botwinka- rady jak nie spieprzyc tej zupy ;)

Zaczęty przez jusia, 30 Kwi 2008, 13:00:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 01 Maj 2008, 00:10:04
chociaz moglam napisac, ze nie, ciekawe czy bys sie nabrala! poza tym, jak mnie nie bylo, to Cie mogly wywalic z kolka, ja tam nie wiem :P

Znasz kawal o sekatorze?

Farmer John postanowil zrobic porzadek w swoim gospodarstwie. Potrzebowal sekatora, a poniewaz go nie mial postanowil porzyczyc od sasiada. Sasiad mieszkal jednak daleko od Johna wiec idac myslal sobie co bedzie jak juz dojdzie...
-przyjde pod jego drzwi, zapukam a on mi otworzy, przywita sie i spyta po co przyszedlem.
Ja mu odpowiem ze chce porzyczyc sekator.
On spyta sie pewnie po co mi ten sekator.
Ja mu odpowiem ze to nie jego sprawa.
On mi odpowie ze to jego sprawa bo jego sekator.
Idac tak coraz bardziej sie denerwowal i klocil sam ze soba. W koncu doszedl do jego domu, zalomotal w drzwi sasiad otworzyl:
-Witaj John! po co przyszedles?
-A W DUPE SE WSADZ TEN SEKATOR !
i wrocil do domu
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

hihihi, maya, fajny :D znalam, znaczy sie, ale w wersji polskiej, jak sasiad do sasiada poszedl po mlotek :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: dodaa84 w 01 Maj 2008, 13:08:48
bardzo mi się ten kawał spodobał lol
lol lol

to wejdz na ploty na "na wesolo" wkleilam jeszcze 3 inne.  ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: golinda w 30 Kwi 2008, 22:04:16
Cytat: salsa w 30 Kwi 2008, 16:53:43
jusia79[/b] zasada przy gotowaniu CZEGOLKOWIEK Z BURAKOÓW CZY BOTWINKI jest prosta-dodaj ZAMIN SIE ZAGOTUJE odrobinę cytryny lub octu winnego

nie wiem, czy widziałaś, ale zostało to już napisane

jesteś zabawna:))) to przeciez oczywiste ze nie czytam wszytskich wypowiedzi...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

ach a ja wlasnie gotuje sobie zupke z botwinki...:)na jutro!

jo_miekka

No to dzisiaj u mnie botwinka na obiad.
Nie wiem, czy bardziej lubię na nią patrzeć, czy ją smakować...

jusia

jo_miekka mniam, mniam ;)
wiesz wygląda jak moja, a ja myślałam, że musi być taka fioletowa bardziej (może to chłodnik jest taki fioletowy), znaczy sie, ze chyba mi wyszła ;)  jupi jupi
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

jusia79 pewnie że wyszła :)
Ja też liczyłam na ciut intensywniejszy kolor, ale dałam całą śmietanę. Taka też fajna.

mika

o rany Jo...

dobra dobra wiem że fotka z netu lol

abkasia

moja tez w takim kolorze wyszla mniej wiecej.. ale jest przepyszna!! miala byc dzis na obiad, ale juz niewiele zostalo bo zjedlismy wczoraj na kolacje!!:)

jo_miekka

Ale co Wy chceice od tego koloru? To piekny kolor! A jak wystygnie nabiera właśnie takiego fioletowawego. Za dużo od siebie wymagacie :)

abkasia

jo_miekkami sie taki roz bardzo podoba... najwazniejsze ze jest dobre!! :D

mayagaramond

zeby zrobic botwinke musze ja zamowic w warzywniaku (jak suknie slubna ;D), ile peczkow? Tak na dwie osoby?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

mayagaramond ja wczoraj zrobilam z 1 peczka na 2 osoby na 2 dni.., jesli chcesz wiecej to na 100% musza byc 2 peczki, bo bedzie bez smaku

abkasia

zalezy jeszcze jak duze sa te peczki. moje byly male i tylko jeden mial taki8ego sredniego buraczka(tzzn takiego ktorego dalo sie obrac i  pokroic)

mayagaramond

abkasia - polewam. A ile czasu mozna te peczki przechowywac w lodowce? To moze zamowie na dwa obiady?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

mayagaramond dzieki..
jak te obiady zrobisz w przeciagu tygodnia to sie nie zepsuje:)smacznego:)

panikarola

a zamow dwa i jak beda duze to sobie zamrozisz!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 08 Maj 2008, 13:26:53
a zamow dwa i jak beda duze to sobie zamrozisz!

zamrozenie to bardzo dobry pomysl  :thx: :thx: :drunk:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

ja wczoraj robiłam z jednego dużego pęczka, ale to była "mała zupa"
drugi duzy pęczek posiekałam i zamroziłam, ciekawe czy dotrwa do zimy... :)

jusia

Cytat: jo_miekka w 08 Maj 2008, 14:44:59
ja wczoraj robiłam z jednego dużego pęczka, ale to była "mała zupa"
drugi duzy pęczek posiekałam i zamroziłam, ciekawe czy dotrwa do zimy... :)
świetny pomysł z tym mrożeniem, ja też tak zrobię, przecież mam gigantyczny zamrażalnik 90l i tylko butelka wódki sie w nim wala  :-[
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

jusia79 specjalnie dla Ciebie: kolor botwinki na drugi dzień :)
tym razem bez ozdóbek

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 08 Maj 2008, 18:32:17
jusia79 specjalnie dla Ciebie: kolor botwinki na drugi dzień :)
tym razem bez ozdóbek

nagrabilas sobie, teraz napisz wszysko po kolei jak robilas  :) Gotowalas na miesie czy na warzywach tylko?

Jak zrobic dobry wywar warzywny, bo mi jakis taki nijaki wychodzi, a nie lubie dodawac ani kostki ani vegety.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"