Pierwsze efekty remontu :)

Zaczęty przez inkageo, 21 Sie 2007, 15:12:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

A wracając do mebli w Polsce, to wcale nie jest łatwo - Bodzio, czy Gawin ma estetykę delikatnie mówiąc nie w każdego guście (nawet w moim otoczeniu przyjęło się określenie "bodzio" na rzeczy które nam się nie podobają;), VOX nie wszystkim się podoba, a na jakość też ciągle słyszę narzekania, Black Red White to nic innego jak polskie naśladownictwo Ikea i trochę Bodzio (czyli dla każdego coś dobrego) i zostają mniej znane firmy, które rzeczywiście czasem zrobią coś fajnego, ale wtedy trzeba się nieźle nalatać i naszukać, a i dopasować coś kolejnego ciężko..
Meble kuchenne zamawialiśmy w małej firmie, właściwie nic na tym nie zaoszczędziliśmy, a wszystko trzeba było projektować samemu i jakieś nowatorskie i odkrywcze nie są ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: "eva_luna"
Cytat: "mayagaramond"W Niemczech przy zakupie mebli zasada jest prosta - nie kupuje sie mebli za cene podana na etykiecie.

To za jaka cene? ;-)


Musisz sie targowac. Zreszta czesto sa tez rozne promocje - urodziny sklepu, wyprzedaze itp, a jesli znajdziesz ten sam produkt w innym sklepie (np. w prospekcie) za nizsza cene, to oni ci go za nizsza cene sprzedadza. My tak kupilismy nasze kostki do regalu (nie wiem jak to sie nazywa - wyglada jak kostka, tylko z jednej strony nie ma sciany. Cos takiego, tylko w innym kolorze:
http://www.ags-bueroprodukte.de/shop/wuerfel/liste_wuerfel_basis.php

Mowic szczerze to za zaden mebel nie zaplacilismy pierwotnej ceny, wszystko kupilismy w promocji.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: "inkageo"Meble kuchenne zamawialiśmy w małej firmie, właściwie nic na tym nie zaoszczędziliśmy, a wszystko trzeba było projektować samemu i jakieś nowatorskie i odkrywcze nie są  

my kuchnie zamówiliśmy w firmie z Radomia. Przyjechali, wymierzyli. uzgodnili co byśmy chcieli w kuchni (bo ja np. mam pralkę w kuchni) i przysłali mailem projekt. Może nie był jakiś odkrywczy, ale my też nie chcieliśmy cudować. Wyprowadzamy sie z tego mieszkania za jakieś 1,5 roku a kuchnie zamawialiśmy też jakoś 1,5 roku temu. Ale bardzo zadowoleni jesteśmy. No i cena - połowa tego co chcieli w wawie i to razem z oświetleniem.

foszek

Cytat: "mayagaramond"Mowic szczerze to za zaden mebel nie zaplacilismy pierwotnej ceny, wszystko kupilismy w promocji.
Skad ja to znam :-)
Tylko niestety kupuje sie to, co jest w promocji a nie to co nam sie faktycznie podoba.
A do targowania, tez racja zasze mozna jkis grosik na dostawe dostac, wystarczy sie zapytac.
Co do Bodzia: my tam kupilismy kuchnie jakies 3 lata temu, przezyla transpostz z Polski, 2 przeprowadzki i dalej sie trzyma. Wszyscy znajomi Niemcy sie nia zachwycaja. A Polacy kreca nosem: phii Bodzio :)

eva_luna

a my wczoraj zobaczylismy stol z firmy Ludwik styl.... Stol debowy, po prostu cudo!!!! Jedyny problem na drodze do posiadania tego stolu to jego cena- "jedyny" 6000. Podobny w formie (tylko z palisandru) widzialam w almi decor. Cena podobna :cry:  Nie pozostaje nic innego jak skoczyc do Ikei ;-)


a kto to jest ten Bodzio??!!

zuzia

dziewczyny - co to za Bodzio? bo ja nie jarzę. My dopiero za 1,5 roku będziemy się serio meblować i jakoś nie jestem obeznana z nazwami marek meblowych.

