Nasze pierścionki zaręczynowe

Zaczęty przez syrenka, 13 Maj 2008, 11:07:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragonfly

Cytat: jo_miekka w 13 Maj 2008, 16:21:51
właśnie go mam na palcu razem z obrączką :) na chwilkę

a jak sie w ogole nosi pierscionki zareczynowe? ja nosze swoj na tym samym palcu z obraczka, na lewej rece...

jo_miekka

dragonfly_80 a to nei do mnie akurat pytanie. Była tu taka dyskusja kiedyś i dostałam mały opr od Adrianny chyba, bo ja wyznawałam zasadę: noszę jak mi wygodnie, a okazało się, ze są jakies tam zasady :) Ja nosiłam pierścionek na srodkowym prawej ręki, bo tylko tak było mi wygodnie. Potem przełożyłam na środkowy lewej i było źle.

ulala28

pierscionek zareczynowy podobno nosi sie na tym samym palcu co obraczke ( w Polsce serdeczny palec prawej dloni, wiekszosc swiata lewa dlon). Po slubie nosi sie obraczke i pierscionek na tym samym.  Sa rozne szkoly, poza tym pierscionek i obraczka sie ocieraja wiec sie niszcza. A w ogole to kazdy nosi tak jak lubi, albo mu wygodnie. Ja mam zareczynowy na lewej, obraczka bedzie na prawej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Whenever people agree with me I always feel I must be wrong.

zuzia

Cytat: golinda w 13 Maj 2008, 16:21:06
Cytat: zuzia w 13 Maj 2008, 16:01:12

a nie wiesz czy taką maź można sobie samemu kupić?

wątpię, czy taką, bo ona była robiona w aptece wg rozpiski z recepty
jakby były takie gotowe, to chyba by nie przepisywała bezsensu na recepcie, nie?

czasami są takie mazie, że można iść do apteki i samemu o nią poprosić (tzn. o jej zrobienie). Bez recepty.

golinda

Cytat: ulala28 w 13 Maj 2008, 16:46:27
pierscionek zareczynowy podobno nosi sie na tym samym palcu co obraczke

nie niezupełnie, w Polsce pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu lewej ręki, na prawej obrączkę - osobno, bo w Polsce jest przesąd, że noszenie na tym samym palcu obrączki i pierścionka przynosi nieszczęście
ja noszę w ten sposób nie ze względu na przesądy, ale wyjątkowo nieelegancko dla mnie wygląda obrączka z pierścionkiem na jednym palcu...i inne podobne kombinacje

jusia

a ja nosze na jednym palcu i obrączkę i pierścionek (na serdecznym lewej dłoni) z wiadomych względów nie miałam innego wyboru :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

inkageo

Ja noszę obrączkę na serdecznym prawej, a pierścionek na serdecznym lewej dłoni. Wydaje mi się, że tak jest ok :)
Imagine there is no hate

dragonfly

Cytat: golinda w 13 Maj 2008, 19:54:03
Cytat: ulala28 w 13 Maj 2008, 16:46:27
pierscionek zareczynowy podobno nosi sie na tym samym palcu co obraczke
e tam, golinda, wlasnie prosta obraczka plus pierscionek zareczynowy, wygladaja super, no ale to moje zdanie tylko, zreszta nieobiektywne bo sama tak nosze...

nie niezupełnie, w Polsce pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu lewej ręki, na prawej obrączkę - osobno, bo w Polsce jest przesąd, że noszenie na tym samym palcu obrączki i pierścionka przynosi nieszczęście
ja noszę w ten sposób nie ze względu na przesądy, ale wyjątkowo nieelegancko dla mnie wygląda obrączka z pierścionkiem na jednym palcu...i inne podobne kombinacje

asia407

#33
Moj pierscionek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

asia407, sliczny... moj pierwszy pierscionek mial wlasnie takie poloczenie zoltego z bialym...
bardzo ladnie wyglada na Twojej rece!

