depilacja

Zaczęty przez butterfly80, 21 Sie 2007, 17:45:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

riuriu

Nogi woskuję od wieków. Problem z wrastającymi włoskami pokonałam dobrym peelingiem.  Pachy i bikini robię tzw. pastą cukrową. Polecam. Dużo mniej boli, efekt jak dla mnie super, ponad tydzień spokoju, a jak sie nabierze wprawy to sama depilacja nie zajmuje więcej niż 30 min i co najważniejsze jest tanie i można pastę przygotować samemu, aczkolwiek osobiście nigdy nie próbowałam.

Basia

wyciągam do góry...
:mgr:

mój portfel jęczy już od wydatków comiesięcznych albo częstszych na depilację u kosmetyczki.
łydki do tej pory robiłam depilatorem. niestety mam ciągle powrastane włoski- i nie pomaga nawet peeling.. zapalenie mieszków tez nie jest rzadkie!  (Malutenka wypróbuje obowiązkowo polecana maść!) :thx:
reszte, tzn uda, pachy i bikini robiłam maszynką,

przed ślubem wypróbowałam depilację woskiem- i byłam super zadowolona. szczególnie z depilacji pach- tyle dni spokoju!
Ale jak wiecie wszystko kosztuje... i to całkiem nie mało
więc rozważam depilację w domu..

tylko nie wiem na co się zdecydować: na wosk czy polecana pastę cukrową.
Z opisu tej pasty cukrowej wydaje mi się ten zabieg okropnie trudny do wykonania w domku.

czy któraś ma doświadczenie? jeśli wosk to jaki? bo tyle ich jest że nie wiem na co się zdecydować... :sadwalk:
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Basia

zwierzatko_mojej_mamy a moze by tak ten wątek do "mody i urody" przerzucić??
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

wrobelek0403

Basia ja uzywam wosku na ciepło Joanny w dozowniku, którzy podgrzewa się w kubku z wrzątkiem.

http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=15164&pkt_id=&pro_id=&char_id=

polecam, ja stosuje do ud :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

Hmm ja nie moge woskiem - mam zbyt wrazliwa skore czerwone kropy trzymaja sie ponad tydzien, juz nie mowiac o wrastajacych cholerach mimo pilingu :( wiec wszytsko (oprocz rak) lece 2 razy w tyg maszynka do zera - brzuch, pachy, nogi i pod majtasami- tak najwygodniej :) brwi i wąsy u kosmetyczki ;) Moj chlop sie zarazil i pachy sobie goli raz na miesiac mniej wiecej i twierdzi ze przerosniete wlochy u facetow sa okropne :P
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

magdalinska

Basia - a ja kupiłam wosk na goraco na allegro, praktycznie taki sam jak u kosmetyczki, za pierwszym razem zmasakrowałam sobie uda, bo zle pociagnelam  :be: ale rece juz mi dobrze poszly ;)
o, takie cos http://www.allegro.pl/item444785637_podgrzewacz_baza_4_wosk_120_paski_1olejek_hit.html

justynaaaa2

podziwiam was, że jesteście się w stanie same woskiem wydepilować  :surprise: w życiu bym tego sama nie zrobiła, mam wewnętrzną blokadę aby samej sobie zadawać ból i jak sobie pomyślę, że miałabym pociągnąć za ten pasek tak sama z siebie to aż  :fear: ja chodzę do kosmetyczki na wosk łydek i bikini od wielu wielu lat i w sumie bólu już jakiegoś wielkiego nie czuję, ale obawiam się, że sama bym sobie tylko krzywdę mogła zrobić, zwłaszcza, że skórę mam dość delikatną i np ud nie mogę robić woskiem, bo mi się skóra zdziera i mam takie czerwone pręgi  :green: dlatego w ogóle ud nie depiluję, bo prawie nic tam nie mam  :-[ pachy depilatorem, a brwi pęsetą, chociaż cholery zapuszczam je już roku i nie chcą odrosnąć  :ranting:

zwierzatko_mojej_mamy

a ten wosk na goraco to inaczej niz plastry ?  bo jakies straszne rzeczy opowiadacie i nie wiem, ktory to taki straszny :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

ja probowalam uzywac tych plastów gotowych z woskiem, nie moglam tego rozgrzac, przykleilo sie do nog, zamiast oderwac to sie ciagnelo tylko, tak jak krowki-ciagutki  ;)
dlatego kupiłam sobie ten wosk na goraco, sam sie podgrzewa, dobrze odrywa, szafa gra :)

Basia

ja też próbowałam używac gotowych plastrów z woskiem, ale kupe wosku zostawał mi na skórze i wogóle jakoś nie byłam zadowolona z rezultatu.