inkageo

Bodzio nie znacie? HiHi:) Ich piosenka reklamowa: "Sąsiedzi zachwyceni schodzą, zobaczyć meble Bodzio, lalalala.."
http://www.bodzio.pl/

I jeszcze: "meble Gawin, meble Gawin, możesz uszczęśliwić siebie, gdy się taki pomysł zjawi, wybierz Gaaaaawiiiin";)
http://www.gawin.pl/pl/
Imagine there is no hate

foszek

Popatrzcie tuataj:
http://www.bodzio.pl/

[ Dodano: 24-08-2007, 09:40 ]
Inkageo byla pierwsza, co do Gavina: komoda rozleciala mi sie po miesiacu...

mayagaramond

Cytat: "foszek"
Cytat: "mayagaramond"Mowic szczerze to za zaden mebel nie zaplacilismy pierwotnej ceny, wszystko kupilismy w promocji.
Skad ja to znam :-)
Tylko niestety kupuje sie to, co jest w promocji a nie to co nam sie faktycznie podoba.

No wlasnie nie, ale my lazilismy za meblami z pol roku. Ale moglismy sobie na to pozwolic, bo mieszkalismy jeszcze w mieszkaniu tesciowej, ale juz wynajmowalismy drugiei i moglismy je powoli urzadzac. Kupic musilismy wszystko oprocz kuchni i biurek pod komputery.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

foszek

Cytat: "mayagaramond"No wlasnie nie, ale my lazilismy za meblami z pol roku.
Ja teraz poluje na duzy stol drewniany, ciekawe czy uda mi sie go kupic za przyzwoita cene :-)

inkageo

Ja się śmieję, że promocja to jest takie coś, że za pół ceny kupujemy rzecz, której normalnie nie chcielibyśmy za darmo ;) ;)
Tak było z naszym szczytem łóżka. Sypialnia miała być brzozowa, ale byliśmy na wyprzedaży w Ikea i patrzymy, szczyt łóżka przeceniony z 500 zł na 250 zł, ale biały.. pooglądaliśmy, pogrymasiliśmy i doszliśmy do wniosku, że biały nijak nie pasuje. Poszliśmy coś zjeść, wracamy, patrzymy, a już z 250 zł przecenili na 150 zł! Za 150 już nam kolor pasował świetnie i po 15 minutach staliśmy z dwumetrową paczką pod naszym małym Fordem Ka.. Nie pytajcie jak to dowieźliśmy do domu... ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo,  mamy cos wspolnego - tak samo na mnie dziala ikea ;P kupilam kiedys resztke materialu za 5 zeta, a ostatnio 6 m za 2 zl za metr :D wlasciwie nie wiedzialam po co - ale pod ta resztka za 5 zl kurylam juz kretynski 20 latni stoliczek :) wiec na razie przynajmniej wykorzystane w 95% procentach zakupy ;)

[ Dodano: 24-08-2007, 09:57 ]
a najlepsze bylo jak chlopa kiedys wyslalam po sznur kwiatkowy swiecacy za 10 zl to wrocil ze sznurem, a pod pacha 2 lezaki za 9 zl - dodam ze mieszkamy na 3 pietrze i balkon ma szerokosc 0.5 m ;D myslalam, ze padne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

Moj wrocil  z 3 !! ( do tej pory nie wiem jak wpadl na ta liczbe) czerownymi fotelami-krzeslami. Bo byly po 10 €
Pol roku szukalismy pasujacej do niej kanapy.
A pojechal z kolega pomoc mu przywiesc szafe :-)

mayagaramond

Cytat: "inkageo"Ja się śmieję, że promocja to jest takie coś, że za pół ceny kupujemy rzecz, której normalnie nie chcielibyśmy za darmo ;) ;)

Taa, to niestety sprawdza sie u mnie jesli chodzi o ciuchy, choc staram sie teraz opanowac i jesli juz cos kupuje na przecenie, to nie top za 5€ tylko cos porzadnego, np. ostatnio nabylam droga kupna brazowe sztyblety, za ktore bym nijak nie zaplacila pierwotnej ceny.

