Podróż poślubna :)

Zaczęty przez inkageo, 08 Sie 2007, 09:07:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asik801

Kasia, a jaki region Egiptu i do jakiego hotelu??

Kasia

Cytat: "asik801"Kasia, a jaki region Egiptu i do jakiego hotelu??

lecimy do Sharm'u
hotel traf ****

zobaczymy na jaki hotel trafimy ale z tego co się orientuję (w Sharmie już byłam) to tam są hotele o dość wysokim standardzie :)

mayagaramond

Omalu a pojechalibysmy tez w du do pani malinowskiej - moj N wzial urlop na dwa ostatnie tygodnie wrzesnia a ja na dwa pierwsze... Dobrze, ze udalo mi sie to odkrecic.

Jedziemy samochodem do Chorwacji, tym razem naszym celem sa Split i Dobrownik, ja starczy czasu to chcemy zaliczyc tez Czarnogore. Jedziemy jak zwykle w ciemno.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Super z ta Chorwacja! My musielismy zmienic plany (mam klaustrofobie i nie zniose tak dlugiego lotu i awionetek na miejscu) i nie leciemy do Argentytny tylko na wybrzeze Amalfi (ponizej Neapolu). Juz sobie zarezerwowalismy hotele, wynajmiemy sobie cabriolet i bedziemy jezdzic. No i kupilam nowe bikini na ten cel.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Amalfi, przepieknie! Bylismy w zeszlym roku, ale tylko jeden dzien, bo urlop byl na Ischii (mozna sobie darowac). Cabrioleten wzdluz wybrzeza - to jest to! Tylko uwazajcie na zakretach:-))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Dzieki za info. My sie zatrzymamy pierszwa noc w Salerno bo jedziemy pociagiem z Rzymu, potem tydzien w Amalfi i tu chcemy miec abze wypadowa. Ja wiem, ze Capri to nic nadzywczajnego, ale mam ochote. Ischia mowisz, ze nie warto, a Procida?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Na jednodniowy wypad to moze byc. Na Procida nie bylam. Przyznam tez, ze mielismy kiepska pogode, lalo jak z cebra. Piekne sa ogrody termalne, my bylismy w Afrodycie. Najladniejsze miejsce to St. Angelo (albo podobna pisownia), autobusy okrazaja wyspe, wiec mozna dosc szybko zwiedziec. Problem na Ischii jest nastepujacy - ciasno i pelno tych cholernych skuterow.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sierpniowajulka

Może się przyda taki wątek... będziemy mogły/mogli sobie podyskutować, gdzie fajnie jest pojechać w podróż (w zależności od profilu takiej podróży, klimatu itp). Z jakimi biurami warto, z jakimi nie. I z jakimi kosztami się to wiąże.
Co Wy na to?
Ja mogę zacząć, jako że już zostałam o to zapytana na ślubnym wątku Inki (a nie chcę go zaśmiecać). Więc: wybieramy się na Bali. Ze względu na wczorajsze doniesienia o trzęsieniach ziemi w Indonezji i prawdopodobieństwie wystąpienia fali tsunami, trochę zaczynamy się niepokoić. Choć wydaje się, iż Bali jest raczej bezpieczna. Mieliśmy lecieć z Itaką (wylot 16.09.07), ale 3 września dowiedzieliśmy się, iż biuro wycieczkę odwołało. Zaproponowali nam zmianę na 3 października, ale - w naszej ocenie - z nieciekawym przewoźnikiem (China Airlines - 5 katastrof lotniczych w ciągu ostatnich 15 lat). W innych biurach na dwa tygodnie przed wyjazdem znalezienie oferty na Bali było graniczące z cudem. Więc indywidualnie wykupiliśmy lot, a resztę organizujemy przez TUI (3 noce w Sanur - hotel 5* ze śniadaniami + 5 dni objazdówki z prywatnym kierowcą ze śniadaniami i obiadokolacjami + 7 nocy w Nusa Dua - hotel 5* ze śniadaniami). Do tego jeszcze jesteśmy na etapie załatwiania stopu na dwie noce w Hong Kongu. A cena? Bilety lotnicze to 8300, Tui za ww atrakcje zapłaciliśmy 5500 (w tym ubezpieczenie), a w Hong Kongu wydamy ok. 600-1000pln.  Wychodzi ok. 2000 drożej niż w Itace tyle, że tam w ofercie mieli 12 dni na miejscu (hotel 4* ze śniadaniami). Nasza wycieczka trwać będzie 4 dni dłużej i w jej cenę wkalkulowane jest już zwiedzanie, czego nie było w Itace. :)

