botwinka- rady jak nie spieprzyc tej zupy ;)

Zaczęty przez jusia, 30 Kwi 2008, 13:00:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: jusia79 w 25 Maj 2008, 16:06:31
maya zupa wyszła pięknie, ale mi smaku narobiłaś ;)

:thx: :thx: jeszcze zostalo, jutro zrobie chlodnik :)

H. zjadl, ale bez entuzjazmu >:D Coz nie nie poradze, ten typ tak ma ;)

jak moj szef sie mnie spytal, czy H. bedzie jadl taka zupe, to powiedzialam, ze pewnie nie. No to dlaczego gotuje. Jak to dlaczego, przeciez nie musze w kolko robic tego co on chce :D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

ech, maya, moj sie nie entuzjazmowal nalezycie moim biszkoptem... no co zrobic ;D postrasz go flaczkami, moze wymusisz wiekszy entuzjazm :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

golinda

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 16:53:36
jak moj szef sie mnie spytal, czy H. bedzie jadl taka zupe, to powiedzialam, ze pewnie nie. No to dlaczego gotuje.

Niemiec pyta o coś takiego?!? Przecież te ich kobiety to im nawet herbaty nie parzą!

golinda

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 16:53:36
H. zjadl, ale bez entuzjazmu

jakbyś była chowana na ich kuchni, to też byś miała zepsute podniebienie lol

salsa

Maya-polecam CI chłodnik! tylko nie zapomnij o ogórku i rzodkiewkach:)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: golinda w 25 Maj 2008, 17:27:16
Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 16:53:36
jak moj szef sie mnie spytal, czy H. bedzie jadl taka zupe, to powiedzialam, ze pewnie nie. No to dlaczego gotuje.

Niemiec pyta o coś takiego?!? Przecież te ich kobiety to im nawet herbaty nie parzą!

zona szefa jest wloszka  :) A jak jej nie ma to szef chodzi na obiady do swojej babci, ktora serwuje tradycyjna bawarska kuchnie. Obiadow jej nie jadlam, ale ciasta robi przepyszne.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 17:34:54
tradycyjna bawarska kuchnie

zapomniałam, że jesteś w tej części Niemiec, gdzie jeszcze można uraczyć coś zjadliwego
ja mieszkałam w Hannoverze - parówki i ziemniaki lol

salsa

Maya-prawdziwa włoska żona to podobni jest mały dynamit-tak słyszałam od kolegi- jego podobno awanturuje sie niemiłosiernie ale gotuje jak anioł:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 25 Maj 2008, 17:42:50
Maya-prawdziwa włoska żona to podobni jest mały dynamit-tak słyszałam od kolegi- jego podobno awanturuje sie niemiłosiernie ale gotuje jak anioł:P

ta na awanturna nie wyglada, spokojna raczej. A na ile umie gotowac to nie wiem, to czesto mit, taki sam jak ten, ze wszyscy brazilijczycy (i brazylijki) potrafia tanczyc. Ilez ja spotkalam drewnianonogich latynosow ;D

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

mi wczoraj K. ugotował botwinkę. Sam z siebie. nieprzymuszany. w szoku jestem.
i pycha była/jest!

jusia

Cytat: zuzia w 05 Cze 2008, 12:23:13
mi wczoraj K. ugotował botwinkę. Sam z siebie. nieprzymuszany. w szoku jestem.
i pycha była/jest!
ale masz fajnego meza ;) moj sam..to najwyżej może ją zjeść ;) a dzis botwinkowy chłodnik (ale mi sie nie chce uczyc ) ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

a ja mam dwa słoiki autentycznej i najcudowniejszej botwinki jaką robi moja kochana mamuśka:)
ugotowała w niedziele na obiad i zamknęła mi na gorąco to co zostało-wydzło dwa słoiki
aaaaaa
kocham ją:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mika

no ja się dziś pod wieczór zabieram za gotowanie mojej pierwszej w życiu botwinki, trzymajcie kciuki żeby mi wyszło, bo jak nie wyjdzie to się załamie

ishka82

Uwielbiam botwinkę :) Już zamroziłam sobie zielsko, żeby zimą można poczuć smak wiosny :)

wrobelek0403

wyciagam wątek, bo wlasnie popełniłam :D

zapomniałam, ze to taka pyszna i prosta zupa, zawsze robiłam tylko chłodnik :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login