Ale w przypadku mebli postawilismy na jakosc, a wydatki na drogie meble (np. komoda albo wlasnie lozko, bo choc w promocji to tanie nie byly) staralismy sie jakos wyrownac i dlatego zamiast drugiej niskiej komody z szubladami (cos w tym stylu:
http://www.coomo.de/product_info.php/info/p2788_Eco-Lowboard.html

kupilismy regal, tylko zamiast go stawiac, polozylismy go na podlodze, a na nim poduszki. Moze wkleje popoludniu zdjeica, bo dostalam cyfrowkena urodziny:-)))))


Lo matko - wlasnie gdzies kliknelam i dodalam inkageo do listy "uzytkownikow ignorowanych", ale juz ja stamtad usunelam:-)))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ja Ci dam mnie ignorować!!! O Ty niedobra!! ;)
Imagine there is no hate

mika

dziewczyny a byłyście ostatnio w Ikei?? są już nowe katalogi w wersji papierowej ? bo ja już oczopląsu dostaje od oglądania w wersji elektornicznej

inkageo

Po 7 września chyba będą papierowe. Teraz rozprowadzają po domach, ale do nas na wieś na bank nie dotrą..
Imagine there is no hate

mika

no to ja powinnam dostać bo zawsze dostaje dwa... więc jak będę mieć to Ci prześle :lol:

koziorozec

Moze, ja tez cos dodam o sypialniach i meblach.

Generalnie tez kupujemy rzeczy z Ikei, ale ostanio zaszalelismy
z szafa i kupilimy droga porzadna szafe firmy nolte
(udalo nam sie ja kupic o 400€ taniej w innym sklepie niz ogladlismy),
bedzie pasowala do naszego lozka z drzewa bambusowego,
ktore moj narzeczony sam zrobil.

udalo sie wkleic lozko, nasze podobne tylko bez zaglowka bambusowego.

mayagaramond

Mamy podobna szafe, tylko nasza jest pewnie mniejsza (250 cm), na wieksza nie bylo miejsca.  Chcielismy koniecznie jasna, bo sypialnia nie jest za duza.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

koziorozec

Cytat: "mayagaramond"Mamy podobna szafe, tylko nasza jest pewnie mniejsza (250 cm), na wieksza nie bylo miejsca.  Chcielismy koniecznie jasna, bo sypialnia nie jest za duza.

Nasza jest chyba szeroka na 320cm i ma z ta rama na oswietlenie 245cm
i zajmuje nam cala sciane. Juz nas strasza, ze jak kiedys bedziemy sie
przeprowadzac, to bedzie za nisko na szafe, choc mylalam, ze standardowo
mieszkania maja (tu w Niemczech) 2,60 m lub nawet wiecej. Tez chcielsmy
jasna, to nazywa sie chyba "cabana". jest jeszcze do tego fajna komoda...
trzeba poczekac na przyplyw gotowki  ;-)

Narazie cieszymy sie szafa, bo to juz byla meczarnia pchac sie w dwojke,
w malej szafie (3 pojedyncze dzwi) z czasow studenckich.
Oj, juz mam w koncu ochote kupowac rzeczy, ktore mi sie podobaja,
a nie tak jak na studiach to co mi sie srednio podobalo a na co mnie bylo stac.

rubin04

A my juz mamy nowy katalog IKEA wiec pewnie Wy tez zaraz dostaneicie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

ja mieszkam w centrum a rzadko dostaje do domu.

marax

a dla mnei idea to lekko mowiacz kicz wcale tam tak tanio nie ma styllicuja sie na tani sklep,maja jakies g.... promocja na ktore sie ludzie lapia zi kupuja przy okazji 10 innych rzeczy wszytko zrobione byle jak slaba jakosc cena wygurowana,ja tam wole kupic sobie meble na gieldzie staroci lub w sklepie z meblami orientalnymi np indyjskimi sa orginalne a cena porownywalna,ale nie kazdemu sie ten styl podoba.Dla mnie ikea odpada chociaz maja wiele fajnych rzeczy np posciel - z tym sie zgodze

inkageo

Posprzątaliśmy pokój, ale jeszcze dominuje prowizorka ;)
Imagine there is no hate