Nadeszła wiekopomna chwila - SPOWIEDŹ przedslubna

Zaczęty przez mary, 06 Maj 2008, 18:23:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

zuzia - polewam za artykul. Bardzo trafne spostrzezenie :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdalinska

zuzia - ja tez polewam. nie bralam udzialu w tej dyskusji, oprocz wyprawy do czestochowy ;)  ale teraz az musze piwo postawic :)

mayagaramond

Cytat: magdalinska w 10 Cze 2008, 15:32:13
zuzia - ja tez polewam. nie bralam udzialu w tej dyskusji, oprocz wyprawy do czestochowy ;)  ale teraz az musze piwo postawic :)

czyli my meczymy sie meretorycznie, a ty sie wpraszasz na impreze  :P  ;) ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: mayagaramond w 10 Cze 2008, 15:34:37
Cytat: magdalinska w 10 Cze 2008, 15:32:13
zuzia - ja tez polewam. nie bralam udzialu w tej dyskusji, oprocz wyprawy do czestochowy ;)  ale teraz az musze piwo postawic :)

czyli my meczymy sie meretorycznie, a ty sie wpraszasz na impreze  :P  ;) ;)

o maj gat! dobrze, że chwilowo jestem sama w pokoju bo niemalże oplułam monitor!!!
:drunk:

mika

Cytat: mayagaramond w 10 Cze 2008, 15:34:37
Cytat: magdalinska w 10 Cze 2008, 15:32:13
zuzia - ja tez polewam. nie bralam udzialu w tej dyskusji, oprocz wyprawy do czestochowy ;)  ale teraz az musze piwo postawic :)

czyli my meczymy sie meretorycznie, a ty sie wpraszasz na impreze  :P  ;) ;)

lol lol lol jak byś wyczaiła że my na tą pielgrzymkę z tortami penisowymi to też byś się wprosiła nawet bez dyskusji merytorycznej lol

jusia

moj Boże, a ten wątek wiecznie żywy ;)
co do tabletek, bralam 2 lata, przestalam, bo mi sie odwidzialo, 3 lata pozniej zaszlam w ciaze bez problemu (a nawet szybciej niz chcialam), po dojsciu do odpowiedniej liczby potomkow tez sie zamierzam zabezpieczac,
a co do "dyspozycyjności" wszystkie te rozwazania prowadza mnie do to takiego wniosku, ze wg niektorych przedmowcow sex to "małżeński obowiazek", traci mi to jakimś uprzedmiotowieniem kobiety, przeciez to ja mam ochote na sex, a nie ze musze to robic, bo moj facet tego chce, a ja sie poswiecam. Przeciez: MY to chcemy robic RAZEM, ja czasem nie mam ochoty, ale i moj maz czasem nie chce (bo jest zmeczony, bo ma mecz  :o, bo to bo tamto, normalnie)... 
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

magdalinska

Cytat: mayagaramond w 10 Cze 2008, 15:34:37
Cytat: magdalinska w 10 Cze 2008, 15:32:13
zuzia - ja tez polewam. nie bralam udzialu w tej dyskusji, oprocz wyprawy do czestochowy ;)  ale teraz az musze piwo postawic :)

czyli my meczymy sie meretorycznie, a ty sie wpraszasz na impreze  :P  ;) ;)
;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  lol   lol az mi truskawka z buzi wypadla  :D   :drunk:
impreza - zawsze ;)   :drunk:  :drunk:  :drunk:

zuzia


MagdaG

Dziewczyny pomocy. W prawdzie ślub mam za 8 miesięcy ale niedługo będę bierzmowana co wiąże się z koniecznością spowiedzi. Przyznaję ze spuszczoną głową ze ostatnio była dawno dawno temu, jeszcze jako dziecko. Dlatego też mam pewne problemy techniczne. Powiedźcie jak to jest - gdy się idzie do spowiedzi jako już dorosła osoba jak to ma wyglądać? Za młodych czasów klepało się regułki z książeczki do nabożeństwa wstawiając tylko w puste miejsca to co trzeba było powiedzieć samemu. Wydaje mi się to trochę sztuczne dlatego pytam jak to jest w "dorosłej spowiedzi". A... i druga rzecz... nie czytałam wszystkich wątków w tym temacie, ale coś mi się rzuciło w oczy, że można nie dostać rozgrzeszenia?!?!?! Za jakie to grzechy? Tylko śmiertelne? Jeśli nie byłam posłuszną owieczką, nie chodziłam co niedziela na mszę a do tego mieszkam z facetem i łykam małe białe okrągłe cukierki to wiadomych celów to mogę mieć jakieś problemy??:/

