Kwiaty chyba wybrane. co dalej?

Zaczęty przez feeling.good, 14 Maj 2008, 13:15:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

feeling.good

Podobnie jak Eliza miałam problem z sierpniowymi kwiatami, zwłasza, że chciałabym biały bukiet z zielonymi elementami. Jakoś nie widzę u siebie kolorowego bukietu.
Poniżej zamieszczem zdjęcia kwiatów, które biorę pod uwagę. O ile z białymi problemu raczej nie ma, o tyle zielone już stanowią problem. Zawsze pozostają storczyki, ale chyba wolałabym bez nich.
Doradźcie proszę jak połączyć ze sobą te kwiaty. Które wybrać, a z których zrezygnować.
I czy znacie jakieś zielone ładne liście, którymi mozna by było wykończyć wiązankę? Większość, które widziałam była bardzo ciemna, a takich nie chcę:(

maroonbug

Z zielonych to ja znam tylko te, ktore juz poklazalas i dodatkowo irlandzkie dzwonki:
http://www.math.iupui.edu/~mmisiure/kwiaty/bells.jpg
http://images.google.ie/images?um=1&hl=en&q=BELLS+OF+IRELAND
Biala eustoma ma zielony odcien, ale szybko wiednie.

feeling.good

Cytat: maroonbug w 14 Maj 2008, 14:11:44
Z zielonych to ja znam tylko te, ktore juz poklazalas i dodatkowo irlandzkie dzwonki:
http://www.math.iupui.edu/~mmisiure/kwiaty/bells.jpg
http://images.google.ie/images?um=1&hl=en&q=BELLS+OF+IRELAND
Biala eustoma ma zielony odcien, ale szybko wiednie.



Śliczne te irlandzkie dzwonki. Będą dostępne w sierpniu?[
A które kwiaty Ty byś połączyła?

maroonbug

Zalezy jaki chcesz ksztalt bukietu. I jaki charakter :)
Moje wlasne preferencje podsuwaja mi klasyczny bukiet-wiazanke z bialych roz i frezji, zielonych chryzantem i hortensji. Do tego biale lewkonie i wstazka wokol lodyg (koncowki lodyg odsloniete) w bialo-zielone pasy lub grochy. Romantycznie (lewkonie), klasycznie (roze i frezje, klasyczny ksztalt i kolorystyka) i wesolo (hortensja i chryzantemy, wstazka) :)
Nie uzylabym eustomy, bo wiednie. Obawiam sie, ze gardenia bedzie trudno dostepna, wiec nie nastawialabym sie na nia, jako glowny kwiat.

maroonbug

Z tego co wiem to te dzwonki sa dostepne caly rok, upewnij sie w kwiaciarniach :)

feeling.good

Cytat: maroonbug w 14 Maj 2008, 15:00:05
Zalezy jaki chcesz ksztalt bukietu. I jaki charakter :)
Moje wlasne preferencje podsuwaja mi klasyczny bukiet-wiazanke z bialych roz i frezji, zielonych chryzantem i hortensji. Do tego biale lewkonie i wstazka wokol lodyg (koncowki lodyg odsloniete) w bialo-zielone pasy lub grochy. Romantycznie (lewkonie), klasycznie (roze i frezje, klasyczny ksztalt i kolorystyka) i wesolo (hortensja i chryzantemy, wstazka) :)
Nie uzylabym eustomy, bo wiednie. Obawiam sie, ze gardenia bedzie trudno dostepna, wiec nie nastawialabym sie na nia, jako glowny kwiat.


Wiązankę chcę włąśnie klasyczną i chciałabym odsłonięte łodygi:) Chyba mamy podobne preferencje ;)
Co do biało-zielonej wstążki w paski lub grochy, to chyba nie będzie pasowała do sukni...
Gardenie dołączyłam bo jest piękna i pięknie pachnie, ale nie nastawiałam się na nią.
Popytam jeszcze o te dzwonki - bardzo mnie zaintrygowały.
Chciałabym aby bukiet był mniej więcej w tym stylu (zreszta już kiedyś o nim rozmawiałyśmy)

maroonbug

Bukiet jest przecudny :) I zamiast bzu moglabys uzyc lewkonii, ktore wygladaja podobnie i sa dostepne w sierpniu. Poza tym nic bym nie zmieniala w nim :)
Pomyslalam, ze z takimi wypasionymi zaproszeniami, mozesz chciec sie pokusic o jakas szalona szarfe :)
Ja planuje bukiet identyczny w ksztalcie i z takich samych kwiatow, tylko chce czerwien, jasna zielen i krem/biel. I bardzo chcialam taka kolorowa wstazke, ale do mojej staroswieckiej stylizacji nie bedzie pasowac..

