie je dopisac-np wskazanie lek psychiczny:) wiec wyniki porownujace oba porody sa dla mnie nieco dziwne.chyba ze do jakis nie dotarlam

vobi

Cytat: elvelve w 20 Maj 2008, 19:28:01
Ja sobie z kolei nie radzę z bólem, więc jakoś sobie tego wszystkiego nie wyobrażam.
Mam dokladnie ten sam problem - u dentysty prawie nie daje sie dotknac bez znieczulenia, byle bol brzucha czy glowy to dla mnie masakra... Jakos sobie tego wszystkiego nie wyobrazam  >:(

marax

no dobra wiec dlaczego w tej ankiecie to pytanie ejst tak postawione??-powinno byc "jakim sposobem chcecie rodzic" wedlug mnie najbezpieczniejszy  jest porod naturalny ale ja nie mam ochoty znosic takiego bolu wiec wybieam cesarke.prosze o przeformuowanie pytania

vobi


vobi

maraxela, Ty bylas teraz na praktykach na ginekologii, prawda? Jakim sposobem najczesciej kobiety tam rodzily?

marax

przy doswiadczonym lekarzu cesarka jest bezpieczna i w zasadzie rutynowa.boli po zabiegu przez kilkanascie dni (ponoc bol jest dosyc duzy) .ale porod naturalny u pierwiastki trwa do 24 h !!! wypowiadam sie teraz jako maraxela a nie przyszly lekarz.ja nie amm ochoty miec z pochwy zrobionej "toskanskiej masakry pila mechaniczna" ,nacinanego krocza pozniej mozna miec nietrzymanie moczu i stolca,wypadanie macicy ,zrosty itd itp ja chyba jednak jestem wygodna

elve

maraxela, jak się to mówi: "Są kłamstwa, potem wielkie kłamstwa, a dalej tylko statystyka"
przy cesarce nie ma pobudzenia ukł hormonalnego, poza tym z tego co słyszałam problemy z opróżnieniem płuc noworodka i brak stresu jakim jest przejście przez drogi rodne

elve

maraxela, a w Polsce można wogóle mieć cesarkę na życzenie?

marax

rodzily naturalnie,nie ma opji znieczulenia bo nie ma lekarzy tylu aby to wykonac-podajac znieczulenie lekarz anestezjolog musi byc obecny rpzy porodzie a on am "wazniejsze" sprawy do robienia bo ich jest malo.mozna rodzic w wodzie -jedna chciala zaplacila 500 zl-ale wody nie bylo hahaha.no i bylo kilka cesarek.cesarka trwa 30 minut i po sprawie(jak nei ma komplikacji

marax

nie ma czegos tekiego jak na zyczenie ,powiedzmy ze kazdy wie jak sie to odbywa.nie widzialm sytuacji zeby byl problem z oproznieniem pluc.no i masz racje nie ma stymulacji ukladu prolaktyny przy przechodzeniu przez kanal rodny.ale kobiety karmia,wiekszosci wystarczy stymulacja jaka jest ssanie brodawki