zwierzatko_mojej_mamy wosk na gorąco to nakładasz szpatułką na ciało albo za pomocą aplikatora. potem przylkejasz do niego masek materiału i szybko ciągniesz...
plastry maja juz wosk na sobie. teoretycznie trzeba lekko rozgrzać w rękach i przycisnąć do skóry. i potem rwać!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Basia

magdalinska no właśnie zastanawiałam się nad zakupem czegoś takiego. ale jeszcze kusi mnie ta pasta cukrowa...
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

zwierzatko_mojej_mamy

Basia czyli w czuciu na to samo wychodzi ? :> bo ja plastry to uwielbiam, o wiele bardziej mnie boli depilator :) tylko szybko sie koncza :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Basia

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Basia

zwierzatko_mojej_mamy ja plastrów nie lubie... no chyba że nie umiem ich używać.
ostatnio zrobiłam kolejne podejście.. i klapa

szczerze powiedziawszy mam wrażenie że ból zależy od tego w jaki sposób plaster czy ten pasek materiału zostanie oderwany. zdecydowanie mniej mnie bolało u kosmetyczki...
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

tachogti

Cytat: Basia w 02 Paź 2008, 15:30:33
zobaczcie co znalazłam
http://www.allegro.pl/item441415034_olej_z_krokosza_naturalny_depilator_250ml_tanio.html

brzmi okropnie, kojarzy mi się z kroczem...
ale smieszne ciekawe czy dziala  :sekret:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

Kasia

Cytat: magdalinska w 02 Paź 2008, 14:58:18
ja probowalam uzywac tych plastów gotowych z woskiem, nie moglam tego rozgrzac, przykleilo sie do nog, zamiast oderwac to sie ciagnelo tylko, tak jak krowki-ciagutki  ;)
dlatego kupiłam sobie ten wosk na goraco, sam sie podgrzewa, dobrze odrywa, szafa gra :)


ja tam zawsze mrożonke z zamrażalnika przykładam do palstra i jak "stwardnieje" to raz dwa i krówek ciągutek nie ma :)

wszyscy sie ze mnie smieją jak szukam w zamrażarce odpowiedniej mrożonki  :point_lol:

Basia

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

ze_nitka

Temat depilacji i plastrów jest mi bliski ;)
Mam dość dostatne owłosienie ;)
Łydki oblatuje depilatorem, uda i bikini plastrami streep. Depilatorem nie jestem w stanie jezdzic po udach i bikini, boli mnie okropnie, czuje w mózgu każdy wyrywany włosek. Plastry też nie dostarczają przyjemności, ale daje rade.
A pachy maszynką, jeszcze nie odważyłam się wyrywać

Basia

co to znaczy plastry streep?

a co do pach to też długo zwlekałam.... ale opłacało się w końcu przełamać... to cudowne uczucie przez 3 tygodnie mieć gładkie pachy, bez czarnych kropek...

ale fakt, pierwszy raz boli jak cholera!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

bu_hoooka

a ja sie zaopatruje w woski na http://www.centrumdepilacji.pl/

kiedys tez chodzilam do kosmetyczki na wyrywanie- bo to i sprawniej i mnie boli- ale mnie te zabiegi finansowo pokonaly. dlatego raz zainwestowalam w podgrzewacz, a teraz dokupuje tylko plastry i woski.
Just married...

ze_nitka

Cytat: Basia w 03 Paź 2008, 08:52:05
co to znaczy plastry streep?

a co do pach to też długo zwlekałam.... ale opłacało się w końcu przełamać... to cudowne uczucie przez 3 tygodnie mieć gładkie pachy, bez czarnych kropek...

ale fakt, pierwszy raz boli jak cholera!
Firma, tylko ze zle nazwe napisalam, powinno byc Strepp.
Plastry wszystkich innych firm, tzn veet, tanita, nie wyrywają moich włosów, jedynie strepp dzialaja na moje włochy

Basia

no i zakupiłam paste cukrową...
i ponioslam porazke...  :hammer:

za nic w świecie nie chciało mi to zastygnąć na skórze, w związku z tym nie można bylo oderwać! siedzialam jak ćwok oblejona tym karmelem aż w końcu stracilam cierpliwość i wlazłam pod prysznic i wszytsko spłukałam - dobrze że przynajmniej sie dało!

co zrobilam źle?
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

ze_nitka

Basia, może za gorąca jesteś ;)

A poważnie to możliwe że za mocno podgrzałaś.

Kasia

Basia ja tak mam z woskiem, nigdy mi nie chce zastygać

w celu usprawnienia depilacji przykładam do plastrów mrożonkę z zamrażarki  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:

Basia

ja też myślę że jestem za gorąca... :hihi:

zrobie za parę dni kolejne podejście i jeśli się nie uda to wyrzuce to paskudztwo i kupię wosk!

Matko! ile kobieta w tym życiu musi się namęczyć!!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................