feeling.good

To będziesz miała wiązankę w barwach Śląska Wrocław:)

Już z tą wiązanką to głupieję:) Najpierw usłyszałam, że są w niej narcyzy i bez. później Ty mnie pocieszyłaś, że to nie są narcyzy tylko frezje. Po przejściu się ze zdjęciem do dwóch kwiaciarek, tez powiedziały, że narcyzy.
I bądź tu człowieku mądry:)
Na pewno poza tymi "szpiczastymi kwiatkami" są jeszcze inne. Tylko jakie?

To zielone to chyba hortensja? Bez zastępujemy lewkonią. I jakie jeszcze kwiaty?
Znów rozbudziłaś moją nadzieję na tę wiązankę:)


maroonbug

Hejka! Co do frezji to w tej wiazance ich nie ma- pisalam wtedy o innej, tej z dlugim trawiastym wiechciem zamiast lodyg,zdjecia zalaczam.
Co do bukietu, ktory teraz rozwazasz, to te biale kwiaty ze spiczastymi platkami to na pewno nie narcyzy. Nie wiem co to ,ale to na pewno nie narcyz. Sa za duze, maja spiczaste platki i biale srodki i bardzo dlugi precik z pylkiem. Narcyzy wygladaja jak na zalaczonym zdjeciu.
To zielone to nie jest hortensja- ma za drobne kwiatki..Ale z powodzeniem mozna to co zielona hortensja zastapic.
Jest w nim ponadto jaskier azjatycki zwany ranunculusem- raczej nie dostepny w sierpniu...
Reasumujac, do odtworzenia tego bukietu w sierpniu najlepiej uzyc: roz w roznym stopniu rozwiniecia (wiekszej ilosci, tak zeby zastapic rowniez jaskry), lewkonii, hortensji, oraz alstroemerii, zeby zastapic ten bialy tajemniczy kwiat. Bedzie slicznie :)

dagi

to są narcyzy, przecież jest wiele ich odmian np. trąbkowe.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

feeling.good

Cytat: maroonbug w 15 Maj 2008, 09:27:32
Hejka! Co do frezji to w tej wiazance ich nie ma- pisalam wtedy o innej, tej z dlugim trawiastym wiechciem zamiast lodyg,zdjecia zalaczam.
Co do bukietu, ktory teraz rozwazasz, to te biale kwiaty ze spiczastymi platkami to na pewno nie narcyzy. Nie wiem co to ,ale to na pewno nie narcyz. Sa za duze, maja spiczaste platki i biale srodki i bardzo dlugi precik z pylkiem. Narcyzy wygladaja jak na zalaczonym zdjeciu.
To zielone to nie jest hortensja- ma za drobne kwiatki..Ale z powodzeniem mozna to co zielona hortensja zastapic.
Jest w nim ponadto jaskier azjatycki zwany ranunculusem- raczej nie dostepny w sierpniu...
Reasumujac, do odtworzenia tego bukietu w sierpniu najlepiej uzyc: roz w roznym stopniu rozwiniecia (wiekszej ilosci, tak zeby zastapic rowniez jaskry), lewkonii, hortensji, oraz alstroemerii, zeby zastapic ten bialy tajemniczy kwiat. Bedzie slicznie :)


To stąd to całe nieporozumienie:)
Już wszystko rozumiem. Przyszła teściowa pokazywała mi nawet w swoim ogrodzie to zielone, ale nie pamietam jak się nazywała ta roślinka. Uprzedzała, że tego nie bedzie w sierpniu.
Ale dzięki Twoim radom może uda mi się odtworzyć ten bukiet w zamiennikach:)
Zjęcie już mam, listę kwiatów też. Teraz pozostaje mi runda po kwiaciarniach. Mam dwie polecone i od nich pewnie zacznę.

Szalenie jestem Ci wdzięczna maroonbug.
Symboliczne piwko dla Ciebie:) :drunk:

justynaaaa2

Ten tajemniczy kwiat to eucharis:
http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&lr=&q=eucharis&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w

A to zielone wygląda mi na kalinę, ale można ją zastąpić hortensją, bo w sierpniu już będzie ta nasza polska (tańsza) i jak dla mnie ładniejsza, bo jest bardziej naturalna od tej holenderskiej.