Oczywiście na Bali można pojechać za dużo mniejsze pieniądze, ale wtedy trzeba kupić bilet wcześniej niż 2 tygodnie przed odlotem.  :-P  Samo zakwaterowanie również może być dużo tańsze (jest zależne nie tylko od ilości gwiazdek, ale też od lokalizacji... Nusa Dua jest najdroższa...). Myślę, że za 4500pln/os. można spędzić dwa tygodnie na Bali wraz z przelotem  :)

I jeszcze o klimacie: pora sucha jest tam od maja do października, ale na Bali śmiało można jechać przez cały rok. :)

[ Dodano: 13-09-2007, 11:05 ]
p.s. dopiero teraz zauważyłam, że zdublowałam wątek Inki o honeymoonach. sorki...  :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Super temat!
My lecimy pojutrze do Amalfi (wybrzeze Amalfi, prowincja Salerno, pod Neapolem). Kto widzial Utalentowanego Pana Ripley´a wie o co chodzi.

Wszystko zorganizowalam sama, czasem prosilam meza o zatwierdzenie planu (zeby nie mogl narzekac ;-).  
Chcemy,zeby bylo pieknie i romantycznie, zeby bylo cos do zwiedzania, duzo pysznego jedzenia i troche wody. Lecimy przez Rzym (424 euro/2 os) i potem pociagiem do Salerno (jakies 50 euro w dwie strony). W Salerno chcemy wynajac kabriolet (cena wydala nam sie podejrzanie niska 250 euro na tydzien w Avisie). Nasza baza bedzie Amalfi i maly hotelik z sadem cytrynowym na dachu i tarasem pachnacym cytrynami z widokiem na morze :-)
Zamierzamy zwiedzic cale wybrzeze od Salerno po Sorrento, skoczyc na Capri (to statkiem 15 euro od osoby), na Wezuwiusz, do Pompeji... I co jeszcze nam sie w glowie urodzi. Ostatnia noc spedzimy w Rzymie, ale nie planujemy zwiedzania (bo juz znamy) tylko romantyczna kolacje ;-)
Hotele kosztuja nas srednio 100 euro za noc/ 8 nocy. Czyli wychodzi jakies 1550 euro. Plus jedzenie, wejscia, benzyna...
Szkoda tylko, ze nie stac nas bylo na ten i jemu podobne hotele:
http://www.sirenuse.it/Intro.asp
Moze na jakies skromne jedzenie sie wybierzemy  :-P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

temat super
tylko że DUBEL

mamy już taki temat na forum:
http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=19&highlight=podr%F3%BF


proponuje dokleić ten do tamtego :)

sierpniowajulka

Cytat: "Kasia"temat super
tylko że DUBEL

no coś Ty?  :-P Przecież sama to zauważyłam:

[ Dodano: 13-09-2007, 11:05 ]
p.s. dopiero teraz zauważyłam, że zdublowałam wątek Inki o honeymoonach. sorki... :-(
Ostatnio zmieniony przez sierpniowajulka Dzisiaj 11:37, w całości zmieniany 1 raz

Tylko, że sama go nie przekleję. Trzeba poczekać na Zwierzaka (?)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

maroonbug

Cytat: "nionczka"W Salerno chcemy wynajac kabriolet (cena wydala nam sie podejrzanie niska 250 euro na tydzien w Avisie).

Nionczka, my zaplacilismy 280 euro za kabriolet za tydzien (nazwy wypozyczalni nie pamietam, bo wypozyczamy przez biuro turystyczne, ale jakas mniej znana), wypozyczamy i oddajemy w Maladze.

Kasia

Cytat: "sierpniowajulka"
Cytat: "Kasia"temat super
tylko że DUBEL

no coś Ty?  :-P Przecież sama to zauważyłam:

[ Dodano: 13-09-2007, 11:05 ]
p.s. dopiero teraz zauważyłam, że zdublowałam wątek Inki o honeymoonach. sorki... :-(
Ostatnio zmieniony przez sierpniowajulka Dzisiaj 11:37, w całości zmieniany 1 raz

Tylko, że sama go nie przekleję. Trzeba poczekać na Zwierzaka (?)

:)
no tak pisałyśmy posty prawie w tym samym czasie :)

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia, sierpniowajulka,  zrobione ;) chyba dzisiaj posprzatam forum ;)

a my chcemy na urlop - od 26.09 i nie wiemy gdzie ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sweedee

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"chyba dzisiaj posprzatam forum ;)
zwierzatko, nie strasz, bo sie później nie odnajdziemy  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com