depilacja

Zaczęty przez butterfly80, 21 Sie 2007, 17:45:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

butterfly80

Myślę, ze nadeszła ta chwila by utworzyć nowy wątek poświecony jakże dziś popularnemu tematowi depilacji.
Głosy za i przeciw. głosy pośrodku (hmm, depilacja brzucha - to tak wypada srodkowo).
Uzywacie golarek? czy wosku czy kremów czy depilatora?
Depilujecie wszystkie czesci ciała? No prócz głowy!

ja mam wrazliwą skórę<cholera> no i muszę używać róznych mazideł -zazwyczaj nogi i pachy depilatrorem, reszta kremami do skóry wrazliwej. No a po depilacji maxymalna ochrona, zeby nei wygladało gorzej niz przed depilacją :) Roboty z tym, eh. Chyba jednak nie robię tego dla Ukochanego, a raczej dla siebie - ja lubię mieć gładkie nogi.

kamelia04.08.2007

włosy na głowie staram sie pielęgnować, brwi reguluję pensetą, rzęs nie ruszam.
Włosy na pozostałych częściach ciała, wyłaczając ręce a włączając pachy, idą na wosk, czyli de facto od bikini w dół wszystko wyrywam woskiem.

Włosy na nogach mnie tak nie odrzucają, ale pod pachami i w pachwinach są błeee i tym nie jest darowane.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

butterfly80

moja kolezanka goli ręce(ramiona, przedramiona) maszynką.... jak się zapomni, ot kontakt z nią jest że tak to ujmę "szorstki" ;-)

nionczka

Ja mam kolezanki Hiszpanki, ktore nie tylko gola rece ale rowniez brzuch bo inaczej by im siersc ponad spodniami wychodzila. Przykre, ale prawdziwe.
Ja depiluje sie  (nogi, bikini) kremem pod prysznic. Wosku i depilatora nie moge uzywac bo nie znosze bolu, do dentysty natomiast chodze bez znieczulenia. Pachy maszynka rowniez pod prysznicem.
Brwi robie u kosmetyczki, tej samej, ktora malowala mnie na slub. Sama tylko pojedyncze wloski wyrywam.
Rzesy czasem musze przyciac (na slub min) Bo mam za dlugie i tluka sie o okulary, albo ej brudza kiedy sa pomalowane.
Lubie gladkie ciala, rowniez w meskim wydaniu (chociaz tu nie lubei przesady bo z niedzwiedza delfina nie zrobisz, co najwyzej wyjdzie wieloryb).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

łydki depilatorem (co tydzien), uda  woskiem (starcza raz na miesiac, ufff), bikini i pachy golarka (bol jest zbyt wielki i mam potem krwawe wybroczyny, bo naczynka nie wytrzymuja napiecia. Brwi sama pesetka, choc przed slubem pewnie sie wybiore w koncu do kosmetyczki.

Niestety zauwazyłam ostatnio na łydkach popękane naczynka i nie wiem, co z tym robic :(
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

nogi, pachy i pachwiny golę (w miejscach intymnych zostawiam trochę futerka :))
ręce depiluję

butterfly80

Na te popękane naczynka to może wszędzie jakieś kremy delikane? A popękne naczynka to są od depilatora czy tak juz masz i  tak zostanie??

butterfly80

golinda, tak to już jest, że mamy różne rodzaje cery/skory - a co się z tym wiąże - inaczej ona reaguje na zabiegi.
Takie czerwone kropki pojawiają się po całkowitym usunięciu włosa - po wyrwaniu.
Niektóre dziewczyny to mają jeszcze większego pecha - cierpią na zapalenie cebulki włosa, albo mieszka<?> czy jak to sie zwie. Okropne. Raz mi sie zdarzyło przy jednym włosku/mieszku cebulki włoska na łydce- do tej pory mam malą bliznę.
W skrajnych przypadkach to trzeba leczyć antybiotykami! tak! taki jeden mały punkcik!!

wrobelek0403

Cytat: "butterfly80"Na te popękane naczynka to może wszędzie jakieś kremy delikane? A popękne naczynka to są od depilatora czy tak juz masz i  tak zostanie??

no wlasnie nie wiem, ale depiluje juz 7 lat, a dop od kilku miesiecy zauwazylam pajaczki. nieładnie to wyglada...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Wrobelek, o ile sie orientuje to przy pekajacych naczynkach nie powinno sie uzywac depilatora, a na 100% nie wolno uzywac wosku. Ale proponuje skonsultowac sie z jakas dobra kosmetyczka, moze nie w kazdym wypadku jest tak samo (ja mam dosc duzy problem z pekaniem naczynek).

shellerka

a ja najczesciej wszystko gole do zera - poza głowa, rzesami i brwiami - czasami zostawiam jakis wzorek w miejscu intymnym jak je nazwala Golinda ;) I odruch wymiotny mam jak widze panne w bialym kostiumie wychodzaca z wody z odznaczajacym sie buszem

golinda

Cytat: "shellerka"I odruch wymiotny mam jak widze panne w bialym kostiumie wychodzaca z wody z odznaczajacym sie buszem

jak można kupić sobie biały kostium?