No i ranunculusy faktycznie musisz zastąpić różą, bo w sierpniu ich nie dostaniesz :(
a co do pozostałych zamienników, które proponowała maroonbung, to zgadzam się jak najbardziej :)

No i bukiet piękny :)

feeling.good

I zagadka rozwiązana:) Piękny ten eucharis. 
Nie zruzimiałam tylko czy w sierpniu będzie dostępny, a w Internecie znaleźć nie mogę... :-[

Ale mi humor poprawiłyście!! jupi

justynaaaa2

Hmmm wg znanych mi informacji powinien być.
Coś tam w necie poszukałam a oprócz tego moja książeczka podaje, że dostępny przez cały rok. Książeczka jest holenderska, więc info z niej mogą nie mieć całkowicie odzwierciedlenia w Polsce, ale jest duża szansa, że dostaniesz :)
Popytaj w kwiaciarniach czy zdobędą.

Albo możesz sobie kupić go w doniczce, on chyba ma jakoś tak, że można "sterować" jego okresem kwitnienia :) najpierw trzeba go gdzieś odstawić i mało podlewać to potem zakwitnie czy jakoś tak, poszukaj w internecie, może uda Ci się go własnoręcznie wyhodować :) a w razie co miej jakąś alternatywę, gdyby Ci nie zakwitł.

Inaczej jest nazywany lilią amazońską.

maroonbug

Dagi narcyz, jak to nazwalas trabkowy, to po prostu zonkil :)
Dzieki za piwko Feeling.Good. Odlewam, niech sie powiedzie wycieczka do kwiaciarni :)

miki39_2005


zwierzatko_mojej_mamy

miki39_2005 przepraszam - ale co wyprawiasz z tym suwaczkiem w roznych watkach ?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdarynka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 28 Maj 2008, 12:55:18
miki39_2005 przepraszam - ale co wyprawiasz z tym suwaczkiem w roznych watkach ?
No wlasnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mona_liza

 Teraz pozostaje mi runda po kwiaciarniach. Mam dwie polecone i od nich pewnie zacznę.[/quote]

feeling.good zdradź proszę co to za kwiaciarnie! ja nie ma żadnej poleconej, a nie chcialabym wybrać na chybił trafił...
Ile wcześniej w ogóle trzeba zamowić bukiet? Tydzień przed slubem starczy?

balbina

i ta przyłączam się do prośby  ::) ja mam na oku tylko Glorioze

feeling.good

Mój narzeczony od wielu lat kupuje na wszytskie okazje bukiety w kwiaciarni na Poswtańców ŚĄląskich, bliziutko miejsca po Poltegorze:) Ta pani jednak na cału sierpnień wyjeżdza, a poza tym jak dla mnie jest trochę za bardzo zakręcona i chyba bałabym się jej zaufać w tak ważnej sprawie.

Ja będę zamawiać w Almie na kruczej - http://www.alma.wroclaw.pl/

panie zrobiły na mnie bardzo pozywywne wrażenie, kilka koleżanek tam zamawiało i wszystkie były bardzo zadowolone (ceny też maja podobno konkurencyjne).
Byłam u nich jakoś w lipcu i wtedy zarezerwowałąm sobie termin. Ponownie mam iść do nich około 10 sierpnia, kiedy już będzie razczej pewne na jakie kwiaty będę mogła liczyć.

feeling.good

Cytat: balbina w 31 Lip 2008, 10:49:56
i ta przyłączam się do prośby  ::) ja mam na oku tylko Glorioze


nie jestem pewna na 100%, ale wydaje mi się, że w gloriozie 3 lata temu zamawiała bukiet moja koleżanka. Pamiętam, że naobiecywali jej cudów, sprowadzenie kwiatów w identycznym kolorze jakie miała na sukni, a wyszedł normalny, aczkolwiek cholernie drogi bukiecić (około 400 złotych).

mona_liza

dzięki feeling.good za info, polewam!

martos82

Feeling.good w Almie trzeba sobie zamowic termin na wykonanie kwiatow? Nie wystarczy jak przyjde w tygofniu przed slubem?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

balbina

i ja też   :drunk:

co do gloriozy to słyszała że tanio nie jest ale nie ma siły już szukać i porównywać , a koleżanka była bardzo zadowolona, co do kwiaciarni na Powstańców to też nasza ulubina , tam był kupowany mój bukiet zaręczynowy :love:

Almę jednak sprawdzę , bo byłam już kiedyś na ich stronie i bukiety mi sie podobały  :D