goga

asia407 mam bardzo podobny z Apartu :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)


goga

#37
dragonfly_80 cóż... trzeba by sprawdzić  ;D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)


goga

dragonfly_80 chłop czy pierścionek  ;D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

asia407

Moj byl zamawiany u Weca. Troche inny od wzoru, Kevin zazyczyl sobie wiekszy brylant i lepszy jakosciowo niz pierwotnie w ofercie. Dumna jestem, bo bez mojej wiedzy mailowal z jubilerem po polsku. Kostowalo go to wiele wysilku, ale przy okazji nauczyl sie paru nowych slowek  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


siog

#42
a oto moj, chyba pierwszy nie-bryllant w tym watku:)

http://img516.imageshack.us/my.php?image=sunday009bd0.jpg


asia407

Siog, cudny. Bardzo oryginalny
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: asia407 w 13 Maj 2008, 23:31:41
Siog, cudny. Bardzo oryginalny

dzieki:)
ja uwielbiam kamienie kolorowe (mam bzika na ich punkcie) wiecej niz brylant. i zawsze marzylam albo o szafirze albo rubinie. Rubin dostane na urodziny pierwszego dziecka (tak mysle:)

ale moja tesciowa ma pierscionek ze szmaragdem przecudnej urody.....

rubin04

A to mój...

Rubin bo..powiedziałam kiedys w zartach, ze mnie kamienie szlachetne interesują od 0,4 ct (karata) wzwyż, w końcu jestem po geologii. A że brylant taki z odpowiednia czystością kosztował by majątek...

Pierscionek zrobił na zamówienie, co było (jest) bardzo miłe :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Siog - pierścionek piękny :)

Ja mam po baci z aleksandrytem - cudny, z Rosji, a kamień duzy...
Przede wszystkim kamień jest niesamowity..

Dla niezorientowanych - w zalezności od oświetlenia zmienia barwę...

Moze jak jutro zrobię zdjęcie to się pochwalę :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: rubin04 w 13 Maj 2008, 23:48:38
Siog - pierścionek piękny :)

Ja mam po baci z aleksandrytem - cudny, z Rosji, a kamień duzy...
Przede wszystkim kamień jest niesamowity..

Dla niezorientowanych - w zalezności od oświetlenia zmienia barwę...

Moze jak jutro zrobię zdjęcie to się pochwalę :)

Dzieki Rubin!

a propos rubinow, z tego co czytalam i "wyszkolilam" sie to wlasnie rubin najwyzszej czystosci bedzie drozszy niz brylant takich samych warunkow.

Aleksandryt jest bardzo ciekwaym i rzadkim kamieniem. byl bardzo popularny w Rosji (calym imperium pod kon. XIX w pocz XX. jako pierscionek zareczynowy. zostal potem nazwany wdowim, bo wiele mezow i narzeczonych zginelo podczas I wojny sw. Teraz chyba rzadko go mozna kupic.
mam super ksiazki o kamieniach i mineralach, wlasnie rosyjskich:)

rubin04

hej,
no z rubinami, brylantami tak jest, tyle ze brylant im bardziej czysty tym ma piękniejszy brylantowy połysk, co w przypadku zanieczyszczeń rubinów juz tak "nie daje po oczach"

A ja jak miałam zajęcia z mineralogii i jak usłyszałam o aleksandrytach to pomyślałam ze bajecznie by było taki posiadac..

Niedługo potem babcia na urodziny mi podarowała, oczywiście nie mając pojecia co mi daje :)
Babcia miała go od dziadka, a ten miał go od brata z Rosji. Piekny jest. No i prawda ze rzadki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Mój jest z brylantem (brylancikiem, a właściwie brylanciuniuniuniuniem), bo taki wybrał mój mąż. Bo chciał,żeby był brylant i koniec :O
Gdybym sama wybierała na pewno nie byłby nawet złoty, nie mówiąc o tym, że pewnie nie miałby żadnego kamienia :)
Ale to on wybierał pierścionek, zupełnie sam, co bardzo doceniam :)