Autor Wątek: Krew pępowinowa  (Przeczytany 8025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

Odp: Krew pępowinowa
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Mar 2010, 15:27:35 »
dokładnie tak jak mówi Ziuta - chodzi o łagodny "pierwszy oddech" noworodka - bo po przecieciu pępowiny, jest zdany tylko na siebie, a pierwszy haust powietrza przypomina łyk gorącej herbaty, jest taka książka "Narodziny bez przemocy" - uświadomienie jak wygląda  poród od strony rodzącego się dziecka
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

olcia

• Cicha wiedźma
  • *
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 22
  • Dziecko jest miłością która stała się widzialna...
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Mar 2010, 18:19:38 »
Maksymalne przetoczenie krwi z łożyska do płodu następuje pomiędzy 20 a 40 sek po porodzie i zależy od ułożenia dziecka względem łożyska i pierwszego oddechu. Tak więc powinno się odpępniać 40 - 60 sek po porodzie.
« Ostatnia zmiana: 01 Mar 2010, 18:31:23 wysłana przez olcia »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dragonfly

« Odpowiedź #27 dnia: 01 Mar 2010, 18:30:09 »
z tego co pamietam (mgliscie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ) to u mnie sie z odcieciem pepowiny nie spieszyli (rodzilam w DE)

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #27 dnia: 01 Mar 2010, 18:30:09 »

mayagaramond

« Odpowiedź #28 dnia: 01 Mar 2010, 18:35:35 »
annka-cygannka - jesli chcesz oddac krew pepowinowa do banku krwi, trzeba ja przeciac wczesniej, a nie czekac az przestanie pulsowac. Niektorzy sa zdania, ze trzeba czekac do zakonczenia pulsowania, to moze trwac nawet do 2,5 godzin! Inni sa zdanie, ze dodatkowa krew obciaza organizm dziecka itp.

A skad to wiem - z niemieckiego forum Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Tu wypowiedz lekarze z innego forum, gdyby kogos interesowalo:

« Ostatnia zmiana: 01 Mar 2010, 18:40:15 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

alize

« Odpowiedź #29 dnia: 11 Mar 2012, 17:20:02 »
  Dziewczyny, myślę, że na temat krwi pępowinowej przystępnie i ciekawie wypowiada się profesor Wiesław Jędrzejczak. Warto zajrzeć,

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 11 Mar 2012, 17:20:02 »

zosia2007

« Odpowiedź #30 dnia: 02 Sty 2015, 13:40:10 »
odświeżam wątek

no własnie...przy P nie miałam żadnych dylematów, a teraz...
być może jest to moja ostatnia ciąża, coraz więcej się słyszy o tych komórkach macierzystych, coraz więcej chorób "wskakuje" na listę "do wyleczenia" dzięki komórkom.
czy któraś z was się w końcu zdecydowała?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aja

« Odpowiedź #31 dnia: 02 Sty 2015, 13:55:00 »
Zosia ja chyba żałuję że się nie zdecydowałam

Angie

« Odpowiedź #32 dnia: 02 Sty 2015, 14:48:42 »
zosia ja się prawdopodobnie zdecyduję, jeśli będziemy mieć drugie dziecko
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ddu

« Odpowiedź #33 dnia: 03 Sty 2015, 22:25:46 »
ja się nie zdecydowałam i zdaniem mojego lekarza, położnej, douli to nie ma sensu
za to położna i doula radziły czekać z odcięciem pępowiny do zakończenia pulsowania, tak też zrobiłam

Norka

« Odpowiedź #34 dnia: 03 Sty 2015, 22:40:36 »
Ja też zrezygnowałam, bo niedługo komórki macierzyste będzie można pozyskiwać z innych źródeł.

Kasia

« Odpowiedź #35 dnia: 03 Sty 2015, 22:42:29 »
Już są pozyskiwane.
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Norka

« Odpowiedź #36 dnia: 03 Sty 2015, 22:49:34 »
Już są pozyskiwane.
Ooo, szybko poszło, orientowałam się całkiem niedawno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A z ciekawostek laktacyjnych Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to komórki macierzyste przekazywane są dziecku w mleku matki.

Kasia

« Odpowiedź #37 dnia: 03 Sty 2015, 22:52:49 »
Norka ja juz z rok temu czytałam o usprawnieniu bioder komórkami macierzystymi. Sa dwa sposoby posyskiwania ich. Nie mam teraz pod ręka tych informacji ale chyba kiedyś linka jakiegoś dla Elve wrzuciłam.