Kasia

MagdaG rozgrzeszenia możesz nie dostać za to że sypiasz z facetem i łykasz te białe okragłe w przypadku gdy nie ma żalu za grzechy i checi poprawy (czyli zaprzestania jednego i drugiego)


co do kwestii technicznych
to najpierw klekasz i witasz sie z księdzem słowami szczęść boże lub ostatecznie zwykłym dzień dobry
potem się żegnasz " w imie ojca ...."
potem: "ostatni raz u spowiedzi byłam ....
i dalej wymieniach grzechy, możesz zacząć normalnie czyli: " zgrzeszyłam tym tym i tym" albo bardziej katechizmowo: "obraziłam Pana Boga nastepującymi grzechami"
po wymianie grzechów mówisz że bardzo żałujesz i prosisz o pokutę
ksiądz się modli, ty razem z nim,
na koniec ksiądz Cię rozgrzesza (lub nie) i daje pokutę (lub nie)
puka w konfesjonał
wstajesz i podchodzisz z przodu abu na koniec pocałować stułę (fioletowy pas materiału)



mam pytanie :)
z jakich powodów zdecydowałaś się na slub kościelny skoro z religią jesteś troszkę na bakier?


MagdaG

Kasia.... powiem tak, wychowana zostałam w wierze katolickiej tzn chodziłam na religię, byłam chrzczona i miałam komunię. Gdy troszkę podrosłam rodzice doszli do wniosku, że powinnam sobie sama wybrać drogę po której będę chciała iść. Dostałam wolną rękę gdy jeszcze nie rozumiałam za bardzo co gdzie i jak a wiadomo jak to dzieci - po co się wysilać jak nie trzeba. Teraz się to trochę pozmieniało ponieważ chciałam się bierzmować i trafiłam na genialnego księdza w Sosnowcu, który w bardzo skuteczny sposób prostuje mi mój obraz wiary. Rozmowy z nim prowadzą poprzez bierzmowanie prosto do ślubu kościelnego:)

magdarynka

Cytat: Kasia w 08 Paź 2008, 08:31:37
MagdaG rozgrzeszenia możesz nie dostać za to że sypiasz z facetem i łykasz te białe okragłe w przypadku gdy nie ma żalu za grzechy i checi poprawy (czyli zaprzestania jednego i drugiego)


co do kwestii technicznych
to najpierw klekasz i witasz sie z księdzem słowami szczęść boże lub ostatecznie zwykłym dzień dobry
potem się żegnasz " w imie ojca ...."
potem: "ostatni raz u spowiedzi byłam ....
i dalej wymieniach grzechy, możesz zacząć normalnie czyli: " zgrzeszyłam tym tym i tym" albo bardziej katechizmowo: "obraziłam Pana Boga nastepującymi grzechami"
po wymianie grzechów mówisz że bardzo żałujesz i prosisz o pokutę
ksiądz się modli, ty razem z nim,
na koniec ksiądz Cię rozgrzesza (lub nie) i daje pokutę (lub nie)
puka w konfesjonał
wstajesz i podchodzisz z przodu abu na koniec pocałować stułę (fioletowy pas materiału)



mam pytanie :)
z jakich powodów zdecydowałaś się na slub kościelny skoro z religią jesteś troszkę na bakier?


lub nie brzmi prawie jak wyrok  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

MagdaG spooooooooooooko :) tak sie tylko zapytałam bo jakbyś nie była do końca przekonana do kościelnego to napsiałabym Ci o slubie jednostronnym :)

magdarynka15 lepiej wiedzieć co i jak za wczasu :)

MagdaG

Kasia... no dobra.... a jeśli najpierw się brało małe białe w celach leczniczych a dopiero później przy okazji miało działanie anty to też grzech?:) tzn jak się brało w celach leczniczych?:)

Kasia

już tu któraś pisała że w celach leczniczych to nie grzech :)




salsa

o matko, ale żeście watek odkopały lol lol lol ;) to był TEN wątek?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

MagdaG

hehe.... no to w takim razie biorę w celach leczniczych:) a anty przy okazji  :D

Kasia

Cytat: salsa w 08 Paź 2008, 16:52:05
o matko, ale żeście watek odkopały lol lol lol ;) to był TEN wątek?


no jasne że to ten  :fear: :fear: :fear: :fear: :fear:


i nie żeście odkopały, tylko Magda odkopała  :P

MagdaG

a to był jakiś drażliwy wątek?:) jeśli tak to przepraszam najmocniej:)

Kasia

MagdaG no nie masz za co przepraszać  :baj:

odkopałaś jeden ze słynniejszych wątków z jedną z większych awantur na strefie

magdarynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login