Jak przechowywać sukienke?

Zaczęty przez madea, 15 Maj 2008, 10:50:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madea

Mam mały dylemat...dziewczyny jak przechować sukienke do slubu? Ślub mam w październiku. W lipcu bede odbierala sukienke i przez trzy miesiące musze ją jakoś przechowac. Nie chce jej kłaść w folie bo boje sie że zatęchnie lub zabaruje bo to miesiące dość upalne...czy jak ją włoże w poszwy od pościeli i powiesze na strychu to nic sie z nią nie stanie?

izazdo

Ja moja przechowywalam w kartonie (taki duuuuzy z ikei), w szafie. Nic jej sie nie stalo. W poszwie na strychu tez nic nie powinno sie stac (wrzuc tylko jakiegos antymola).

tachogti

poszwa i antymol albo na poszwe dac gazety dzienniki tez dzialaja antymolowo ;) i sprawdzaj co dwa tyg czy wszytko ok ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

madea

Dziękuje za rady dziewczynki po piwku dla was za pomoc!

amoitalia

Droga Madeo, ja jeszcze dorzucę jeden pomysł od siebie - sprawdzony, dzięki któremu moja sukienka wytrzymała siedem (!) miesięcy przechowywania! Kupiłam na Allegro lekki styropianowy manekin (takie odwzorowanie kobiecej sylwetki - od szyi do bioder) o podobnych wymiarach jak moje. Manekin osadziłam na podstawce z kijkiem, potem założyłam na to suknie i na nią pokrowiec. Dzięki takiemu sposobowi przechowywania suknia wyglądała znakomicie, nie straciła kształtu, nigdzie się nie "zdefasonowała". Serdecznie polecam, zwłaszcza, że ten manekin kosztował jakieś 35 zł, więc potem bez żalu można się go pozbyć.;)