butterfly80

a co nie tak w białym kostiumie?? może jakaś extrawagancka MP chce brac ślub w morzu/oceania/basenie- no i to wybiera biały kostium. Ew. ecru.
no i jak sie nie wydepilować!? - trzeba kupic pare kilo wosku i jazda !!!

malutenka

Cytat: "butterfly80"Niektóre dziewczyny to mają jeszcze większego pecha - cierpią na zapalenie cebulki włosa, albo mieszka<?> czy jak to sie zwie. Okropne. Raz mi sie zdarzyło przy jednym włosku/mieszku cebulki włoska na łydce- do tej pory mam malą bliznę.
W skrajnych przypadkach to trzeba leczyć antybiotykami! tak! taki jeden mały punkcik!!
To jest zapalenie mieszka :) w aptece jest maśc co się nazywa Bactroban i jest świetna na wszystkie takie dolegliwości po goleniu. A te wszystkie krostki robią się od tego, że odrastający włosek jest za słaby, żeby przebić skórę i rośnie tuż pod nią, z czego zapalenie. Mnie się takie coś kiedyś na łydce zrobiło, zaczęłam pęsetą dłubać i wyciągnęłam spd skóry długaśny włosek  :-P
A co do depilacji, to wszystko poniżej szyi u mnie jest usuwane. Najczęściej maszynką do golenia, bo najszybciej.

sandstorm

Ja depiluje sobie nóżki woskiem, w miejscach intymnych tylko po bokach, w miejscu gdzie wychodzą za bieliznę, resztę na łyso maszynką.  Mój D. zawsze mi depiluje woskiem (sama nie dałabym rady) :D Jest już tak wprawiony w depilacji, że mógłby to robić za kasę hehe. Brwi u kosmetyczki. Rąk i brzucha na szczęście nie muszę depilować

zwierzatko_mojej_mamy

malutenka5, dziekowac, polece dzisiaj do apteki ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

shellerka

E tam, białe bikini jest fajne samo w sobie - sama takie mialam dwa lata temu - teraz stanik mi za maly - ale po pierwsze traktowałam je jako opalacz, a nie kostium kapielowy, po drugie - bylo z grubszego materialu i nawet mocno mokre nie przeswitywalo, a po trzecie - obowiazkowo sie do niego depilowalam do zera.

magdarynka

A ja nigdy nie goliłam ud ( jakie wyznanie  :) ) ale tylko dlatego że mam na nich tak jasne i cienkie włoski że są nie widoczne. Reszta jak leci, za wyjatkiem głowy oczywiście)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytujmalutenka5, dziekowac, polece dzisiaj do apteki
Nie ma za co, co prawda maść droga jest, ale starcza na długo, z resztą nie smarujesz się nią od stóp do szyi :mrgreen: i naprawdę działa. Miałam kiedyś problemy ze skóra pod pachami po depilacji i po tym przeszło :)

ishka82

A ja dziś dostałam damską maszynkę elektryczną :) Wreszcie... Kiedyś używałam depilatora, ale włoski wrastały. Miałam już dość jednorazowych maszynek. Zobaczymy jak to nowe cudeńko się sprawdzi ;) A golę pachy, łydki i okolice bikini, ale nie do zera. No i reguluję brwi u kosmetyczki. Reszty nie ruszam, bo jest mało widoczna, a jak się zacznie, to już raczej trzeba by to regularnie robić.

wrobelek0403

Cytat: "vobi"Wrobelek, o ile sie orientuje to przy pekajacych naczynkach nie powinno sie uzywac depilatora, a na 100% nie wolno uzywac wosku. Ale proponuje skonsultowac sie z jakas dobra kosmetyczka, moze nie w kazdym wypadku jest tak samo (ja mam dosc duzy problem z pekaniem naczynek).

wlasnie wyczytałam na zdrowiu, ze pekajace maczynka mogą być związane z antykoncepcja. W sumie to by sie moglo zgadzac, Diane biorę od 9 miesiecy, a naczynka mam tak od 6-7 miesiecy. Ale wczesniej dwa lata bralam logest, potem miałam roczna przerwe  i wszystko bylo ok.
Spotkałyście się z tym????
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

memphis

Ja miałam sporo naczynek, jak brałam pigułki (najpierw triquilar, potem rigevidon, na końcu Yasmin). Odstawiłam w październiku i spora ich część zniknęła, reszta została- to u mnie rodzinne. Przyzwyczailam się i nawet ich nie zauważam:)

mayagaramond

Ja chyba przez ta depilacje z torbami pojde - dwa tygodnie temu bylam na wosku i dzis moglabym znow isc!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Mialam ochote na wosk pod pachami przed slubem ale balam sie jakiegos podraznienia,uzywam prawie wszedzie golarke(nie mowiac o brwiach :) )

A golarka meska najlepsza,ja uzywam jedno ostrze nawet 2-3 tygodnie  ;-)

wrobelek0403

Cytat: "mayagaramond"Ja chyba przez ta depilacje z torbami pojde - dwa tygodnie temu bylam na wosku i dzis moglabym znow isc!

ja sie woskuje sama :) na cieplo.  Kiedys veet robił taki wosk roll-on,a teraz Joanna. Moze u Ciebie tez sa firmy, co produkuja cieple woski?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login